Jump to content
Stefano

Jak to sie mogło stać że Dropped ma monopol

Recommended Posts

Witam,

mocno mnie irytuje monopol dropped na naszym rynku, dlaczego akurat oni przechwytują wszystkie domeny, nawet te słabsze jak czyjeś imie, nazwisko czy nawet jakaś nic nie mówiąca nazwa. Właściwie przechwytują wszystko i mam nawet wrażenie że monitorują zapytania o domeny. Eh jak tu cokolwiek sobie zarejestrować skoro taki monopolista dostaje wszystko na tacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj domenę do przechwycenia i nie będzie tego problemu.

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprawa jest prosta załóż nowego rejestratora, z większą ilością przechwytywaczy i sam się staniesz monopolistą, chociaż tego zjawiska bym tak nie nazwał. Raczej Inwestowanie dużych środków w wiele przechwytywarek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Prościej zrobić z tematu nabijaczke postów niż powiedzieć coś rzeczowego, eh ludzie.

 

Tak. Bo sam temat jest bezsensowny, a Twoje żale mają się nijak do rzeczywistości. Przed następnym skrobaniem takich głodnych kawałków sprawdź może jak działa rynek, co to jest przechwytywanie, jakie są zasady przechwytywania i dlaczego "nie znam się ale się wypowiem" idealnie pasuje jako opis Twojego tematu.

Edited by Anubis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwierdzeniem iż imię jest słabą domeną pokazałeś, że raczej jeszcze nie orientujesz się za bardzo w temacie domen. Postawienie tezy o monopolu dropped.pl i "przechwytywaniu przez nich wszystkich domen" jest dla tego serwisu najlepszą reklamą i wzmacnia jego pozycję, a mam wrażenie, że z powodu żalu spowodowanego przechwyceniem jakiejś domeny przez serwis chciałeś osiągnąć odwrotny efekt. Myślę, że pozostali łapacze mogą się poczuć urażeni Twoim tematem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóz nie znam się stąd ten temat, chciałem żebyście mi to jakoś opisali czemyu tak się dzieje.

Ze wszystkich powyższych postów wynika, że tak się nie dzieje a Ty dalej swoje... ;) Czekasz aż ktoś wbrew rzeczywistości przyzna Ci rację?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie powyższe posty mają się nijak do rzeczywistości, monitoruję domeny, zapisuję je i sprawdzam, 99% z nich jest później u rejestratora dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie powyższe posty mają się nijak do rzeczywistości, monitoruję domeny, zapisuję je i sprawdzam, 99% z nich jest później u rejestratora dropped.

 

99%? To jak możliwe, że z ok. 35 tys. domen, które wygasły w ostatnim tygodniu aż 24 tys. (68%) jest zarezerwowanych w premium.pl - wystawionych na sprzedaż tu https://premium.pl/tanie

 

Coś kiepska prowokacja. Jeśli coś to trzeba się trzymać faktów i są trzy firmy, które przechwytują na zlecenie (Aftermarket.pl, premium.pl, AZ.pl) i każda ma podobną skuteczność. Aftermarket.pl ma statystycznie trochę wyższą skuteczność niż pozostałe dwie firmy, bo najwięcej partnerów dla niego przechwytuje (10 albo 11), ale maksymalnie będzie się to rozkładać Aftermarket.pl - 45%, premium.pl - 25%, AZ.pl - 25%, 5% - inni, najpewniej jest i tak dodać domenę u wszystkich z tych firm, a nieprawdą jest pisanie o jakichś 99% czy monopolu w przypadku gdy jest konkurencja trzech firm.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te które zaznaczam zwykle lądują w dropped (aftermarket), mają dnsy w dropped. W az jeszcze nie widziałem a w premium czasem się zdarza ale zdecydowanie RZADZIEJ. To nie żadna prowokacja, nawet moje domeny których nie opłacę trafiają do dropped, nigdy nie trafiły gdzie indziej.

 

Powiedzcie mi więc jak skutecznie kupić domenę która jest na liście usuniętych, np. svx.pl, założę się ża za dwa tygodnie będzie w dropped.

Edited by Stefano

Share this post


Link to post
Share on other sites

owiedzcie mi więc jak skutecznie kupić domenę która jest na liście usuniętych, np. svx.pl, założę się ża za dwa tygodnie będzie w dropped.

Dodaj do przechwycenia u 3 wymienionych wyżej przez Thomaso łapaczy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te które zaznaczam zwykle lądują w dropped (aftermarket), mają dnsy w dropped.

 

Jeżeli mówisz o jakichś wybranych (najlepszych) domenach z danego dnia to one mają przecież zawsze założone opcje. Najwięcej opcji się realizuje w Aftermarket.pl, ale wynika to z tego, że jest tam najwięcej utrzymywanych opcji - prosta statystyka. I nie jest to żaden monopol Aftermarket.pl tylko wynik dobrej polityki cenowej - najniższych cen założenia i utrzymania opcji, a poza tym Aftermarket.pl to jedyny serwis, który umożliwia przechwytywanie opcji, które potem zostają w tym serwisie u abonentów i tam są realizowane.

 

W takim wypadku jedynym monopolistą i o którym do tego można mówić, że ma skuteczność łapania domen nawet nie 99% a 100% (bo opcja ma 100%) jest NASK. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądam codziennie tę listę DNS i większość fajnych domen nie posiada opcji, czyli najskuteczniejsze będzie założenie opcji na te domeny? A co jest tańsze założenie opcji czy dodanie do przechwycenia? I co to przechwytywanie opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądam codziennie tę listę DNS i większość fajnych domen nie posiada opcji, czyli najskuteczniejsze będzie założenie opcji na te domeny? A co jest tańsze założenie opcji czy dodanie do przechwycenia? I co to przechwytywanie opcji.

Żyjemy chyba w innej rzeczywistości.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

załóżmy że stefano nie jest prowokatorem a nowicjuszem (nie chce mu się tylko poczytać forum)

posłuchaj thomaso

dodam tylko, że założenie opcji nie daje gwarancji przejęcia domeny (abonent może domenę co roku przedłużać)

ciekawe co to dla Ciebie fajna domena (uwierz, że 95% fajnych ma opcje)

jeżeli zależy Ci na domenie bez opcji dodaj do przechwycenia (jeżeli wszystkie Twoje lądują w AM to masz wyjątkowo łatwo dodajesz tylko w AM) ;)

niestety przechwytywanie to biznes a nie zabawa

powodzenia w zdobywaniu domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocno mnie irytuje monopol dropped na naszym rynku, dlaczego akurat oni przechwytują wszystkie domeny

 

Bo mają najlepszy skrypt przechwytujący na rynku? ;) Przepraszam, trudno się oprzeć kiedy ktoś zadaje takie pytanie :P

 

Tak naprawdę, skuteczność przechwytywania już od kilku lat nie zależy od liczby partnerstw podpisanych z NASK - dokładnie od kiedy wprowadzono opłaty 10-groszowe za przechwytywanie. Z tego samego powodu nie zależy też już tak jak kiedyś od jakości skryptu - oczywiście trochę nadal zależy, w tym sensie że jeśli się zrobi kiepsko skrypt, to oczywiście nie będzie łapał jak trzeba, ale jeśli sie go napisze od biedy jak należy, to zawsze jakość przechwytywania będzie zależała w głównej mierze po prostu od kwoty zapłaconej NASKowi za przechwycenie danej domeny. To już nie te czasy co kiedyś, gdzie pisanie skryptu przechwytującego było prawdziwą sztuką i wymagało wielotygodniowego ślęczenia nad zachowaniem systemów NASK aby odkryć co tam w środku się dzieje.

 

Mamy nasze prywatne statystyki skuteczności przechwytywania domen, o których wiemy że są dodawane do przechwycenia w każdej z trzech firm... ale ich tu nie podam, bo zacznie się kolejna forumowa wojna na statystyki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mamy nic do ukrycia: https://premium.pl/catch.jpg - dla wszystkich, na bieżąco.

 

I jak Premium ma się nie podobać. Krótko i na temat.

 

A z tym monopolem AM, to nie przesadzajmy. Pewnie są rzeczy których nie da się przeskoczyć (jak np. 100% skuteczności), ale każda zainteresowana firma ma swój kawałek domenowego tortu. Firmy się rozwijają i wprowadzają innowacje (tutaj Premium.pl jest liderem) nie tylko dla naszej wygodny, ale także naszego zysku.

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak w innych krajach, ale wydaje mi się, że jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o branżę domenową. Po prostu Polak potrafi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wiem jak w innych krajach, ale wydaje mi się, że jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o branżę domenową.

 

Również myślę, że domainerzy w PL mają nadzwyczaj szeroki wybór co do oferty giełd, rejestratorów i usług dla nich oferowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiem więcej a mam trochę doświadczenia, ogólnie Internet w naszym kraju jest łatwiej dostępny i tańszy niż gdzie indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mamy nic do ukrycia: https://premium.pl/catch.jpg - dla wszystkich, na bieżąco.

 

I jak Premium ma się nie podobać. Krótko i na temat.

 

Te statystyki uwzględniają domeny dodane do przechwycenia wyłącznie u tego rejestratora. Pozostali rejestratorzy mogą zapewne opublikować podobne statystyki z podobną skutecznością. Dla porównania skuteczności lepsza byłaby lista, która zawiera tylko domeny dodane u wszystkich łapaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×