Jump to content
Achajos

Witam pytanie jak zacząć ?

Recommended Posts

Witam

 

Szukałem na forum jakiegoś poradnika jak wystartować z kupnem i sprzedażą domen.

Jestem w tym kompletnie zielony i nie wiem od czego zacząć.

Chodzi mi konkternie.

 

- Na jakich portalach się zalogować aby kupować domeny

- Jaki budżet potrzebny jest na start

- Ile domen zakupić na starcie

- Na co zwracać uwagę przy zakupie oraz sprzedaży domen

- Czy trzeba mieć otworzoną działalność gospodarczą

- Czy można z tego żyć nie posiadają pracy ( zarobki 2000 - 3000 tys zł/misiąc )

 

Wiem, że pytania mogą wydawać się głupkowate ale na prawde nie wiem od czego mam zacząć.

 

Pozdrawiam

Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - AfterMarket , premium

 

2 - Im większy tym lepiej

 

3 - To zależy od budżetu / można kupić 100 bezwartościowych lub kilka dobrych

 

4 - Czytaj forum wszystkiego się dowiesz

 

5 - Nie

 

6 - Tak

 

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli jesteś na tyle leniwy że nie chce Ci się przeszukać forum w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane pytania - oznacza to, że nie jest to zajęcie dla Ciebie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem leniwy przeszukuje forum juz kilka dni i czytalem na nim ale nie znalazlem odpowiedzi na moje " proste " pytania więc zapytalem chyba od tego jest forum ? po prostu myślalalem, że może istnieje na forum jakis poradnik a ja go przeoczylem

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na każde zadanie pytanie, znajdziesz tu odpowiedź, więc mniej pisz... a więcej czytaj :-) trzymam kciuki.

 

Nie jest to branża w którą się wchodzi z przykładowo 10.000 złotych i się zarabia :)

 

Głęboko się zastanów... bo nauka o domenach może trwać nawet kilka lat, a i tak niektórzy po tych paru latach kupują potwory.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

jeśli jesteś na tyle leniwy że nie chce Ci się przeszukać forum w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane pytania - oznacza to, że nie jest to zajęcie dla Ciebie.

 

Dobrze że Ty od razu wszystko wiedziałeś i nie pytałeś o nic. Achajos składnie i kulturalnie zadał bardzo sensowne pytania w jednym wątku i odpowiednim dziale. Wg mnie bardzo dobrze to wróży i nie ma najmniejszego powodu by go skreślać z biznesu.

 

@Achajos

1. AfterMarket.pl, Premium.pl, AZ.pl

2. Zależy czy masz do tego "dryg" czy nie. Na upartego wystarczy nawet 1200 złotych (100 rejestracji "z palca") ale wtedy potrzeba więcej szczęścia niż wiedzy/doświadczenia. Wraz ze wzrostem budżetu potrzeba mniej szczęścia i więcej wiedzy/doświadczenia.

3. Nie liczy się ilość. Liczy się jakość.

4. Na ilość możliwych zastosowań, na to czy branża jest interaktywna, na długość domeny, na przyszłość branży i wiele, wiele innych. Wartość domeny to bardzo subiektywna, składowa wycena.

5. Dopóki nie ma z tego sensownych pieniędzy, nie jest to wymagane.

6. Tak, ale nie ma co liczyć na takie wyniki przez pierwsze 6 miesięcy.

Edited by Anubis
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze że Ty od razu wszystko wiedziałeś i nie pytałeś o nic. Achajos składnie i kulturalnie zadał bardzo sensowne pytania w jednym wątku i odpowiednim dziale. Wg mnie bardzo dobrze to wróży i nie ma najmniejszego powodu by go skreślać z biznesu.

 

@Achajos

1. AfterMarket.pl, Premium.pl, AZ.pl

2. Zależy czy masz do tego "dryg" czy nie. Na upartego wystarczy nawet 1200 złotych (100 rejestracji "z palca") ale wtedy potrzeba więcej szczęścia niż wiedzy/doświadczenia. Wraz ze wzrostem budżetu potrzeba mniej szczęścia i więcej wiedzy/doświadczenia.

3. Nie liczy się ilość. Liczy się jakość.

4. Na ilość możliwych zastosowań, na to czy branża jest interaktywna, na długość domeny, na przyszłość branży i wiele, wiele innych. Wartość domeny to bardzo subiektywna, składowa wycena.

5. Dopóki nie ma z tego sensownych pieniędzy, nie jest to wymagane.

6. Tak, ale nie ma co liczyć na takie wyniki przez pierwsze 6 miesięcy.

Anubis zaskoczyłeś mnie :P

Oczywiście zgadzam się z tym, jednak tych rejestracji z palca bym unikał, a skupił się na aukcjach/przechwyceniach. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli tak z tego co na razie wyczytałem

 

- Najważniejsz jest przemyślenie nazwy która chcesz kupić wiadomo oraz jej zastosowanie, w ilu branżach znajdzie zastosowanie ( czym wiecej tym lepiej ) teraz tak tu powstaje zastanowienie. Czy kupować z " placa " co rozumiem po tym ze wybieram 100 nazw które mnie interesują i myślę, że mogę je sprzedać z zyskiem. Czy kupować na aukcjach oraz przechwyceniach. Przechwycenia rozumiem, że są to domeny którym kończy sie ważnośc i można je zarezerwować do kupna jako nastepny nabywca tak ? a jeszcze pytanko gdzie na AM można znaleść podstonę z takim stronami ( do przejęcia ) ?.

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeszcze pytanko gdzie na AM można znaleść podstonę z takim stronami ( do przejęcia ) ?.

 

http://www.aftermarket.pl/deletedcats.php

 

I pod spodem masz listę w podziale na dni usunięcia, kategorie i wiele innych czynników. Ogólnie z tym przechwytywaniem chodzi o to, że dość dużo ludzi już zajmuje się domenami i trudno znaleźć sensowną wolną domenę stąd dużo lepiej przechwycić domenę, której ktoś inny nie przedłużył lub odkupić domenę na rynku wtórnym niż szukać wolnych domen.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tymi przechwytami domen bym się wstrzymał jeszcze skoro jestes początkujący - może najpierw poczytaj forum aby się mniej więcej zorientować jakie domeny moga miec jakąś wartość.

Gdy zaczniesz zlecać do przechwytu domeny z Twoją aktualną wiedzą na ich temat ( może się mylę :) ) to Twój budżet szybko może bezpowrotnie stopnieć.

 

Ze swojej strony polecam kilkukrotne przejrzenie domen które domenami zajmuja sie już jakis dłuższy czas , np tutaj :

 

http://di.pl/topic/83366-najmocniejsze-portfolia/?hl=portfolia

 

 

Pozwodzenia. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Czy można z tego żyć nie posiadają pracy ( zarobki 2000 - 3000 tys zł/misiąc )

 

Wiem, że pytania mogą wydawać się głupkowate ale na prawde nie wiem od czego mam zacząć.

 

Pozdrawiam

Achajos

Myślę, że brak stałej pracy jest Twoim utrapieniem i szukasz możliwości utrzymania - obym się mylił.

Postaraj się o jakąkolwiek pracę a domenami możesz zajmować się przez pozostały czas.

Nie rzucaj wszystkiego na jedną szalę.

Jeśli chodzi o domeny - nigdy nie jest za późno wbrew ogólnie panującej opinii.

 

Na pewno nie będzie tak,

że będziesz wolny jak ptak,

pieniędzy będziesz mieć w bród

- domeny to główny! Twój trud.

 

Poza tym... czytaj forum i pewne tematy "bierz z przymróżeniem oka".

Edited by maryuse
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy już z grubsza wszystko napisali.

Potwierdzam, że lepiej mieć stałą pracę a domenami zajmować się dodatkowo.

No i jak się rozkręcisz, to żebyś później nie pytał : "Jak z tym skończyć" ? ;)

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]"Jak z tym skończyć" ? ;)

 

Sebastian

alpine5

 

 

To jest chyba jeszcze trudniejsze niż zaczynanie :P

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no mam prace fabrykawnetrz*hpu*pl zapraszam :) chodzi mi o dorobienie kasy i szukam czegos sensownego zastanawiam się czy taka forma zarabiania jest po prostu możliwa :)

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu znajdziesz kilka odpowiedzi na swoje pytania, (jeśli jeszcze nie czytałeś):
http://di.pl/topic/86367-15k-na-inwestycje-pod-domeny-duzo-malo/?hl=%2B15k+%2Bna+%2Binwestycj%EA

 

Domeny są jak wino: im starsze - tym lepsze... mogą leżeć i dojrzewać latami, ale jeśli są dobre, to ktoś je w końcu doceni...

 

Dodam jeszcze, że cenne jest wyczucie momentu sprzedaży - ciągnąc porównanie-parafrazę - za młode wino trąci drożdżami, ma słaby bukiet, więc jest niemal pewne, że nie osiągnie adekwatnej ceny, za stare natomiast może stać się zbyt kwaśne lub nawet przejść w ocet... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym wywierać na Tobie jakiejś presji zakupu domen w celu ich odsprzedaży.

 

Zwłaszcza, że podobnie jak Maryuse mam obawy co do Twojej sytuacji materialnej.

 

Może spróbuj sam zarejestrować [przynajmniej natychmiast "poczujesz smak" tego zajęcia ;)] jakąś domenę i zobaczysz jak i czy trudno jest z nią zrobić cokolwiek. Tzn. przyciągnąć do niej Klienta.

 

Później zdecydujesz co dalej ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniesz duuuuużo czytaj. Di.pl to skarbnica wiedzy. Polecam również fora gdzie spotykają się ludzie od marketingu internetowego oraz fora zagraniczne.

Śledź najnowsze trendy na rynkach i kieruj się logiką a nie emocjami.

Wpadniesz na pomysł dobrej domeny .pl to ją zarezerwuj i przemyśl czy warto, zanim ją opłacisz.

Zacznij powoli a w przypadku jakiejś sprzedaży reinwestuj kapitał w lepsze domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wydedukowałem i przeczytalem na forum rozumiem, że trudno znaleść dochodową domenę na rynku pierwotnym ( co nie znaczy ze takich nie ma ), ale tutaj rynek jest " uszczuplony . Większe możliwości daje przechwycane oraz giełda domen. Jeżeli chodzi o nazwę domeny tutaj najlepiej spradzają się krótkie, rzeczowe domeny np. radio.pl, samochody.pl itp. Teraz nasuwają mi się 2 pytania.

 

- Czy lepiej kupić chodzi mi na samym początku osobie takiej jak ja kilka a nawet kilkanaście domen ( giełda, przechwycenie )

uważam, że mniejszy nakład pieniędzy i mniejsza szansa na stracenie kasy i próbować je sprzedać z zyskiem po prostu zobaczyć

z czym to się je. Czy kupić lepszą domenę w okolicach 5-10 tyś ?

 

- Drugie pytanie czy oplaca się inwestować w domeny z koncówką eu. Wyczytalem, że właśnie ta końcówa staję sie

coraz mocniejsza w rankingach.

 

Pozdrawiam

Achajos

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugie pytanie czy oplaca się inwestować w domeny z koncówką eu. Wyczytalem, że właśnie ta końcówa staję sie

coraz mocniejsza w rankingach.

 

Pozdrawiam

Achajos

źle czytałeś

 

zanim kupisz jakąś za 5k zdobądź trochę więcej doświadczenia czytając forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że będzie Ci ciężko na obecnym etapie domenowego rozwoju określić fachowo czy dana domena jest dobra czy nie. Dlatego też nie polecam Ci w tym momencie kupowania domen na rynku wtórnym za takie kwoty jak 5-10 tys. bo może się okazać, że bardzo przepłacisz za domenę, która okaże się niewarta tej ceny. Powinieneś się dużo nauczyć o tym rynku zanim zaczniesz wydawać świadomie takie kwoty. Domeny to wbrew pozorom skomplikowany temat a poziom skomplikowania odkrywa się wraz ze stażem w branży o czym się zapewne w przyszłości sam przekonasz jeśli w ogóle nie znudzi Ci się temat na początku. Z pewnością nie możesz również zakładać regularnego dochodu z tego biznesu bo to nie piekarnia, w której codziennie schodzi określona średnia liczba bochenków chleba. Może kiedyś dojdziesz do takiego profesjonalizmu w tej branży, że dobrze skonstruowany portfel pozwoli Ci na regularne zarobki ale do tego czasu miną lata. Domeny to "towar" szczególny, który czeka na swojego klienta. Czasami dłużej czasami krócej.

Edited by Pablo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyznaczyłem sobie jedna branże potem przeszukałem domeny na rynku pierwotnym i faktycznie sensowynych domen jest jak na lekarstwo więc postanowiłem przeszukać rynek wtórny. I co powiecie na:

 

- europrojekty.pl

- dekorstyl.pl

- dipo.pl

- prawnicy.info.pl

- fajnakoszulka.pl

- film-web.pl

- bankometr.pl

 

czy waszym zdaniem któraś jest warta uwagi ??

 

p.s Czy jeżeli domena wygaśnicie np. data 27.10.2013 r. to po tym terminie jeśli zaznaczyłem do przechwycenia domena

stanie się moja oczywiście po zapłaceniu ?

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały błąd

 

Wyznaczyłem sobie jedna branże potem przeszukałem domeny na rynku pierwotnym i faktycznie sensowynych domen jest jak na lekarstwo więc postanowiłem przeszukać rynek wtórny. I co powiecie na:

 

- europrojekty.pl

- dekorstyl.pl

- dipo.pl

- prawnicy.info.pl

- fajnakoszulka.pl

- film-web.pl

- bankometr.pl

 

czy waszym zdaniem któraś jest warta uwagi ??

 

p.s Czy jeżeli domena wygaśnicie np. data 27.10.2013 r. to po tym terminie jeśli zaznaczyłem do przechwycenia domena

stanie się moja oczywiście po zapłaceniu ?

 

Mały błąd robisz publikując tutaj listę domen, którymi potencjalnie jesteś zainteresowany w momencie gdy nie są jeszcze Twoje a tak mi się wydaje. Powyższe nie powalają ale jakieś początki musisz mieć i sam się nauczyć na błędach - innej opcji nie ma. Odpuść sobie myślniki na początek oraz nazwy które łatwo zastąpić innymi - np. z powyższych dekorstyl vs. styldekor - jakakolwiek dyskusja nt. wyższości jednej nad drugą jest bezpodstawna w kontekscie inwestycji w domeny (sam wolę mówić o spekulacji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że tak nie powinnenem robić. Na razie zbieram wiedzę nie zamierzam nic kupować przynajmniej na razie za malo wiem. Po prostu podzieliłem się tymi domenami w celach informacyjnych i dzięki tobie wiem ze faktycznie nazwa dekorstyl.pl jest łatwa do zastąpienia.

 

ps. Pytanko co gdy wchodzę na AM. W zakładce są:

- Lista domen

- Lista Opcji

- Lista testów

 

Co to są opcje oraz testy ??

Edited by Achajos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×