Jump to content
Garret

Od ilu wyszukań miesięcznie warto rejestrować?

Recommended Posts

Tematyka reklam (która także wynika z nazwy domeny) ma znaczenie, ale większe IMHO znaczenie ma skąd ruch pochodzi. Ponieważ reklamy dopasowywane są też wg. geolokalizacji i przykładowo dla "niemieckiego IP" wyświetlą się drogie niemieckie reklamy gdzie klik kosztuje (nie zawsze ale zdarzają się takie) np. 50-90 centów, a dla naszych IP polskie reklamy, które przeważnie kosztują dużo mniej i przynoszą 1-5 centów / kliknięcie.

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma reguły, to tylko sugestia jak alexa czy inne wskaźniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam bo znalazłem literówkę adresu dobrego pod stronę erotyczną (po polsku) - pokazuje 70 lokalnych wyszukan miesięcznie. Zastanawiam się czy warto te 10 zł wydac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałem kilka innych strobn na testy na active24 - dopiero po 14 dniach mozna sprawdzic jaki był ruch czy w trakcie tez? No i to liczy konkretnie ile było wejść i skąd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trakcie też. Domena testowana działa przez 14 dni jak normalna domena, można ją normalnie zaparkować - w panelu parkingu będziesz dokładnie widział codzienną ilość wejść i ich źródła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łe, niestety ta domena jest zablokowana :/ Nie da rady jakoś jej odblokować?

Mam też inne pytanie - czy ilość wyszukiwań samej nazwy (nie adresu) w google przekłada się na jej popularność? Bo znalazłem inną co ma lokalnie 2500 miesięcznie ale sama nazwa nie z .pl I jeszcze jedno - statystyki w NameDrive aktualizują się na bieżąco czy co jakiś czas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garret,

 

Dobre pytanie. W mojej ocenie trzeba do tych danych podchodzić z dystansem i analiza wprost (wysoka ilość=wysoka wartość domeny; niskie dane=mała wartość domeny) może być (prawie zawsze jest?) błędna w kontekście oszacowania jakości domeny i potencjału do A. przydatności komercyjnej > B. uzyskania wysokiej ceny sprzedaży nazwy domeny z takim keywordem.

Każda domena wymaga indywidualnej oceny i nie przychyliłbym się do stwierdzenia, że 2 słowa kluczowe, każde mające po 1000, 5000, 10000, skutkują taką samą wartością nazwy domeny. Bo jak przełożyć każdy 1000 wyszukiwań frazy "darmowe mp3" na "park technologiczny", "IPO", "inwestycje alternatywne" etc.

 

Edit: To samo co do ilości wyników wyszukiwania w G.

 

~AW

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rejestruje w zależności ile ma PR i jaką historię.
Czasem warto nawet jeżeli domena ma nawet 20 zapytań. Są przecież produkty niszowe, które można sprzedać za klika tysięcy, wtedy też warto zakupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×