Jump to content
Alexis

Średnia wartość sprzedaży domen .pl w 2013

Poziom sprzedazy domen .pl/.com.pl  

24 members have voted

  1. 1. Jaka jest ŚREDNIA cena Twoich domen .PL sprzedanych w pierwszej połowie roku 2013?

    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną =<100PLN
      0
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >100PLN, =<200PLN
      3
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >200PLN, =<500PLN
      2
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >500PLN, =<1.000PLN
      3
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >1.000PLN, =<2.000PLN
      3
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >2.000PLN, =<5.000PLN
      3
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >5.000PLN, =<10.000PLN
      1
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >10.000PLN, =<20.000PLN
      1
    • sprzedałem min 3 domeny .pl ze średnią ceną >20.000PLN
      6
    • nie sprzedałem 3 domen .pl w pierwszej połowie 2013
      2
  2. 2. Jaka jest ŚREDNIA cena Twoich domen .COM.PL sprzedanych w pierwszej połowie roku 2013?

    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną =<100PLN
      1
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >100PLN, =<200PLN
      0
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >200PLN, =<500PLN
      0
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >500PLN, =<1.000PLN
      2
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >1.000PLN, =<2.000PLN
      0
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >2.000PLN, =<5.000PLN
      0
    • sprzedałem min 3 domeny .com.pl ze średnią ceną >5.000PLN
      5
    • nie sprzedałem 3 domen .com.pl w pierwszej połowie 2013
      16


Recommended Posts

Witam szanownych kolegów i zapraszam w celu zbadania rynku wtornego do ANONIMOWEJ ankiety na temat średniej ceny sprzedanych przez was domen .pl.

 

Prosze o podawanie tylko sredniej, jesli dokonaliscie w 2013 minimum 3 transakcji sprzedazy domen .pl, (lub w drugim pytaniu: .com.pl), prosze o nie podawanie pojedynczych, albo najwyzszych sprzedazy.

 

Dziekuję za udział. Przybliży to nam mimo animowości obecny obraz rynku wtórnego domen .pl. Zapraszam też do komentarzy i dyskusji.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

aby wyniki były realne, poglądowe przydałoby się info o wielkości portfolio, fazie jego budowania, ilości zainwestowanych środków. Ważniejsze chyba jest % roczny zysk niż to ile się sprzedało i o ile taniej w porównaniu do domen .co ( bo niestety chyba tylko temu ma słuzyć ta ankieta )

 

edit : ja mogę podać swoje średnie sprzedaże domen .co . 0 EURO.

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

aby wyniki były realne, poglądowe przydałoby się info o wielkości portfolio, fazie jego budowania, ilości zainwestowanych środków. Ważniejsze chyba jest % roczny zysk niż to ile się sprzedało...

 

Oczywiscie! podziel sie tymi informacjami z nami, bo jak mowisz sa wazne. Ja skonstruowalem tak ankiete, aby zachowac anonimowosc i rzeczywiscie uzyskac te dane, bo mysle, ze duza czesc uczestnikow tego forum nie bedzie chciala podzielic sie informacjami jakie Ty chetnie bys chcial znac.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

dla domen .co : zainwestowane około 500zł łączne całkowite sprzedaże za 0zł co daje -100% z inwestycji.

 

dla domen .pl : dużo dużo lepiej.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

dla domen .pl : dużo dużo lepiej.

 

Tzn? Ile zainwestowales? Jakie duze masz portfolio? W jakiej fazie je budowales? I jaki masz roczne ROI, czyli jak Ty to nazwales "% roczny zysk". Jak sam mowisz, to sa wazne informacje, a nie "duzo lepiej".

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

dobrze że Ty swoje podałeś;)

.co najlepsze na świecie.

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

dobrze że Ty swoje podałeś ;)

.co najlepsze na świecie.

 

Ja podalem to o co pytalem i w przeciwienstwie do Ciebie nie manipulowalem ankiety tylko podalem w niej moje prawdziwe liczby z rynku .pl, a jak sam wiesz tez w nim uczestnicze, choc z tego co widze nie jestem tak dobry jak ty ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

dobrze że Ty swoje podałeś ;)

.co najlepsze na świecie.

 

 

Może odpuścisz prywatne wycieczki na pograniczu trolowania i odpowiesz na pytania w temacie który sam zacząłeś?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pytania powinny być takie:

 

1. Jaka jest ŚREDNIA cena Twoich domen .PL sprzedanych w pierwszej połowie roku 2013?

 

bez względu na (minimalną) liczbę sprzedanych domen - inaczej w tym punkcie bedzie dużo pozytywnych fałszywych odpowiedzi, bo gwarantuję, ze jak ktoś sprzedał np. 2 domeny, to też sobie kliknie.

 

2. Jaką liczbę domen .PL sprzedałeś/aś w pierwszej połowie roku 2013?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś ta ankieta jest średnio miarodajna. Jeśli w tym roku sprzedałem trochę domen na aukcjach od 1 zł (niektóre za ten 1 zł się sprzedały) to totalnie zabiły mi średnią ze sprzedanych domen i mimo, że miałem w tym roku sprzedaże za xx.xxx zł to musiałbym i tak zaznaczyć jakiś próg w stylu ze średnią ceną >100PLN, =<200PLN, trochę jak ze średnią pensją krajową. ;-) Dlatego nie głosowałem, bo uważam tę ankietę za mało trafioną, bo wynik do niczego nic nie wnosi.

 

Zresztą kto zwraca uwagę przy sprzedaży na jakąkolwiek średnią - jedne domeny są takie co sprzedasz za duże pieniądze, drugie za małe, a trzecie wcale, uśrednić się tego zbytnio nie da.

 

Moim zdaniem ankieta byłaby trochę bardziej miarodajna gdyby uwzględnić tylko sprzedaże do klientów końcowych (z pominięciem sprzedaży d2d i aukcji). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zresztą kto zwraca uwagę przy sprzedaży na jakąkolwiek średnią - jedne domeny są takie co sprzedasz za duże pieniądze, drugie za małe, a trzecie wcale, uśrednić się tego zbytnio nie da.

 

Da sie, tak jak ze wszystkim. Jedni nie maja dzieci, inni maja 13cie, a srednia na rodzine w spoleczenstwie wychodzi powiedzmy 1,3. Oczywiscie, mozna gadac, ze to nie ma sensu, bo jedni nie maja wcale a inni 13, ale jest to miara jaka sie stosuje do porownywania spoleczenstw, bo jednak jesli w ghanie srednia wynosi 3, a w chinach 1, to jednak cos z tej liczby mozna wyciagnac, nie sadzisz? Sedo ciagle publikuje srednie i mediany sprzedanych u siebie TLD, widocznie to ma sens. Wczesniej slyszalem, ze sedo dla PL nie jest miarodajne, bo rynek wtorny pl odbywa sie glownie poza sedo, wiec mysle, ze nasza ankieta moze byc bardziej miarodajna, oczywiscie zakladajac, ze nie bedzie zbyt wielu zartownisiow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domeny można podzielić na trzy kategorie:

- domeny premium,

- domeny zwykłe,

- domeny słabe.

 

I w każdym z tych "segmentów" średnia osiągalna przy sprzedaży będzie zupełnie inna np. w pierwszym xx.xxx zł, w drugim x.xxx zł, a w trzecim xxx zł. Jeżeli jednak policzysz średnią z tych trzech "segmentów" to będzie ona i tak wynosiła xxx zł, bo z tego trzeciego "segmentu" sprzedaży jest najwięcej (ogromna ilość takich domen jest na aukcjach i dużo sprzedaje się nawet za 1-10 zł), a z pierwszego najmniej - może kilkanaście-kilkadziesiąt domen premium .pl rocznie zmienia abonenta.

 

Dlatego tak ciężko to uśredniać czy na przykładzie sprzedaży ze swojego portfolio czy całego rynku.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytania powinny być takie:

 

1. Jaka jest ŚREDNIA cena Twoich domen .PL sprzedanych w pierwszej połowie roku 2013?

 

bez względu na (minimalną) liczbę sprzedanych domen - inaczej w tym punkcie bedzie dużo pozytywnych fałszywych odpowiedzi, bo gwarantuję, ze jak ktoś sprzedał np. 2 domeny, to też sobie kliknie.

 

Jest tez opcja do wyboru "nie sprzedałem 3 domen .pl w pierwszej połowie 2013"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×