Jump to content
CzarnyElo

Nowa wersja giełdy AfterMarket.pl + promocje od Lipca 2013

Recommended Posts

ie rozumiem, dlaczego "Wyszukiwarka usuniętych domen" po pewnym czasie "wygasa". W starym AM tak nie było. Jeśli byłem na x stronie z listy wygasających domen, to mogło to sobie wisieć i wisieć na stronie (oczywiście kontent listy wygasających domen się przesuwał wraz z kolejnym dniem). teraz po pewnym czasie strona wygasa i pokazuje tylko wyszukiwarkę wygasających domen. But why?

 

Najprawdopodobniej efekt, o którym piszesz, związany jest z mechanizmami zabezpieczającymi przed Cross-Site Request Forgery. Sprawdzę to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istotnie. Poprawimy.

Jakiś przewidywany czas dodania linków pod kategoriami aukcje z ofertami, promowane oferty itd.? Ewentualnie jest jakiś bezpośredni link do aukcji z ofertami? Dawniej to była moja ulubiona kategoria i chętnie przeglądałem tę listę. Link był z głównej, teraz go nie widzę nigdzie. A może po prostu przeoczyłem?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś przewidywany czas dodania linków pod kategoriami aukcje z ofertami, promowane oferty itd.? Ewentualnie jest jakiś bezpośredni link do aukcji z ofertami? Dawniej to była moja ulubiona kategoria i chętnie przeglądałem tę listę. Link był z głównej, teraz go nie widzę nigdzie. A może po prostu przeoczyłem?

 

DD

rozwiń zaawansowane szukanie, tam możesz zaznaczyć aukcje tylko z ofertami

Share this post


Link to post
Share on other sites

UWAGI TECHNICZNE:

 

1. Gdy dodam domeny do przechwycenia, to pojawia się m. in informacja w języku angielskim jak poniżej

W panelu w polskiej wersji językowej!

Domeny do przechwycenia Add new domains to catch » Your catch orders »

 

2. Gdy klikam "Przechwyć nowe domeny" w menu...

 

4nnp.png

 

 

...pojawia się u góry zbędny komunikat:

 

ycet.png

 

 

3. Ten komunikat ("wpisz do 100 domen") jest moim zdaniem zbędny, skoro można wpisać do 500 domen .pl Choć, owszem, np. dla domen .de, chyba nie działa dla więcej niż 100 domen.

 

7vc.png

 

 

No dobrze, to może niech to będzie taka cicha tajemnica dla domainerów: można sprawdzić do 500 .pl, ale Kolwalski może tylko do 100 sztuk :)

 

4. Co do domen .de, to nie działa właśnie sprawdzanie dostępności domen do rejestracji np. dla 500 sztuk.

 

Czy dla domen .de jest możliwość wporwadzenia wyszukiwarki "wolnych" domen? Czyli uwolnionych? Najlepiej w czasie rzeczywistym. Widziałem taką stronę w .de Na razie DENIC daje taką możliwość, choć niedługo mają wprowadzić system wygasania chyba jak u nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozwiń zaawansowane szukanie, tam możesz zaznaczyć aukcje tylko z ofertami

Widzę, że już są odpowiednie linki na stronie głównej, o to chodziło ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy obecnie domenę można przypisać tylko do jednej kategorii?

jedną domenę można przypisać w 3 kategoriach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cały czas przy próbie wprowadzenia nie okrągłej kwoty oferty, wyskakuje komunikat :

 

Invalid input.

 

Nie wiadomo czemu itd. Trzeba by poprawić to jak najszybciej.

 

Co więcej czy nie ma możliwości aby niezalogowani użytkownicy mieli złożyć ofertę na domenę? Prowadzicie może jakieś statystyki ile razy rozpoczynany został proces próby składania oferty, i oferta finalnie nie została złożona ( zakończyło się na ekranie do logowania do swojego konta) Część użytkowników może się zniechęcić już do samych negocjacji tym, że trzeba najpierw założyć konto

 

Edit: i nie bardzo rozumiem, czemu zablokowane jest złożenie dowolnej kwoty. Jak kupujący nie chce dać 10 000 zł to może 9999zł da, a to nie jest już możliwe.

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ok z tym że zmiana z opłatą 25 zł zł za zmianę nicku aukcyjnego nie do końca mi się podoba :)

A co podbijasz na swoich aukcjach i potrzebujesz co chwilę zmieniać nicki dla niepoznaki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się żeby w aftermarket była możliwość podbijania własnych aukcji... Prędzej zmieniam nick po to aby licytując inne przedmioty potencjalni kupcy widzieli że wystawiam jakąś ciekawą ofertę np. nick "dom.pl wystawiona ma aukcji" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utworzyłem grupę czterech domen. Dwie są widoczne, a żeby zobaczyć więcej pod spodem jest link: Zobacz pełną listę domen »

 

Niestety ten link nie działa.

 

EDIT: Haha, pełna lista domen w grupie pokazuje się pod spodem. Ale żeby na to wpaść.. trzeba mieć sporo szczęścia ;) Może jakaś strzałka albo informacja, przy tym linku. Bo podejrzewam, że więcej osób może być podobnie skonsternowanych :)

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit: i nie bardzo rozumiem, czemu zablokowane jest złożenie dowolnej kwoty. Jak kupujący nie chce dać 10 000 zł to może 9999zł da, a to nie jest już możliwe.

Zgadzam się - ale problem polega raczej nad tym, że info,że ta kwota nie jest ok, jest za pożno, od razu powinno być info o tym, a nie dopiero na potwierdzeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie: czy saldo debetowe nadal funkcjonuje? Czy aby opłacić domenę przechwyconą należy wcześniej wyrównać debet?

 

Edit: Ok, widzę już że nadal normalnie funkcjonuje, choć nie widać tego po informacjach (komunikatach) na serwisie.

Edited by bdudzik

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy w zwiazku ze zmianą przestały przychodzić powiadomienia o zmianach w obserwowanych domenach i "ruchach" obserwowanych użytkowników ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy obecnie domenę można przypisać tylko do jednej kategorii?

 

Liczba kategorii zależy od liczby domen, które utrzymujesz o nas w serwisie... Rzeczywiście w ferworze wysyłania informacji o wszystkich nowościach zapomniałem o tym poinformować, zaraz wrzucę odpowiednią informację.

 

 

cały czas przy próbie wprowadzenia nie okrągłej kwoty oferty, wyskakuje komunikat :

 

Invalid input.

 

Nie wiadomo czemu itd. Trzeba by poprawić to jak najszybciej.

 

Co więcej czy nie ma możliwości aby niezalogowani użytkownicy mieli złożyć ofertę na domenę? Prowadzicie może jakieś statystyki ile razy rozpoczynany został proces próby składania oferty, i oferta finalnie nie została złożona ( zakończyło się na ekranie do logowania do swojego konta) Część użytkowników może się zniechęcić już do samych negocjacji tym, że trzeba najpierw założyć konto

 

Edit: i nie bardzo rozumiem, czemu zablokowane jest złożenie dowolnej kwoty. Jak kupujący nie chce dać 10 000 zł to może 9999zł da, a to nie jest już możliwe.

 

Proawadzimy właśnie tego typu badania i cały proces składania oferty będzie modyfikowany właśnie pod tym kątem, jak również przeprowadzone zostaną audyty i badania scenatiuszowe m.in. procesu skłądania oferty przez zewnętrzną firmę.

 

Problem niezaokrąglonych kwot zostanie poprawiony, będzie można składać dowolne oferty - już przekazałem to programistom.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczba kategorii zależy od liczby domen, które utrzymujesz o nas w serwisie... Rzeczywiście w ferworze wysyłania informacji o wszystkich nowościach zapomniałem o tym poinformować, zaraz wrzucę odpowiednią informację.

 

 

 

Proawadzimy właśnie tego typu badania i cały proces składania oferty będzie modyfikowany właśnie pod tym kątem, jak również przeprowadzone zostaną audyty i badania scenatiuszowe m.in. procesu skłądania oferty przez zewnętrzną firmę.

 

Problem niezaokrąglonych kwot zostanie poprawiony, będzie można składać dowolne oferty - już przekazałem to programistom.

Cieszę się.

 

Jak nawet nie dowolne oferty to na chwilę obecną ważne jest aby był odpowiedni komunikat a nie "invalid input" bo teraz naprawdę nie wiadomo, czemu nie można złożyć oferty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukając domen na giełdzie często sortuje wyniki po ruchu na domenie, takie pierwsze odcedzenie ziarna od plew. Kiedy jednak domena nie jest parkowana na AM, lub pod domeną działa jakaś strona www czy choćby własny formularz kontaktowy, to ruch na domenie nie jest pokazywany. Co jest w sumie oczywiste ale przydałaby mi się ikonka, że w domenie działa strona www.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam , nie wiem czy u mnie tylko tak jest ale gdy klikam w pasek ,,Wygrywasz Aukcje" wskakują aukcje które ja wystawiłem na sprzedaż ,czyli ,,Moje aukcje domen" a tych co wygrywam lub licytuje nie widać . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczba kategorii zależy od liczby domen, które utrzymujesz o nas w serwisie... Rzeczywiście w ferworze wysyłania informacji o wszystkich nowościach zapomniałem o tym poinformować, zaraz wrzucę odpowiednią informację.

 

Akurat dziś pisałem do supportu w tej sprawie i błyskawicznie wszystko mi wyjaśniono:

 

"Obecnie nie ma już możliwości ustawienia płatnych kategorii. Każdy użytkownik może natomiast ustawić bezpłatne kategorie, których liczba jest zależna od ilości posiadanych domen w panelu, do 50 domen jest to jedna kategoria, od 50 do 200 - 2 kategorie, 200 - 1000 3 kategorie, powyżej 1000 - 4 kategorie"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat dziś pisałem do supportu w tej sprawie i błyskawicznie wszystko mi wyjaśniono:

 

"Obecnie nie ma już możliwości ustawienia płatnych kategorii. Każdy użytkownik może natomiast ustawić bezpłatne kategorie, których liczba jest zależna od ilości posiadanych domen w panelu, do 50 domen jest to jedna kategoria, od 50 do 200 - 2 kategorie, 200 - 1000 3 kategorie, powyżej 1000 - 4 kategorie"

 

Ciekawe rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł / propozycja: zamiast organizowania cyklicznych aukcji premium, tak jak to ma miejsce np. na Sedo, a ostatnio również na AZ.pl, może lepiej na początek spróbować organizować aukcję jednej dobrej / bardzo dobrej domeny raz na tydzień - dwa tygodnie i promować ją w wielu kanałach (strona główna w osobnym, wyróżnionym "okienku"), mailing, fanpage AM na Facebooku itp.

 

Takie aukcje powinny dotyczyć zawsze tylko najlepszych domen, bez ceny minimalnej i od symbolicznej złotówki. Bez wyjątków. Promowanie gratis od AM. Wybór takiej domeny mógłby odbywać się na zasadzie zgłoszeń i głosowania przez użytkowników AM. Ograniczenie do zgłaszania tylko jednej domeny na konto użytkownika powinno ograniczyć liczbę zgłaszanych nazw, co ułatwiałoby później "pracę" przy ich ocenie i wyborze na aukcję (może się to odbywać w drodze głosowania).

 

Co myślicie o tego rodzaju aukcjach na AM? Co o tym myśli Zarząd AM? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×