Jump to content
carter

Pytanie o szybkość i sposób uzyskania kodu authinfo od rejestratorów.

Recommended Posts

Witam serdecznie na forum.

 

Mam pytanie odnośnie uzyskiwania kodu authinfo od poszczególnych operatorów rejestrująccyh domeny.

Chodzi mi o szybkość uzyskania kodu authinfo w przypadku np. sprzedaży domeny.

 

W az.pl pisze, że można taki kod uzyskać ze swojego panelu po zalogowaniu, w home.pl

trzeba formularz wydrukować a potem odesłać do nich zeskanowany przez formularz.

Czyli takie formy są wygodniejsze niż wysyłanie papierów pocztą.

Ale mnie interesuje praktyka.

 

Mam też parę pytań:

 

1)Dlatego chcialem spytać o to osoby które mają tam (w az.pl i w home.pl) domeny i jak to jest w praktyce (jak długo)?

 

2)Jakiego rejestratora polecilibyście biorąc pod uwagę kryterium szybkość (i prosty sposób uzyskania kodu authinfo, łatwość przeniesienia domeny do innego operatora, żeby nie było problemów, kruczków i zawiłości?

 

3) W az.pl i w home.pl są domeny po 0 zl. Jednak przy sprzedaży np. w home.pl trzeba najpierw chociaż raz ja przedłużyć. Zatem to dodatkowe koszta.

Czy da się zaresjetrować domeny na az.pl i na home.p nie korzystając z ich promocji, tylko płacąc normalnie za rejestrację, żeby np za jakiś czas sprzedać domenę bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

 

4) Słyszałem pozytywne opinie o ovh.pl. Jak tam można uzyskać kod authinfo?

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej przyjaźni pod względem kodu auth_info:

 

Aftermarket.pl

Premium.pl

AZ.pl

 

cesja elektroniczna, kod możesz pobrać sam w panelu, otrzymujesz bez przeszkód, bez żadnych warunków typu "najpierw przedłuż domenę"

 

U innych nie warto zawracać sobie głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jest z ovh.pl?

W ovh aby uzyskać kod authinfo musisz pobrać wniosek, podpisać i wysłać listem poleconym (takim zwykłym, pocztowy, nie e-mailem) do ich siedziby. Do wniosku musisz dołączyć ksero dowodu osobistego jeśli domena jest zarejestrowana na osobę fizyczną lub dokumenty firmowe jeśli domena jest zarejestrowana na firmę. Jest to długa procedura i na pewno ten rejestrator nie spełni warunków szybkości wydania authinfo.

 

W home.pl jest krócej (bo wysyłając skan e-mailem omijasz Pocztę Polską), ale musisz uważać, bo jeśli zarejestrujesz domenę za 0 zł to będziesz musiał ją przedłużyć przed wytransferowaniem lub zostanie naliczona opłata jak za przedłużenie domeny po jej wytransferowaniu.

 

Ogólnie to szybkość otrzymania kodów authinfo od czasu zażądania u podanych rejestratorów wygląda tak:

- premium.pl - kilka sekund

- Aftermarket.pl - kilka sekund

- AZ.pl - kilka sekund

- home.pl - kilka godzin

- ovh.pl - kilka dni

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie polecam OVH tragedia jak dla mnie !

wlasnie transferuje domene ovh -> ovh i procedura jest tragiczna.

 

AM Lub premium

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ.pl odradzam, od niedawno weszło "telefoniczne" wydawanie kodów authinfo w ciągu 24h...

Racja, właśnie sprawdziłem:

Pobierz kod AuthInfo

 

 

Prosimy oczekiwać na kontakt z naszym pracownikiem w celu wydania kodu authinfo.

Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny w dni robocze

No nie mogę się doczekać tego kontaktu. Za mało pracy chyba mają i muszą jakieś wskaźniki (obdzwaniania) wyrobić.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory za odkop, ale ostatnio pobierałem kod z AZ.PL to chyba wróciło normalnie bez telefonu.. A może to zależy jak długo u nich domena jest ? Raz automatycznie z panelu a raz telefonicznie.. hhehe :))

 

 

----

 

To mój pierwszy post. Siema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory za odkop, ale ostatnio pobierałem kod z AZ.PL to chyba wróciło normalnie bez telefonu.. A może to zależy jak długo u nich domena jest ? Raz automatycznie z panelu a raz telefonicznie.. hhehe :))

 

 

----

 

To mój pierwszy post. Siema!

Jaka domena?! Globalne - pobierasz w panelu bez problemu. Wczoraj sprawdzałem, żeby wytransferować. .PL nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto

globalne i opcje po staremu, .pl - pewnie wydają tylko w sytuacjach krytycznych albo w ramach "promocyjne kody od az" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto

globalne i opcje po staremu,

 

No tak, ale to pewnie wynika po prostu z umów z ICANN, więc tu nie mogą się popisywać zbytnio "jazdą po bandzie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka domena?! Globalne - pobierasz w panelu bez problemu. Wczoraj sprawdzałem, żeby wytransferować. .PL nie wiem.

Domena .pl za 0 zł. Miałem namyśli

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas w gnum kod dla domen polskich jest generowany automatycznie (od ręki) w panelu usera.

A pozostałe domeny do 48h również elektronicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam Aftermarket - wszystko online - teraz poprzenosiłem praktycznie wszystko do nich :)

 

Miałem w HOME.pl - jak wspomniano wcześniej - jest troszkę "papierologii" (na szczęście można słać skany)

Jakiś czas temu miałem też do czynienia z AZ.pl - ogólnie nie było źle.

 

Oprócz łatwości dysponowania domeną warto zwrócić uwagę na koszty utrzymania domeny w kolejnych latach
... tutaj taka moja mała "infografika" :) - http://www.facebook.com/elwu.eu/photos/a.242076975871400.57794.178957572183341/646271485451945/?type=1&theater

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3) W az.pl i w home.pl są domeny po 0 zl. Jednak przy sprzedaży np. w home.pl trzeba najpierw chociaż raz ja przedłużyć. Zatem to dodatkowe koszta.

Czy da się zaresjetrować domeny na az.pl i na home.p nie korzystając z ich promocji, tylko płacąc normalnie za rejestrację, żeby np za jakiś czas sprzedać domenę bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

W home.pl wyglada to nastepujaco. Jeśli chodzi o zakupy domen .pl na firmę, to promocja wskakuje automatycznie. Z poziomu strony nie ma możliwości jej anulowania. Zakupu bez promocji można dokonać poprzez Biuro Obsługi Klienta (telefoniczne lub mailowo np. w przypadku zakupu większej ilości domen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszne z tą automatyczną promocją, takie uszczęśliwianie na siłę - coś jak "Kawa i wuzetka są obowiązkowe dla każdego" :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam Aftermarket - wszystko online - teraz poprzenosiłem praktycznie wszystko do nich :)

 

Miałem w HOME.pl - jak wspomniano wcześniej - jest troszkę "papierologii" (na szczęście można słać skany)

Jakiś czas temu miałem też do czynienia z AZ.pl - ogólnie nie było źle.

 

Oprócz łatwości dysponowania domeną warto zwrócić uwagę na koszty utrzymania domeny w kolejnych latach

... tutaj taka moja mała "infografika" :) - http://www.facebook.com/elwu.eu/photos/a.242076975871400.57794.178957572183341/646271485451945/?type=1&theater

 

Dzięki, nie wiedziałem, że trzeba zwrócić uwagę na koszty utrzymania domen w kolejnych latach. Super, że mnie oświeciłoś. Teraz już będę ostrożny.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

My to wszystko już wiemy na tym forum. Takie kwestie to można podnosić na foch.pl

 

 

W home.pl wyglada to nastepujaco. Jeśli chodzi o zakupy domen .pl na firmę, to promocja wskakuje automatycznie. Z poziomu strony nie ma możliwości jej anulowania. Zakupu bez promocji można dokonać poprzez Biuro Obsługi Klienta (telefoniczne lub mailowo np. w przypadku zakupu większej ilości domen).

 

To pomyślcie, żeby zrobić tak jak w GoDaddy, że jak ktoś nie chce uczestniczyć w promocji, to w pole "coupon code" wpisuje "0" (słownie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będe zakładał nowego teamtu - jak dziś stoi sprawa - którzy rejestratorzy wydają authinfo od razu, bez wniosków. Az chyba nie zminił swojego podejscia. Poza premium i am któreś mają opcję pobrania w panelu? Oczywiście mówie o takich które tez mają ceny normalne, binzeshost ma kod authinfo, ale jest drogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze sytuacja wygląda w Domeny.tv. Tam raz się dostaje hasło i ma się cały czas dostęp do kodów authinfo..

 

Kody są również dostępne w 1&1 . Są od razu w panelu. Jednak w tej firmie księgowość to porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×