Jump to content
hqhq

informacje.pl

Recommended Posts

Trochę jestem za krótki na takie wyceny, ale poniżej 40 tys. na pewno nie ma co oddawać. Możliwe, że domena mogłaby się kiedyś doczekać wysokiego xx xxx lub niskiego xxx xxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra domena, wg mnie XXX XXX zł.

------

Chociaż z drugiej strony... kto miałby to kupić za taką kasę? Domena zdecydowanie klasy premium, ale wszystkie liczące się media mają już wyrobione własne marki. Ciężko powiedzieć.

Edited by damien

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :)

Nie wiedziałem o ograniczeniach w tematach (nie doczytałem reg. :) )

Jutro dodam pytania z kolejnymi domenami np doradca.pl (pytanie będzie ... identyczne )

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinieneś ją wystawić na giełdzie domen za odpowiednio wysoką kwotę, ew. rozgłosić tu i ówdzie że jest na sprzedaż, i czekać na kontakt. Zainteresowani na pewno będą, więc to tylko kwestia tego, jak wysoko ustawisz poprzeczkę i jak wysoko oni będą skłonni skoczyć.

 

Gdyby była moja, ustawiłbym cenę 300 000 zł netto - choć nie liczyłbym raczej na sprzedaż w tej kwocie. Wszystko powyżej 150 000 zł uznałbym za zadowalające.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie i za jaką cenę można ja sprzedać?

 

Moim zdaniem należy zacząć od umieszczenia jakiejś oferty sprzedaży lub choćby formularza kontaktowego pod domeną. Bo obecna zawartość http://informacje.pl "The request / was not found on this server." w ogóle nie sugeruje, aby była ona na sprzedaż.

 

A co do wyceny to również wydaje mi się, że taką topową domenę można sprzedać powyżej 100 tys. zł.

 

EDIT: doradca.pl, informacje.pl... niezłe perełki, pozazdrościć tylko.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro dodam pytania(..)

Daj spokój, nie ma sensu... dostaniesz te same nudne odpowiedzi, co w tym temacie ;)

 

Fakt faktem - im szybciej domeny znajdą się na Giełdach, tym szybciej otrzymasz oferty...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie tajemnica to napisz proszę jak udało Ci się wejść w posiadanie takich domen. Kiedy to było i skąd wówczas przeświadczenie, że domeny okażą się dobrą inwestycją?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie tajemnica to napisz proszę jak udało Ci się wejść w posiadanie takich domen. Kiedy to było i skąd wówczas przeświadczenie, że domeny okażą się dobrą inwestycją?

Dawno, dawno temu .. ponad 10 lat temu ... :) .. i tak sobie czekały na odpowiedni moment ... ale nie wiem czy to teraz jest ten moment ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno temu .. ponad 10 lat temu ... :) .. i tak sobie czekały na odpowiedni moment ... ale nie wiem czy to teraz jest ten moment ...

Uczestniczyłeś przez ten czas w rynku, czy wszystkie Twoje domeny spokojnie dojrzewały?

 

ale nie wiem czy to teraz jest ten moment ...

Nie sądzę, by w jakiejś tam kilkuletniej, niedalekiej przyszłości było lepiej. Klienci są już w miarę świadomi, a że kryzys... jaki kryzys? ;)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uczestniczyłeś przez ten czas w rynku, czy wszystkie Twoje domeny spokojnie dojrzewały?

 

Nie sądzę, by w jakiejś tam kilkuletniej, niedalekiej przyszłości było lepiej. Klienci są już w miarę świadomi, a że kryzys... jaki kryzys? ;)

od 10 lat .... może z 3 nowe .... nie mam pokaźnego portfolio z cyklu 1000 sztuk ... w sumie z 10 - 15 mam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech, 100 naszych portfolio z setkami domen nie przebije Twojego jednego z kilkunastoma sztukami ;) (jeśli wszystkie są podobnej mocy)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzooo fajna domena :) I to czy dobry czas na jej sprzedaż przekonasz się dopiero obserwując oferty jakie będą napływać :)

 

Wystaw na jakąś giełdę z ceną kup teraz lub złóż ofertę i czekaj na kontakt i poniżej 100k nie sprzedawaj na pewno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej 120-130k PLN bym nie sprzedawał, ta domena ma ogromną moc.

Jeżeli Sebastian tak pisze, to niewątpliwie musi być to perełka :)

 

Marnujesz je trochę. Jeżeli masz czas i wiedzę, to stawiaj na nich ( nawet proste ) serwisy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena topowa, 100k to minimum, a zapotrzebowanie na rzetelny serwis informacyjny jest zawsze, tym bardziej że obecni liderzy w tym segmencie raczej niegrzeszą rzetelnością

 

# wydarzenia.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli Sebastian tak pisze, to niewątpliwie musi być to perełka :)

 

Marnujesz je trochę. Jeżeli masz czas i wiedzę, to stawiaj na nich ( nawet proste ) serwisy.

Witam.

 

Szanuję Twoje zdanie, ale ja prowadzę inną politykę. Zakupiłem domeny kilkanaście lat temu jako celową inwestycje. Przez ten okres domeny były "uśpione". Liczę na to, że nowy właściciel będzie chciał mieć czyste adresy, bez żadnych skojarzeń. Ja osobiście gdybym kupował np doradca.pl (którą też zamierzam sprzedać) chciałbym żeby kojarzyła się wyłącznie z moją koncepcją/firmą.

Domeny te raczej nie są przeznaczone pod małe serwisy. Potencjalny kupiec powinien ułożyć sobie wszystko pod siebie. Zamawiając nowe auto w salonie też dobiera się opcje wyposażenia. :)

 

Co do zmiany polityki... nie otrzymałem nigdy ciekawej propozycji współpracy przy tworzeniu serwisu pod w/w domenami. Każdy zainteresowany był tylko zakupem domen. Nie wiem też czy bym taką współpracę zaakceptował. Jestem raczej ostrożny w podejmowaniu takich decyzji. Propozycje musiałbym dostać taką, która by nie "zniszczyła" domeny.

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow dawno nie było w tym dziale tak dobrej domeny. Nie będę oryginalny jeżeli powiem że domena warta minimum 100K ;-)

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena ekstraklasa, ale z uzyskaniem adekwatnej kwoty może być spory kłopot. Jeśli już to jakiś nowy inwestor lub przysłowiowy Kowalski cierpiący na nadmiar gotówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena, również uważam że warta jest więcej niż 100 tys. W sumie za taką kwotę przemyślał bym jej zakup, mając wolne środki na inwestycję.

 

Swoją drogą widać tutaj jaką stopę zwrotu inwestycja w domeny osiągnęła przez 10 lat. Ciekawi mnie również to ile warta będzie za kolejnych lat 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×