Jump to content
K@mil

Marketing SMS - darmowy ebook

Recommended Posts

Z tej strony można pobrać darmowy ebook nt. komunikacji SMS-owej. Sporo praktycznej wiedzy o tym kanale i kilka ciekawych case'ów - polecam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzn. spam sms?

 

 

Takich treści tam nie ma :) Raczej, co robić żeby działać zgodnie z prawem i dawać jakąś korzyść klientom.

Edited by K@mil

Share this post


Link to post
Share on other sites

SMSapi to tylko platforma do wysyłania SMSów, natomiast co z niej wysyłasz - i do kogo - to już insza inszość :)

Edited by Roko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale generalnie chodzi o systemy, dzięki którym coś komuś oferujesz, a część z wysłanego sms'a (kasy) trafia na Twoje konto, tak ?

 

Nie do końca. Usługa, którą opisałeś nosi nazwę Premium SMS i raczej traci ona popularność wśród osób zarządzających serwisami internetowymi. Na rynku mamy dzisiaj wiele produktów, które lepiej sprawdzają się w mikropłatnościach.

 

Natomiast, usługą która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju jest tzw. Short Code, czyli krótki numer odbiorczy. Firma może odbierać na nim SMS-y od fanów marki, a wysłanie na niego wiadomości kosztuje tyle, co zwykły SMS.

masz filmik na YT, który tłumaczy jak to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wysyłki SMS z tej platformy sa moderowane?

 

Co masz na myśli, pisząc "moderowane"?

 

Jeśli Twoje wysyłki będą zgodne z prawem i nie będą łamały dobrych praktyk marketingu SMS, to pewnie będą bez problemu przechodziły :)

 

 

Edited by K@mil

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Co masz na myśli, pisząc "moderowane"?

 

No właśnie pytam czy ktoś je czyta przed wysłaniem a jeśi tak to ile trzeba czekac na akceptację wysyłki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie pytam czy ktoś je czyta przed wysłaniem a jeśi tak to ile trzeba czekac na akceptację wysyłki?

 

Raczej nie. Akceptacja wysyłki jest błyskawiczna. Zresztą, najlepiej załóż konto i potestuj. To nic nie kosztuje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kppp

Nie wiem, ale jeśli chodzi o marketing sms jak i emailowy to mam mieszane uczucia z jednej strony firmy raczej w dużej części łamią prawo. Wystarczy przeczytać wpis sklep internetowy GIODO i wielu dojdzie do wniosku, że gro wiadomości, które otrzymujemy jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych. Natomiast z drugiej strony, jakbym miał się zdecydować na taka formę reklamy to mimo wszystko wybrał bym email. Emaile reklamowe jeśli mnie wiadomość zaciekawi czasami otwieram, jeśli chodzi o smsy, nigdy tego typu wiadomości nie czytam i z nich nie korzystam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale jeśli chodzi o marketing sms jak i emailowy to mam mieszane uczucia z jednej strony firmy raczej w dużej części łamią prawo. Wystarczy przeczytać wpis sklep internetowy GIODO i wielu dojdzie do wniosku, że gro wiadomości, które otrzymujemy jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych. Natomiast z drugiej strony, jakbym miał się zdecydować na taka formę reklamy to mimo wszystko wybrał bym email. Emaile reklamowe jeśli mnie wiadomość zaciekawi czasami otwieram, jeśli chodzi o smsy, nigdy tego typu wiadomości nie czytam i z nich nie korzystam.

 

Jeśli nie otwierasz wiadomości SMS, to jesteś w zdecydowanej mniejszości :) Open Rate dla SMS-ów wynosi ponad 90%. W email marketingu bywa różnie - to może być 3%, ale może też być 30%. Finalny efekt zależy od bardzo wielu czynników. Natomiast, to są dwa różne kanały komunikacji marketingowej i nie można ich ze sobą porównywać. W e-commerce najlepsze wyniki osiągają ci, którzy stawiają na działania wielokanałowe.

 

Jeśli chodzi o kwestie prawne, to zamieszczony przez Ciebie link zawiera właśnie wskazówki, jak działać w pełni legalnie :) Żadna profesjonalna platforma do SMS-ów, czy maili nie będzie tolerowała działań niezgodnych z prawem.

 

Także polecam jeszcze raz ebooka - może się jeszcze do marketingu SMS przekonasz :)

 

Edited by K@mil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany, to pod linkiem http://www.smsapi.pl/dwukierunkowa-komunikacja-sms jest do ściągnięcia kolejna wersja ebooka o komunikacji SMS. Polecam!

Zamierzenia wielce szlachetne (promocja SMS), ale pierwsze pobranie ebooka wiązało się ze "sprzedażą" adresu e-mail. Teraz oczekujecie zapostowania w mediach społecznościowych czegoś, co może okazać się niewiele warte.

 

Ponieważ wybór jest po mojej stronie - niestety nie poznam nowej odsłony ebooka, mimo, że materia bardzo mnie ciekawi i... (no właśnie!) byłbym zainteresowany.

Pomyślcie o ludziach, którzy z podobnych mediów w ogóle nie korzystają lub nie chcą, a są to ludzie biznesu, do których głównie kierujecie swoją ofertę.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamierzenia wielce szlachetne (promocja SMS), ale pierwsze pobranie ebooka wiązało się ze "sprzedażą" adresu e-mail. Teraz oczekujecie zapostowania w mediach społecznościowych czegoś, co może okazać się niewiele warte.

 

Ponieważ wybór jest po mojej stronie - niestety nie poznam nowej odsłony ebooka, mimo, że materia bardzo mnie ciekawi i... (no właśnie!) byłbym zainteresowany.

Pomyślcie o ludziach, którzy z podobnych mediów w ogóle nie korzystają lub nie chcą, a są to ludzie biznesu, do których głównie kierujecie swoją ofertę.

 

A co powiesz na to, jak bym Ci go po prostu podesłał mailem? :) Korespondowaliśmy kiedyś, więc mam Twój adres - jeśli nie masz nic przeciwko, to po prostu wyślij mi info na priv :)

 

A z samym procesem dystrybucji takich treści, to jest tak, że jednym użytkownikom pasuje e-mail, a nie pasuje tweet / share i na odwrót. Trudno każdemu dogodzić :) A czy warto pobrać? Myślę, że tak, bo to jednak 30 stron na temat dwukierunkowej komunikacji SMS. Poruszony zostaje temat usługi Short Code - czyli krótkich numerów odbiorczych bez podwyższonej płatności. Coś popularnego w USA, u nas coraz częściej sięgają po te narzędzie różne firmy. Bardzo fajna rzecz do generowania leadów sprzedażowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×