Jump to content
Sign in to follow this  
mofokeng

CzysteBrzmienie.pl

Recommended Posts

Myślę, że można znaleźć taką masę różnych muzycznych dwuwyrazowych fraz (chociażby nieco tylko gorsza "czysteBrzmieniA.pl") na jakiś brand, że musisz mieć duuuużo szczęścia, żeby ktoś tak się napalił akurat ta tę domenę płacąc jakieś xxx.

 

No, ale może masz szczęście.

Małe OT:

Kwinto do Duńczyka:

- Wybrałem ciebie bo masz szczęście.

Duńczyk:

- Szczęście to miał mój brat, tylko umarł, jak miał 3 lata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa dobra dla firmy zajmującej się naprawą nagłośnienia, lub dostrajaniem itd. Jednak też stawiał bym na xxx lub niskie x xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jednego audiofila. Potrafi wydać...no czasem myślę, że po prostu dowolną kasę na wymyślny kabelek, bo dzięki niemu (mówi, że) słyszy różnicę. To nie wycena oczywiście, ale czuję, że bym nisko nie mierzył.

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jednego audiofila. Potrafi wydać...no czasem myślę, że po prostu dowolną kasę na wymyślny kabelek, bo dzięki niemu (mówi, że) słyszy różnicę. To nie wycena oczywiście, ale czuję, że bym nisko nie mierzył.

W.

 

Trochę nie rozumiem :o

Wydaje mi się, że:

Primo - wartość produktu ma ewentualne przełożenie na wartość domeny w przypadku typowych domen generycznych, gdzie nazwa domeny jest desygnatem produktu, na przykład "samochody.pl" będzie bardziej wartościowa niż "kierownice.pl", podobnie (posiłkując się niedawnym wpisem Kolegi deli) mająca szerszy zakres "gry.pl" jest lepsza niż "grydladzieci.pl" ;) . Chyba równie istotny (o ile nie bardziej od wartości samego produktu) jest aspekt popularności danego tematu w sieci.

 

Secundo - mówimy tutaj o brandowej domenie, która jak wspomniałem w poprzednim poście może mieć co najmniej kilka zamienników, z których wolne za ok. 12 PLN są na przykład: "czysteBrzmienia.pl", "czystydzwiek.pl", czy "pieknebrzmienie.pl".

 

Powtórzę - trzeba mieć niesłychane szczęście żeby trafić na naprawdę zdesperowanego KK, który wyda na taką domenę coś więcej niż średnie xxx. Aby była jasność - ja sam gdybym taką domenę przypadkiem miał, to też nie wiem, czy nie wystawiłbym jej za jakieś 5k, bo potraktowałbym to jak kupon Totolotka (w którego nie gram), a może maszyna losująca coś wylosuje. Natomiast ocenianie tej domeny z założeniem "audiofilski sprzęt jest drogi, więc ta domena jest dużo warta" jest moim zdaniem pewnym nadużyciem, a co najmniej wyrazem zbytniego optymizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze z uwagą i przyjemnością czytam Twoje posty ;) A mój żadną miarą nie pretendował do nawet otarcia się o wycenę. Jeśli jest czymkolwiek to najwyżej opinią, w dodatku ułomną, bo zawierającą słowo "czuję" :)

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×