Jump to content
kyniu

Problem z cesją na domenytanio.pl

Recommended Posts

witam

jak zawsze nie było u nich problemu z dokonaniem cesji - robili to od ręki to teraz trzeba wysyłać do nich papier.

Problem w tym że zaczyna się robić bałagan i nikt nic nie wie:

1. Zamiast cesji postanowiłem wysłać wniosek o authinfo - jednak wydanie kodu kosztuje 40 pln (x2 domeny) stąd też spytałem się czy będę musiał tyle zapłać. W boku Pan napisał że jest darmowe. Po wydrukowaniu i wypełnieniu wniosku i przesłaniu skanów dowodu okazało się że Pan się pomylił i jednak trzeba zapłacić.

2. Dokument cesji wypełniony przesłany - dostałem informacje, że cesja dokonana. Tego samego dnia od nowego właściciela domeny dostaje maila że nie ma domen (konto zostało utworzone ale domen nie ma).

napisałem do boku i Pan napisał że:

 

Na dokumencie cesji niestety brak jest pieczęci firmowej: "nazwa firmy"



WTF ?

Napisałem dość ostrego maila bo denerwuje mnie szukanie problemy i robienie pod górę klientowi.

Poza tym:

1. W regulaminie na domenytanio.pl nie ma w ogóle nic napisane o cesji.
2. W regulaminie na https://www.active24.pl/main/main.php?id=72#108

nie ma nic o pieczątce firmowej na cesji (są wzmianki że pieczęć musi być na innych dokumentach, ale nie na cesji ).

 

 

Aby dokonać cesji dysponenta domeny należy:
Jeśli posiadasz jedną domenę przypisaną do jednego numeru Klienta to wystarczy tylko zmienić dane właściciela w Panelu Klienta w zakładce DANE KLIENTA. Jeśli posiadasz więcej domen przypisanych do jednego numeru Klienta i chcesz tylko dla jednej z domen dokonać cesji, należy wysłać e-mail na adres bok@active24.pl z prośba o wydzielenie tej domeny do osobnego konta (numeru Klienta) na podane nowe dane właściciela. Należy także podać 2 i 6 znak hasła do panelu Klienta w celu autoryzacji. Jest to usługa bezpłatna.
Potrzebne dane to:
-Pełna nazwa Abonenta:
-Reprezentant Abonenta:
-NIP/REGON/PESEL
-Adres siedziby zamieszkania
-Adres e-mail Reprezentanta
-Telefon kontaktowy

 



Nie mam pieczątki i nie chce jej wyrabiać tylko dlatego żeby dać ją na dokumencie cesji tym bardziej że nie ma tego w regulaminie ani prawo tego nie wymaga - nie mniej obawiam się że dalej będą robić problemy a nowy właściciel zaczyna się niecierpliwić.

Zresztą po jaką cholerę ta pieczątka ? Dane się przecież zgadzają, mogą sprawdzić z rejestrze...

Wkurza mnie takie biurokratyczne podejście i robienie klientowi pod górkę - ma ktoś pomysł jak nakłonić ich do cesji bez pieczątki ? :D



Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wkurza mnie takie biurokratyczne podejście i robienie klientowi pod górkę - ma ktoś pomysł jak nakłonić ich do cesji bez pieczątki ?

 

Skasować domenę założywszy uprzednio opcję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi o to ?

 

Abonent ma prawo do:

korzystania ze swojego konta abonenckiego oraz domen w okresie trwania abonamentu,
wypowiedzenia Umowy w dowolnym momencie oraz żądania usunięcia swojej nazwy i adresu swojego serwisu z listy referencyjnej.

 

 

i wtedy domena zostaje wyrejestrowana tak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×