Jump to content
tomon

[AM] Zostałem wprowadzony w bład ....

Recommended Posts

... i skonczyło sie to bardzo nieprzyjmenie dla. 'Pozbyłem' sie generycznej domeny za XX PLN.

 

Dostalem oferte kupna domeny za cene XXX PLN

Cena nie byla taką jaką bym sobie życzył a wiec zaproponowałem kontrofertę i w pole Cena wpisałem 10 000 PLN - normalnie i dla wygody zawsze rozgraniczam spacją 000 przy liczbach tysięcznych i jest to bardzo istotne w tym przypadku ;/

 

Na ekranie pojawilo sie pytanie ( zrobilem symulacje z inna domena i takie info sie pokazuje w AM - wazna jest tez kwota )

 

10kjpg_nwwprnw.jpg

 

i to była ostania wiadomosc na której widziałem kwote.

Nastepna była juz na zielonym tle ze oferta zostala wysłana do kupujacego.

 

Tak sie składa że Aftermarket - zmienił te 10 000 PLN na 10 PLN a ja sie o tym dopiero dowiedziałem jak kupujący zaakceptował kwote 10 PLN a ja w wyniku czego straciłem domenę bo inaczej tego nie mogę nazwac :/

 

Domena została juz przetransferowana.

 

Czy coś można jeszcze w takiej sytuacji zrobić?

 

Ewidentnie czuje się wprowadzony w bład - dwa razy zatwierdzałem

kwote 10 000 PLN . Jeżeli system AM posiada jakies ograniczenia co do wprowadzanych kwot myśle ze powinna być taka informacja albo blokada i możliwść wprowadzenia jednego poprawnego formatu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, podczas wysyłania zapytania system "ucina" kwotę po spacji. Błąd ten zostanie przez nas poprawiony. Twoje konto zostało zasilone kwotą 9990 zł.

 

 

To Ci się poszczęściło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, podczas wysyłania zapytania system "ucina" kwotę po spacji. Błąd ten zostanie przez nas poprawiony. Twoje konto zostało zasilone kwotą 9990 zł.

 

Duży respekt dla AM. Jestem w szoku :)

 

Edit: To teraz się pochwal w dziale " Temat w którym opisujemy sprzedaże poniżej 1000zł" :D

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szok! Jaka to była domena? Pełne uznanie dla Aftermarket.pl za natychmiastową reakcję i pozytywne załatwienie sprawy dla użytkownika poszkodowanego przez błąd systemowy. Dobrze, że kwoty nie operowały w setkach tysięcy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie mogłaby to być świetna akcja marketingu wirusowego. I ten amerykański happy end - może nawet film powstanie. Łezka się w oku kręci. Ale mógłby też być horror, gdyby były trzy zera więcej w kontrofercie. AM pozbyłby sie przynajmniej domeny .co.pl :D

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kto chciał zakombinować i próbował powtórzyć ? bo nie wierze że nikt... :)

Czekaj, zaraz założę drugie konto na AM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje tomon, pochwal się co to za domena (jeżeli możesz).

Ponadto - pełen respekt dla AM, że nie próbował cofnąć transakcji, tylko wziął odpowiedzialność za błąd techniczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, podczas wysyłania zapytania system "ucina" kwotę po spacji. Błąd ten zostanie przez nas poprawiony. Twoje konto zostało zasilone kwotą 9990 zł.

Brzmi, jakby kolega z forum otrzymał rekompensatę i bład nadal działał, przez co ktoś mógł go powtórzyć. Kolega otrzymał rekompensatę a błąd nie został jeszcze naprawiony w trakcie przyznania rekompensaty?

 

Może jednak warto spóbować, czy da się jeszcze raz tego dokonać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na marginesie, nie umniejszając zachowania AM to śmiało można było anulować tą transakcję bo wyniknęła wyłącznie z błędu a nie z woli stron. Rzecz do szybkiego udowodnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogonie to jestem w szoku :) a nie czesto jestem w szoku - pozytywnym szoku jezeli chodzi o AM . Postawa godna ale wydaje mi sie ze 5k by wystarczylo nie badzcie tacy rozrzutni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi, jakby kolega z forum otrzymał rekompensatę i bład nadal działał, przez co ktoś mógł go powtórzyć. Kolega otrzymał rekompensatę a błąd nie został jeszcze naprawiony w trakcie przyznania rekompensaty?

 

Błąd został naprawiony gdy tylko przeczytałem tego posta - obecnie system prezentuje prawidłową kwotę podczas zapytania o potwierdzenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reakcja "Aftermarket' zasługuje na pokazywanie jako przykład wzorcowy.

Poszanowania dla swoich Klientów i zdania Klientów.

Domena była warta 10000 zł. Była tyle warta ponieważ na tyle wycenił ją Sprzedający czyli była tyle warta.

Sprzedający stracił domenę wartą 10000 zł [+ 10 zł] i otrzymał natychmiast jej równowartość.

 

edit:

dodam, że bez "gadania" i powoływania się na kruczki prawne, przeciągania sprawy.

To budzi respekt.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A już chciałem założyć konto na babcie i wysprzedać kilka nindż... :(

Wzorowa postawa AM, na przyszłość jednak zalecam najpierw przekazywanie takich błędów wprost do firmy celem ochrony jej interesów, a dopiero później pochwalenie, bądź skrytykowanie, jej reakcji na zgłoszenie błędu, w postaci bug bounty i ewentualnej rekompensaty (jak w tym wypadku), na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że AM nie chciał naprawić błędu z tamtego roku kiedy sprzedałem domenę imienną za 10 złotych w cenie KT, która wzięła się nie wiadomo dokładnie skąd (najprawdopodobniej przez błąd w algorytmie importu obcej domeny) bo do dzisiaj nie otrzymałem wszystkich odpowiedzi na moje pytania. Dobrze, że chociaż tutaj się postarali. Ja jednak wytransferowałem po tym przypadku wszystkie domeny z AM i nigdy tam już nie wrócę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablo: Cena Kup Teraz 10 zł domeny a*******e.pl została ustalona w dniu 2012-09-18 podczas inmportu domen zewnętrznych. Nie została ona ustalona w wyniku błędu, ponieważ takiego błędu nie ma i zostało to przez programistów sprawdzone. Jedyny sposób, aby to osiągnąć, to wpisanie podczas importu domeny kwoty po nazwie domeny, zgodnie z instrukcją na stronie importu. Cena ta została ustalona tylko dla tej jednej domeny spośród wszystkich importowanych tego dnia i była to domena z pierwszej linijki. Zatem po prostu po wklejeniu domen wkleiłeś albo dopisałeś kwotę w pierwszej linijce, zapewne naciskając coś na klawiaturze czego nie chciałeś. Błąd tego typu zdarza się każdemu, mnie też. Nie jest to jednak błąd naszego systemu, sytuacja jest więc zupełnie inna niż opisywana w tym wątku.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×