Jump to content
Guest Joachim

Przechwycenie domeny

Recommended Posts

Guest Joachim

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć, w jaki prosty sposób, może przechwycić domenę?

 

 

NAZWA DOMENY:

********** po zakończeniu okresu rozliczeniowego

utworzona:

2010.08.07 20:48:02

ostatnia modyfikacja:

2013.05.13 19:47:36

wygasa:

2013.08.22 20:48:02

opcja:

brak

 

 

Założyć opcję? Bo domena trochę lat ma, więc może zostać automatycznie przejęta przez bota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, racja. Najlepiej do wszystkich trzech. :) Nie jest to w sumie jakaś topowa domena, ale ma pagerank 2 i trochę backlinków, więc pewnie jacyś pozycjonerzy będą próbować ją też przechwycić. A oni korzystają najczęściej ze wszystkich trzech serwisów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Joachim

No tak, racja. Najlepiej do wszystkich trzech. :) Nie jest to w sumie jakaś topowa domena, ale ma pagerank 2 i trochę backlinków, więc pewnie jacyś pozycjonerzy będą próbować ją też przechwycić. A oni korzystają najczęściej ze wszystkich trzech serwisów.

 

Tylko informacyjnie. Skąd wiesz, o jaką domenę chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć, w jaki prosty sposób, może przechwycić domenę?

 

 

NAZWA DOMENY:

********** po zakończeniu okresu rozliczeniowego

utworzona:

2010.08.07 20:48:02

ostatnia modyfikacja:

2013.05.13 19:47:36

wygasa:

2013.08.22 20:48:02

opcja:

brak

 

 

Założyć opcję? Bo domena trochę lat ma, więc może zostać automatycznie przejęta przez bota...

Pewnie stąd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Joachim

Pewnie stąd ;)

 

Nazwa domeny jest za gwiazdkowana, także chyba mam do czynienia z wróżką :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładam się z Tobą - iż 99% osób czytających ten temat wie o jaką domenę chodzi.

Gdyby była lepsza ( moja subiektywna ocena ) - sądzę iż byś miał ciężko aby wygrać licytację , na którą by z pewnością trafiła.

A tak uważam iż masz szansę stać się jej abonamentem...;)

Powodzenia i na przyszłość rada - nie podawaj tak dużo informacji...daj xxxxxx wszędzie gdzie się da.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa domeny jest za gwiazdkowana, także chyba mam do czynienia z wróżką :)

 

Jak myślisz, ile domen zostało zarejestrowanych 7.08.2010 o 20:48? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Joachim

Dziękuję bardzo, bardzo za wskazówki. O domenach internetowych nie mam dużo pojęcia, a właśnie jestem tutaj po to, aby powiększyć swój zakres wiedzy na ten temat.

Jeśli naprawdę stanę się abonamentem domeny, stawiam wszystkim po dobrej kawie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest się partnerem NASK to ile kosztuje skuteczne przechwycenie domeny. Kiedyś ktoś na tym forum napisał, że im więcej się zapłaci to bardziej to jest skuteczne. Jak to wygląda w praktyce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK nie pobiera żadnych opłat za "przechwycenie domeny". NASK ją w pewnym losowym momencie po prostu uwalnia i wtedy kto zarejestruje pierwszy, ten ma szczęście. Jak zarejestrujesz 10 oddzielnych spółek i każda z nich oddzielnie zostanie partnerem NASK, to wtedy masz 10x więcej możliwości żeby status domeny co chwila sprawdzać i podejmować próbę rejestracji niż inni partnerzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odszukałem ten temat o którym myślałem. W tym temacie apze wspomina, że zależy to w większym % od założonego budżetu na przechwycenie poszczególnej domeny. To jak to w końcu się ma do powyższej odpowiedzi. Szczęście, kasa czy coś jeszcze innego liczy się w skutecznym przechwyceniu domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak - przeoczyłem :blush:

 

Czyli to jest tak, że jak się jest partnerem NASK (bo rozumiem, że w innym przypadku nie można zlecić "łapania" na własne potrzeby) to dostaje się jakiś panel zarządzania całym tym "Światem przechwyceń" i tam można np. wpłacić więcej kasy żeby mieć teoretycznie większy % szans na przechwycenie? Tak to wygląda?

 

edit: jeszcze dodam jedno ważne dla mnie pytanie; czy jak na panelu danej giełdy widzę, że do przechwycenia zostało np. 3 minuty to czy obecny abonent może jeszcze zdążyć ją opłacić i przedłużyć?

Czy jest jakiś limit "red zone" po którym domena musi trafić na aukcję przechwyconych albo do portfela łapacza?

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, partnerzy NASK nie dostają żadnego "panelu" - tylko dostęp do systemu rejestracji po protokole EPP (komendy check, info, create, update, delete). Jak sobie napiszą oprogramowanie, które co jakiś czas robi check danej domeny, a jak jest wolna - create - to mają szansę ją przechwycić (chyba że inny partner będzie o milisekundę szybszy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję xpert17 za odpowiedź :)

 

Napisz mi jeszcze co z moim drugim pytaniem i podziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem co jakaś giełda wyświetla na swoim panelu. Dotychczasowy abonent domeny ma określony czas na jej przedłużenie - podany co do sekundy. Jeśli tego nie zrobi, domena jest usuwana. Jeśli ktoś (partner) ją wtedy zarejestruje (create albo create z opcją book/taste) - no to jest jego. Co z nią zrobi - jego sprawa. Może sobie ją wkładać do portfela, wystawiać na aukcje, handlować nią itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×