Jump to content
Tabasco

sprzedaz domeny, jak to wyglada ze strony papierologii??

Recommended Posts

Czesc,

 

mam kilka domen ktora zamierzam sprzedac,potencjalni kupcy juz sa.

pytalem u rejestratora jak to wyglada i jak najszybciej to zfinalizowac

i okazuje sie ze to mala droga przez meke biurokracji

 

1."wniosek musi byc podpidany przez obie strony" - czyli ja drukuje wniosek, wypelniam i podpisuje, wysylam potem do kupujacego, on podpisuje i odsyla do rejestratora?

 

2. "Do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów potwierdzających dane obu stron" czyli rozumiem ze kopie dowodow osobistych.

 

3. zmiana kontaktow w panelu zarzadzania u rejestratora - przeciez domena przejdzie do panelu zarzadzania nabywcy lub zostanie przetransferowana do innego serwisu- wiec co ja mam zmieniac?

 

napiszcie prosze jak szybko i sprawnie sfinalizowac sprzedaz

sa moze jakies inne - szybsze i latwiejsze sposoby ?

 

 

PS. domena mam w OVH

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Przenieś je do premium.pl i sprzedaj przez giełdę. Nie będziesz miał problemów z papierami. Ewentualnie AM. Po co się bawisz w papiery?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybka odpowiedź : korzystać z usług rejestratorów / utrzymywać swoje domeny tam, gdzie w panelu, można pobrać kod authinfo domeny i przekazać go nabywcy. Klient może przenieść swój nowy nabytek tam, gdzie tylko ma ochotę, a ewentualne potwierdzenia transakcji w postaci faktur, umów kupna-sprzedaży etc. będą sobie spokojnie podróżować pocztą. Pozdrawiam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przenieś je do premium.pl i sprzedaj przez giełdę. Nie będziesz miał problemów z papierami. Ewentualnie AM. Po co się bawisz w papiery?

czyli sprzedajac je na gieldzie, po transakcji nie musze wypelniac zadnych papierow? wszystko zrobi AM?

to by bylo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybka odpowiedź : korzystać z usług rejestratorów / utrzymywać swoje domeny tam, gdzie w panelu, można pobrać kod authinfo domeny i przekazać go nabywcy. Klient może przenieść swój nowy nabytek tam, gdzie tylko ma ochotę, a ewentualne potwierdzenia transakcji w postaci faktur, umów kupna-sprzedaży etc. będą sobie spokojnie podróżować pocztą. Pozdrawiam.

czyli dostaje kase, wysylam nowemu nabywcy kod authinfo i on przenosi sobie ja do innego serwisu.

potem cala ta papierologia i domena po jakims czasie zmienia faktycznie wlasciciela, czyli danewe Whois zostaja zmienione

czy dobrze rozumiem?

 

czy lepiej przez gielde jak napisal michaelt?

 

chodzi zeby nie bawic sie w kompletowanie jakichs zaswiadczen i papierow i na poczte nie latac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybka odpowiedź : korzystać z usług rejestratorów / utrzymywać swoje domeny tam, gdzie w panelu, można pobrać kod authinfo domeny i przekazać go nabywcy.

Wg mnie nie!

"korzystać z usług rejestratorów", które to wszystko załatwią dla Ciebie - znam tylko Aftermarket.pl i Premium.pl - inne jak home.pl ovh.pl nazwa.pl i az.pl - to raczej porażka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. domena mam w OVH

 

Jak masz "domena" w OVH to najpierw uzyskaj od nich kod Authinfo (zajmie Ci to co najmniej kilka dni).

Miałem tam kiedyś domeny, uzyskanie kodów Authinfo wyglądało tak:

1. pobrać wniosek o wydanie kodu Authinfo dla każdej domeny (formularz wielkości A4)

2. wydrukować i podpisać odręcznie (osobny wniosek dla każdej domeny!), załączyć ksero dowodu

3. wysłać pocztą tradycyjną (lub kurierem jeżeli zależy Ci na czasie) na adres OVH Sp. z o.o.: 50-306 Wrocław, K. Miarki 6-10 lok. 3-4

4. czekać aż poczta dotrze do OVH oraz pracownik OVH zatwierdzi Twoje wnioski, u mnie to trwało długo - musiałem dzwonić i prosić o kody

5. otrzymujesz kody Authinfo na adres e-mail podany podczas rejestracji (upewnij się że wciąż masz do niego dostęp)

 

UWAGA: upewnij się że twoje dane podane przy rejestracji domen zgadzają się z dowodem. Ja miałem tak że zmieniłem adres a nie zaktualizowałem danych w Panelu Manager v3 (OVH) więc wniosek został odrzucony. W innym przypadku zaktualizuj dane w Panelu zanim wyślesz wnioski o Authinfo. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony patrz 1.

 

Biorąc pod uwagę czasochłonną procedurę rozpocznij transfer na 30 dnie przed wygasaniem domeny. Jak już otrzymasz kody Authinfo przetransferuj domeny do innego rejestratora (polecam Aftermarket lub Premium), tam sfinalizujesz sprzedaż bez problemu. Ja osobiście polecam transakcję Escrow w AM - wpisujesz ustaloną cenę oraz adres e-mail kupującego, i czekasz na wpłatę.

Edited by Domain Club

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×