Jump to content
gramasla

polskie domeny trzyliterowe

Recommended Posts

I jeszcze jedno koledzy/panowie domeny nawet dwuliterowe/trzyliterowe nie są wyznacznikiem. Te domeny są psim gównem przy generykach, są totalnym oszołomstwem wystawianym na Allegro z ceną minimalną, czego rezultatem jest ogólna ekstaza i wpadanie w samozachwyt sprzedających. Takie domeny wskazują na ułomość, w stosunku do poszukiwania nowych domen. Ktoś się zachłyśnął i myśli że jest milionerem....ale to dobrze bo takim szarakom jak ja czasem trafiają się perły.

 

Nie zazdroszczę Wam tych domen.......ja współczuję. :(

 

Ten post ewidentnie napisałeś oburzony tym, że prawdopodobnie nie masz żadnych 3-literówek. Są nic nie znaczące? Uwierz nie jedna firma chciała by mieć 2-literówkę, jako choćby przekierowanie na swój URL, po to to by zwiększyć ruch i promować się w reklamie(łatwe zapamiętanie). I pisanie, że są "psim gównem" obrażasz ludzi mających domeny 2-3literowe.

3-literówki to inwestycja długofalowa, jak dla mnie....

Możesz współczuć, nikt mający 2-3literowe domeny się tym nie przejmie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze gosc na początku ma domeny typu 2Q3.pl albo 4sa.pl, dlatego mowi, ze są wolne?

 

 

No, ale przyznaje, niektóre pomysły są fatalne. Załóżmy firma nazywa się Złota Giełda nieruchomosci i reklamuje się stroną np., wxg.pl zamiast ZGN.pl to jest żenujące.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
I jeszcze jedno koledzy/panowie domeny nawet dwuliterowe/trzyliterowe nie są wyznacznikiem. Te domeny są psim gównem przy generykach, są totalnym oszołomstwem wystawianym na Allegro z ceną minimalną, czego rezultatem jest ogólna ekstaza i wpadanie w samozachwyt sprzedających. Takie domeny wskazują na ułomość, w stosunku do poszukiwania nowych domen. Ktoś się zachłyśnął i myśli że jest milionerem....ale to dobrze bo takim szarakom jak ja czasem trafiają się perły.

 

Nie zazdroszczę Wam tych domen.......ja współczuję. ;)

Też bym współczuł komuś, komu oferowano tylko 8,5k PLN za "nic nie znaczącą" trzyliterówkę .pl :(

 

Takie życie!

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też bym współczuł komuś, komu oferowano tylko 8,5k PLN za "nic nie znaczącą" trzyliterówkę .pl :(

 

Takie życie!

 

Podsumowałeś to najlepiej. ;)

Kolejny frustrat na forum.

Ja też żałuję, że wcześniej nie zainteresowałem się domenami gdy jeszcze dużo dobrych peelek było wolnych ale to jeszcze nie powód żeby tak wylewać swoje żale na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i właśnie Ryszardzie, jeżeli gro osób nie chwali się sprzedażami, to jaki ma sens ta statystyka? Jak narazie jest sztucznie wyimaginowanym odnośnikiem działającym na świadomość kupujących. Czy tak to ma wyglądać? Czy przytaczanie takich statystyk nie jest zakłamaniem rzeczywistości? Zgadzam się że są wysokie ceny niektórych domen trzyliterowych, ale czy te transakcje przekładają się na wzrost wartości innych trzyliterówek? Moja odpowiedz brzmi "nie".

 

@Michael, bo chyba Michał nie mówią do Ciebie w szkole :). Masz tą jedną domenę......a ile puściłeś za przysłowiowe 130 zł brutto w dziale sprzedane?....i jeszcze nie chcą płacić.

 

@Heden nie jestem żadnym frustratem :blink:, bo to Ty będziesz musiał odkupić kiedyś moje domeny, i uwierz mi że nie mam domeny w stylu nieruchomoscionkibel.pl

 

@Kornel...a ty zrób mi drinka.

 

Nie zrobię sobie takiego tatuażu jak pisałem, zrobię sobie na podbrzuszu "patrz w nuty, dmuchaj w puzon". :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Heden nie jestem żadnym frustratem :blink:, bo to Ty będziesz musiał odkupić kiedyś moje domeny, i uwierz mi że nie mam domeny w stylu nieruchomoscionkibel.pl

 

To szczerze Ci gratuluję Twoich domen. Szczególnie, że ta w domyśle przywołana moja domena właśnie zmienia właściciela za niskie XX XXX :)

Nie zmienia to faktu, iż uważam że ceny trzyliterówek nadal będą rosły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To szczerze Ci gratuluję Twoich domen. Szczególnie, że ta w domyśle przywołana moja domena właśnie zmienia właściciela za niskie XX XXX :blink:

Nie zmienia to faktu, iż uważam że ceny trzyliterówek nadal będą rosły.

Ja też Ci gratuluję, tylko jak widzę te Wasze krzyżyki to mi się odbija.

 

Mam nadzieję że w końcu keyword poda cenę ze genera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zmienia to faktu, iż uważam że ceny trzyliterówek nadal będą rosły.

 

Masz ich cale stado na Aftermarket, wiec mozesz brac garciami i zacierac rece, nucac sobie "jestem juz bogaty..." :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i właśnie Ryszardzie, jeżeli gro osób nie chwali się sprzedażami, to jaki ma sens ta statystyka? Jak narazie jest sztucznie wyimaginowanym odnośnikiem działającym na świadomość kupujących. Czy tak to ma wyglądać? Czy przytaczanie takich statystyk nie jest zakłamaniem rzeczywistości? Zgadzam się że są wysokie ceny niektórych domen trzyliterowych, ale czy te transakcje przekładają się na wzrost wartości innych trzyliterówek? Moja odpowiedz brzmi "nie".

 

 

wg mnie maja sens dla sprzedazy domen przez domainerow, mozna mniej wiecej oszacowac aktualna wartosc takich domen.

 

Podobne statystyki sa podawane dla .com .net .org .niz i nikt tam nie marudzi ze do statysyk nie zaliczono jakies domeny sex.com sprzedanej za kilkanascie mln $

 

zwykly klient nie zajrzy na strone listing.pl, jest glownie dla Nas

dla tych co pytaja na forum , za ile mozna sprzedac 3literki itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale to dobrze bo takim szarakom jak ja czasem trafiają się perły.

Perly sa rowniez rzeczne, hodowlane, o malej wartości. Nie kazdy generyk to prawdziwa perla. :blink:

 

Nie zazdroszczę Wam tych domen.......ja współczuję

 

Nakarm nas czyms wartosciowym, bo na razie nie mamy powodow zeby zazdroscic Tobie tych perel. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Perly sa rowniez rzeczne, hodowlane, o malej wartości. Nie kazdy generyk to prawdziwa perla. :blink:

Widzisz w dzisiejszych czasach nie....bo ich nie mamy, tych top 10. :) Możemy wyciągnąć inne które są bardziej prawdopodobną wyskoką stopą zwrotu niż zainfekowne nic nie warte trzyliterówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nakarm nas czyms wartosciowym, bo na razie nie mamy powodow zeby zazdroscic Tobie tych perel. :blink:

 

Potwierdzam skoro pisałeś, że Heden kiedyś tam będzie kupował od Ciebie domeny, to pochwal się wszystkim co to masz za piękności :o

Nikt Ci ich nie ukradnie... a zyskasz tylko na szacunku :)

 

Z tego co widzę zostałeś zabanowany...

 

No cóż chyba nigdy się nie dowiemy, co to za perły masz szkoda...

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładne generyki są dla mnie znacznie ciekawszym kąskiem niż trzyliterówki.

Niemniej dla tych, którzy nie mają takich w swym portfolio lub zostawiają je na własne serwisy, 3-literówki są bardzo ciekawą alternatywą inwestycyjną.

Sam sprzedałem ich w pierwszym półroczu tego roku ok. 20 a wszystko wskazuje na to, że kilka następnych najprawdopodobniej sprzedam tego lata.

I to bez wystawiania domenek na ulice ( mailing ) za całkiem ciekawe kwoty :blink:

Należy jednak zachować rozsądne proporcje i nie inwestować tylko w jeden rodzaj domen.

Brak dywersyfikacji portfela prowadzi czasami do utraty równowagi i pochopnej wyprzedaży posiadanych nadwyżek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOSHE, tak sledze watek i tylko sie pytam, czy ten frustrat Pablos obrazajacy wszystkich, nie znajacy kultury dyskusji jest juz zbanowany czy jeszcze nie?

 

EDIT:/ no, na szczescie juz jest...ufff, tacy frustraci... mam nadzieje, ze jego kolejne wcielenia tez zostana zbanowane

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ładne generyki są dla mnie znacznie ciekawszym kąskiem niż trzyliterówki.

Niemniej dla tych, którzy nie mają takich w swym portfolio lub zostawiają je na własne serwisy, 3-literówki są bardzo ciekawą alternatywą inwestycyjną.

Sam sprzedałem ich w pierwszym półroczu tego roku ok. 20 a wszystko wskazuje na to, że kilka następnych najprawdopodobniej sprzedam tego lata.

I to bez wystawiania domenek na ulice ( mailing ) za całkiem ciekawe kwoty :blink:

Należy jednak zachować rozsądne proporcje i nie inwestować tylko w jeden rodzaj domen.

Brak dywersyfikacji portfela prowadzi czasami do utraty równowagi i pochopnej wyprzedaży posiadanych nadwyżek.

nie ma to jak ładny 3 literowy generyk. miałem kiedyś ofertę na 10k ale jeszcze czas:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma to jak ładny 3 literowy generyk. miałem kiedyś ofertę na 10k ale jeszcze czas:)

 

Coz to byla za domena?

 

*por.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wchodzę DawPi na to forum, bo jestem w nim zakochany. Wchodzę tu po to aby wywołać jakąś dyskusję, ale widzę że najwięksi krzykacze nie potrafią wykrztusić słowa z siebie. Nie jest to forum do merytorycznej dyskusji (poza kilkoma osobami), tylko jest to forum nabijaczy postów którzy najlepiej czują się w wątkach "zobaczcie tę aukcję" i dziale wycen gdzie można pisać bzdury do woli. Ktoś już napisał że forum zeszło na psy, i taka jest prawda, i wcale się nie dziwię że niektóry userzy przestali się wypowiadać.

 

@a Ty umberto już nie używasz nicku Thenaturat?

 

Pozdrawiam wszystkich którzy spotykają się dzisiaj w sprawie stowarzyszenia. Nie jest prawdą że nie przyjechałem ze względu na finanse. Tam jest Apze i dlatego mnie nie ma.

 

mam nadzieję że post nie zostanie ocenzurowany

Edited by pieprzonyangol

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wchodzę DawPi na to forum, bo jestem w nim zakochany. Wchodzę tu po to aby wywołać jakąś dyskusję, ale widzę że najwięksi krzykacze nie potrafią wykrztusić słowa z siebie. Nie jest to forum do merytorycznej dyskusji (poza kilkoma osobami), tylko jest to forum nabijaczy postów którzy najlepiej czują się w wątkach "zobaczcie tę aukcję" i dziale wycen gdzie można pisać bzdury do woli. Ktoś już napisał że forum zeszło na psy, i taka jest prawda, i wcale się nie dziwię że niektóry userzy przestali się wypowiadać.

 

@a Ty umberto już nie używasz nicku Thenaturat?

 

Pozdrawiam wszystkich którzy spotykają się dzisiaj w sprawie stowarzyszenia. Nie jest prawdą że nie przyjechałem ze względu na finanse. Tam jest Apze i dlatego mnie nie ma.

 

mam nadzieję że post nie zostanie ocenzurowany

 

To już nie jest śmieszne, a zaczyna robić się żałosnę :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wchodzę DawPi na to forum, bo jestem w nim zakochany. Wchodzę tu po to aby wywołać jakąś dyskusję, ale widzę że najwięksi krzykacze nie potrafią wykrztusić słowa z siebie. Nie jest to forum do merytorycznej dyskusji (poza kilkoma osobami), tylko jest to forum nabijaczy postów którzy najlepiej czują się w wątkach "zobaczcie tę aukcję" i dziale wycen gdzie można pisać bzdury do woli. Ktoś już napisał że forum zeszło na psy, i taka jest prawda, i wcale się nie dziwię że niektóry userzy przestali się wypowiadać.

 

@a Ty umberto już nie używasz nicku Thenaturat?

 

Pozdrawiam wszystkich którzy spotykają się dzisiaj w sprawie stowarzyszenia. Nie jest prawdą że nie przyjechałem ze względu na finanse. Tam jest Apze i dlatego mnie nie ma.

 

mam nadzieję że post nie zostanie ocenzurowany

 

No szkoda bo czytając posty Anglika odniosłem wrażenie że jednak wie co pisze :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie na Dropped zakończyła sie prywatna aukcja domeny premium (?) sgz.pl - zakończona kwotą 220zł !!! WTF?

Do aukcji dopisanych było ponad 30-stu użytkowników.

 

Czyżby ten wątek o domenach 3 literowych oraz decyzja ICANN miały wpływ na nastroje wśród Domeniarzy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie na Dropped zakończyła sie prywatna aukcja domeny premium (?) sgz.pl - zakończona kwotą 220zł !!! WTF?

Do aukcji dopisanych było ponad 30-stu użytkowników.

 

Trzydziestu użytkowników chciało kupić tę domenę za 30 zł, czy to automatycznie ma podbijać jej wartość? ;-)

Trzyliterówka nic nie znacząca ani ładnie nie brzmiąca jest tyle warta ile jej potencjalne rozwinięcia. Ile rozwinięć ma ta domena?

Moim zdaniem cena w sam raz. ;-)

 

PS. Lubię trzyliterówki, mam ich coś między 50 a 100. Ale sam fakt że domena ma trzy litery jeszcze nie robi z niej domeny premium. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×