Jump to content
gramasla

polskie domeny trzyliterowe

Recommended Posts

Witam.

 

Mam do Was pytanie a mianowicie jak zapatrujecie się na przyszłość domen trzyliterowych w Polsce za dwa-trzy lata?Jak będą się kształtować ceny, jak teraz kształtują się ceny tych domen?Warto teraz rejestrować wolne te domeny i później je sprzedać?Będzie duży zysk?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto teraz rejestrować wolne te domeny i później je sprzedać?

 

Powodzenia z rejestracją. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam do Was pytanie a mianowicie jak zapatrujecie się na przyszłość domen trzyliterowych w Polsce za dwa-trzy lata?Jak będą się kształtować ceny, jak teraz kształtują się ceny tych domen?Warto teraz rejestrować wolne te domeny i później je sprzedać?Będzie duży zysk?

 

Warto, ale dostępnych domen trzyliterowych .pl już nie ma - będziesz musiał kupić na rynku wtórnym, na którym kosztują od 200-1000 zł lub drożej w przypadku domen typu np. fly.pl, która została sprzedana za 20.000 PLN.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego?Jest jeszcze wiele wolnych domen trzyliterowych.Sam jestem właścicielem 8.

 

Taaaa...?

 

Chyba info.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli co wystarczy miec byle jaką trzyliterową domenę i już można liczyć na dużą kase?Załóżmy że mam domene xyq.pl (przypadkowa domena) to już mogę byc pewnym tego że mogę się spodziewać ładnej kwoty?Coś mi sie w to nie chce wierzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie nic nie znacząca domena 3 literowa to około 300 zł.

Nie wydaje mi się aby w ciągu kilku najbliższych lat ich cena gwałtownie wzrosła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie nic nie znacząca domena 3 literowa to około 300 zł.

Nie wydaje mi się aby w ciągu kilku najbliższych lat ich cena gwałtownie wzrosła.

 

 

jesli Nask utrzyma ceny odnowien na tak wysokim poziomomie jak teraz to poprzez podaz posiadaczy malych portfolio ceny 3literowek beda zanizane bo zawsze ktos sprzeda za 200zl zeby miec na oplate 3 pozostalych domen :)

Wystarczy jednak ze Nask wykona madre posuniecie obizajac ceny np o 30-40% i wowczas cena 3 lterowek za 2-3 lata to min 2 tys za sztuke nawet te xgv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny odnowień domen spadły, i wydaje mi sie że ceny trzyliterowych domen nie poszły w górę. Obserwuję od pewnego czasu aukcje domen trzyliterowych i ostatnio na złapane można było je kupić po 50 zł netto. Nie były to domeny z najniższej półki. Dodając do tego przedłużenie ~60 zł netto wychodzi za domenę 130 zł brutto. Niedługo minie pół roku od założenia tego tematu, a progresja wzrostu wartości jest zerowa. Nie jestem znawcą w tym temacie, ale po przeczytaniu forum takie wnioski mi się nasuwają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny odnowień domen spadły, i wydaje mi sie że ceny trzyliterowych domen nie poszły w górę. Obserwuję od pewnego czasu aukcje domen trzyliterowych i ostatnio na złapane można było je kupić po 50 zł netto. Nie były to domeny z najniższej półki. Dodając do tego przedłużenie ~60 zł netto wychodzi za domenę 130 zł brutto. Niedługo minie pół roku od założenia tego tematu, a progresja wzrostu wartości jest zerowa. Nie jestem znawcą w tym temacie, ale po przeczytaniu forum takie wnioski mi się nasuwają.

 

progresja jest, ceny stopniowo rosna...ale czasem ci ktorzy kupili setki 3literowek w maju-lipca 2007 to ich nie oplacaja lub sprzedaja za grosze

 

oto link do statystyk sprzedazy domen 3literowych

www.listing.pl

 

glownie na podstawie danych z serwisu dropped.pl

 

 

Na poczatku lipca bedzie kolejna aktualizacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
progresja jest, ceny stopniowo rosna...ale czasem ci ktorzy kupili setki 3literowek w maju-lipca 2007 to ich nie oplacaja lub sprzedaja za grosze

Niestety, Quinv przedłuża wszystkie swoje trzyliterówki... co jest bez sensu, bo cena ich odnowienia w EuroDNS na kolejny rok jest mniej więcej taka sama, jak wartość tychże domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
progresja jest, ceny stopniowo rosna...ale czasem ci ktorzy kupili setki 3literowek w maju-lipca 2007 to ich nie oplacaja lub sprzedaja za grosze

 

oto link do statystyk sprzedazy domen 3literowych

www.listing.pl

 

glownie na podstawie danych z serwisu dropped.pl

 

 

Na poczatku lipca bedzie kolejna aktualizacja.

Ok. Tylko ile z tych domen poszło do klienta końcowego? Jaki procent tych domen został skonsumowany przez rzeczywiste zapotrzebowanie firm, chcących zaistnieć w internecie poprzez domenę trzyliterową? Ja przepraszam że tak pytam, ale nurtuje mnie ten problem, bo w dziale sprzedane widziałem sprzedane domeny dwuwyrazowe za przyzwoite pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, Quinv przedłuża wszystkie swoje trzyliterówki... co jest bez sensu, bo cena ich odnowienia w EuroDNS na kolejny rok jest mniej więcej taka sama, jak wartość tychże domen.

 

A miał inne wyjście, jak mu jakiś szaleniec założył opcje na wszystkie? :(

To była chyba wtopa roku. :-P

 

Co do ceny, jestem pewien że Quinv ma w EuroDNS specjalną taryfę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A miał inne wyjście, jak mu jakiś szaleniec założył opcje na wszystkie? :(

To była chyba wtopa roku. :-P

 

Co do ceny, jestem pewien że Quinv ma w EuroDNS specjalną taryfę.

Przecież mogłem mu te opcje odsprzedać ;) Poza tym nie na wszystkie, jak zobaczyłem że jednak przedłużyli (na 3 dni przed wygaśnięciem) to przestałem zakładać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do ceny, jestem pewien że Quinv ma w EuroDNS specjalną taryfę.

Każdy da sobie i swemu dziecku specjalną taryfę ale i tak nie będzie ona niższa niż stawki hurtowe NASKu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do domen 3 literowych w alfabecie 22L (bez qyxv) - 10.648 kombinacji - to tak jak już kiedyś napisałem, minusem jaki zauważyłem w ciągu ostatnich tygodni moich obserwacji jest ciągły wzrost udziałów w tym rynku Domeniarzy. Jeżeli dojdzie w pewnym momencie do sytuacji, że np. 60% tych domen będzie w rękach Domeniarzy to nie będzie to pozytywnie wpływało na rynek.

 

Obecnie liczba domen 3-literowych w rękach Domeniarzy wynosi ~3.562*

 

* w badaniu uwzględniłem jedynie "registrant's handle" > 3 domen, więc jest to zaniżona liczba

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli dojdzie w pewnym momencie do sytuacji, że np. 60% tych domen będzie w rękach Domeniarzy ...

 

Bedzie i to zdecydowanie wiecej. Wg mnie trzyliterowki to b. kiepska inwestycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bedzie i to zdecydowanie wiecej. Wg mnie trzyliterowki to b. kiepska inwestycja.

Może nie kiepska inwestycja, ale może zachwiać równowagą domenową w portfolio. :(

 

Zgadzam się że są domeny typu fly.pl....... ale nie obrazujmy tego w ten sposób. Takie domeny podnoszą wartość rynku domenowego, lecz nie wszystkie. Większość działa niekorzystnie.

 

Choroba trzyliterówek ogarnia wszystkich, ale nie można błądzić w kosmosie.

Edited by pablos

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno koledzy/panowie domeny nawet dwuliterowe/trzyliterowe nie są wyznacznikiem. Te domeny są psim gównem przy generykach, są totalnym oszołomstwem wystawianym na Allegro z ceną minimalną, czego rezultatem jest ogólna ekstaza i wpadanie w samozachwyt sprzedających. Takie domeny wskazują na ułomość, w stosunku do poszukiwania nowych domen. Ktoś się zachłyśnął i myśli że jest milionerem....ale to dobrze bo takim szarakom jak ja czasem trafiają się perły.

 

Nie zazdroszczę Wam tych domen.......ja współczuję. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
progresja jest, ceny stopniowo rosna...ale czasem ci ktorzy kupili setki 3literowek w maju-lipca 2007 to ich nie oplacaja lub sprzedaja za grosze

 

oto link do statystyk sprzedazy domen 3literowych

www.listing.pl

 

glownie na podstawie danych z serwisu dropped.pl

 

 

Na poczatku lipca bedzie kolejna aktualizacja.

No nic, teraz już jestem rozbawiony do łez. Co tam jest napisane? "ceny sprzedaży dla klienta końcowego są kilka razy wyższe", chyba strzelę sobie taki tatuaż na podbrzuszu. Dlaczego te staty opierają się tylko o dropped.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nic, teraz już jestem rozbawiony do łez. Co tam jest napisane? "ceny sprzedaży dla klienta końcowego są kilka razy wyższe", chyba strzelę sobie taki tatuaż na podbrzuszu. Dlaczego te staty opierają się tylko o dropped.pl?

 

bo malo kto podaje ceny domen ktore sprzedal prywatnie!!!

jesli oglosisz w dziale domeny sprzedane ze cos sprzedales to jest duza szansa ze pojawi sie ta domena w statystkach .

Tak samo jesli zostanie domena sprzedana na allegro, swistaku.

 

Ostatnio sprzedalem domene 3lit na aftermarket za 1k, tylko dlatego ze zapomnialem zmienic cene na 499 :(

a okazalo sie ze kupila ja firma, wiec pewnie gdybym ustawil 2k tez by poszla.

Wczesniej weryfikowalem swoje 3litery w google, czy ktos moze byc nimi zainteresowany.

 

Wniosek ? moze dla wszystkich domen ustawic ceny kilka tys..i czekac na kontroferte ! czasami klient zobaczy ze jest kosmiczna cena i da sobie spokoj, a czasem zbije cene 10 ktrotnie i nadal jestesmy zadowoleni;)

 

Na dropped (aftermarket) ceny sprzedazy sa jawne i kazdy moze sobie zweryfikowac sprzedaz.

 

W ten week na listing.pl pojawi sie TOP 50 z kazdego miesiaca (najdrozej sprzedanych domen polskich).

I tez te dane beda sie opierac na danych z polskich serwisow.

 

Moglbym obserwowac dane we whios czy zmienly sie dane;) i jesli tak to pisac co poprzedniego wlascicela za ile sprzedal;))))))

Ciekawe ilu by odpowiedzialo;)

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×