Jump to content
pb

114.com najdrożej sprzedaną domeną w tym roku

Recommended Posts

Domena 114.com sprzedała się za ponad 2 miliony dolarów, ponad czterokrotnie drożej niż dotychczasowy lider zestawienia - brand.com. Nie wiadomo jeszcze, w jakim celu została kupiona, ale adres nowego właściciela to Wall Street 14, ciekawe czy ma to związek z czternastką w tej domenie. BTW coś słabo ostatnio na rynku .com - przez pierwsze pół roku nie było żadnej (jawnej) sprzedaży powyżej $400k, ciekawe co będzie dalej. A jak tam Wasze trzycyfrówki? ;-)

 

http://www.dnjournal.com/domainsales.htm

 

 

[edit] Sprawdziłem swoje portfolio i okazało się, że mam tylko jedną - 900.pl. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na DNJournal jest notka odnośnie znaczenia liczby 114:

 

114.com was purchased by a Chinese company through a representative based in New York City. It's the highest numeric domain sale reported since we started tracking the aftermarket ten years ago. This is no ordinary numeric domain though. 114 has special meaning in China as the numbers signifies "information" and can even be used to call in restaurant and hotel reservations.

 

#256.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę to dziwne. Ciekawe od ilu rozpoczęły się negocjacje. Jaką trzeba mieć wiarę rozpoczynając negocjacje z ceny kilku mln za taki adres. Może tak jak z tą domeną bankową na AM, która sprzedała się kilka miesięcy temu tzn ktoś wiedział o planach co do domeny lub wytransferowano kasę z firmy.

 

EDIT: wyjaśnienie znaczenia tej liczby obala moją teorię spiskową ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Chinach kombinacje cyfr mają różne znaczenie symboliczne (np. szczęście, miłość, pieniądze, powodzenie) itp., często też zapis numeryczny stosowany jest na równi (a może i nawet traktowany jest bardziej priorytetowo) niż zapis tradycyjny. Dlatego domeny numeryczne .com są warte tyle iksów, szczególnie jeżeli coś znaczą i dlatego też numeryczne peelki nie zbliżą się nawet do ułamka tych wartości.

 

btw. 114 to jest też jakiś ich tam trademark, 114 china telecom coś tam..

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chińczycy z kasiorą + ich znane zamiłowanie do liczb = i wszystko jasne!

 

PS Jeśli macie te liczby [oczywiście najlepiej w .com], to może kiedyś jakiś Chińczyk wykupi.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No gdybym wiedział, że kupili Chińczycy, to bym nawet nie komentował, ale patrzę w whois i widzę kogoś z Wall Street, to myślałem że jakaś nowa moda. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że po tej informacji nasze 3-cyfrówki będą się miały trochę lepiej. Trzymam od 2008 roku kilkadziesiąt, teraz już tylko kilkanaście, w tym czasie ceny za jakie się sprzedawały nie przekraczały 1500 pln, przeważnie poniżej 1000.

 

Cenię je jako domeny krótkie, nadające się na brand praktycznie dla każdej branży czy projektu.

Ładny przykład wykorzystania to te 333

 

Moja numerologia:

333.*com.pl

454*pl 544*pl 556*pl 636*pl 644*pl 656*pl 676*pl 699*pl 727*pl 737*pl 757*pl 767*pl 797*pl 898*pl

994*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że po tej informacji nasze 3-cyfrówki będą się miały trochę lepiej.

Będą miały się trochę lepiej - psychicznie - gdy im o tym powiesz ;)

Trzymam kciuki za Twoje transakcje ale jeżeli ktoś po takim newsie zacznie inwestować masowo w takie domeny, to będzie miał po roku czy dwóch sporo spadów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że po tej informacji nasze 3-cyfrówki będą się miały trochę lepiej.

 

IMO żadnego przełożenia na nasz rynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprzedaż szokująca, nieważne czy ten numer ma jakieś magiczne znaczenie czy nie to TOP sprzedaży

trochę optymizmu -zacznie się :P

miałem różne 255.pl i inne

teraz tylko 35.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW w ramach ciekawostki, bo pewnie nie wszyscy wiedzą - pod 4.cn działa największa chińska giełda domen. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW coś słabo ostatnio na rynku .com - przez pierwsze pół roku nie było żadnej (jawnej) sprzedaży powyżej $400k, ciekawe co będzie dalej.

 

Ceny się urealniły - to dobrze wróży rynkowi na przyszłość.

 

Kolejna duża sprzedaż - body.com za 380 000 USD. Z komentarzy wynika, że w 2009 została sprzedana za 400 000 USD, więc strata niewielka ;)

 

http://www.elliotsblog.com/body-com-sells-for-380000-via-godaddy

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cenę 114.com to kosmos i uważam, że takie ceny osiągają tylko domeny, które nie są na sprzedaż i trafia się taki napalony, zamożny i namolny klient, który zapłaci każdą cenę. Męczy abonenta, ten na odczepne rzuci kwotą z kosmosu, która zostaje zaakceptowana i tym sposobem mamy rekordową sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW w ramach ciekawostki, bo pewnie nie wszyscy wiedzą - pod 4.cn działa największa chińska giełda domen. ;-)

 

Wchodzę na tę chińską giełdę a tam pierwsze co mi się rzuca w oczy to chujue.com

Ale nie wszystkie domeny są tam chujowue. Maja na sprzedaż np: e.tv, xx.net, sporo dwuznakowych .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę na tę chińską giełdę a tam pierwsze co mi się rzuca w oczy to chujue.com

Ale nie wszystkie domeny są tam chujowue.

Hehe, też to mi się rzuciło w oczy. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będą miały się trochę lepiej - psychicznie - gdy im o tym powiesz ;)

Trzymam kciuki za Twoje transakcje ale jeżeli ktoś po takim newsie zacznie inwestować masowo w takie domeny, to będzie miał po roku czy dwóch sporo spadów.

nie chodzi mi o to, że ktoś ma w nie inwestować i że osiągną one jakieś zawrotne ceny na naszym rynku, (chyba wszystkie i tak są już regnięte). Raczej zwracam uwagę na to, że 3 cyfry częściej mogą być i mogłyby być wybierane przez KK jako tańsze a krótkie na swoje projekty. Po tej informacji nie zamierzam podnosić swoich oczekiwań cenowych co do 3 cyferek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem z 3-cyferkami jako brand jest taki, że w większości przypadków nie są one na tyle unikalne, aby płacić za nie duże pieniądze. Mamy 999 kombinacji i jeżeli 689.pl będzie za droga to można spokojnie kupić 690, 691 albo 692 i wyjdzie na to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzy cyferki zdetronizowane przez dwie literki. ;-)

IG.com sprzedana za 4,7 mln dolarów.

Sprzedający - brazylijski portal działający pod ig.com.br i snujący plany ekspansji pod domeną ig.com

Kupujący - brytyjska agencja finansowa używająca dotąd ig.co.uk (i globalnie iggroup.com)

Jak na taką konfigurację, to cena i tak niska. ;-)

 

(jak coś to proszę o przeniesienie do "właściwego" tematu o największych sprzedażach, bo nie mogłem znaleźć)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×