Jump to content
Guest

Aftermarket: nierzetelni użytkownicy

Recommended Posts

Guest

To na pewno nie nowosc, ale warto o tym przypomniec uzytkownikom di oraz klientom AM:

 

firma aftermarket czynnie ochrania nierzetelnych kupujacych: uzytkownicy platformy skladajacy oferty kupna na domeny, a nastepnie niewywiazujacy sie z transakcji nie sa w zaden sposob pietnowani - ich ranking pozostaje czysty

 

w ten sposob nigdy nie mozna byc pewnym, czy osoba skladajaca oferte na domene jest powazna, czy nie jest oszustem albo zartownisiem

 

AM naklada na takich userow kary fiansowe, ktore - jak latwo sie domyslec - nigdy nie zostana oplacone

 

tak czy inaczej - sprzedawcy nie sa w zaden sposob informowani, ze maja do czynienia z nierzetelnym kontrahentem

 

 

 

konkluzja: rynsztok, szambo i jeszcze raz kila i rzezaczka razem wziete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

System obliczania ratingu dla kupującego w AfterMarket.pl jest jasno określony, był podawany tu na forum oraz można go łatwo odnaleźć w pomocy:

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00371/0/Co-to-jest-rating-kupuj%C4%85cego.html

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00530/0/W-jaki-spos%C3%B3b-obliczany-jest-rating-kupuj%C4%85cego.html

Rating kupującego dotyczy aukcji, co nasz serwis nigdy nie ukrywał zatem użycie tak ostrych słów jak wyżej nie jest zasadne.

 

Słuchamy jednak każdej uwagi dotyczącej naszego serwisu, wiele takich uwag zostało do tej pory wdrożonych po zgłoszeniu ich przez użytkowników poprzez ticket. Sugestie te dotyczyły nie tylko zauważonych niedociągnięć ale i usprawnień w procesie sprzedaży, które na bieżąco wdrażamy z korzyścią m.in. dla sprzedawców (przykład). Zachęcamy zatem do konstruktywnej krytyki wysyłając do nas wiadomość. Powyższa uwaga zostanie również rozważona, zastanowimy się nad modyfikacją założeń ratingu.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

System obliczania ratingu dla kupującego w AfterMarket.pl jest jasno określony, był podawany tu na forum oraz można go łatwo odnaleźć w pomocy:

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00371/0/Co-to-jest-rating-kupuj%C4%85cego.html

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00530/0/W-jaki-spos%C3%B3b-obliczany-jest-rating-kupuj%C4%85cego.html

Rating kupującego dotyczy aukcji, co nasz serwis nigdy nie ukrywał zatem użycie tak ostrych słów jak wyżej nie jest zasadne.

Nie zarzucam serwisowi ukrywania faktu tolerowania oszustow i ludzi nierzetelnych i niepowaznych. Zarzucam natomiast wlasnie ich jawne tolerowanie. Milo, ze AM przyznaje z rozbrajajaca szczeroscia, ze nigdy nie widzial w tym problemu - co znalazlo odbicie w sposobie obliczania ratingu - sposobie, ktory nie penalizowal takich dzialan.

"Ostre slowa" to - co najwyzej - bezkompromisowe nazwanie srodowiska, jakim staje sie AM tolerujacy wiele szkodliwych zachowan.

To i tak bardzo lagodny skutek naciagania cierpliwosci sprzedawcow do maksimum.

Słuchamy jednak każdej uwagi dotyczącej naszego serwisu, wiele takich uwag zostało do tej pory wdrożonych po zgłoszeniu ich przez użytkowników poprzez ticket. Sugestie te dotyczyły nie tylko zauważonych niedociągnięć ale i usprawnień w procesie sprzedaży, które na bieżąco wdrażamy z korzyścią m.in. dla sprzedawców. Zachęcamy zatem do konstruktywnej krytyki wysyłając do nas wiadomość. Powyższa uwaga zostanie również rozważona, zastanowimy się nad modyfikacją założeń ratingu.

Proponuje powolac Dzial Zdrowego Rozsadku we wlasnym gronie.

 

@edit: literowka

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dlaczego ocenzurowano tytul ???

 

zostal sformulowany prawidlowo .... wplyw AM ?

 

brak slow...

 

AM zamiata pod dywan wlasne smrody przy uzyciu administracji di

 

@edit: fakt okaleczenia tytulu watku i calkowita zmiana jego sensu powinien zostac opisany przez admina - jezeli juz ma on ochote wiklac sie w takie dzialania

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę tylko powtórzyć - zachęcam do konstruktywnej krytyki. Na Pana wiadomość wysłaną poprzez ticket otrzymał Pan odpowiedź jeszcze przed założeniem tego wątku, że system ratingu będzie modyfikowany w najbliższym czasie.

 

Nie oceniając w tej chwili jaki jest to system, powstał on kiedyś (przykładowa dyskusja tutaj na forum, którą my sami zaczęliśmy: http://di.pl/topic/13853-nieoplacanie-wylicytownaych-domen/ ) w oparciu o zapotrzebowanie użytkowników. W odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania użytkowników może on być modyfikowany.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja się dziwię że administracja nie skasowała całkowicie tematu, a tylko zmodyfikowała tytuł. Grzmi w Tobie od nienawiści, rzucasz oskarżenia na prawo i lewo, co chwilę nieprawdziwymi. Dla mnie to bardziej wygląda jak szkalowanie niż konstruktywna krytyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mogę tylko powtórzyć - zachęcam do konstruktywnej krytyki. Na Pana wiadomość wysłaną poprzez ticket otrzymał Pan odpowiedź jeszcze przed założeniem tego wątku, że system ratingu będzie modyfikowany w najbliższym czasie.

Tak, to prawda. Jest to jednak bardzo wymijajaca odpowiedz. Nie zawiera bowiem konkretow, np. informacji, ze "uzytkownicy skladajacy oferty kupna i nie wywiazujacy sie z transakcji beda karani obnizeniem ratingu".

Reputacja AM jest taka, ze zapowiedz samego ogolnego faktu modyfikacji nie oznacza, ze cos zmieni sie na lepsze. Prosze poslugiwac sie konkretami i samodzielnie szybciej reagowac na czynniki chorobotworcze drazace wasza organizacje. Dodam, ze reakcja na taki proceder powinna byc niezwloczna. Takie ogolne zapowiedzi oznaczaja, ze mozna czekac miesiacami lub latami na cos, co nie jest pewne, i nie wiadomo co przyniesie.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ja się dziwię że administracja nie skasowała całkowicie tematu, a tylko zmodyfikowała tytuł. Grzmi w Tobie od nienawiści, rzucasz oskarżenia na prawo i lewo, co chwilę nieprawdziwymi. Dla mnie to bardziej wygląda jak szkalowanie niż konstruktywna krytyka.

niech skasuja jak chca - ja pisze o konkretnej sytuacji - a nie ogolnikach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli piszesz o konkretach to moim zdaniem nie powinieneś używać nieprawdziwych stwierdzeń:

 

AM naklada na takich userow kary finansowe, ktore - jak latwo sie domyslec - nigdy nie zostana oplacone

 

Przecież kary są nakładane automatycznie (kwota kary odejmowana z salda), więc nie ma żadnej możliwości ich nie opłacenia, o ile chce się dalej korzystać z konta w AM. Przecież ze "zminusowanym kontem" nie możesz ani kupować domen ani rejestrować ani nawet przedłużać, dopóki nie opłacisz kary i nie wyrównasz konta co najmniej do zera oczywiście.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

@thomaso

 

 

zlituj sie prosze, przeciez wiesz, za taki delikwent zalozy nowe konto, na osobe trzecia, jezeli bedzie musial uzyje innego komputera - zreszta fakt ich nieoplacenia (kar) nie obciaza AM - jednak ich nakladanie tylko zacheca do zakladania nowych kont

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że "o ile chce się dalej korzystać z konta w AM" - rzeczywiście nowe konto można założyć, a na starym pozostawić swoje "długi", ale też uważam, że jest mała garstka osób, która by zrobiła coś takiego, podobnie jak jest mała garstka osób, które upadają tak nisko, by podbijać aukcje.

 

Sam miałem trochę nieopłaconych domen (ale może z kilka) i przeważnie były to oferty składane przez większych klientów końcowych (np. spółki), gdzie przy pełnej księgowości, akceptacji zarządu i takich sprawach - żeby pieniądze wyszły z konta potrzeba dłuższego czasu, a domyślny termin 5 dni jest po prostu zbyt krótki dla takich firm. W takiej sytuacji pomogło przywrócenie transakcji po nieopłaceniu, anulowanie kary i przedłużenie terminu na opłacenie domeny w porozumieniu z supportem AM, wtedy transakcja była normalnie finalizowana, pod tym względem AM jest akurat bardzo ugodowy i idzie obu stronom na rękę. I to były przeważnie oferty składane właśnie z nowych kont (rating 0), gdzie z takiej transakcji byłoby bardzo łatwo się "wykręcić", a mimo to i tak ktoś dążył do jej sfinalizowania.

 

Nigdy nie miałem żadnej oferty złożonej "dla żartu" - takiej, że ktoś kupił i potem pisał, że "AM i tak mu nic nie zrobi" albo w ogóle nie odpisał na wysłanego do niego maila z zapytaniem dlaczego nie opłacił domeny, może trafiałem po prostu na bardziej poważnych kontrahentów. Nigdy nie miałem też sytuacji, by zakupionej domeny przez złożenie oferty na giełdzie nie opłacił jakiś domainer będący długo na giełdzie i mający wypracowany wysoki rating kupującego np. w okolicach 50, 100 czy 200 (zarówno na Aftermarket.pl czy premium.pl), więc nie wiem czy ktoś taki by w ogóle porzucał tak stare konto i zakładał nowe z ratingiem 0, aby uniknąć jednej kary i czy miałoby to jakieś uzasadnienie i sens.

 

I żeby nie było - nie chciałbym być odbierany jako obrońca Aftermarket.pl (szczególnie, że domeny trzymam w premium.pl), ale widzę, że ostatnio naprawdę się starają poprawić przejrzystość choćby przez wyrzucanie nieuczciwych użytkowników z giełdy (np. podbijaczy aukcji) czy zmiany niektórych zasad.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

I żeby nie było - nie chciałbym być odbierany jako obrońca Aftermarket.pl (szczególnie, że domeny trzymam w premium.pl), ale widzę, że ostatnio naprawdę się starają poprawić przejrzystość choćby przez wyrzucanie nieuczciwych użytkowników z giełdy (np. podbijaczy aukcji) czy zmiany niektórych zasad.

ja zauwazylem cos wrecz przeciwnego - ostatnio AM samowolnie wycofal oferte na jedna z moich domen, gdyz "kupujacy sie pomylil". Sytuacja byla - owszem - nietypowa, ale AM w ogole jej nie rozumiejac postawil sie w roli samozwanczego arbitra i zamiast podjac dzialania zgodne ze swoim wlasnym regulaminem polegajace na nalozeniu kary i jej egzekwowaniu zrobil cos wrecz przeciwnego. Narazil mnie tym bezprawnym dzialaniem na strate dzialajac - podkreslam - wbrew wlasnemu regulaminowi.

Oto przejrzystosc dzialan Aftermarket.

 

I zeby nie bylo, ze jestem z konkurencji - na dzien dzisiejszy wiekszosc domen przetrzymuje w AM.

 

A za to, ze komus jeszcze w ogole chce sie o tym pisac, powinni dziekowac pelzajac po ziemi. Bo kiedy wszyscy przestana sie nimi zajmowac - to znaczy, ze sie wreszcie na nich wypieli i bedzie to koniec AM.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się dziwię że administracja nie skasowała całkowicie tematu, a tylko zmodyfikowała tytuł. Grzmi w Tobie od nienawiści, rzucasz oskarżenia na prawo i lewo, co chwilę nieprawdziwymi. Dla mnie to bardziej wygląda jak szkalowanie niż konstruktywna krytyka.

Podpiszę się pod tym i możesz potraktować to (jeżeli Anubis nie ma nic przeciwko) jako odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

@apze

 

zrozumialem - nie napisze na forum nic wiecej w sprawie AM - mam nadzieje, ze jestes zadowolony

 

@edit: szyk zdania

 

ps. moze lepiej to skasuj, bo tak to jest po prostu zalosna manipulacja wypowiedza - ja nie jestem autorem tematu watku pomimo, ze pod tytulem figuruje moj nickname - nie bede wiecej do tego wracal

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się dziwię że administracja nie skasowała całkowicie tematu, a tylko zmodyfikowała tytuł. Grzmi w Tobie od nienawiści, rzucasz oskarżenia na prawo i lewo, co chwilę nieprawdziwymi. Dla mnie to bardziej wygląda jak szkalowanie niż konstruktywna krytyka.

Ten typ już tak ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może Hans ujął temat zbyt ostrymi słowami ale racje ma...

Ja do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie związane z rankingami sprzedaży podbijaczy własnych aukcji. A pytanie brzmiało...jak to możliwe że po opłaceniu kary rankingi sprzedaży zostały zmienione z minusowych na zerowe...

I cisza...odpowiedzi do dzisiaj brak. Pewnie dlatego, iż miałem rację pisząc że na AM można kupić sobie uczciwość...

 

Tak, że wstrzymałbym się z negatywną oceną postu Hansa...

 

I jak już kiedyś pisałem. Może po prostu forum Di.pl przemienić w klub przyjaciół AM...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×