Jump to content
tmi

Pomysły na inwestycje

Recommended Posts

Sławek gdy miał 44 lata przeszedł na emeryturę dzięki wpływ z mieszkań które posiada... ile ich jest? nie wiem, na pewno ponad 100.

 

http://wyborcza.pl/1,76842,14097658,Nie_chca_pracy_na_etacie__Kupuja_mieszkania_i_zyja.html

 

aj waj!

 

Bardziej realnym czynnikiem ryzyka jest tu zmiana poziomu czynszów. Dziś pozwalają one na realizację sporych stóp zwrotu. Problem jednak w tym, że rodzimy rynek wynajmu jest wciąż słabo rozwinięty. Potencjalnie rosnąca w przyszłości podaż mieszkań na wynajem może wywierać presję na obniżki cen wynajmu. W tym kierunku zmierzają też działania legislacyjne rządu, który dąży do rozwoju rynku wynajmu przez osoby prawne (deweloperów, fundusze inwestycyjne, emerytalne czy inne firmy).

Co za niedobry rząd - znów się będzie wtrącał do rynku mieszkań na wynajem.

 

Ciekawe jak to jest, że w Polsce podobno nawet ponad 90% mieszkań jest własnościowych, czyli każdy musi mieć własne M (zbliżona charakterystyka dotyczy rynku wschodnioeuropejskiego), ale już w Niemczech i Europie Zachodniej jest to max 70%, a w takich Niemczech zaledwie 45%, czyli aż 55% stanowią mieszkania na wynajem! Ba, w takim Berlinie aż 85% rynku (sic!) stanowią mieszkania na wynajem. Może jednak regulacje rynku wynajmu są słabe w Polsce?

 

info z tej strony

 

KRAJ--------udział właścicieli mieszkań (%)

 

tabelka-tile.jpg

 

jak widać, kraje bloku wschodniego słowacja, Słowenia, plus biedniejsze kraje UE: hiszpania, cypr, portugalia, grecja - tu jest najwięcej "moich własnych M". Stara UE woli mieszkać na wynajem. Polska jak zwykle w tyle Europy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak widać, kraje bloku wschodniego słowacja, Słowenia, plus biedniejsze kraje UE: hiszpania, cypr, portugalia, grecja - tu jest najwięcej "moich własnych M". Stara UE woli mieszkać na wynajem. Polska jak zwykle w tyle Europy.

Przyzwyczaiłem się, że reprezentujesz stopień rozumienia świat na poziomie pierwotniaka, ale stwierdzeniem że w tyle jest ten kraj, w którym poziom własności jest jednym z najwyższych przebiłeś wszystkie swoje wcześniejsze postępackie teorie.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś nowe świeże pomysły? Ktokolwiek ? :)

Edited by Luke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś nowe świeże pomysły? Ktokolwiek ? :)

Teraz to jeno jajeczka, baranki, pisanki i zajączki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cyfry w nowych koncowkach domenowych, chinczyki sie rzuciły trzeba kuć żelazo :)

A może trzeba wprowadzić same końcówki będące liczbami? Np. liczba szczęścia. Już widzę .888 lub .999 i te miliony chinczykow klientami.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wp wypuszcza akcje na rynek, które mogą pomnożyć zainwestowane pieniądze.

Sam zainwestuję trochę pieniędzy w akcje Wp.pl. Więc daje znać, bo może się ktoś skusi.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to podrzucam link do zapisów na akcje.

http://inwestor.wp.pl/

 

Życzę owocnych inwestycji.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sławek gdy miał 44 lata przeszedł na emeryturę dzięki wpływ z mieszkań które posiada... ile ich jest? nie wiem, na pewno ponad 100.

 

http://wyborcza.pl/1,76842,14097658,Nie_chca_pracy_na_etacie__Kupuja_mieszkania_i_zyja.html

 

Ile ich jest naprawdę a ile tylko w wyobraźni to 2 różne rzeczy.

Zawsze mnie śmieszą wszelkiej maści specjaliści od inwestowania zarabiający kasę jedynie na ebookach i płatnych szkoleniach.

Nie wiem czy tak jest w tym przypadku ale schamat działania cały czas ten sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wp wypuszcza akcje na rynek, które mogą pomnożyć zainwestowane pieniądze.

Sam zainwestuję trochę pieniędzy w akcje Wp.pl. Więc daje znać, bo może się ktoś skusi.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to podrzucam link do zapisów na akcje.

http://inwestor.wp.pl/

 

Życzę owocnych inwestycji.

 

A tutaj analiza IPO: https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo/analiza-ipo-czy-warto-kupic-akcje-debiutujacej-spolki-wirtualna-polska-holding

 

Ja chyba nie kupię, wolę spółki które wytwarzają jakiś towar lub usługę, a WP żyje głównie z reklam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie jest to pomysł na inwestycję, ale chciałem tylko pokazać, jak w błyskawiczny sposób zarobić małą fortunę, bez prawie żadnej inwestycji. Oczywiście nie jest to legalny sposób.

 

Wystarczy kupić klucz do gry za 70 zł i zaoferować dostęp do swojego konta na Steam i w ciągu kilku dni skorzysta z tego 300 osób i każdy z nich płaci za to 9 zł.

 

Przykład: http://allegro.pl/tesv-skyrim-legendary-edition-3dlc-pl-steam-okazja-i5236651793.html

 

To się dopiero nazywa zwrot z inwestycji. Domeny nie mają żadnych szans ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie jest to pomysł na inwestycję, ale chciałem tylko pokazać, jak w błyskawiczny sposób zarobić małą fortunę, bez prawie żadnej inwestycji. Oczywiście nie jest to legalny sposób.

 

Wystarczy kupić klucz do gry za 70 zł i zaoferować dostęp do swojego konta na Steam i w ciągu kilku dni skorzysta z tego 300 osób i każdy z nich płaci za to 9 zł.

 

Przykład: http://allegro.pl/tesv-skyrim-legendary-edition-3dlc-pl-steam-okazja-i5236651793.html

 

To się dopiero nazywa zwrot z inwestycji. Domeny nie mają żadnych szans ;)

 

Dla mnie to bardziej cwaniactwo i kombinatorstwo, niżeli prawdziwa inwestycja. Niektórzy powiedzą, zwał jak zwał - ważne, że zarobek jest. Drugie primo jest to nielegalne z punktu widzenia wydawcy, trzecie primo mamy na karku do obsłużenia ponad 300 kupujących. Aby pobrać grę - może być tylko zalogowana jedna osoba do konta, nie wiem jak on sobie to logistycznie ułoży, ale no niektórym chcę się kombinować jak widać na załączonym obrazku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa sprzedawcy z serii "pojawiam sie i znikam". Sprzedaja do chwili blokady konta na STeam. Zakladaja hurtowo konta na allegro na jedna lub dwie sprzedaze poczym:

1. Allegro usuwa konto

2. Sami zamykaja

3. Zostawiaja na pastwe losu, sprzedajac na innym podobnym nowo zalozonym do tego celu koncie.

 

Na tym koncie allegro u powyzszego sprzeawcy, liczba wszystkich sprzedanych lewych pobran gry to wszystko co do tej pory sprzedal...i tyle temacie. Za tydzien lub dwa, zniknie bez sladu ;-p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupowe inwestowanie w nieruchomości z MZURI, rusza CFI2 tj kupno nieruchomości, wynajęcie i wpływy z wynajmu.

 

Minimalne wejście10.000 zł

Stopa zwrotu od 7% w górę

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mnie najbardziej w artykule "urzekło": "Cena metra 14-metrowej mikrokawalerki to 9900 netto. Do zapłaty w gotówce doliczając VAT jest 176 tys. zł."

 

Jak poczytał to jakiś zagraniczny inwestor mało znający nasz kraj to prawdopodobnie zbladł jak wyliczył sobie jaki u nas się płaci VAT :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej w artykule "urzekło": "Cena metra 14-metrowej mikrokawalerki to 9900 netto. Do zapłaty w gotówce doliczając VAT jest 176 tys. zł."

 

Jak poczytał to jakiś zagraniczny inwestor mało znający nasz kraj to prawdopodobnie zbladł jak wyliczył sobie jaki u nas się płaci VAT :P

VAT jak VAT, nic się nie zmieniło, 23%. Chyba proste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VAT jak VAT, nic się nie zmieniło, 23%. Chyba proste.

Sęk w tym, że te 176 tys. zł brutto można interpretować jako cenę jednego metra kwadratowego kawalerki ;). Pierwsze zdanie wyraźnie zaczyna się od „cena metra”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o polecenie jakiegoś produkt finansowego lub inwestycji (bezpiecznej) na 10-12 lat.

Napiszę w czym rzecz.

 

Właśnie dokonałem wykupu tzw. polisolokaty (chyba tak się to nazywa).

6 lat temu zdecydowałem się na coś takiego dla syna, który właśnie przyszedł na świat.

Założenie było niby proste - wpłacam co miesiąc 130 zł, a oni inwestują i do tego dają jeszcze jakąś minimalną ochronę ubezpieczeniową dla dziecka.

Po 18 latach wypłacam jakąś sensowną sumkę i dziecko ma pieniądze na studia etc.

 

Wczoraj przyszedł przelew, uzbierałaby się 30% większa kwota przez te 6 lat, gdybym co miesiąc odkładał te 130 zł do przysłowiowej skarpety.

 

Co możecie polecić, żeby miesięcznie wpłacać max. 150 zł (mogę też włożyć na starcie 5500-6000 zł) ?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tak długim terminie wg mnie dobrą opcją mogą być ETFy na indeksy giełdowe. W Polsce masz LYXOR UCITS ETF który oferuje ETF na Wig20, DAX i S&P500. Osobiście wybrał bym DAX lub S&P500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy ma ktos jakies sugestie co do nowych pomyslow na inwestycje? odnosze takie wrazenie, ze niby swiat coraz nowoczesniejszy, ale przez ta nowoczesnosc to dobrych mozliwosci coraz mniej, za to coraz wiecej naciagaczy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z tutaj obecnych "bawi" się w programy typu revenue share jak np. mxrevshare czy trafficmonsoon? Jest sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z tutaj obecnych "bawi" się w programy typu revenue share jak np. mxrevshare czy trafficmonsoon? Jest sens?

 

Przecież to jakaś ściema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to jakaś ściema.

 

No nie znam właśnie tematu ale znajomy coś tam gadał, że ponoć przelewy robią i jakieś tam miliony zarabia się :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

No nie znam właśnie tematu ale znajomy coś tam gadał, że ponoć przelewy robią i jakieś tam miliony zarabia się :P

 

Bo na tym to polega. Każdy kto tam zarabia gada o tym na okrągło, żeby Cię namówić do wykupienia "pakietu". Potem, żeby zarobić, musisz namówić innych do wykupienia pakietu. Ot kolejna piramida finansowa w nowej odsłonie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×