Jump to content
netstel

bet.pl

Recommended Posts

Domeny nie należy obecnie sprzedawać właśnie ze względu na ustawę hazardową, trzeba czekać bo w końcu rząd pójdzie po rozum do głowy i zorientuje się ile kasy im ucieka. W tej chwili domena raczej nie osiągnęła by tych 100k bo nikt nie kupi domeny której nie może uzywać (promowac, reklamować itd.) w Polsce no bo w końcu to .pl i bedze skierowana do polaków , ale jak tylko skończy się ta farsa z ustawą to śmiem twierdzić że to może być najdrożej sprzedana domena .pl. Już teraz duże firmy hazardowe pchają się drzwiami i oknami i zaczeły nawet olewać tą ustawę bo chroni ich prawo UE. Nasz kraj to prawdobodobnie najbardziej łakomy kąsek dla bukmacherów w tej części europy, u nas dopiero wszystko raczkuje w tej kwesti a do wzięcia są mld $, wystarczy pójść do stsa i zobaczyć co tam się dzieje, o internetowych zakładach nawet nie wspomnę (70-80% portali ma polsko języczną wersję)...

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba lepiej wydać 100k na super domenę i 200k na jej wypromowanie, niż wydać 300k na wypromowanie gównianej domeny?

Rozumiem, że to tylko odpowiedź ale jestem przekonany, że nowy gracz, który zdecyduje się na zainwestowanie w porządny serwis z zakładami, postawiony na takiej domenie, będzie musiał dysponować na zbudowanie serwisu i przede wszystkim na jego promocję przynajmniej jednym zerem więcej czyli kwotą liczoną w milionach.

200 tys. PLN na dużą promocję takiego serwisu to raczej utopia. Chyba, że ktoś ma do tego odpowiednią moc własną w postaci podobnych serwisów, kierowanych do takiej samej grupy docelowej.

 

Tak przy okazji to domena wróciła do nas po 6 latach kiedy to sprzedaliśmy ją z całym serwisem.

Odkupienie jej to Twoja inicjatywa czy poprzedniemu nabywcy się znudziła ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

80k PLN to dla mnie absolutne minimum, choć oczywiście ciężko będzie szybko uzyskać taką kwotę/ofertę.

 

Sebastian

alpine5

 

Popieram Sebka ;-) Domena warta bardzo dużo jednak ciekawe kto tyle zapłaci ;)

 

 

 

Sądzę że za 80K to niejeden kupiłby ją od ręki.

Jak dla mnie to spokojnie powyżej xxx.xxx :>

 

Twoje pierwsze zdanie trochę mnie rozbawiło ;-)

Ciekawe kto miał by być tym bardzo bogatym kupującym? Co ciekawe domena Bet365.pl poszła za okolice 15k zł.

 

 

 

Chyba lepiej wydać 100k na super domenę i 200k na jej wypromowanie, niż wydać 300k na wypromowanie gównianej domeny?

 

No i to dużo lepiej wygląda przy nawiązywaniu nowych kontraktów biznesowych.

Szkoda, że mało kto tak myśli.

 

 

 

porządny serwis z zakładami, postawiony na takiej domenie, będzie musiał dysponować na zbudowanie serwisu i przede wszystkim na jego promocję przynajmniej jednym zerem więcej czyli kwotą liczoną w milionach.

200 tys. PLN na dużą promocję takiego serwisu to raczej utopia.

 

 

Dobra domene zawsze zmniejszy koszty promowania biznesu - pytanie tylko o ile.

Moim zdaniem za 200k można zrobić reklamę internetową, jednak ciekawe jaki to przyniesie skutek (czy przyciągnie konkretnych klientów z branży).

 

 

W ramach ciekawostki: eBet.com właśnie poszła za 1,35 mln usd

 

Przecież sam powinieneś wiedzieć, że pomięcy domenami com i pl jest gigantyczna czarna dziura cenowa.

 

 

 

Moim zdaniem może się trafić kupiec, który będzie w stanie zapłacić np. 80k euro, ale to raczej odległe czasy, ale życzę aby grupa netstel się go doczekała (podobnie jak Deli z domeną grydladzieci.pl) ;-)

 

Moim zdaniem każda oferta >70-80k pln jest warta uwagi i bardzo szczegółowej analizy.

Dla porównania polecam przeanalizować topowe sprzedaże domen np. na cenydomen.pl - domeny wg. mnie lepsze domeny tj. kino.pl, lekarze.pl sprzedane były za okolice 130-150k.

Jasne, że rynek cały czas się rozwija, co chwilę dochodzą nowi gracze (zarówno domainerzy jak i potencjalni KK) i dobre domeny z czasem drożeją (jak wino).

 

 

 

PS: Proszę się nie rzucać, to tylko moja własna subiektywna opinia ;)

Edited by maniek32s

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie znam się za bardzo na reklamie internetowej, ale myślę, że za 50k można zrobić konkretną reklamę

Opinia może i Twoja subiektywna ale jeśli na czymś się nie znasz, to lepiej nie podawaj konkretnych kwot.

 

kangur: Obiecuję, że przeanalizuję rynek e-reklamy:)

Najlepiej dokonaj analizy wszystkiego o czym chcesz się wypowiadać :)

Przy okazji może dowiesz się, że tylko kluby piłkarskie takie jak Lech Poznań czy Wisła Kraków dostawały za reklamę zakładów 4-5 milionów PLN rocznie.

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opinia może i Twoja subiektywna ale jeśli na czymś się nie znasz, to lepiej nie podawaj konkretnych kwot.

 

1. Właśnie dlatego usunąłem tą treść z mojego postu (po głębszej analizie).

2. za np. 50 czy 100k można zrobić śrenią reklamę, jednak problem leży w tym, czy reklama trafi do konkretnego grona klientów i czy będzie ona efektywna.

 

 

 

Zresztą to nie jest temat do rozmowy o cenach reklamy, tylko o domenie.

 

kangur: Obiecuję, że przeanalizuję rynek e-reklamy:)

 

Czekać, czekać i czekać aż do pojawienia się konkretnego i dużego KK:)

 

 

_________

 

 

Najlepiej dokonaj analizy wszystkiego o czym chcesz się wypowiadać :)

 

Dobra, ja zacząłem to i ja skończę tą konwersację. To nie pora, ani nie miejsce.

Ja mam swoje zdanie na ten temat więc zachowam je dla siebie.

Przepraszam za umieszczenie niezweryfikowanych informacji na temat cen reklamy internetowej (chodzi mi o podane wcześniej ceny).

Edited by maniek32s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie da się odpowiednio wycenić tej domeny. Może ustawić zupełnie zaporową cenę - nie wiem, może 1 mln - i poczekać 2-3 lata, przeanalizować oferty i oczywiście zdolność oferentów, zbadać polski rynek i próbować wtedy wycenić domenę. Jedno jest pewne, domena powinna być wystawiona na każdym liczącym się zagranicznym serwisie transakcyjnym. Poza tym nie sądzę, by (w tym konkretnym przypadku) ustawienie wysokiej ceny zniechęciłoby do złożenia oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za cenę 200-300k PLN można by pokusić się o domenę zakłady.pl, która jest wg. mnie lepsza na serwis z zakładami online.

Jeśli natomiast ktoś chce otworzyć brand w tym klimacie domena bet.pl będzie fanym rozwiązaniem, jednak jej dobra sprzedaż będzie trudna do osiągnięcia (chyba, że w dalekim odstępie czasu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę że swego czasu za domenę betgame.pl miałem propozycji niziutkich XX XXX PLN i na podstawie autopsji jakie pieniądze tkwią w branży (w dwie strony :) ) to wysokie kilkadziesiąt tysięcy złotych jak najbardziej jest możliwe do osiągnięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bet.pl

Jesli Gibraltar (ElectraWorks Ltd) bedzie zdania, ze domena jest warta zachodu, ktoś z Berlina (I-Content Ltd) zaoferuje Wam za nia 20.000,00 €.

W razie odmowy, Berlin przeczolga was przez wszystkie instancje (z SP PIIT wlacznie). Gdyby sie mialo okazac, ze caly ten pressing nie przyniesie oczekiwanego efektu (tak jak to mialo miejsce w wypadku domeny betwin*pl), kwestia ilosci x pozostaje juz tylko sprawa dogaworu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkupienie jej to Twoja inicjatywa czy poprzedniemu nabywcy się znudziła ?

 

Chyba jedno i drugie, zastanawialiśmy się nad jej odkupieniem już 2-3 lata temu ale wtedy cena jeszcze była wysoka, warto było poczekać bo odkupiliśmy ją prawie 8 razy taniej niż sprzedaliśmy 6 lat temu.

 

 

Jesli Gibraltar (ElectraWorks Ltd) bedzie zdania, ze domena jest warta zachodu, ktoś z Berlina (I-Content Ltd) zaoferuje Wam za nia 20.000,00 €.

W razie odmowy, Berlin przeczolga was przez wszystkie instancje (z SP PIIT wlacznie). Gdyby sie mialo okazac, ze caly ten pressing nie przyniesie oczekiwanego efektu (tak jak to mialo miejsce w wypadku domeny betwin*pl), kwestia ilosci x pozostaje juz tylko sprawa dogaworu.

 

Nie chce mi wierzyć żeby ktoś chciał poprzez sądy odebrać tą domene. Bo jak jeszcze betwin.pl komuś mogło się kojarzyć z bwin.pl ( w jakimś sensie jest to skrót od betwin) to bet.pl jest nazwą zbyt ogólną żeby miała się kojarzyć z jakimś bukmacherem. Zreszą wg mnie mało prawdopodobne aby to bukmacher chciał odkupić tą domene, bardziej ktoś kto zarabia na PP itp.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... odkupiliśmy ją prawie 8 razy taniej niż sprzedaliśmy 6 lat temu.

Szczere gratulacje. Takie interesy to czysta przyjemność.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga, nie śmiać się ;-) - IMHO odpowiednia cena to $100k. To nie jest domena dla polskiego klienta...

 

 

Super domena! 150 K spokojnie wyciągnie. :)

 

Koledzy z głową w obłokach ;)

 

Biorąc pod uwagę że swego czasu za domenę betgame.pl miałem propozycji niziutkich XX XXX PLN i na podstawie autopsji jakie pieniądze tkwią w branży (w dwie strony :) ) to wysokie kilkadziesiąt tysięcy złotych jak najbardziej jest możliwe do osiągnięcia.

 

Jak powiedział admin i keyword wysokie 5x do wyciągnięcia. Powyżej 100k raczej wątpliwe.

Edited by maniek32s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy z głową w obłokach ;)

 

 

Jak powiedział admin i keyword wysokie 5x do wyciągnięcia. Powyżej 100k raczej wątpliwe.

 

1, Żaden z Adminów nie zabrał głosu w tym temacie.

2. Wydaje mi się, że z wypowiedzi keyworda wyciągnąłeś zbyt pochopne wnioski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1, Żaden z Adminów nie zabrał głosu w tym temacie.

2. Wydaje mi się, że z wypowiedzi keyworda wyciągnąłeś zbyt pochopne wnioski...

AD 1. Wypraszam sobie. Jestem od wielu lat sys adminem (zarówno windows jak i systemów unix) login nie wziął się z nikąd :)

 

Co do tematu to też troszkę za czary uważam te dywagacje o odbiorze domeny przez organy które mają kapitał do nabycia jej polubowną drogą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Administrator:

 

To, że mają kapitał wcale nie znaczy, że będą nim "szastać".

Dlatego właśnie go mają, że każdemu wydanemu euro, czy dolarowi przyglądają się pięć razy nim go wydadzą.

Czemu więc płacić skoro można spróbować mieć coś za darmo, lub "po kosztach"? Zobacz przykład Państwa od nadgryzionego owocu (żeby nie użyć przypadkiem sami wiecie jakiego słowa ;) ) czy oni nie mieliby wystarczającej ilości środków, aby polubownie nabyć domenę?

 

Edit: Aby nadać słowom obrazu pozwól, że przytoczę parę cyfr:

 

www.apple.com/pl/pr/library/2013/07/23Apple-Reports-Third-Quarter-Results.html

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

, Żaden z Adminów nie zabrał głosu w tym temacie.

2. Wydaje mi się, że z wypowiedzi keyworda wyciągnąłeś zbyt pochopne wnioski...

 

 

AD 1. Wypraszam sobie. Jestem od wielu lat sys adminem (zarówno windows jak i systemów unix) login nie wziął się z nikąd :)

 

A ja użyłem skrótu ;)

 

 

Tak przy okazji to domena wróciła do nas po 6 latach kiedy to sprzedaliśmy ją z całym serwisem.

 

 

Chyba jedno i drugie, zastanawialiśmy się nad jej odkupieniem już 2-3 lata temu ale wtedy cena jeszcze była wysoka, warto było poczekać bo odkupiliśmy ją prawie 8 razy taniej niż sprzedaliśmy 6 lat temu.

 

A tak przy okazji, możecie przedstawić cenę, za którą odkupiliście domenę lub przedział cenowy (chociaż na priv) i jakiego typu serwis był pod domeną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby się ktoś zastanawiał czy aby na pewno jest potencjał w tej domenie, oto wyznacznik z rynku globalnego: eBet.com $1,350,000 w sprzedaży prywatnej (dzisiejszy raport dnjournal).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×