Jump to content
Sign in to follow this  
Pitter

piwo.com.pl

Recommended Posts

Za podobne na własne zaplecze zazwyczaj płacę ok. 200 zł choć bywało i mniej.

 

Ciężko mi nie zgadzać się z moim Autorytetem, ale znacznie wyżej ocenie tę domenę (no chyba, że to napisał Kangur nie jest wyceną jako taką, a jedynie sugestią ile dałby za nią w transakcji d2d). Moim zdaniem ewentualny KK jest w stanie zapłacić za nią znacznie więcej. Wprawdzie napoje, to domena (nomen omen :) ) właśnie Kangura i moje doświadczenia z tą branżą są więcej niż skromne, jednak rynek napojów piwnych jest na tyle duży, że taki top-generyk, nawet w "com.pl" ma swoją wartość.

Moja największa sprzedaż "'com.pl" to 3k netto i na tym poziomie mniej więcej określam wartość tej tytułowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście nieco gryzie się com.pl z tą konkretną frazą. Jakoś zawsze przekonany jestem że com.pl przeznaczona jest raczej dla nazw brandowych korporacji.

Moim zdaniem ta domena warta jest około 1k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do KK w zakresie xxxx PLN. Dla inwestora: 1000 PLN będzie górną granicą, ale realniejsza sprzedaż to xxx PLN. Sam nie dałbym za nią chyba nawet 500 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

...no chyba, że to napisał Kangur nie jest wyceną jako taką, a jedynie sugestią ile dałby za nią w transakcji d2d...

To właśnie miałem na myśli a nie wycenę jako taką.

Ze względu na moje napojowo-spożywcze preferencje domenowe, otrzymuję od sprzedających niemało ofert na domeny z tej branży, najczęściej z nazwami produktów lub kategorii.

Niektóre wyceniane są przed nich nawet na dziesiątki tysięcy złotych.

Rzecz w tym, że ja nie zrobię kilkuset serwisów głównych, każdy dla innego produktu więc mogę takie domeny zagospodarować jedynie na większe lub mniejsze zaplecza, których i tak mam już sporo i nie zamierzam za kolejne płacić dużo.

Wybór branżowych nazw i określeń w różnych rozszerzeniach i kombinacjach jest olbrzymi dlatego nie mam ambicji przeznaczać na zaplecze milionów złotów.

Z podobnych np. kupiłem kiedyś s o k i w takim samym rozszerzeniu co ma Pitter za kilkadziesiąt złotych.

Zaplecza pod piwo można stawiać też na innych domenach.

 

5 lat temu pytałem o domenę browar.pl - niestety cały czas nie trafiła do kk a np. browar.biz ma się nieźle.

Piwo.pl i piwa.pl też są nadal do kupienia a browary stawiają przede wszystkim na swoje marki lub na wymyślone przez kreatywne agencje nazwy pod konkretne działania, typu ekipanaswoim.pl lub wcześniej piwnastreet.pl

Nawet należąca do KP beer.pl leży odłogiem a więc nabywca z gotówką ma w czym wybierać przez co szansa na znalezienie nabywcy za konkretne pieniądze są wg mnie w tej chwili niewielkie.

 

Oczywiście życzę Piotrkowi aby ta domena znalazła kupca w cenie jaką ma wystawioną obecnie ale trzeba mieć świadomość tego, że trudno będzie nabywcy na takiej domenie zarobić.

Pomijając fakt, że wiele osób, także z tego forum, rozgłasza na prawo i lewo, że .com.pl to przeżytki i nie warto ich kupować, to należy zwrócić tez uwagę na to jakie domeny mają browary a więc najwięksi potencjalni nabywcy.

Wiele osób stawia podobnie serwisy lub sklepy na peelkach, związanych z tym słowem kluczowym, nie tylko w języku polskim, w różnych odmianach i liczbach, np. bractwopiwne.pl

smakpiwa.pl czy browamator.pl.

 

Dlatego z mojego punktu widzenia trudno mi pisać o dużej wartości tego generyka choć uczciwie napiszę, że na zaplecze bym ją niedrogo przygarnął.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio nabyłem ZimnePiwo.pl i sądzę, że można pod nią utworzyć brand znacznie lepszy, niż pod np. piwo.com.pl, niemniej życzę Sprzedawcy sukcesu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyceny i opinie.

Oczywiście wg. mnie wycena powinna być jedynie dla KK :) przecież cena d2d jest nie istotna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście wg. mnie wycena powinna być jedynie dla KK :) przecież cena d2d jest nie istotna.

Jeżeli masz na myśli mnie, to możesz mnie traktować jako kk tej domeny. Co prawda nie zagospodarowałbym jej na duży serwis tylko na zapleczówkę ale nie miałem na myśli transakcji d2d a więc zakupu domeny w celu jej dalszej odsprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×