Jump to content
Kenny97

Zygmunt Solorz-Żak rejestruje Plus Bank

Recommended Posts

plusbank24.pl i bankplus24.pl - abonent invest bank - może będzie nowa marka, a może rebranding

plusbank.pl i bankplus.pl w "obcych" rękach

 

[edit] bankplusa.pl dziś zarejestrowana ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operator telefonii komórkowej + bank? Totalnie nie łapię takiego połączenia.

Spora baza klientów, którym można zaproponować nowe usługi, bankowe?

 

ale chyba nie o to chodzi, tylko o to że na bankowości można zarobić gigantyczne pieniądze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spora baza klientów, którym można zaproponować nowe usługi, bankowe?

 

Jak dla mnie proponowanie klientom czegoś czego nie chcą to zwykły spam. Sam mam jeden numer w Plusie i jak dostanę choć jedną taką magiczną ofertę (na którą w jakimś aneksie małym druczkiem "wyraziłem zgodę" na wysyłanie informacji handlowych od PlusBanku) to z miejsca go przenoszę do innej sieci.

 

Myślę, że dużo osób też tak będzie robić i takie wewnętrzne ofertowanie doprowadzi tylko do straty klientów zamiast do jakichś wielkich profitów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wziąłem w rezerwację: bundling.pl

Bo może to początki?

Operator telefonii komórkowej + bank? Totalnie nie łapię takiego połączenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie proponowanie klientom czegoś czego nie chcą to zwykły spam. Sam mam jeden numer w Plusie i jak dostanę choć jedną taką magiczną ofertę (na którą w jakimś aneksie małym druczkiem "wyraziłem zgodę" na wysyłanie informacji handlowych od PlusBanku) to z miejsca go przenoszę do innej sieci.

 

Myślę, że dużo osób też tak będzie robić i takie wewnętrzne ofertowanie doprowadzi tylko do straty klientów zamiast do jakichś wielkich profitów.

A jeżeli stworzą najlepsze konto firmowe na polskim rynku i zaproponują jeszcze lepsze warunki dla posiadaczy telefonów na firmę w plusie? Będą o krok przed play. Mając takie połączenie czyli bank + operator gsm daje ogromne możliwości i mam nadzieję, że wyjdą wszystkim tylko na dobre.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że chodzi o płatności online telefonem komórkowym, SMS Premium o dowolnych kwotach i wiele innych rozwiązań.

Klient będzie płacił kartą SIM za usługi, za zakupy, a następnie otrzyma fakturę od operatora (bank) za zaciągnięty kredyt/pożyczkę - to tak w skrócie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operator telefonii komórkowej + bank? Totalnie nie łapię takiego połączenia.

No pacz, a Samsung LG itd robią statki, pralki, budują etc Sony na rynku rozrywki i elektroniki ma od kilku dobrych lat straty. Może sobie na nie pozwolić bo rekompensuje je sobie z ... ubezpieczeń, które przynoszą krociowe zyski. IT w IBM to mały wycinek, bo lwią część zysków mają z outsourcingu zarządzania/księgowości. Można by wymieniać i wymieniać.

plusbank24.pl i bankplus24.pl - abonent invest bank - może będzie nowa marka, a może rebranding

plusbank.pl i bankplus.pl w "obcych" rękach

 

[edit] bankplusa.pl dziś zarejestrowana ;-)

plusbank.pl ... http://www.datacontact.pl/zaufali-nam,0,6,10 Ciekawe, czy to na zlecenie Solorza, czy po prostu podsłuchali i regnęli? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie proponowanie klientom czegoś czego nie chcą to zwykły spam. Sam mam jeden numer w Plusie i jak dostanę choć jedną taką magiczną ofertę (na którą w jakimś aneksie małym druczkiem "wyraziłem zgodę" na wysyłanie informacji handlowych od PlusBanku) to z miejsca go przenoszę do innej sieci.

 

Myślę, że dużo osób też tak będzie robić i takie wewnętrzne ofertowanie doprowadzi tylko do straty klientów zamiast do jakichś wielkich profitów.

Wg mnie to naturalna droga ekspansji dla takiego koncernu, który posiada już podstawę infrastruktury w postaci sieci salonów + bazę potencjalnych klientów. Większość klientów również raczej się nie obrazi jeżeli do faktury dołączą im ulotkę z ofertą na "konto za 0 zł" lub kredyt gotówkowy oprocentowany na 10%. Nie dziwi mnie to, że wchodzą w ten sektor gospodarki, tylko dlaczego tak późno to robią.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operator telefonii komórkowej + bank? Totalnie nie łapię takiego połączenia.

 

 

1. Duża baza klientów i można wciskać wszelkie kapitalistyczne kity-wymysły, pardon, tzw. produkty finansowe, jak również ubezpieczenia.

2. Można taniej prowadzić własne rozliczenia finansowe.

 

A Volkswagen Bank? A Toyota Bank? A Bank Pocztowy?

 

Mówi się też, że Biedronka mogłaby otworzyć bank.

 

 

No pacz, a Samsung LG itd robią statki, pralki, budują etc Sony na rynku rozrywki i elektroniki ma od kilku dobrych lat straty. Może sobie na nie pozwolić bo rekompensuje je sobie z ... ubezpieczeń, które przynoszą krociowe zyski. IT w IBM to mały wycinek, bo lwią część zysków mają z outsourcingu zarządzania/księgowości. Można by wymieniać i wymieniać.plusbank.pl ... http://www.datacontact.pl/zaufali-nam,0,6,10 Ciekawe, czy to na zlecenie Solorza, czy po prostu podsłuchali i regnęli? ;-)

 

No właśnie, SONY już ponad połowę przychodów ma z operacji finansowych, a produkcja elektroniki nie jest już ich "core business". Tylko cicho sza.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operator telefonii komórkowej + bank? Totalnie nie łapię takiego połączenia.

 

Działające w Polsce:

 

Volkswagen Bank

Toyota Bank

Mercedes-Benz Bank Polska S.A.

Fiat Bank Polska

Bank of Tokyo-Mistubishi UFJ Polska (Mistubishi UFJ to jedna z największych korporacji finansowych na świecie, wchodzi w skład holdingu o podobnej nazwie - który produkuje m. in. również samoloty oraz pojazdy kołowe :D)

 

Działające za granicą:

 

Gazprombank

Sony Bank (część Sony Financial)

Virgin Money - firma Virgin zajmuje się chyba wszystkim, od sieci komórkowych, przez produkcję artykułów spożywczych i ochronę fauny morskiej, po komercyjne loty w kosmos,

Tesco Bank

Silicon Valley Bank

 

Tyle przychodzi mi do głowy - ale pewnie jest tego dużo, dużo więcej. Tak działają holdingi - zajmują się wieloma, często rozbieżnymi, ale powiązanymi ze sobą branżami - wszystko, aby poszerzyć swoje wpływy i rozpoznawalność marki na możliwie największej liczbie sektorów. Bank to wbrew pozorom bardzo dobra inwestycja - nawet, jeżeli miałby się on zajmować wyłącznie kredytowaniem. Przykład - klient chce kupić telewizor na raty - sprzęt kosztuje 1000 PLN, z odsetkami narzuconymi przez pośrednika finansowego typu Żagiel 1100 PLN. Normalnie te 100 PLN trafiłoby do kieszeni pośrednika, a przecież może do koncernu... Upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu. Zobaczycie, że kiedy bank ruszy, zacznie się ostre promowanie produktów Plusa na kredyt...

 

Innym przykładem jest tu korporacja Virgin, która inwestuje w to, co właściciel zobaczył w TV i mu się spodobało. Dzięki temu mamy sieć komórkową, firmę chroniącą rekiny, komercyjne loty w kosmos, a niedługo także pośrednictwo w sprzedaży mieszkań na Marsie i górnictwo międzyplanetarne... O dziwo takie podejście się sprawdza i generuje olbrzymie pieniądze. Widać, że facet ma nosa.

Podobnie działa też Nintendo - koncern znany jest światu z konsol do gier video, a także produkcji zabawek i filmów dla młodszego odbiorcy. Tymczasem mało kto wie, że zanim zaczął się tym parać, produkował karty do hanafudy, prowadził firmę taksówkarską oraz sieć tzw. love hoteli. Zresztą - w Japonii słynie z tego do dziś.

 

EDIT: Byłbym zapomniał o McDonald's. To specyficzna firma, jej model biznesowy można włożyć bardziej w branżę nieruchomości, niżeli gastronomiczną. Firma czerpie większość zysków z opłat franczyzowych i czynszów, ponieważ McDonald's zawsze wchodzi w posiadanie nieruchomości, w której otwarta będzie restauracja. Żywność oferowana jest tylko dlatego, że stanowi dobre źródło dochodu dla franczyzobiorców. Dla samego koncernu prawie nic nie znaczy, bo zysk z hamburgerów i frytek jest w porównaniu do reszty stosunkowo niewielki.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowane znaki słowno graficzne dla Plus Bank, Plus Bank 24 i Plus Bank Partner dla usług finansowo-bankowych. Ciężko będzie wymyślić inne zastosowanie dla tych domen, więc może walka o nie rozegrać się w sądzie.

 

ps. Natchniony tematem wezmę PhoneBank.pl oraz TelefonBank.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solorz ma tą przewagę, że nie musi się z nikim dzielić. Ma własną sieć z bazą ponad 14 mln klientów, teraz dodaje do tego bank. Oczywiście jest też najbardziej zadłużoną osobą w Polsce bo Plusa kupił za prawie 18 mld złotych a na to brał kredyty które trzeba spłacać.

 

Tak jak pisałem Solorz ma tą przewagę, że nie musi się dzielić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solorz ma tą przewagę, że nie musi się z nikim dzielić. Ma własną sieć z bazą ponad 14 mln klientów, teraz dodaje do tego bank. Oczywiście jest też najbardziej zadłużoną osobą w Polsce bo Plusa kupił za prawie 18 mld złotych a na to brał kredyty które trzeba spłacać.

 

Tak jak pisałem Solorz ma tą przewagę, że nie musi się dzielić.

I na pewno jest już tak zabezpieczony, że w razie skuchy, z jego kieszeni na spłatę zobowiązań nie popłynie ani złotóweczka.

 

To tak jak ze Śląskiem Wrocław i jego wnioskiem o upadłość, bo... Solorz-Żakowi nie wyszło centrum handlowe.

 

 

Według nieoficjalnych informacji, wniosek o upadłość wymusił ruch Zygmunta Solorza – a dokładniej, firmy Polsat Nieruchomości. Solorz zażądał od klubu prawie 29 milionów złotych jako zwrot nakładów na słynną już dziurę pod niedoszłą galerię Śląska.

 

Nie wiem w ogóle jakim prawem miejska spółka dotowana z publicznej kasy żyruje prywatny biznes w ogóle nie związany z piłką nożną jakiemuś wieśniakowi zameldowanemu na Cyprze, a może gdzieś w Lichtensteinie.

 

http://sport.wp.pl/kat,98810,title,Solorz-odpowiada-na-wniosek-o-upadlosc,wid,15995226,wiadomosc.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że rozpętałem niezłą (ale ciekawą) dyskusję. Najbardziej podoba mi się ten argument:

Bank to wbrew pozorom bardzo dobra inwestycja - nawet, jeżeli miałby się on zajmować wyłącznie kredytowaniem. Przykład - klient chce kupić telewizor na raty - sprzęt kosztuje 1000 PLN, z odsetkami narzuconymi przez pośrednika finansowego typu Żagiel 1100 PLN. Normalnie te 100 PLN trafiłoby do kieszeni pośrednika, a przecież może do koncernu... Upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu. Zobaczycie, że kiedy bank ruszy, zacznie się ostre promowanie produktów Plusa na kredyt...

 

ale... jaki produkt mógłby zaproponować Plus, który warty byłby wzięcia kredytu... ? Szczerze to nic mi nie przychodzi do głowy, bo Plus nie sprzedaje żadnych drogich produktów:

- mieszkań,

- samochodów,

- sprzętu RTV,

- sprzętu AGD.

 

A wartość dobrego telefonu komórkowego nie w abonamencie - powiedzmy od kilkuset zł do jakichś 2 tys. zł łapie się spokojnie w zapasy gotówki lub ewentualnie w pierwszej lepszej sieci handlowej w raty 0% (więc jeśli klient by usłyszał, że może wziąć telefon na kredyt w PlusBanku w średnim oprocentowaniu kredytów gotówkowych dla nowych klientów banku czyli 10-15% rocznie to by się w salonie Plusa przewrócił albo zasłabł).

 

Nie widzę kompletnie niczego co taki bank mógłby zaproponować unikalnego czy korzystnego dla klientów (nie dla siebie). Więc i sensu istnienia takiego banku.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tu raczej o produkty drogie tylko masowe i efekt skali. Oraz możliwość rozbudowywania pakietów i usług.

Z jednej usługi rezygnujesz z łatwością. Z pakietu już trudniej się zdecydować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ie widzę kompletnie niczego co taki bank mógłby zaproponować unikalnego czy korzystnego dla klientów (nie dla siebie). Więc i sensu istnienia takiego banku.

Hm, a może "weź kredycik, a smartfon dostaniesz gratis"? Albo "rok abonamentu gratis"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wariantów jest dużo, wystarczy pomyśleć jaką rolę zaczyna odgrywać telefon komórkowy w sferze bankowości mobilnej.Będą promocje, pakiety wszystko ładnie zapakowane i podane. Jeżeli uda mu się przyciągnąć klientów i zachęcić to wtedy będzie to ważny gracz na rynku.

 

 

Niektórzy dają tańsze raty, jakieś bonusy, zwroty gotówki. Solorz powie, że darmowy roczny abonament przy kredycie x złotych? Chwyci od razu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plusbank24.pl i bankplus24.pl - abonent invest bank - może będzie nowa marka, a może rebranding

plusbank.pl i bankplus.pl w "obcych" rękach

 

[edit] bankplusa.pl dziś zarejestrowana ;-)

 

Rebranding:

 

 

Zygmunt Solorz-Żak zrobił kolejny krok w procesie jednoczenia wielu usług pod szyldem Plusa. Invest Bank właśnie zmienił nazwę na Plus Bank.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem zdziwienie ludzi piszących tutaj " o co tutaj chodzi". Czas mamy taki jaki mamy, czyli kapitalistyczny. Dziwienie się niektórych osób to hipokryzja. Dlaczego? Często gęsto sami na pewno proponujecie IDN-y do kompletów(poza tymi bardzo dobrymi), aby sprzedać "produkt" i inne mechanizmy celem sprzedaży domeny.

 

Solorz nie prowadzi firmy charytatywnej tylko biznes. Czego tu nie rozumieć? Bank i operator telefonii - toć to rodzaj pewnego cross-selling"u. Jeśli jest możliwość połączenia dwóch produktów i na tym zyskać to czemu nie skorzystać - działa to dwubiegunowo choć Klient zazwyczaj jest w gorszej sytuacji(choć biorąc pod uwagę nabywa usługę). Wiem, wszyscy mamy dużo pieniędzy i nie powinniśmy brać na raty i żadne umowy, ale tak się nie da w wielu przypadkach. Biedni i zamożniejsi takie mamy społeczeństwo. Są osoby piszące pieśni przeciwko kapitalizmowi, a sami pajacie się domenami:) No proszę Was, bądźmy poważni to nie kapitalizm?

 

Wystawiając ogólną ocenę to taki mamy czas, kapitalizm. Jedyna wada tego systemu, że ludzie którzy są już na górze nie koniecznie dostatecznie doceniają tych na dole, ale po to mamy sami siebie, żeby znaleźć się na górze i pamiętać o tych na dole. Kapitalizm nastawiony na prospołeczne działania, taki model mi się marzy, ale jest inaczej i trzeba jakoś przetrwać w tych czasach.

 

Pozdrawiam,

saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×