Skocz do zawartości

Czym są sprzedaże D2D i ceny D2D

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10661 postów

W nawiązaniu do tematu:

http://di.pl/topic/9...2d/#entry552154

Wprawdzie mnie temat nie dotyczy, ale nie wytrzymuję czytając takie rzeczy: nie ma czegoś takiego jak "cena d2d". Jest sprzedaż "d2d", w takim sensie, że nabywca traktuje domenę jako inwestycję, ale nie ma czegoś takiego jak "cena d2d"; mam wrażenie że osoby używające tego określenia są na podobnym poziomie co "kk" opisywani w wątku "zabawne komentarze do ofert", oczekując że kupią daną domenę za 10% jej wartości tylko dlatego że użyją zaklęcia "d2d" czy "student". To tak jakbym chciał kupić fajną działkę za 10% ceny tylko dlatego że jestem rolnikiem. O ile można liczyć, że kogoś przypili potrzeba gotówki i sprzeda domenę poniżej oczekiwań, o tyle wysuwanie pretensji że właściciel domeny "nie rozumie co to znaczy cena d2d" to już niezły absurd. Przepraszam za off-topic.

Użytkownik apze edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 08:42

Ekspert

Ekspert
  • Advert

Bazyli

Bazyli

C2H5OH

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2162 postów
  • Gadu-Gadu: 1323

Wprawdzie mnie temat nie dotyczy, ale nie wytrzymuję czytając takie rzeczy: nie ma czegoś takiego jak "cena d2d". Jest sprzedaż "d2d", w takim sensie, że nabywca traktuje domenę jako inwestycję, ale nie ma czegoś takiego jak "cena d2d"; mam wrażenie że osoby używające tego określenia są na podobnym poziomie co "kk" opisywani w wątku "zabawne komentarze do ofert", oczekując że kupią daną domenę za 10% jej wartości tylko dlatego że użyją zaklęcia "d2d" czy "student". To tak jakbym chciał kupić fajną działkę za 10% ceny tylko dlatego że jestem rolnikiem. O ile można liczyć, że kogoś przypili potrzeba gotówki i sprzeda domenę poniżej oczekiwań, o tyle wysuwanie pretensji że właściciel domeny "nie rozumie co to znaczy cena d2d" to już niezły absurd. Przepraszam za off-topic.

Chciałbym zwrócić uwagę że kolega Czarny Elo nie użył zwrotu "w cenie d2d" a  "w D2D"

:)

To podobno po 3D ma być nowy standard prezentacji domen w swoim portfolio

:) :) :)

Polecam Eliksir.pl, Strop.pl - Złóż ofertę może coś z tego będzie :) Dobre domeny w dobrych cenach !!! :
http://www.aftermark...n=0&order=offer
...I choćbym szedł ciemną doliną, to zła się nie ulęknę, bo jestem najgorszym sukinsynem w tej dolinie...

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1025 postów

Przemek łapiesz za słówka, każdy zapewne wie o co chodzi, ale ok powinno być pełnym zdaniem sprzedaż w cenie D2D. Jeżeli chciałbym kupić w cenie dla KK to nie pisałbym tutaj, tylko wszedł sobie na giełdy i kupował korzystając z opcji "Kup teraz". No niestety trzeba mieć świadomość, że cena w sprzedaży D2D to przeważnie około 10-20% ceny w sprzedaży dla KK tej samej domeny. To jest naturalnie uwarunkowane tym, że ciężko jest znaleźć zdecydowanego KK i szansę na dobrą sprzedaż mają podobnie 10-20% domen z portfolio. Wiadomo, że dużo zależy od jakości domen i naprawdę nie mało od szczęścia, ale uważam, że tak to mniej więcej się przedstawia. EOT.

thomaso

thomaso

Łowca okazji

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6374 postów

Tak to jest ciężko coś kupić, z ogłoszenia (dokładnie tak, jak piszesz) - moim zdaniem dużo lepiej poszukać samemu ofert albo poskładać jakieś oferty na te 500-1500 zł na dobre domeny jakimś mniej znanym użytkownikom giełd i liczyć na to, że ktoś akurat będzie potrzebował gotówki i przyjmie (mi się udało tak kupić w przeszłości trochę ciekawych domen).

Użytkownik thomaso edytował ten post 21 czerwiec 2013 - 14:03

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to" - Robert A. Heinlein

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1025 postów

thomaso masz rację, ale spróbować było warto, bo w końcu kupiłem dwie ciekawe domeny :) Tak było po prostu wygodniej, ponieważ wyszukiwanie dobrych ofert na giełdach w tym gąszczu jest bardzo czasochłonne, ale może i okazałoby się bardziej efektywne... Może Ty chcesz coś upłynnić? ;)

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10661 postów

No niestety trzeba mieć świadomość, że cena w sprzedaży D2D to przeważnie około 10-20% ceny w sprzedaży dla KK tej samej domeny.

Dla mnie "sprzedaż d2d" od "sprzedaży kk" różni się tylko tym, że ten pierwszy nabywca traktuje domenę inwestycyjnie, a ten drugi ma plany jej zagospodarowania. Nie musi wcale różnić się ceną! To że "ceny d2d" stanowią 10% "cen kk" wynika ze złego, wyuczonego i utrwalonego przeświadczenia, że "między nami" domeny powinny chodzić za bezcen. Wg mnie to nie jest dobre dla nikogo - ok, zyskuje na tym kupujący daną domenę, ale z drugiej strony inny inwestor chcąc kupić inne jego domeny też będzie chciał za nie dać tylko fistaszki, więc ogólnie zysku żadnego nie ma. Spójrzcie sobie na rynek .com - tam nie ma "cen d2d", domena sprzedaje się za tyle ile jest warta. Oczywiście, niższe są ceny na aukcjach, można też dobre ceny wynegocjować jak się trafi w dobry moment albo kogoś nie w pełni dostrzegającego potencjał danego adresu, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje (cyt. z tematu) "dobrych / bardzo dobrych domen" za 10% wartości na magiczne słowo "d2d". I w związku z tym pytanie retoryczne: który rynek jest zdrowszy i wartościowszy?

Kończę już OT, obiecuję. :P

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1025 postów

A mi osobiście podoba się to złe, wyuczone i utrwalone przeświadczenie i lubię z niego korzystać :) Z tym, że trzeba umieć korzystać, a przy tym nie dać się wykorzystywać :P Osobiście nie sprzedaję D2D ;)

Nasz rynek pl do rynku com to lata świetlne i zapewne nigdy to się nie zmieni.

Nie obiecuj, zepsułeś mi temat, uświadomiłeś sprzedających i przez Ciebie już pewnie nic nie kupię za 10% wartości :P

Bazyli

Bazyli

C2H5OH

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2162 postów

Dla mnie "sprzedaż d2d" od "sprzedaży kk" różni się tylko tym, że ten pierwszy nabywca traktuje domenę inwestycyjnie, a ten drugi ma plany jej zagospodarowania.....

Dziwne to...

Bo ja pamiętam swoje początki przygody z domenami...wiele zakupów zrobionych w celach inwestycyjnych w cenach KK...

Tak, że nie mogę się z Tobą zgodzić...

w tym fragmencie wypowiedzi...

:)

Polecam Eliksir.pl, Strop.pl - Złóż ofertę może coś z tego będzie :) Dobre domeny w dobrych cenach !!! :
...I choćbym szedł ciemną doliną, to zła się nie ulęknę, bo jestem najgorszym sukinsynem w tej dolinie...

Cockney

Cockney

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 829 postów

10% wystawionej KT to oferta f2d czyli frajer2domainer :)

embotron

embotron

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów

Dlaczego frajer2domainer? Zalozmy, ze ktos potrzebuje X pln na otwarcie inwestycji, czy to jest sklep czy serwis internetowy, nie wazne. Dostaje propozycje za domene i dlaczego mialby jej nie przyjac?:) 

btw. mozna sie dowiedziec jakie ciekawe domeny kupiles?:)

Cockney

Cockney

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 829 postów

Dlaczego frajer2domainer? Zalozmy, ze ktos potrzebuje X pln na otwarcie inwestycji, czy to jest sklep czy serwis internetowy, nie wazne. Dostaje propozycje za domene i dlaczego mialby jej nie przyjac? :)

btw. mozna sie dowiedziec jakie ciekawe domeny kupiles? :)

Rozumiem, że potrzebując pieniędzy na inwestycję czy cokolwiek innego też jesteś gotów sprzedać np. swój samochód, wart 50.000, za 10% jego wartości?

Kangur

Kangur

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6358 postów

Zalozmy, ze ktos potrzebuje X pln na otwarcie inwestycji, czy to jest sklep czy serwis internetowy,

Jeśli ktoś sprzedaje bardzo dobre domeny w takim budżecie to znaczy, że nie potrzebuje pieniędzy na inwestycje tylko na chleb lub inne bieżące, pilne płatności.

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4087 postów

Temat zrobił się OT, mimo wszystko uważam że wartościowym byłoby pozostawienie go w niezmienionej formie. Decyzja należy do autora. Wyczyścić?

doggystyle4

doggystyle4

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1169 postów

Temat zrobił się OT, mimo wszystko uważam że wartościowym byłoby pozostawienie go w niezmienionej formie. Decyzja należy do autora. Wyczyścić?

Również uważam temat za wartościowy... i zastanawiałem się kiedy znikną posty ;) CzarnyElo - pozostaw - skutecznie rozreklamowałeś chęć nabycia domen.. ;)

Pan_Grzegorz

Pan_Grzegorz

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3661 postów

Dla mnie "sprzedaż d2d" od "sprzedaży kk" różni się tylko tym, że ten pierwszy nabywca traktuje domenę inwestycyjnie, a ten drugi ma plany jej zagospodarowania. Nie musi wcale różnić się ceną! To że "ceny d2d" stanowią 10% "cen kk" wynika ze złego, wyuczonego i utrwalonego przeświadczenia, że "między nami" domeny powinny chodzić za bezcen. Wg mnie to nie jest dobre dla nikogo - ok, zyskuje na tym kupujący daną domenę, ale z drugiej strony inny inwestor chcąc kupić inne jego domeny też będzie chciał za nie dać tylko fistaszki, więc ogólnie zysku żadnego nie ma. Spójrzcie sobie na rynek .com - tam nie ma "cen d2d", domena sprzedaje się za tyle ile jest warta. Oczywiście, niższe są ceny na aukcjach, można też dobre ceny wynegocjować jak się trafi w dobry moment albo kogoś nie w pełni dostrzegającego potencjał danego adresu, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje (cyt. z tematu) "dobrych / bardzo dobrych domen" za 10% wartości na magiczne słowo "d2d". I w związku z tym pytanie retoryczne: który rynek jest zdrowszy i wartościowszy?

Kończę już OT, obiecuję. :P

Cena d2d = cena hurtowa.

Jeszcze do niedawna jak wszyscy wiemy handel w większości wyglądał tak: producent -> hurtownia -> niezależne sklepy -> klienci, teraz coraz częściej, a w niektórych branżach w całości jest w ten sposób producent -> sieć handlowa  -> klienci. Jak widać wypadło jedno ogniwo, wcześniej do obsługi transakcji potrzeba było x osób z czego znaczna ich część była drobnymi, ale przedsiębiorcami, teraz poza producentem jest 2-4 monopolistów, a reszta to sami pracownicy. Takie są trendy niewątpliwie, rynek .com przypomina ten drugi model, ale czy to znaczy, że ten rynek jest zdrowszy i wartościowszy?

.......................................

edit: Poza tym cena d2d to tylko inne określenie słowa tanio, ktoś chce kupić domeny więc próbuje stworzyć takie wrażenie, które pozwoli mu na jak najtańsze zakupy. To są uniwersalne zasady handlu, nie wiem czemu się tak dziwicie. No, ale jeżeli ktoś nie lubi "zniżać" się do tego poziomu to może kupować w opcji "Kup teraz", zawsze można dokładać do biznesu, najważniejsze jest tak często wymieniane na tym forum słowo - prestiż. ;)

Użytkownik Pan_Grzegorz edytował ten post 22 czerwiec 2013 - 02:22

megalgal

megalgal

hobbista

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Ja lubię takie ogłoszenia ale to różni się znacznie budżetem.

zeroprowizji.pl 300pln KT, stacjepogody.pl 300 pln

Bazyli

Bazyli

C2H5OH

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2162 postów

Przede wszystkim o cenie D2D możemy mówić w nielicznych przypadkach. Głównie są to aukcje jak również nieliczne przypadki sprzedaży pomiędzy nami. Piszę nieliczne bo z własnego doświadczenia wiem iż odkupienie naprawdę dobrej domeny w " cenie inwestycyjnej " od innego domainera graniczy z cudem...

Nie piszę o domenach niższego sortu ale o tych bardziej wartościowych.

Owner

Owner

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 548 postów

Moim zdaniem problem jest źle postawiony. Nasz rynek domen jest bardzo słabo rozwinięty. To nie tak, że KK nie posiadają odpowiedniej wiedzy, ale nawet domeniarzy mają ogromne braki w temacie domainingu. Rezultatem są przerośnięte portfolia, które w jakiś sposób trzeba opłacić. Kiedy staje się przed faktem braku kasy na przedłużenie domen, wówczas czytamy sprzedam w cenie D2D.

Druga sprawa, że w wielu przypadkach cena D2D odzwierciedlają prawdziwą wartość domeny, a zdarza się, że domeny kupione na D2D już są przepłacone. Z drugiej strony, kiedy przychodzi do sprzedaży, dobre domeny sprzedawane są poniżej wartości. Czasami 10k za domenę to bardzo dużo, a czasami bardzo mało, zwłaszcza jeżeli KK byłby skłonny zapłacić za nią kilka razy więcej.

Najbardziej mnie śmieszą oburzenia, że KK chce kupić domenę na "studenta" albo na D2D. Panowie, negocjacje to wojna, w których wygrywa sprytniejszy. Nikt nie jest frajerem i nie przedstawi się i nie powie: mam 50k na Twoją domenę.

Z drugiej strony łatwo też przesadzić w 2 stronę. Sam kilkukrotnie odrzuciłem oferty x.xxx za domenę, ponieważ chciałem ugrać więcej. W rezultacie domena nie sprzedała się w ogóle i poszła za grosze na AM, albo w ogóle jej nie przedłużałem.

Także warto świadomie przyjrzeć się wartości swoich domen, akceptować oferty które nas satysfakcjonują, odrzucać niesatysfakcjonujące i nie spodziewać się cudów.

Sorry za chaos w mojej wypowiedzi, ale mam chyba gorączkę :)

Owner

Owner

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 548 postów

I na koniec dodam, że mi istnienie terminu "w cenie D2D" wcale nie przeszkadza, szczególnie gdy mogę dzięki temu niedrogo kupić bardzo dobre domeny.

master17

master17

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 404 postów

Dla mnie D2D - od domeniarza dla domeniarza, to fajna metoda - nie czekać, a spieniężyć :) Rzecz w tym, że D2D to taniej, jak dla KK,

ja dla przykładu od kilku kolegów otrzymałem parę domen D2D za darmo :)

Istniejemy, aby żyć pięknie i szczęśliwie ...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych