Jump to content
maxy

Transfer domeny .de

Recommended Posts

Przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć.
Chcę przenieść domenę niemiecką .de z AZ do AM.

Niestety w AZ nie da się pobrać kodu authinfo bo wyskakuje komunikat, że trzeba skontaktować się z obsługą. Po kontakcie dowiaduję się, że kontakt administracyjny domeny muszę zmienić na dane osoby fizycznej z adresem w Niemczech. What ? Może ktoś mi przybliżyć o co chodzi w ogóle ?

Z góry dzięki :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przenosiłem domeny .de od niemieckiego rejestratora do OVH.pl i tam również przypisywany jest kontakt administracyjny OVH w Niemczech, czyli w admin contact widnieje taki wpis:

Name:
Octave Klaba
Organisation:
OVH Gmbh
Adresse:
Dudweiler Landstraße 5
PLZ:
66123
Ort:
Saarbrücken

Natomiast abonentem domeny jesteś oczywiście ty i możesz z nią robić co chcesz.

Być może w AM musisz się skontaktować z administracją, ponieważ oni domeny .de trzymają u innego partnera, który daje swój adres administracyjny, czyli trzeba pewnie manualnie wprowadzić dane, nie ma automatyzacji procesu jak się domyślam.

Zatem najlepiej napisz do supportu AM i wyjasnij, że chcesz przetransferować .de i jak to zrobić.

Pamiętaj, że jeśli za rok nie będziesz chciał już utrzymywac domen(y) .de, to nie wystarczy nie opłacić domeny na następny rok, tylko trzeba wysłać stosowne pismo dotyczące rezygnacji z domeny (podobnie jak w przypadku domen .at).
ładnie wyjasnione jest to na stronie domeny.tv

Wypowiedzenie umowy przed wygaśnięciem domeny

Umowę na odnowienie domeny .de można wypowiedzieć za naszym pośrednictwem na podstawie wniosku o usunięcie domeny, jednakże wyłącznie przed upływem terminu odnowienia domeny na kolejny okres.

Wypowiedzenie umowy po wygaśnięciu domeny

Po wygaśnięciu domeny abonent domeny otrzymuje listownie od rejestru domen .de DENIC kod autoryzacyjny dla domeny. Można go użyć do wypowiedzenia umowy o utrzymywanie domeny w DENIC w wyznaczonym terminie lub też do reaktywacji domeny. W przypadku braku reakcji abonent otrzyma od DENIC rachunek z tytułu utrzymania domeny na kolejny okres. Kod autoryzacyjny należy wykorzystać do zalogowania się na stronach DENIC Transit.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie aby zarejestrować / przenieść domenę .de abonent lub kontakt administracyjny musi posiadać ważny adres w Niemczech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×