Jump to content
CzarnyElo

Nowa wersja giełdy AfterMarket.pl + promocje od Lipca 2013

Recommended Posts

Cześć,

 

zapewne też przed chwilą dostaliście taką wiadomość...

 

Już 2 lipca 2013 przedstawimy naszym użytkownikom nową szatę graficzną giełdy AfterMarket.pl. Wraz z tym wydarzeniem uruchomimy także pięć różnych promocji, pozwalających na znaczne obniżenie kosztów utrzymania, sprzedaży i przechwytywania domen internetowych w naszym serwisie.

Szczegóły wszystkich promocji zostaną podane za tydzień, jednak już teraz chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na kilka zmian, które zostaną wprowadzone w tym czasie:

Dodatkowe kategorie giełdy

Opłata za dodawanie dodatkowych kategorii do aukcji i ofert sprzedaży zostanie zniesiona. Zamiast tego, każdy użytkownik będzie mógł za darmo umieścić swoje domeny w od 1 do 4 kategorii giełdy, w zależności od liczby domen utrzymywanych w naszym serwisie. Warto przypomnieć, że ustalenie większej liczby kategorii znacząco wpływa na widoczność danej domeny i liczbę otrzymywanych przez nią ofert kupna.

Sposób obliczania ratingu

Rating użytkowników giełdy będzie przeliczany w inny sposób niż dotychczas:

  • Pod uwagę będzie brana nie tylko liczba opłaconych bądź nieopłaconych aukcji, ale także transakcji kupna na giełdzie.
  • Pod uwagę będzie brana liczba pojedynczych transakcji, a nie liczba domen biorących udział w transakcjach.
  • Wpływ nieopłaconych transakcji na rating zostanie podwojony, co oznacza że użytkownik nieposiadający ratingu zostanie pozbawiony możliwości licytacji już po nieopłaceniu jednej transakcji.

Zmiana nicka aukcyjnego

Aby zapewnić lepszą przejrzystość transakcji na giełdzie, możliwość zmiany swojego nicka (zarówno używanego do sprzedaży, jak i kupna domen) zostanie ograniczona poprzez wprowadzenie opłaty 25 zł za każdą zmianę. Od opłaty zwolniona będzie pierwsza zmiana nicka z domyślnego nadanego przez system.

Prowizja od sprzedaży domen

Prowizja od sprzedaży domen zewnętrznych (nieutrzymywanych w naszym serwisie) zostanie podniesiona do 10%.

Źródło: http://blog.dropped.pl/2013/juz-za-tydzien-nowa-wersja-aftermarket-pl

 

O nowym wyglądzie pogadamy sobie tutaj jak zmiany zostaną wprowadzone.

 

Jak myślicie jakie promocje szykuje dla nas AM? Czy doczekamy się kontry dla promocji na transfery u konkurencji Premium.pl "Kochamy domeny X"? Czy AM w końcu doceni wiernych użytkowników i promocje głównie będą dotyczyć utrzymywanych domen? Zapraszam do dyskusji! A może ktoś z AM uchyli rąbka tajemnicy dla użytkowników Di.pl?

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

uruchomimy także pięć różnych promocji, pozwalających na znaczne obniżenie kosztów utrzymania, sprzedaży i przechwytywania domen internetowych w naszym serwisie

 

Już się boję,

cały drżę,

czy cena domen

zaskoczy mnie.

 

Oczywiście na minus, czyli że jednak wzrośnie koszt utrzymania o symboliczną złotówkę. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie i oferta będzie przyjazna w dużej mierze dla hurtowników.

 

Co do dodatkowych kategorii giełdy wolałbym, aby wprowadzone zostały nowe kategorie a nie tylko poszerzona możliwość wyboru dodatkowych kategorii z już istniejących

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że Cię zaskoczy (pozytywnie) ;-)

 

Co do nowych kategorii, też o tym myślę ale najpierw zakńczymy wdrożenie. Niektóre kategorie są rzeczywiście zbyt pojemne, ale będzie to nietrywialne zadanie logistyczne porozdzielać domeny do nowych kategorii :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promocji będzie pięć.

 

Dwie będą dotyczyć transferów domen.

Jedna będzie dotyczyć cen odnowień domen.

Jedna będzie dotyczyć cen przechwytywania domen.

Jedna będzie dotyczyć prowizji za sprzedaż domen.

Jedna będzie dotyczyć opłat za promowanie domen.

Trzy będą skierowane do stałych klientów.

Dwie będą skierowane do nowych klientów.

 

Szczegóły 2 lipca :)

Edited by Dropped.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu mały screenshot na zachętę :)

 

Edit: znów się załacznik nie dodał, hm...

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jeśli ktoś bardzo chce wiedzieć, ile taka domena jest warta, i zapłacił za wycenę, to cóż :P

 

Jeszcze jeden zrzucik w załączeniu.

post-160-0-37094900-1372347058_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jeśli ktoś bardzo chce wiedzieć, ile taka domena jest warta, i zapłacił za wycenę, to cóż :P

 

Jeszcze jeden zrzucik w załączeniu.

Czy taki stan konto będą mięli wszyscy użytkownicy po wprowadzeniu nowego wyglądu ?:D

Jeśli tak to ja jestem zadowolony ze zmian ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jeśli ktoś bardzo chce wiedzieć, ile taka domena jest warta, i zapłacił za wycenę, to cóż :P

Jeszcze jeden zrzucik w załączeniu.

...

 

Osobiście nie lubię zmian i ciężko mi się przestawiać, ale nie wygląda to najgorzej. Ogólnie nie podobają mi się te nowoczesne style portali i preferuję stare dobre tabelki... ;)

 

Przydałby się jeszcze zrzut z "Lista domen" z opcjami zarządzania, bo chyba tam spędzamy sporo czasu, poza aukcjami.

 

Może troszkę więcej szczegółów nt. promocji, bo takie informacje można było wywnioskować z ogólnej wiadomości ;) Która promocja na co będzie miała wpływ? Np. promocja na transfery będzie miała wpływ na obniżenie cen przechwytywania, promocja od liczby utrzymywanych domen będzie miała wpływ na cenę odnawiania domen itp.?

Bez konkretów, widełek czy liczb. Dla nowych użytkowników tzn. takich, którzy założą nowe konto w czasie trwania promocji? Czy promocje będą się ze sobą łączyć, czy będzie można skorzystać tylko z jednej wybranej?

 

Pozdrawiam!

 

PS. Co chwilę wyskakuje kotek i 502... Czy ma to związek z wdrażanymi zmianami?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strony takie jak "Lista domen" nie zmienią się praktycznie wcale - zmiany obejmą głównie strony widoczne na zewnątrz (strona główna, giełda, oferty itp). Tak jak pisałem, starałem się aby użytkownicy nie musieli się przestawiać na żadne nowe mechanizmy związane z zarządzaniem ich domenami.

 

Różne promocje będą miały wpływ na różne rzeczy i różnie będą się łączyć - wytrzymasz jeszcze 5 dni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no proszę Was, zmiłujcie się nad nami. Zatrudnijcie profesjonalnego grafika PLEASE!

 

Nowy layout is not user-friendly:

- ekran jest tak naćkany tekstem, że ciężko się odnaleźć,

- niektóre sekcje zlewają się ze sobą, nie ma widocznego, naturalnego podziału.

- tekst dostepny w kilku odcieniach szarości co zmusza do uwagi

- drop-down menus też są mało czytelne, klikasz i pojawia się prostokąt naładowany tekstem na białym tle.

- logo też wygląda teraz jakby było zrobione w Paincie.

 

Mocno staracie się odciąć od starego layoutu ale jest to kolejna nieudana próba moim zdaniem.

 

Robiliście testy na usability? Nowy layout jest tak męczący, że nawigacja wymaga sporego wysiłku.

 

Na temat nowych opcji się nie wypowiem, bo to co zobaczyłem zniechęciło mnie do zagłebienia się w szczegóły.

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no proszę Was, zmiłujcie się nad nami. Zatrudnijcie profesjonalnego grafika PLEASE!

 

Nowy layout is not user-friendly:

- ekran jest tak naćkany tekstem, że ciężko się odnaleźć,

- niektóre sekcje zlewają się ze sobą, nie ma widocznego, naturalnego podziału.

- tekst dostepny w kilku odcieniach szarości co zmusza do uwagi

- drop-down menus też są mało czytelne, klikasz i pojawia się prostokąt naładowany tekstem na białym tle.

- logo też wygląda teraz jakby było zrobione w Paincie.

 

Mocno staracie się odciąć od starego layoutu ale jest to kolejna nieudana próba moim zdaniem.

 

Robiliście testy na usability? Nowy layout jest tak męczący, że nawigacja wymaga sporego wysiłku.

 

Na temat nowych opcji się nie wypowiem, bo to co zobaczyłem zniechęciło mnie do zagłebienia się w szczegóły.

grafika tragiczna, dawno nie widziałem czegoś takiego

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy znacie przysłowie, które mówi, że "lepsze jest wrogiem dobrego"?

Jeśli nie znacie to porównajcie sobie byłe "szaty" z obecnymi. Przysłowie stało się ciałem.

 

... a w środku ... Niefunkcjonalna masakra :(

 

 

Dlaczego postanowiliście sp ... ć coś, co wyróżniało "AM" pozytywnie na tle większości pozostałych rejestratorów?

Edit: ostatnie pytanie jest retoryczne. Zawsze za takimi działaniami muszą stać pieniądze ale sądzę, że właśnie je straciliście na to coś.

Niby nie moja sprawa, pieniądze "Aftermarket" ale zlituj się Michau nad domeniarskimi receptorami wzroku :D

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety popieram przedmówców... ale przy okazji mam pomysł na bonusową promocję dla stałych klientów!


Promocja nr 7

Każdy użytkownik, który utrzymuje u nas 100 lub więcej domen otrzyma możliwość korzystania ze starego design'u Aftermarket.pl! Tylko dla stałych klientów! Reszta niech się męczy!

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na serio, obawiam się poruszać w tym panelu Klienta.

Zostałem na początek zszokowany :) ujemnym stanem konta na kilkaset złociszków a to tylko okazało się, informacja, wynikająca z "posiadanych" domen aktualnie zarezerwowanych.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie jest tak źle... ;) Jest dużo czytelniej, strony ofert na giełdzie fajne, listy domen czytelniejsze, dashboard z blokami do ustawienia według własnych potrzeb też ok. Za to, jak dla mnie, to logo jest do poprawki, w górnym menu w tooltipach przydałby się jakiś background, albo bordery żeby się nie zlewało tak jak teraz, w paru miejscach może inny odcień. Jak się prześpię to mogę napisać parę konkretnych propozycji zmian albo custom styl css dla strony dla chętnych. ;) Jak się trochę "przyszlifuje" to będzie ok. ;)

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie jest tak źle... ;) Jest dużo czytelniej, [...]

 

Deha, jesteś z Kosmosu :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolo domen globalnych zewnetrznych na gieldzie nie widac kosztow transferu po zakupie tak jak bylo wczesniej?

Czyzby transfer zaczal byc oplacany przez AM, czy to jednak tylko przeoczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na serio, obawiam się poruszać w tym panelu Klienta.

...

 

Dokładnie to samo pomyślałem :)

Aż boję się klikać :)

 

Zauważyłem brak listy sprzedanych domen i sekcji ogłoszeń gdzie ktoś chce kupić domenę.

Nie będzie ich czy po prostu nie potrafię znaleźć? ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×