Jump to content
CzarnyElo

Nowa wersja giełdy AfterMarket.pl + promocje od Lipca 2013

Recommended Posts

Zauważyłem brak listy sprzedanych domen i sekcji ogłoszeń gdzie ktoś chce kupić domenę.

Nie będzie ich czy po prostu nie potrafię znaleźć? ;)

 

O to samo chciałem spytać...

Poza tym wszystko ładnie wygląda i jestem zadowolony z poprawek i promocji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak powiedział da Vinci: "Prostota jest szczytem wyrachowania"

Tutaj pewnie miało wyjść prosto, ale wyszedł chaos.

 

Aftermarket nigdy nie miał dobrego grafika. Tyczy się to strony i gazetki.

Logo też jest masakryczne. Niepasujące do siebie zielony i pomarańczowy w dodatku strasznie jaskrawe.

 

Nie chce tylko narzekać, zauważyłem też kilka plusów, np. strona oferty jest teraz bardziej przejrzysta.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdybym chciał podsumować ten wynalazek to owe podsumowanie nie zawierałoby żadnego cenzuralnego słowa...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za uwagi na temat designu - te konstruktywne na pewno postaram się uwzględnić w tym tygodniu :)

 

Wiedziony poprzednimi doświadczeniami, do noawego szablonu właśnie wziąłem zewnętrznego grafika (http://www.behance.net/hevi), ale no cóż... poprawimy się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narzekacie. Trzeba się przyzwyczaić.

 

Z uwag technicznych.

 

1. Na głównej stronie panelu jest główne miejsce do wpisania nazwy do rejestracji ("Podaj nazwę domeny, którą chcesz zarejestrować:")

 

I po chwili wyskakują opcje dostępnych (lub już niedostępnych) domen. Te, które są dostępne, mają cenę rejestracji... ogólną, podstawową. Do tej pory zawsze pokazywała się cena hurtowa, tzn. w moim przypadku zamiast cen hurtowych widzę podstawową cenę rejestracji. Natomiast w cenniku jest oczywiście cena hurtowa - czy to błąd? Bo nie wiem, czy przy dalszym procedowaniu cena się zmieni, czy też skasuje mi z konta to co widać?

 

2. Pod polem do rejestracji domen na stronie głównej panelu widać 2 pola: po lewej informację jak mniemam real-time o tym, że ktoś zmienił cenę domeny, np.

2013-07-02 09:14:42

Zmieniono cenę domeny 712.pl.

 

 

2013-07-02 09:14:21

Obniżono cenę domeny butikk.pl.

Fajny pomysł na takie domenowe tweety, ale:

- są one tylko 3, a mogłoby być więcej, gdyby ewentualnie zmniejszono minimalnie czcionkę, a już na pewno gdyby zmniejszyć odległości / interlinie - między wpisami.

- fajnie by było, gdyby był link do strony zbierającej np ostatnich 100 albo 1000 takich "tweetów".

 

3. W logo, rzeczywiście, ten seledynowy nijak się ma do poprzedniego koloru. Stonowany zielony lepszy niż pstrokaty.

 

4. Cały pasek "Szukaj domen" na stronie głównnej w panelu mógłby być w sumie przesunięty do lewej. Wyśrodkowanie strasznie kłuje mnie w oczy. Ale to tylko moje subiektywne odczucia estetyczne.

 

5. Najwieksza zmiana, czyli umieszczenie menu w postaci belki na górze, zamiast jak do tej pory po lewej stronie, to moim zdaniem największa i najbardziej ryzykowna zmiana, bo cały układ submenu też się pozmieniał. Trzeba będzie się tego po prostu nauczyć na nowo.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto:

 

1. Oczywiście masz rację, poprawimy. Jest to tylko kwestia prezentacji, z konta zostaną ściągnięte ceny zgodnie z Twoim cennikiem hurtowym.

 

2. Eksperymentowaliśmy z większa liczbą tych "tweetów", ale niestety rzeczywiście się dość mocno zlewały. Fajny pomysł na stronę zmierającą je, dodamy taką ogólną stronę a także listę na profilu każdego sprzedawcy.

 

3. Rzeczywiście ten element zbiera najwięcej uwag krytycznych :) Wrócę do tego w tym tygodniu.

 

4. Czy chodzi o stronę główną portalu / giełdy? Ideą było wyróżnienie tego formularza poprzez światło na obu bokach, w wizualizacjach rzeczywiście wyglądało to lepiej niż rozciągnięte na cała szerokość 1000px.

 

5. To prawda, układ menu jest kwestią przyzwyczajenia i tutaj niestety trzeba będzie do niego przywyknąć. Ale za to wprowadzilismy skróty klawiaturowe: Alr + Shift + D przenosi od razu do listy domen, itp (zgognie z oznaczeniami w menu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym wszystko ładnie wygląda i jestem zadowolony z poprawek i promocji :)

Ja nie jestem fachowce, bo trafiłem do domen nie od strony IT, ale generalnie z "pracy ze słowem". Dlatego też oceniam tę nową odsłonę w zasadzie jako laik, a nie fachowiec.

Mnie się strona podoba, według mnie jest to czytelne, jest możliwość szybkiego przemieszczania się do tych podstron, które mnie interesują. Graficznie też nie mam zastrzeżeń, choć jak się mozna domyślić "dizajn", to nie jest moje drugie imię :-)

 

Nie wiem, skąd takie trudności niektórych osób w nawigacji ne nowej stronie. Ja intuicyjnie znalazłem wszystko bez problemu, jedynie zastanawiałem się przez chwilę gdzie jest wylogowywanie, aż znalazłem rozwiązanie w postaci krzyżyka. Dużą zaletą jest fakt, że na jednym ekranie mam przegląd wszystkiego, a wyszarzenie nieaktywnych dla danego użytkownika działów uważam za trafne.

 

Reasumując - mając na uwadze, że moja żona twierdzi, że nie lubię zmian i przyzwyczajam się zawsze do "starego", to jestem pozytywnie zaskoczony.

 

PS. Uprzedzając pytania: nie mam w "Aftermarket" rodziny, ani powinowatych i nikt mi za ten wpis nie zapłacił, nie piję też alkoholu, więc czynię ten wpis zupełnie na trzeźwo :-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak myślisz? Starałem się wyważyć oba rodzaje promocji, aby było "sprawiedliwie". Zwróć uwagę, że jako stały klient masz:

 

* Kilka tysięcy złotych bonusu na operacje giełdy. Możesz do woli za darmo promować swoje aukcje i oferty sprzedaży, aż wyczerpiesz bonus.

 

* Zniesioną prowizję od sprzedaży domen, które utrzymujesz w AM. Cokolwiek sprzedasz, dostaniesz pełną kwotę nie pomniejszoną o prowizję.

 

* Odnowienia .pl po 36 złotych. Takiej ceny nie znajdziesz nigdzie indziej :)

 

Czy to mało, to oczywiście kwestia oceny... Wiadomo, że zawsze każdy chciałby więcej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto:

 

 

4. Czy chodzi o stronę główną portalu / giełdy? Ideą było wyróżnienie tego formularza poprzez światło na obu bokach, w wizualizacjach rzeczywiście wyglądało to lepiej niż rozciągnięte na cała szerokość 1000px.

 

Tak, na stronie głównej. To jest tylko kwestia indywidualnego odbioru. Innym taki układ po prostu może nie przeszkadzać. Można też jak na stronie Godaddy dodać otoczkę (byleby nie czarną wstążkę pogrzebową :P ).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie się podoba zestawienie zbiorcze na stronie "Statystyki konta".

 

Jest bardzo przejrzyście: np. Miesięczny obrót | Kupno domen | Inne wydatki

Share this post


Link to post
Share on other sites

są gdzieś wcześniejsze zakładki "ostatnio sprzedane " ?

 

W menu "Giełda domen" -> "Ostatnio sprzedane" (X =3, Y = 3) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale pie***, przejdzie Wam po 3 dniach jak z nowym Allegro i "miljonem" innym serwisów po zmianach.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolo domen globalnych zewnetrznych na gieldzie nie widac kosztow transferu po zakupie tak jak bylo wczesniej?

Czyzby transfer zaczal byc oplacany przez AM, czy to jednak tylko przeoczenie?

 

Koszt jest wyświetlany w drugim kroku (potwierdzenie operacji), gdzie składający ofertę dostaje podsumowanie wszystkich kosztów związanych ze złożoną ofertą (koszt transferu, VAT itp).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W menu "Giełda domen" -> "Ostatnio sprzedane" (X =3, Y = 3) :)

ale to dla niezalogowanych, a zalogowany ma możliwość podejrzenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

utrudnione zostało także obserowanie aukcji. Jeśli chce się obserwować aukcję należy dodatkowo odptaszkować obserwowanie domeny i sprzedającego - przydalby się przycisk obserwuj aukcję ( a ewentualnie dodatkowe obserwuj sprzedającego/domenę )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jeśli odptaszkujesz raz, to system zapamięta ustawienia i już przy kolejnych razach będa odptaszkowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to błąd wersji, ale czekałem 30 dni po transferze domen by AM zebrało info odnośnie ruchu za ostatnie 30 dni, czekałem do dziś. 10 minut temu pokazywało się kilkanaście tysięcy odwiedzin w grupie domen, która była na giełdzie jako oferta sprzedaży w celu zbierania statystyk. Przed chwilą wystawiłem aukcję, której jedynym atutem był spory ruch. Pomimo, że mam zaznaczone pokazywanie statystyk ruchu na aukcjach po wystawieniu grupy domen jako aukcja cały ruch się skasował. 30 dni jestem do tyłu, a obecna aukcja gdzie domeny wykazują ruch 0 nie ma najmniejszego sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze: Nie kasujemy ruchu, zapewne jest to błąd prezentacji. Napisz do supportu to programiści sprawdzą czemu się nie wyświetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem, ciekawe czy usterka zostanie naprawiona jeszcze w trakcie trwania aukcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Eksperymentowaliśmy z większa liczbą tych "tweetów", ale niestety rzeczywiście się dość mocno zlewały. Fajny pomysł na stronę zmierającą je, dodamy taką ogólną stronę a także listę na profilu każdego sprzedawcy.

W tej stronie z wszystkimi tweetami dałbym sortowanie po złożono ofertę/obniżono cene/wystawiono aukcję itd.

Tego rodzaju "narzędzie" prawdopodobnie zwiększy ilość wyświetlen ofert na giełdzie ( przynajmniej w środowisku d2d)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×