Jump to content
mikepolarny

Burdel z After Market chapter 10000. Odnowienie .biz

Recommended Posts

Mam 2 domeny .biz w AM. Wczoraj wieczorem chciałem odnowić obydwie na nowy rok. Wpłaciłem wymaganą kwotę i zrealizowałem operację. Jedna domena została odnowiona, druga operacja niestety zakończyła się błędem. Środki zostały pobrane za realizację odnowienia jednej domeny. To nie jest pierwszy raz gdy mam ten problem z domenami globalnymi w AM. Napisałem maila z prośbą o odnowienie z poziomu administracji. Przed chwilą dostałem maila że moje dwie domeny .biz wymagają odnowienia. Co śmieszniejsze w finansach, historii operacji widnieje odnowienie jednej z tych domen, których dotyczył dzisiejszy mail od AM.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie domeny utrzymywane są w EuroDNS, który jest naszym poprzednim partnerem z zakresu domen globalnych i zagranicznych ccTLD (prawie wszystkie są już w Key-Systems). Niestety w przypadku takich domen czasami bywa tak, że odnowienie musi zostać przeprowadzone ręcznie przez support. Jedna z Twoich domena się odnowiła (zaktualizowałem już datę w Twoim panelu), a drugą musiałem "popchnąć" w EuroDNS i obecnie czekam na reakcję. Niebawem domena będzie odnowiona, o czym poinformuję Cię w tickecie.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko jak to działa że informacja na forum trafia szybciej niż poprzez ticket?.

 

Rozumiem że AM potrzebuje publiczności.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites

EuroDNS ma to do siebie, że po złożeniu zamówienia np. na odnowienie trzeba czasami poczekać dłuższy czas, aż zamówienie to zostanie zrealizowane. Tak było również w tym przypadku - złożyłem zamówienie i czekam, aż domena się odnowi. Gdy tylko się odnowi, sprawdzę czy wszystko jest OK i wówczas odpiszę na ticket. Odpowiedź na Twój wątek tu na forum oznacza mniej więcej tyle, że panujemy nad opisaną przez Ciebie sytuacją. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .biz oraz inne globalne IDNy, które były rejestrowane kilka lat temu w EuroDNS, były z kolei przez tę firmę rejestrowane i obsługiwane ręcznie w jeszcze innej, zewnętrznej firmie (o czym nie wiedzieliśmy). Dlatego zmiany ich danych i odnowienia trwały długo, bo były ręcznie realizowane przez pracowników EuroDNS (!).

 

Między innymi właśnie dlatego zrezygnowaliśmy z korzystania z firmy EuroDNS na rzecz KeySystems. Niestety, nie da się prosto przenieść domen globalnych z jednej firmy do drugiej, gdyż wszystkie ich transfery są płatne. Stąd mogą wystąpić probkemy z tymi domenami, które tam jeszcze pozostały. Każda sprawa z domeną globalną w EuroDNS jest przez nas monitorowana i pilnowana, aby zakończyła się prawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Została odnowiona gdy panowie w EuroDNS przeklikali po kilku dniach to co trzeba w swoim panelu. Przypominanie na forum nie miało na to wpływu, jako że pracownicy EuroDNS forum nie czytają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Została odnowiona gdy panowie w EuroDNS przeklikali po kilku dniach to co trzeba w swoim panelu. Przypominanie na forum nie miało na to wpływu, jako że pracownicy EuroDNS forum nie czytają ;)

 

Zabawne. Za każdym razem gdy przypomniałem sie na forum sprawa dostawała gwałtownego przyśpieszenia. Jak pisałem przez tickety to niestety głucha cisza. Zbieg okoliczności, nieprawdaż.... Pomijam totalną kompromitację jaką jest tłumaczenie do klienta szefa wszystkich szefów, iż problemy są to nie jest wina AM tylko firmy zewnętrznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facet napisali CI powod a Ty sie czepiasz, maja miliony tiketow i to tez trwa zanim odpisza.Szanuja uzytkownikow forum i zalatwiaj sprawe szybciej, odpisuja w czasie rzeczywistym i jeszcze Ci zle?

Jestes zarejestrowanym uzytkownikiem pchaja twoja sprawa gdzie musza zajmowac sie 100 innych to nie maszyny. Ja tam dziekuje i podziwiam prace ich i ze dzieki forum mozna zalatwic wiele spraw szybciej niz normalnie. Widzial Pan flage biala czerwona ? to co Pan sie dziwisz...

Edited by leonardo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×