Jump to content
tmi

Pomysły na inwestycje

Recommended Posts

co myślicie o czymś takim?

 

http://www.czerwonatorebka.pl/inwestuj

 

Wg mnie mocno ryzykowne, bo nikt nie może zagwarantować, że przez 15 lat nie zmieni się jakiś przepis czy nie dojdzie jakiś podatek od takich lokali czy samego najmu i całe te procenty szlag trafi. Poza tym w pytaniach i odpowiedziach - http://www.czerwonatorebka.pl/inwestuj/index.html/Pytania_i_odpowiedzi/9,88 jest tajemniczo napisane, że "Zbywcą lokalu, a także stroną umowy najmu (jako najemca) jest konkretna spółka komandytowo-akcyjna np. Ósma-Czerwona Torebka S.A S.K.A". Piętnaście różnych spółek jest najemcami (od Druga-Czerwona Torebka do Szesnasta-Czerwona Torebka), a czemu nie jest najemcą tych lokali bezpośrednio Czerwona Torebka S.A.? Chyba jedyny powód, by trudniej było się z takimi tworami sądzić, gdyby coś nie wypaliło albo było pozakopywane w regulaminach.

 

Chyba, że to tylko mi się włącza czerwona lampka jak widzę kombinację duża firma + duży wkład finansowy + długi czas zwrotu = łatwy zysk.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi głównie o tego typu lokale. Bardziej wiarygodna oferta jest na stronie którą podał lufthansa bo Czerwona Torebka zajeżdża scamem (za dużo się smieją na stronie tak jak było przy Amber Gold) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czerwonej torebce jest jak dla mnie zbyt duże przywiązanie do ich firm. Stawiają mini centra handlowe finansując je z z wpłat na lokale. (Zakładam że już w tym momencie są "zarobieni")

Lokale, obiekty, działki itd (nie wszystkie) w zostań rentierem mają szansę na zbycie lub dalszy wynajem na wolnym rynku z różnym ich ewentualnym późniejszym przeznaczeniem. A co jak CzT za 7 lat będzie mało albo wcale atrakcyjna?

 

Edit:

Warto dłużej poszukać bo trafiają się oferty o stopie zwrotu lepszej niż 8%. Niestety trafiam obecnie nie na moją kieszeń.

Tę ofertę widziałem jeszcze jako dostępną.

http://zostanrentierem.com/oferta-nieruchomosci,88,oferta-sprzedazy-sprzedane-w-brak-o-powierzchni-3000m2-za-cene-1350000.html

 

Minusem była umowa na czas nieokreślony.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czerwona Torebka to ten sam założyciel (Mariusz Świtalski) co "Żabka", a o umowach ajentów z "Żabką" i wekslach in blanco i innych praktykach to całe fora powstawały, postawiłbym na to, że gdzieś tam coś jest pozakopywane w regulaminach CzT i to w taki sposób, że wyjdzie dopiero po roku-dwóch od momentu ogłoszenia tej super oferty.

 

A sama idea kupowania lokalu pod wynajem jest ciekawa, ale tylko za gotówkę - czyli to nie będzie inwestycja dla każdego, raczej dla kogoś kto ma kilkaset tys. zł lub więcej i nie bardzo ma pomysł co z tym zrobić. Kredytowanie takiego czegoś (nawet po części) byłoby już na pewno bezsensem, bo odsetki od kredytu zjadłyby jakikolwiek zysk.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi głównie o tego typu lokale. Bardziej wiarygodna oferta jest na stronie którą podał lufthansa bo Czerwona Torebka zajeżdża scamem (za dużo się smieją na stronie tak jak było przy Amber Gold) :)

Dokładnie o to chodzi. Zarówno dotychczasowe biznesowe poczynania pana Mariusza Ś. jak i ludzi stojących za Amber Gold, bez przyzwolenia służb i wszelakich Józków Bąków, nie miałyby prawa bytu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie skąd backlinki i co to za programy przeznaczone do tych projektów? Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak zbudować bazę dobrych backlinków mimo budżetu. Byłbym Ci wdzięczny za wszelkie wskazówki w tej materii.

 

Odpowiadam po czasie, ale dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź. Jeżeli chodzi o backlinki to najlepiej aby prowadziły z wartościowych katalogów, for, blogów, stron, zaplecz i tym podobnych z równowagą linków nofollow i dofollow. Posiadając swoje serwisy jest troszkę łatwiej. Tego typu usługi oferuje duża grupa osób, ale nie polecam zakupów pochopnych i tych poniżej 100zł, tym bardziej na Allegro, ponieważ będą to pieniądze wyrzucone w błoto oraz zapewne strony będą dodane do katalogów i przeróżnych serwisów, które niejednokrotnie zostały już podkablowane Google. Trzeba uważać.

 

Drugą stroną medalu jest to, że już duże i "porządne/skuteczne firmy" pozycjonujące strony mają swoich klientów, którzy przeznaczają na tego typu usługi "budżet unijny", więc takie firmy mają już ugruntowane swoje stawki, które są kuriozalne. Ostatnio z ciekawości sam sprawdzałem tego typu usługi u "pionerów" i np. żądali 800zł miesięcznie za TOP 10 niszowej frazy, która samoczynnie po mojej optymalizacji po kilku dniach wskoczyła do TOP5. Dlatego najlepiej, aby samemu wchłonąć wiedzę i zająć się swoimi stronami w ramach możliwości bądź też podzielenia obowiązków w racjonalny sposób. Google poza tym jest już wyczulone na strony MFA, więc wykonanie strony też musi być dobre i odróżniające się od konkurencyjnych jeżeli myślimy o zarobku długofalowym. Na swoich stronach nigdy nie miałem CPC poniżej 1zł, kiedy to średnia krajowa to 9gr.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugą stroną medalu jest to, że już duże i "porządne/skuteczne firmy" pozycjonujące strony mają swoich klientów, którzy przeznaczają na tego typu usługi "budżet unijny", więc takie firmy mają już ugruntowane swoje stawki, które są kuriozalne.

 

No właśnie tego się spodziewałem. Tak samo jest z agencjami które robią serwisy. Nie ma to jak wolny rynek dzięki UE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie tego się spodziewałem. Tak samo jest z agencjami które robią serwisy. Nie ma to jak wolny rynek dzięki UE :)

Zrzucanie wszystkiego na UE w takich przypadkach jest zbyt dalekoidącym uproszczeniem.

W podobny sposób niektóre firmy (np. agencje reklamowe) postępują z każdym kto ma pieniądze i nie zna się na tych działaniach.

Przedsiębiorstwo zainteresowane takimi usługami, wychodzi z założenia, że to na czym się nie znają, należy zlecić na zewnątrz - profesjonalistom.

I samo w sobie to założenie nie jest złe.

Problemem jednak często jest to, że bez znajomości rynku i branży, niejednokrotnie trudno jest odróżnić prawdziwego, solidnego profesjonalistę od tego, kto się na niego kreuje i bardziej dba o swój wizerunek i swoją kasę niż o Klienta.

Do tego przygotowuje pięknie wyglądające i zachęcające do współpracy oferty i podobne raporty.

"Ofiarą" takiej agencji wcale nie musi być beneficjent programów unijnych lecz równie dobrze przedsiębiorstwo, które obraca sporymi, własnymi pieniędzmi i licząc na optymalne wyniki, decyduje się na współpracę z kimś kto potrafi zrobić dobre wrażenie.

Inwestujcie w alkohol...to najpewniejsze procenty... :)

To bardzo krótkoterminowa lokata i wymaga ciągłego uzupełnienia wkładu ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że dzisiaj warto zainteresować się inwestycjami w innowacje, nie doświadczyłem tego jeszcze, ale patenty to inwestycja długo przynosząca zyski a ewentualne straty z nieprzydatnego pomysłu, można ograniczyć budżetem na badania - tzn od razu wiesz ile ryzykujesz i nigdy nie wiesz ile możesz zarobić ;)

 

Miło mi też poinformować, że jeden z kolegów-forumowiczów zainspirowany przeze mnie (dlatego miło mi jeszcze bardziej), przeszedł etapy i znalazł się w pierwszej piątce konkursu „Polska innowacyjna. Jak przeskoczyć kryzys”

 

Gratuluję mu pomysłu i życzę powodzenia w finale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli mowa o prawdziwych innowacjach to ja sie nadziwić nie moge że do tej pory korzystam z internetu bez tego

 

jestem pewien ze na sprzedaży tego zeszyciku można zarobić - odpowiednio stwarzając problem i od razu podając rozwiązanie. Genialne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli mowa o prawdziwych innowacjach to ja sie nadziwić nie moge że do tej pory korzystam z internetu bez tego

 

jestem pewien ze na sprzedaży tego zeszyciku można zarobić - odpowiednio stwarzając problem i od razu podając rozwiązanie. Genialne.

nie lepiej wydrukować hasła na papierze samoprzylepnym i przykleić do obudowy laptopa? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie lepiej wydrukować hasła na papierze samoprzylepnym i przykleić do obudowy laptopa? ;)

albo po prostu na wejściu dawać każdemu wchodzącemu do mieszkania kartkę z wszystkimi dostępowymi hasłami ?

Zresztą skoro wszystkie hasła są w 1 miejscu to w ogóle po co one;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli mowa o prawdziwych innowacjach to ja sie nadziwić nie moge że do tej pory korzystam z internetu bez tego

 

jestem pewien ze na sprzedaży tego zeszyciku można zarobić - odpowiednio stwarzając problem i od razu podając rozwiązanie. Genialne.

 

Haha, zabawne nawet (takie rzeczy tylko w USA), ale niektórzy postawili na podobną ideę w formie elektronicznej przy zachowaniu o wiele większych standardów bezpieczeństwa ;-) i zarobili na tym poważne pieniądze, mówię o https://lastpass.com

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeruję nieruchomości mieszkalne i grunty budowlane w Brzegu Dolnym. Ceny wykończonych mieszkań oscylują tam w granicach 1/3 cen z Wrocławia (150-170 tysięcy za 55-60 metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy, świeżo po kapitalnym remoncie - czyli można uznać, że nowe). Na chwilę obecną kończony jest most na Odrze, łączący miasto z powiatem średzkim, czyli bezpośrednio graniczącym z Wrocławiem, i planowaną obwodnicą tego miasta. Dotychczas, aby dojechać do stolicy Dolnego Śląska należało albo zrobić "kółko", albo przeprawić się promem, co z góry wykluczało ruch ciężarowy. Podejrzewam, że po otwarciu inwestycji na ruch samochodowy, a w szczególności po ukończeniu wspomnianej obwodnicy, ceny nieruchomości w Brzegu wzrosną o kilkadziesiąt tysięcy.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś na zasadzie dropshippingu, taki niby sklep internetowy, ale towar przez nas nie przechodzi, jest od razu wysyłany przez hurtownie. Na razie troche czytam na ten temat, ktory wydaje sie ciekawy. Jakby sie zabezpieczy i miec kilku dostawcow, dobrze zoptymalizowany system sprzredazy internetowej i jakies potwierdzenia od hurtownika, to spory handel mozna prowadzic praktycznie sprzed monitora wlasnego komputera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też interesuje się tym tematem, jak masz jakieś linki do wartościowych materiałów możesz podesłać na PW :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś na zasadzie dropshippingu, taki niby sklep internetowy, ale towar przez nas nie przechodzi, jest od razu wysyłany przez hurtownie. Na razie troche czytam na ten temat, ktory wydaje sie ciekawy. Jakby sie zabezpieczy i miec kilku dostawcow, dobrze zoptymalizowany system sprzredazy internetowej i jakies potwierdzenia od hurtownika, to spory handel mozna prowadzic praktycznie sprzed monitora wlasnego komputera.

 

Spoko biznes ale tutaj wszystko praktycznie rozbija się o SEO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko biznes ale tutaj wszystko praktycznie rozbija się o SEO

 

To znaczy, że nie da się efektywnie pośredniczyć w sprzedaży bez wysokiej pozycji w wyszukiwarkach wygenerowanej linkami? A czy czasem nie da się osiągnąć takiej pozycji innymi sposobami? Można podjąć inne działania marketingowe, chociażby reklamować się (niekoniecznie w internecie), dostarczać klientowi wysokiej jakości usługi/produkty, albo unikalne rozwiązania, których nikt jeszcze nie wprowadził, można organizować konkursy, programy lojalnościowe i partnerskie, akcje promocyjne na portalach społecznościowych itd...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To znaczy, że nie da się efektywnie pośredniczyć w sprzedaży bez wysokiej pozycji w wyszukiwarkach wygenerowanej linkami? A czy czasem nie da się osiągnąć takiej pozycji innymi sposobami? Można podjąć inne działania marketingowe, chociażby reklamować się (niekoniecznie w internecie), dostarczać klientowi wysokiej jakości usługi/produkty, albo unikalne rozwiązania, których nikt jeszcze nie wprowadził, można organizować konkursy, programy lojalnościowe i partnerskie, akcje promocyjne na portalach społecznościowych itd...

 

Możesz rozwinąć pogrubione w kontekście dropshoppingu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem może być jesli ktoś Ci się nie wywiąże z warunków, zacznie opóźniać wysyłkę itd i okaże się, że to Tobie dostaje się po d...pie i przez jednego takiego partnera wszystko może się posypać, więc ryzyko dość wysokie w porównaniu ze swoim magazynem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem może być jesli ktoś Ci się nie wywiąże z warunków, zacznie opóźniać wysyłkę itd i okaże się, że to Tobie dostaje się po d...pie i przez jednego takiego partnera wszystko może się posypać, więc ryzyko dość wysokie w porównaniu ze swoim magazynem.

 

Dlatego też najważniejszym elementem w tej zabawie jest znalezienie zaufanego dostawcy.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×