Jump to content
Dropped.pl

Raport - AfterMarket dwa miesiące po zmianach

Recommended Posts

Zapraszam do przejrzenia krótkiego raportu podsumowującego wpływ osatnich zmian na giełdzie AfterMarket.pl (szata graficzna, promocje) na sprzeaż domen na giełdzie :)

 

http://blog.dropped.pl/wp-content/uploads/2013/09/raport_2013_05_08.pdf

Przepraszam Michał, że znów pozwolę sobie na moje niechciane uwagi, no ale nie lubię klaskać uszami jak się z czymś nie zgadzam.

 

Zaprezentowane dane można z powodzeniem użyć do uzasadnienia jakiegokolwiek wniosku, zależnie od celu jaki chce się osiągnąć. Całe te podsumowanie nie ma żadnej wartości merytorycznej. Równie dobrze można wykorzystać dane o ilości przeprowadzonych transakcji w lipcu i sierpniu i udowodnić, że po chwilowym zauroczeniu zmianami zaobserwowano znaczący spadek ilości transakcji z tendencją malejącą. Przypomnę tylko, że wraz z wprowadzeniem zmian przyznano czasowe bonusy na promocję ofert i aukcji, które w znaczący sposób mogły wpłynąć na ilość i wysokość transakcji. Przewrotnie można nawet zasugerować, że ten lipcowy wzrost sprzedaży jest wynikiem poprzednich słabych miesięcy, więc domainerzy byli skłonni akceptować niższe kwoty i wystawiać więcej aukcji w celu minimalizacji kosztów utrzymania portfolio. Podobne interpretacje można mnożyć i wszystkie będą równie mało wiarygodne bo nie ma wystarczających podstaw do wiarygodnego osądu.

Ja swoją opinię na temat wprowadzonych zmian mam, ale nie sądzę żeby wprowadzone zmiana grafiki, czy układu strony, itd były na tyle istotna aby przypisywać im tak istotny wpływ na wzrost lub spadek ilości transakcji i osiąganych cen. Po prostu wcześniej było ładniej i tyle.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są dwa rodzaje kłamstw: zwykłe i statystyki. Pokażcie staty za cały rok to może z tego coś wyniknie, zwłaszcza że tutaj porównujecie okresy wakacyjne do niewakacyjnych a to tak jakbyście porównywali jabłka do gruszek.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×