Jump to content
pb

Przechwytywanie LIGHT w premium.pl :-)

Recommended Posts

de facto NASK wciąż zgarnia lwią część zysków z przechwytwania, a konkurencja jest duża.

 

 

Ale konkurencja, przynajmniej na razie, cen nie podwyższa. Dla osób takich jak ja, które mają niewiele domen, warto teraz zlecić przechwytywanie właśnie do konkurencji, bo różnica to ponad 50 zł, albo i więcej. Fakt, że jestem klientem, którego interesują konkretne, głownie lokalne domeny, na które popytu nie ma zbyt wielkiego. Nie zarabaim (na razie), w związku z tym, dlatego też wolę przechwycić i zarejstrować domenę taniej.

Ale rozumiem, że biznes musi się kręcić i na chlebek z masełkiem zostać musi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie osobiscie takie praktyki nie leżą ; windowanie cen przechwytywania w gore tylko dlatego ze nie utrzymujesz tam domen CHYBA ze przetransferujesz domeny do premium wtedy bedziesz mogl przechwytywac po starej cenie. Ja odpuszczam takie cos i nawet nie dodaje w takim razie.

 

Pozdrawiam

Ja też rezygnuję z Premium.pl W sumie mało tam przechwyciłem własnie ze względu na cenę.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również całkowicie zrezygnowałem z usług Premium.pl, które w moich oczach staje się platformą skierowaną bardziej do KK, niż do domeniarzy. W sumie wszystkie giełdy starają się coraz bardziej eliminować nas - pośredników, ale Premium.pl zapoczątkowało ten proces, w którym zdecydowanie przoduje. Ceny stały się jak sama nazwa serwisu wskazuje premium, czyli 2-3 razy wyższe, niż u konkurencji...

 

Ten news / temat to typowy zabieg marketingowy. Nazwa tematu nie powinna brzmieć:

"Przechwytywanie LIGHT w premium.pl :-)"

tylko:

"Podwyżka cen przechwytywania domen w premium.pl :-("

 

Natomiast w dodatkowej informacji "z innej beczki" powinna być mało ważna wiadomość, że zostało wprowadzone przechwytywanie light. Celowo jest na odwrót. Przecież każdy widzi, że tak rozwiązane przechwytywanie light (tylko pierwsza osoba, wymóg 100 domen utrzymywanych) nie ma racji bytu i będzie marginalnie wykorzystywane.

 

Co innego podwyżka cen przechwytywania niby nie uderzająca w hurtowników bezpośrednio ale z ukrycia, bo to, że cena startowa na aukcji domeny przechwyconej będzie często zaczynać się nie od 49 PLN, tylko od 99 PLN (ceny netto) jest już bardzo ważną informacją mającą krytyczne znaczenie.

 

Premium.pl na każdym kroku stara się wszystko warunkować od ilości domen utrzymywanych w ich serwisie licząc na lawinę transferów. Niestety jak widać zaczyna to przynosić zupełnie odwrotny skutek i lawina transferów jest, ale w przeciwnym kierunku... Szkoda.

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym pokazywać palcem, kto na forum toczył batalię o wprowadzenie przechwytywania "light" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×