Jump to content
evolucja

Wygasła mi domena

Recommended Posts

Cześć,

wygasła mi dzisiaj domena .pl, zapomniałem jej przedłużyć. Dostałem takiego emaila: "Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny ***.pl nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy i jest w trakcie 15-dniowego wygasania. Usługi z nią związane przestały być dostępne (np. strona www, poczta elektroniczna)."

Jak najłatwiej i najtaniej ją odzyskać, zakładając, że żaden człowiek nie będzie nią zainteresowany?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz ją jeszcze przedłużyć korzystając z normalnej opcji przedłużenia u swojego rejestratora lub kontaktując się z biurem obsługi klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz ją jeszcze przedłużyć korzystając z normalnej opcji przedłużenia u swojego rejestratora lub kontaktując się z biurem obsługi klienta.

Tak, faktycznie, ale odnowienie w az.pl kosztowałoby mnie teraz 132,40zł, a to dużo jak na domenę, którą utrzymuję tylko "na wszelki wypadek". Dlatego w grę wchodzą wszystkie opcje, byle wyszło to jak najtaniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to każdy by chciał.

 

No to czekaj aż wygaśnie, dodaj do przechwycenia u 3 rejestratorów (Aftermarket, Premium.pl i AZ.pl) za pełną sumę, a nie w opcji "sekunda później" i ... jeśli nikt inny nie odda jej do przechwycenia, to na 99% zostanie dla ciebie przechwycona za te ok 50-60 zł (przechwycenie + cena rejestracji). Taniej nie będzie, chyba, że w zamian za większe ryzyko (czyli mniejsze prawdopodobieństwo przechwycenia dla Ciebie) dodasz do przechwycenia za "pół ceny".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taniej nie będzie, chyba, że w zamian za większe ryzyko (czyli mniejsze prawdopodobieństwo przechwycenia dla Ciebie) dodasz do przechwycenia za "pół ceny".

A jaka jest szansa, że ktoś będzie próbował ją przechwycić skoro nie jest to popularna domena i niewiele osób wie na razie o jej istnieniu?

U jednego rejestratora nie wystarczy dodanie przechwycenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodając domene do 3 rejestratorów masz wieksze szanse ze ją złapiesz a zapłacisz i tak dopiero jak ją przechwycisz takze oszczędność prawie żadna , no chyba że wybierzesz sobie tylko jednego łapacz z najniższa ceną przechwycenia.

 

Wyjściem jest również (skoro domena nie jest jakaś super topowa ) poczekaniem az spadnie , nikt jej nie przechwyci i sobie ją zarejestrujesz za jakis czas - chociaż ta opcja jest troche ryzykowna jeśli naprawde zalezy Ci na domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dostęp do authinfo, to przetransferuj ją z odnowieniem do tańszego rejestratora. Koszt zbliżony do przechwycenia z wysokim priorytetem, a masz pewność, że domena zostanie w Twoich rękach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli to słaba domena to możesz poczekać aż spadnie i sobie za 2 tyg złapać ją za 10zł ;) chyba że ktoś inny uwierzy w jej potencjał to może być gorzej ;) i na aukcji przechwyconej może osiągnąć więcej niż 132zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaka jest szansa, że ktoś będzie próbował ją przechwycić skoro nie jest to popularna domena i niewiele osób wie na razie o jej istnieniu?

Czekaj, gdzie to ja miałem moją szklaną kulę...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)i niewiele osób wie na razie o jej istnieniu?

Domena jest już na liście spadów, więc wszyscy, którzy je samodzielnie analizują wiedzą o tej domenie. Jeśli Ty widzisz w niej potencjał,to ktoś inny tez może go zauważyć. Poza tym ostatnio mam wrażenie, że łapane jest prawie wszystko, co spada... a później aukcja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×