Jump to content
DD

Czy zlikwidować aukcje z ceną minimalną na AM?

Ceny minimalne w Aftermarket.pl  

53 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za likwidacją aukcji z ceną minimalną na AM?

    • TAK - skasujcie ceny minimalne na aukcjach
    • NIE - niech aukcje z ceną minimalną zostaną
    • Nie mam zdania (jest mi wszystko jedno)


Recommended Posts

Głos na "tak". Dla mnie te aukcje są irytujące/niejasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje z cena minimalna nie sa zle, jedyne co jest zle to informacja o poziomie minimum.

Mam identyczne zdanie. Jeśli znikną te "x" przy cenie to zniknie problem o którym piszę Daniel w podlinkowanym temacie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram poprzedników. Jeśli zniknie informacja o pułapie cenowym aukcji minimalnej to aukcje te nie będą tak psuły rynku jak dotychczas. Zgadzam się z postem Daniela z poprzedniego tematu, w którym to słusznie zauważył spojrzenie KK na tego typu aukcje. Niedawno była aukcja domeny mleko*pl, cena minimalna xx xxx - z tego co pamiętam nie było ofert. W oczach KK oferta na 100 PLN to i tak będzie za dużo, bo przecież domeny nikt nie chciał za 10 PLN...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba w ankiecie powinna pojawić się opcja "Niech aukcje zostaną, ale bez gwiazdek"?

Dokładnie. Czyste info że z minimalną. Bez sugerujących cokolwiek oznaczeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba w ankiecie powinna pojawić się opcja "Niech aukcje zostaną, ale bez gwiazdek"?

Nie pomyślałem o tym, ale jeśli już aukcje z ceną minimalną miałyby zostać, to chyba lepiej faktycznie zrezygnować z tych gwiazdek. Osobiście jednak naprawdę nie widzę uzasadnienia dla ceny minimalnej, więc dywagowanie czy z gwiazdkami czy bez jest dla mnie nieistotne.

 

Jest jeszcze inna możliwość dla zwolenników ceny minimalnej. Pozostawienie jej, ale ustawienie maksimum, np. 10000 PLN. Można ustawić mniej, ale nie więcej.

 

I ostatnia możliwość - Michau, wprowadź po prostu opłaty procentowe za aukcje z ceną minimalną :P Proponuję 1% od wartości ceny minimalnej. Problem sam się rozwiąże... :)

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż "na chłopski rozum" ceną minimalną powinna być ta cena, od której wystawiający rozpoczyna aukcję swojej domeny to jestem za pozostawieniem rozwiązania w obecnym kształcie.

W imię odrzucenia socjalistycznego modelu myślenia, wedle którego wiemy co jest najlepsze dla innych.

 

Ponieważ do tego, "gwiazdki" mnie zwyczajnie wk ... wiają więc akcje z ceną minimalną - tak. Gwiazdki - nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż "na chłopski rozum" ceną minimalną powinna być ta cena, od której wystawiający rozpoczyna aukcję swojej domeny to jestem za pozostawieniem rozwiązania w obecnym kształcie.

W imię odrzucenia socjalistycznego modelu myślenia, wedle którego wiemy co jest najlepsze dla innych.

 

Ponieważ do tego, "gwiazdki" mnie zwyczajnie wk ... wiają więc akcje z ceną minimalną - tak. Gwiazdki - nie.

Mnie natomiast wkurza jak wchodzę na aukcję, bo ma atrakcyjną cenę i się dowiaduję, że aukcja jest z ceną minimalną.

 

;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceny minimalne tak, gwiazdki nie

Daniel nie wkurza mnie to, że okazuje się że aukcja jest jest z ceną minimalną ale to, że większość licytuje znając poziom ceny tylko po to aby zareklamować sprzedaż swojej domeny (np. sprzedaję rtpry123.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast wkurza jak wchodzę na aukcję, bo ma atrakcyjną cenę i się dowiaduję, że aukcja jest z ceną minimalną.

 

;)

 

DD

 

Tego rodzaju aukcje mogłyby być wyodrębnione spośród pozostałych albo specjalnie [i widocznie] oznakowane.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również nie biorę udziału w aukcjach z ceną minimalną. Tego typu aukcje służą tylko promowaniu swoich domen. Większość tych aukcji kończy się w sposób oczywisty i każdy sprzedający dobrze wie, że tak właśnie się one zakończą. Jestem przeciwnikiem takiego promowania domen, tak samo jak wrzucania do wyceny i zaraz na sprzedaż. Ale każdy orze jak może... to wolny kraj.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnia możliwość - Michau, wprowadź po prostu opłaty procentowe za aukcje z ceną minimalną :P Proponuję 1% od wartości ceny minimalnej. Problem sam się rozwiąże... :)

 

A też o tym myślałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ego rodzaju aukcje mogłyby być wyodrębnione spośród pozostałych albo specjalnie [i widocznie] oznakowane.

 

Przecież są :) Na liście domen na sprzedaż mają inne oznaczenie niż zwykłe aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież są :) Na liście domen na sprzedaż mają inne oznaczenie niż zwykłe aukcje.

 

Mogłoby być jeszcze w wyszukiwarce - pokazuj aukcje:

- z cenami minimalnymi,

- bez cen minimalnych,

- wszystkie.

 

A rozwiązanie z likwidacją gwiazdek przy cenach minimalnych i całkowite jej ukrycie (jak na Allegro) wydaje się najbardziej rozsądnym kompromisem dla zwolenników i przeciwników tej ceny (bo ankieta nie rozsądza tej kwestii - jest dużo osób za i przeciw). Wtedy nikt nie zalicytuje nawet 10 zł dla zabawy czy by zareklamować aukcje czy oferty w swojej nazwie na giełdzie, a będą licytowały tylko osoby naprawdę zainteresowane zakupem danej domeny i przebiciem tej ceny minimalnej.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież są :) Na liście domen na sprzedaż mają inne oznaczenie niż zwykłe aukcje.

 

Biorę udział w dyskusji jako laik, teoretyk :). Nie wystawiam takich aukcji [z ceną minimalną w obecnym ujęciu], a dotąd, nie kupowałem na tychże.

W takim razie, skoro mają inne oznaczenie, to problemu nie widzę. Wystarczy nie wchodzić [jeśli ktoś nie chciałby nadziać się na cenę minimalną].

 

 

 

Mogłoby być jeszcze w wyszukiwarce - pokazuj aukcje:

- z cenami minimalnymi,

- bez cen minimalnych,

- wszystkie.

[...]

 

O właśnie. To mogłoby być kolejne praktyczne udogodnienie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musicie zdac sobie sprawe, ze eliminujac aukcje z cena minimalna, niektore domeny nie beda wystawiane na aukcje. Nikt nie zaryzykuje wystawienia naprawde topowej domeny bez ceny minimalnej. W najgorszym wypadku takie aukcje beda odbywac sie na SEDO z pominieciem AM. Nie wiem, czy to jest w interesie rynku a w szczegolnosci w interesie Aftermarket. Efektem bedzie to, ze tylko slabe domeny beda licytowane. Slabeusze byc moze na tym skorzystaja, ale spadnie generalnie atrakcyjnosc rynku wtornego, bo nic ciekawego nie bedzie mozna kupic na aukcjach. Dlugoterminowo to strzal w kolano: po roku, dwoch, trzech klienci koncowi przestana wogole brac aukcje pod uwage jako potencjalna mozliwosc zakupu domeny.

 

Ja proponuje poprostu wylaczenie mozliwsoci wystawiania aukcji z cena minimalna i udzialu w tych aukcjach, tym ktorym one przeszkadzaja. Ew. filtrowanie ich list po zalogowaniu, tak by nie widzieli tych aukcji, zeby nie musieli sie wkurzac jak przypadkiem na takowa klikna. Mysle, ze to powinno ich uszczesliwic.

Edited by Alexis
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musicie zdac sobie sprawe, ze eliminujac aukcje z cena minimalna, niektore domeny nie beda wystawiane na aukcje. Nikt nie zaryzykuje wystawienia naprawde topowej domeny bez ceny minimalnej.

Ja tylko nie rozumiem jednego i naprawdę chciałbym, żeby mi ktoś to wytłumaczył, jak dziecku ;) Dlaczego ktoś decyduje się na sprzedaż z ceną minimalną, a nie wystawi aukcji po prostu od tej kwoty? Dla mnie cena minimalna po prostu obraża potencjalnych nabywców - dlaczego sprzedawca mi szczerze nie powie, jaka jest kwota minimalna, za jaką zdecyduje się na sprzedaż domeny?

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko nie rozumiem jednego i naprawdę chciałbym, żeby mi ktoś to wytłumaczył, jak dziecku ;) Dlaczego ktoś decyduje się na sprzedaż z ceną minimalną, a nie wystawi aukcji po prostu od tej kwoty? Dla mnie cena minimalna po prostu obraża potencjalnych nabywców - dlaczego sprzedawca mi szczerze nie powie, jaka jest kwota minimalna, za jaką zdecyduje się na sprzedaż domeny?

 

DD

 

 

 

Prawdopodobnie, wynika to z oczekiwania na "rozpędzenie" aukcji. Łatwiej jest to zrobić od kwoty niższej niż "minimalna".

Wystawiając domenę z ceną minimalną jako ceną startową, wystawiający tworzy licytującemu pewną barierę psychologiczną.

 

 

Efekt psychologiczny. Łatwiej jest przez potencjalnego wystawiającego rozpocząć aukcję i w krótkim czasie "nałapać" Klientelę [licytowanie niskich kwot, w aukcji zabezpieczonej ceną minimalną, nic nie kosztuje - to jest na odrębny temat, dlaczego Użytkownicy biorą udział w tych aukcjach] a następni Klienci widząc ten rój, dołączają do niego.

 

I często, trudniej zatrzymać taką lokomotywę i na tym wystawiającemu zależy. Na niezachowaniu umiaru i rozsądku przez licytującego, który znalazł się w sytuacji stadnej :)

 

Wystawiającemu aukcję, nie zależy bowiem jedynie na przyciągnięciu do tej aukcji licytujących, którzy skłonni są zapłacić za daną domenę przynajmniej cenę minimalną. Wystawiającemu zależy także na tym, aby ściągnąć na aukcję również osoby, które w warunkach pozaaukcyjnych nigdy za tę konkretną domenę nie zapłaciłyby takiej ceny.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie, wynika to z oczekiwania na "rozpędzenie" aukcji. Łatwiej jest to zrobić od kwoty niższej niż "minimalna".

Wystawiając domenę z ceną minimalną jako ceną startową, wystawiający tworzy licytującemu pewną barierę psychologiczną.

 

 

Efekt psychologiczny. Łatwiej jest przez potencjalnego wystawiającego rozpocząć aukcję i w krótkim czasie "nałapać" Klientelę [licytowanie niskich kwot, w aukcji zabezpieczonej ceną minimalną, nic nie kosztuje - to jest na odrębny temat, dlaczego Użytkownicy biorą udział w tych aukcjach] a następni Klienci widząc ten rój, dołączają do niego.

 

I często, trudniej zatrzymać taką lokomotywę i na tym wystawiającemu zależy. Na niezachowaniu umiaru i rozsądku przez licytującego, który znalazł się w sytuacji stadnej :)

 

Wystawiającemu aukcję, nie zależy bowiem jedynie na przyciągnięciu do tej aukcji licytujących, którzy skłonni są zapłacić za daną domenę przynajmniej cenę minimalną. Wystawiającemu zależy także na tym, aby ściągnąć na aukcję również osoby, które w warunkach pozaaukcyjnych nigdy za tę konkretną domenę nie zapłaciłyby takiej ceny.

No tak.. tylko mam nadzieję, że ci sprzedawcy zdają sobie sprawę, że przyciągają do aukcji głównie osoby, które dla sportu lubią zalicytować w aukcji do niskiej kwoty, ale z drugiej strony zniechęcają osoby, które być może kupiłyby daną domenę za rozsądną kwotę, gdyby nie cena minimalna i jasno przedstawiona oferta.

 

Przykład: osobiście nie wziąłbym udziału w aukcji fx*pl, gdyby była z ceną minimalną. I choćby ta cena wynosiła np. 20k PLN, to podejrzewam, że domena wcale by się nie sprzedała, bo parę osób, które w aukcji licytowały, w przypadku ceny minimalnej, w ogóle by w aukcji nie wzięły udziału.

 

Ale tracą na tym głównie osoby, które takie aukcje wystawiają, więc to ich wolna wola oczywiście.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×