Jump to content
gsulecki@o2.pl

Przechwytywanie domen

Recommended Posts

I. Chodzi o przechwytywanie i AfterMarket

 

Jak to działa?

1. Właściciel domeny internetowej nie odnawia jej ważności na kolejny rok. Zdarza się to nawet w przypadku wartościowych domen, choćby z powodu zapomnienia (rejestrując domeny w serwisie AfterMarket.pl możesz temu zapobiec korzystając z automatycznego odnawiania domen).

2. Domena internetowa przestaje funkcjonować i wchodzi w 15-dniowy okres tak zwanego wygasania. Jest to okres, w którym jej właściciel ma jeszcze czas na jej przywrócenie.

3. W tym czasie domena pojawia się na naszej liście domen dostępnych do przechwycenia. Możesz zlecić jej przechwycenie, zaznaczając domenę na liście i wciskając przycisk "Przechwyć". Zlecenie przechwycenia domeny jest bezpłatne, ale prawnie wiążące - oznacza to, że jeśli przechwycimy domenę, jesteś zobowiązany ją zakupić.

4. Jeśli właściciel nie przywróci działania domeny w ciągu 15 dni, domena zostaje usunięta. W tym momencie błyskawicznie rejestrujemy ją ponownie - na tym właśnie polega przechwycenia domeny.

 

Ile to kosztuje?

Przechwycenie domeny .pl - 45 zł.

Próba rejestracji domeny .pl, dla której nikt nie zamówił przechwycenia - 20 zł.

Cena przechwycenia zawiera koszt utrzymania domeny przez pierwszy rok.

 

 

A więc jak płacę już przed na samym starcie czy dopiero jak uchwycę daną domenę? Jak to jest?

 

II.

 

Szukam czegoś takiego

Keyword Discovery dostepne na http://nichebotclassic.com

Jest to nic innego jak odpowiednik Overture Yahoo czyli dane ile razy dana fraza zostala wpisana do wyszukiwarki w ciagu ostatniego roku

 

Poleci mi ktoś coś?

Edited by gsulecki@o2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc jak płacę już przed na samym starcie czy dopiero jak uchwycę daną domenę? Jak to jest?

 

Keyword Discovery dostepne na http://nichebotclassic.com

Jest to nic innego jak odpowiednik Overture Yahoo czyli dane ile razy dana fraza zostala wpisana do wyszukiwarki w ciagu ostatniego roku

 

Poleci mi ktoś coś?

 

Płaci się dopiero po przechwyceniu. Jeśli domenę zleci do przechwycenia więcej niż jedna osoba, to jest aukcja i wtedy cena domeny może znacznie wzrosnąć, a ostatecznie będzie ją miała osoba, która wygra aukcję.

 

Keyword Discovery dostepne na http://nichebotclassic.com

Jest to nic innego jak odpowiednik Overture Yahoo czyli dane ile razy dana fraza zostala wpisana do wyszukiwarki w ciagu ostatniego roku

 

Poleci mi ktoś coś?

 

google adwords keyword tool

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK dzięki za info.

 

Mam jeszcze jedno pytane, a mianowicie jak zaparkować domeny, które mam w nazwa.pl a chcę je skierować na AfetrMarket na parking.

W AfetrMarket wybrałem sobie konto NameDrive. No ale co dalej mam w nazwa.pl zmienić DNS-y na serwery AfetrMarket czy może muszę się udać (w końcu podawałem nowe hasło do) NameDrive i tam dodać domenę do parkingu?

 

Jak to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK dzięki za info.

 

Mam jeszcze jedno pytane, a mianowicie jak zaparkować domeny, które mam w nazwa.pl a chcę je skierować na AfetrMarket na parking.

W AfetrMarket wybrałem sobie konto NameDrive. No ale co dalej mam w nazwa.pl zmienić DNS-y na serwery AfetrMarket czy może muszę się udać (w końcu podawałem nowe hasło do) NameDrive i tam dodać domenę do parkingu?

 

Jak to jest?

Możesz skierować DNS-y na AM lub właśnie to drugie rozwiązanie będzie lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możesz napisać czemu to drugie rozwiązanie miałoby być lepsze?

Tzn. nie wiem czy masz na myśli aby przenieść domenę do NameDrive czy tylko tam odczytać DNS-y też, które wpiszę w nazwa.pl na serwer NameDrive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK

Powie mi ktoś co dokładnie i jak poustawiać opcje (jeśli już dodałem domenę do parkingu w NameDrive) tak aby wyświetlały się najlepsze dopasowania?

di-91Z1.jpg

Edited by gsulecki@o2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×