Jump to content
Sign in to follow this  
andoo

Opcja zrealizowana i brak rezerwacji domeny w panelu

Recommended Posts

Ostatnio spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja z Az.pl. Jedna z moich opcji się zrealizowała, jednak wynikającej z niej rezerwacji na próżno było szukać w panelu. Przez to w prosty sposób domena mi umknęła, a często zaglądam do panelu i gdyby tam była to na pewno bym domenę zarejestrował. Nie dostałem także oczywiście żadnych maili przypominających o wygasającej rezerwacji.

 

Rezerwacja wygasła, a domena została przechwycona w innym serwisie, umieszczona na aukcji i zarejestrowana dla kogoś innego.

Co ciekawe, opcję nadal mam w panelu jako aktywną, mimo, że żadnej opcji ta domena obecnie nie posiada...

 

Tak dla innych użytkowników, polecam uważne śledzenie czy obsługa realizacji opcji działa prawidłowo, bo może się okazać, że opcja się nam zrealizuje, otrzymamy jednego maila z dns.pl, który sprawnie ukryje się z setką innych maili i to wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dostałem także oczywiście żadnych maili przypominających o wygasającej rezerwacji.

E-mail potwierdzający realizację opcji też nie przyszedł ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam powyższe, że w panelu brak informacji ( w stosownej rubryczce ) że mamy coś w rezerwacji.

Dopiero po "przeszukaniu" można tę rezerwację odnaleźć.

 

Maile z informacją o realizacji opcji przychodzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Nieprzyjemna sprawa i jezeli fakty sie zgadzaja , to AZ zawinil utracie domeny. Warto poczekac na reakcje, to solidna firma. Mam nadzieje, ze to sie nie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też spotkało mnie to dwa tygodnie temu z dominator.pl. Na szczęście miałem w pamięci domenę i upomniałem się, by domenę przypisano do panelu.

Zgodnie z regulaminami większości rejestratorów, włącznie z NASK (jeżeli dobrze pamiętam), abonent sam winien jest monitorować tę sytuację.

W praktyce jednak wiemy, że przyjęło się polegać na rejestratorach w tej kwestii.

 

 

EDIT: odnośnie zrealizowanych opcji w panelu to domyślnie pojawia się zakładka "Wszystkie". Tam widać zrealizowane opcje z ujemnymi datami. IMO bardziej intuicyjnie byłoby umieścić tam zakładkę Aktywne, a Wszystkie (czyli też archiwalne) jako dodatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Brak realizacji opcji użytkownika "andoo" miał miejsce w efekcie wyjątkowej sytuacji, która wystąpiła na skutek zmian w rejestrze głównym NASK. Mianowicie, nastąpił chwilowy brak obsługi polli dla opcji, jednak konieczne zmiany zostały naniesione w bardzo szybkim czasie.
W chwili obecnej opcje są realizowane prawidłowo.

 

W razie dalszych pytań służę pomocą.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Kwestia rekompensaty została ustalona pomiędzy AZ.pl a użytkownikiem, którego opcja nie została zrealizowana.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×