Jump to content
szymek

SklepZielarski.pl

Recommended Posts

SklepZielarski.pl

 

Witam,

Domena jak w temacie wpadła dziś z opcji. Jestem ciekaw waszych opinii, gdyż osobiście mam mało do czynienia z ziołami.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz się mnie słuchać ;)

jak możesz uzyskać za tę domenę 1000+ to się nie wahaj,

jeżeli ktoś buduje sklep i chce postawić go na pospolitej nazwie

(zresztą jak wpdła Ci z opcji, to znaczy, że nie było to dobre,

prawdopodobnie i domena i wykonanie, może ktoś trzymał domenę z "domanerów" i nikogo nie złapał,

więc on już stracił swój 1000),

to tak jak by Allegro powstało na domenie "aukcjeinternetowe.pl".

Dla sklepu zielarskiego lepsze są nazwy (np.) rumianek.pl, rozmaryn.pl, czy agrikola.pl.

Jeżeli ktoś chce budować brand na nazwie "sklepzielarski", to jest amatorem,

oczywiście, jak może mieć pieniądze i chce Ci je dać za taką domenę to bierz,

bo raczej mu nie zostaną :)

Pozdrawiam Wszystkich

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena dobra , mam nieco inne zdanie na temat takich domen , niz opinia powyzej

 

na 100% jesli ktos bedzie szukal sklepu wedkarskiego w internecie wpisze w wyszukiwarce "sklep wedkarski" a nie wędka lub kolowrotek , to samo tyczy sie szukania sklepu zielarskiego " sklep zielarski"

 

3K realna cena dla kazdego kto siedzi w tym biznesie :) marże w zielarstwie są duże

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz się mnie słuchać ;)

jak możesz uzyskać za tę domenę 1000+ to się nie wahaj,

jeżeli ktoś buduje sklep i chce postawić go na pospolitej nazwie

(zresztą jak wpdła Ci z opcji, to znaczy, że nie było to dobre,

prawdopodobnie i domena i wykonanie, może ktoś trzymał domenę z "domanerów" i nikogo nie złapał,

więc on już stracił swój 1000),

to tak jak by Allegro powstało na domenie "aukcjeinternetowe.pl".

Dla sklepu zielarskiego lepsze są nazwy (np.) rumianek.pl, rozmaryn.pl, czy agrikola.pl.

Jeżeli ktoś chce budować brand na nazwie "sklepzielarski", to jest amatorem,

oczywiście, jak może mieć pieniądze i chce Ci je dać za taką domenę to bierz,

bo raczej mu nie zostaną :)

Pozdrawiam Wszystkich

 

sklepzielarski.pl jest 100 razy lepsza na sklep zielarski niż agrikola, rumianek itd

sklepzielarski.pl, marka sama w sobie, ta nazwa mówi wszystko, nic dodać, nic ująć, nie potrzeba żadnych sloganów, czy podpisów pod logo

 

minimum 3k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz się mnie słuchać ;)

jak możesz uzyskać za tę domenę 1000+ to się nie wahaj,

jeżeli ktoś buduje sklep i chce postawić go na pospolitej nazwie

(zresztą jak wpdła Ci z opcji, to znaczy, że nie było to dobre,

prawdopodobnie i domena i wykonanie, może ktoś trzymał domenę z "domanerów" i nikogo nie złapał,

więc on już stracił swój 1000),

to tak jak by Allegro powstało na domenie "aukcjeinternetowe.pl".

Dla sklepu zielarskiego lepsze są nazwy (np.) rumianek.pl, rozmaryn.pl, czy agrikola.pl.

Jeżeli ktoś chce budować brand na nazwie "sklepzielarski", to jest amatorem,

oczywiście, jak może mieć pieniądze i chce Ci je dać za taką domenę to bierz,

bo raczej mu nie zostaną :)

Pozdrawiam Wszystkich

Całkowicie się nie zgadzam z argumentacją. Podważasz rolę domen generycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkowicie się nie zgadzam z argumentacją. Podważasz rolę domen generycznych.

Nie mówię, że domena nie ma wartości (żadnej), wartość domen generycznych jest oczywista,

natomiast zwracam uwagę na naming i skuteczne budowanie marki (brandu, produktu),

gdzie stosowanie takich nazw jest błedem, dlatego jednak nie przeceniałbym jej wartości.

Sama domena (nawet najlepszy generyk) nie zbuduje właściwego współczynnika konwersji i dlatego nie można w drugą stronę

przeceniać takich domen. Tu warto rozróżnić dwie sfery działania (obie mogą być skuteczne i dopełniające),

od lat jest to sfera dwóch grup specjalistów. Dlatego interesem dla dmainera jest uzyskanie szybszego przychodu

i w tym celu czasami chcę komuś pomóc (mam taki charakter). Inaczej tworzy się sytuacja, która dotyczy wiekszości

domainerów, czyli brak możliwości utrzymywania wielu domen z poczuciem zawyżonej ich wartości rynkowej,

w ten sposób często tracą oni inne naprawdę wartościowe domeny.

I zupełnie innym zagadnieniem jest sytuacja, jak będzie ktoś chętny na nabycię takiej domeny za setki tysięcy PLN,

oczywiście dla własnego interesu należy doprowadzić to takiej sprzedaży. A to, że nabywca przecenia wartość,

to tylko jego sprawa (często nawet nie problem, bo znam wiele przypadków totalnego przecenienia wartości domen

i ich nabycie. Trzeba pamiętać, jak od wielu lat podają topowi specjaliści (USA), że duże firmy, mają "głebokie kieszenie"

i stać je na takie błedy. Sami chyba znacie poważne serwisy, pod kuriozalnymi nazwami, ale jeżeli są doinwestowane

w innych sferach to i tak zarabiają. Dla przykładu np. wiele reklam (chośby nawet oeratorów komórkowych) są deficytowe,

ale tam istnieje pewien budźet na tego typu działania i będzie wydawany po wsze czasy, bo to standard u innych w branży

i rzadko ktoś z tego typu działań zrezygnuje, nawet jak doskonale wie, że to działania deficytowe.

Nie chciałem w żaden sposób umniejszyć wartości i takiej domeny, a zwrócić uwagę na czas przychodu (czyli wskazać własciwy model biznesowy)

co jest kluczowe w uzyskiwaniu wysokiej rentowności. Domena sprzedana w tydzień po rejestracji (tylko z 10-krotną przebitką),

daje zysk w skali roku, który wymanażamy procentowo. Z czasem b. spada, to często niezauważana zależność przez wiele osób,

zarówno w małych firmach, jak i w duzych koncernach (wszędzie są ludzie i można tu podawać wiele przykłądów od Kowalskiego,

po bardzo znane marki). Sam kiedys popełniałem podobny błąd mając dobrze prosperującą firmę (zatrudniałem przeszło 200 osó B),

to taki "intuicyjny" błąd, polegający na angażowaniu większości środków w "zamrożone inwestycje".

 

To tak trochę zboczyłem z sedna tematu, ale warto dla wielu z tego forum zrozumienie,

że lepiej sprzedawać co tydzień garść domen z zyskiem 10 krotnym (czyli 1000% w skali tygodnia i 50000% w skali roku

oraz optymalizować pod tym kontem swój model biznesowy, niż uzyskiwać sporadycznie np. zysk 30 krotny

...i przeprowadzać realnie parę takich transakcji w roku, jednocześnie generując stałe koszty utrzymania.

 

Nie jestem sensu stricto domainerem, raczej reprezentuję pośrednie stanowisko,

pomiędzy właśnie grupą doomainerów, ludzi którzy oferują domeny na sprzedaż,

a odbiorcami, tymi którzy wydają faktycznie często spore kwoty na domeny

realizując swoje przedsiewzięcia (czasami są w stanie wydać znacznie większe

kwoty od oczekiwanych przez domainerów, posiadających dobre domeny.

Obsługuję podmioty z Kanady, Austrii, Niemiec i oczywiście Polski

i małe i b.duże znane marki, więc mimo, że lubie czasami coś sprzedać

z domen (nawet nie zawsze za spore pieniądze), to nie jest mój model biznesowy,

ale chętnie zawsze służe poradą.

Takich kuluarowych transakcji jest znacznie więcej na polskim rynku,

niż to się wydaje i tylko incydentalnie podawane są informacje publicznie,

kupowałem domeny dla moich Klientów za kwoty, których domainerzy

nawet by nie oczekiwali, dlatego moje uwagi mogą odbiegać o przekonań samych sprzedawców,

a zawsze pozostaje kwestią wyboru, kto z których rad skorzysta,

w moim pierwszym poście było takie zdanie ;)

 

Pozdrawiam Wszystkich

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

zresztą jak wpdła Ci z opcji, to znaczy, że nie było to dobre

 

 

Chętnie zakupię domeny które wpadły z opcji po 10zł za sztukę (bo przecież nie są dobre). ;)

 

Co do samej domeny, dla kk będzie to przedział średnio-niskie XXXX

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie zakupię domeny które wpadły z opcji po 10zł za sztukę (bo przecież nie są dobre). ;)

 

Co do samej domeny, dla kk będzie to przedział średnio-niskie XXXX

jak wszystkie które powypadały ( nie wybrane ) to mogę dać nawet po kosztach opcji ;)

 

a co do domeny. Domena niezła, jednak może być problem z kk ( mam tu na myśli długi czas na oczekiwania ) i niskie xxxx może być maksymalnym co dadzą ( o ile kk się znajdzie )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

(zresztą jak wpdła Ci z opcji, to znaczy, że nie było to dobre,

ze co :blink:

nie naleze do klakierow klaszczacych na forum uszami na widok "topowych domen generycznych" tytanow tego biznesu, ale np chociazby userowi Networker wpadaja nieraz takie opcje, ze jestem az czasem na niego zly ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra domena i życzę dobrej sprzedaży, posiadam z tej branży domenę Eliksir.pl i co rusz się o nią pyta. Co prawda jak do tej pory oferty były mało konkretne ale myślę że wcześniej czy później trafi się konkretny klient z branży czego sobie i Tobie życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×