Jump to content
Bazyli

Skrypt pod bloga

Recommended Posts

Szukam jakiegoś fajnego skryptu pod bloga.

Zależy mi na prostocie użytkowania jak i na funkcjonalności.

Chciałbym pod niego zagospodarować domenę OtoPolska.pl ( absurdy codziennego życia )

Skrypt może być w wersji płatnej jak i free

 

Co polecacie?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, dla prostych rozwiązań typu strona zapleczowa, prosty blog, czy lekka strona firmowa w zupełności wystarczy WP + kilka odpowiednio dobranych wtyczek. Jest tego naprawdę dużo ( + tutoriale dla mniej zaawansowanych użytkowników ) więc każdy dla siebie coś zapewne znajdzie.

 

Natomiast na "grubsze" serwisy zdecydowanie polecam rozwiązania dedykowane, w których określając swoje wymagania, elementy na jakich Ci zależny otrzymujesz oprogramowanie ( z grafiką ) stworzone na Twoje potrzeby.

Przykładem takiego rozwiązania niech będą blogibudowlane.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast na "grubsze" serwisy zdecydowanie polecam rozwiązania dedykowane, w których określając swoje wymagania, elementy na jakich Ci zależny otrzymujesz oprogramowanie ( z grafiką ) stworzone na Twoje potrzeby.

Również grubsze blogi mogą być oparte na WP, aczkolwiek, wiadomo, są to rozwiązania po części dedykowane, z mocno przerobioną czy zabezpieczoną architekturą. Np.

 

Mashable.com

TechCrunch.com

ReadWriteWeb.com

TheNextWeb.com

AllThingsD.com

Ford.com

People.com

NYTimes.com

Phone.com

 

Wszystkie te strony oparte są o WP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do samego WordPressa można potem dokupować odpowiednie moduły czy szablony graficzne (a nie polegać na darmowych). Często bywa, że te mają własne panele administracyjne obok tych wordpressowych!

 

Cena dobrego szablonu w themeforest.net to około 150-200 zł (po przewalutowaniu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że wp będzie najodpowiedniejszy. Mnogośc wtyczek rozszerzających funkcjonalność, łatwośc modyfikacji oraz dość dynamiczny rozwój word pressa są nie bez znaczenia. Przynajmniej dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest masa róznych cms-ów, ale ogolnie polecałbym wordpressa mozesz sprawdzic takie jak joomla, umbraco(windows server), drupal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę oryginalny, bo korzystam z blogspot.com (od wójka G.), postanowiłem skorzystać z tej możliwości i na razie jestem zadowolony.

Jest prosty (na tym zależało autorowi tematu), intuicyjny, funkcji (wtyczek) również sporo, bezpłatny i nie wymaga własnego serwera (konta hostingowego).

Możliwości modyfikacji jest naprawdę sporo. Dla osoby chcącej pisać blog i nie grzebać w kodzie - w sam raz.

Jedynie "poświęciłem" swoją domenę.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę oryginalny, bo korzystam z blogspot.com (od wójka G.), postanowiłem skorzystać z tej możliwości i na razie jestem zadowolony.

Jest prosty (na tym zależało autorowi tematu), intuicyjny, funkcji (wtyczek) również sporo, bezpłatny i nie wymaga własnego serwera (konta hostingowego).

Możliwości modyfikacji jest naprawdę sporo. Dla osoby chcącej pisać blog i nie grzebać w kodzie - w sam raz.

Jedynie "poświęciłem" swoją domenę.

A jak wujek G. się rozmyśli?

 

Zdążysz wyeksportować bazę danych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak wujek G. się rozmyśli?

 

Zdążysz wyeksportować bazę danych?

Zawsze istnieje taka możliwość. Onet, FB czy nk.pl też nie są wieczne.

Największe zaufanie mam do papieru i ołówka (o oryginałach nie zapominam) - blog służy jedynie prezentacji treści, jest swego rodzaju kopią.

A domena jest moja (powiedzmy [sic].) no i pozostaje kwestia praw autorskich.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×