Jump to content
Achajos

Witam pytanie jak zacząć ?

Recommended Posts

Z tego co wydedukowałem i przeczytalem na forum rozumiem, że trudno znaleść dochodową domenę na rynku pierwotnym ( co nie znaczy ze takich nie ma ), ale tutaj rynek jest " uszczuplony . Większe możliwości daje przechwycane oraz giełda domen. Jeżeli chodzi o nazwę domeny tutaj najlepiej spradzają się krótkie, rzeczowe domeny np. radio.pl, samochody.pl itp. Teraz nasuwają mi się 2 pytania.

 

- Czy lepiej kupić chodzi mi na samym początku osobie takiej jak ja kilka a nawet kilkanaście domen ( giełda, przechwycenie )

uważam, że mniejszy nakład pieniędzy i mniejsza szansa na stracenie kasy i próbować je sprzedać z zyskiem po prostu zobaczyć

z czym to się je. Czy kupić lepszą domenę w okolicach 5-10 tyś ?

 

- Drugie pytanie czy oplaca się inwestować w domeny z koncówką eu. Wyczytalem, że właśnie ta końcówa staję sie

coraz mocniejsza w rankingach.

 

Pozdrawiam

Achajos

Ustrzeliwanie domen za 10zł na rynku pierwotnym wydaje się łakomym kąskiem, ale jeśli nie masz doświadczenia, to większe prawdopodobieństwo, że namierzysz tylko pozorne okazje, a po roku przyjdzie Ci zastanawiać się nad odnowieniem.

 

Skłaniałbym się ku zakupowi pojedynczych dobrych domen, ale tu także możesz stracisz, bo jak źle ocenisz jakość + potencjał domeny (branżę), to także może być lipa... Chyba, że masz worek pieniędzy i Ci nie robi ...to zapraszam do mnie :) A na poważnie, są ludzie z dobrymi portfolio, którzy mogą sobie pozwolić na sporadyczne sprzedaże po bardzo niskich kwotach celem zwiększenia obrotu, upłynnienie części domen.

 

Ja unikam domen czasowników i przymiotników, bo po prostu nie mam do nich przekonania, choć na pewno są wyjątki będące świetnymi pozycjami.

 

.eu z polskimi keywordami to kiepski pomysł. Z angielskimi i niemieckimi - niekoniecznie. Uważam przy tym, że domeny branży turystycznej, kurorty, regiony etc to wprost przeciwnie, gdyż takim lokalnym podmiotom podkreślanie europejskości jest bardzo na rękę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanko jak zaparkować domene na AM wystarczy tylko w opcjach domey ustawić parking np na NameDriver i to koniec czy coś trzeba ustwiać itp ?? bo jakoś tego nie ogarniam :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×