Jump to content
Sign in to follow this  
scav

faktura aftermarket - dwie waluty EUR i PLN

Recommended Posts

Zastanawia mnie umieszczanie na fakturze z AM kwot wyrażonych równolegle w EUR i w PLN. Nigdzie indziej nie spotkałem się z takimi fakturami. Czy, aby na pewno są one poprawne? Skąd jest pobierany kurs do zamiany PLN na EUR? Po co w ogóle AM umieszcza wartość w EUR na fakturze - rozumiem, że jest firmą z Cypru - tam rozlicza się w EUR..... ale nas kasuje w PLN wobec tego wypadałoby się na coś zdecydować....

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można się "zdecydować" na jedną walutę. Nie może być wszystko w PLN (bo AM nie rozliczy na Cyprze podatku wyliczonego w PLN) ani nie może być wszystko w euro (bo polski klient nie rozliczy w Polsce podatku wyliczonego w euro). Wszystko przez różnice kursowe.

 

Faktury w dwóch walutach to przecież normalna rzecz w rozliczeniach między różnymi krajami o różnych walutach. Fakturę w każdym razie normalnie rozliczasz u siebie wg wartości w PLN, która jest na fakturze, wartością w euro w ogóle się nie przejmujesz.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Skąd jest pobierany kurs do zamiany PLN na EUR? [...]

 

Sadzę, ze to jest kurs Euro z dnia poprzedzającego sprzedaż, pewnie wg kursów EBC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie może być wszystko w euro (bo polski klient nie rozliczy w Polsce podatku wyliczonego w euro). Wszystko przez różnice kursowe.

Czemu nie może być wszystko w EUR? Czemu nie rozliczy ? Rozliczy. Tak jak to się robi z normalnymi fakturami importowymi. Wartość z faktury wyliczoną w EUR przelicza się wg średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury. Ewentualne różnice kursowe wynikające np. z wymiany po kursie banku, kantoru walutowego itp rozlicza się w księdze przychodów rozchodów jako dodatnie lub ujemne różnice kursowe.

 

Czemu nie moze być wszystko w PLN ? W jakim celu umieszczona jest kwota w EUR na fakturze. Czy jak wystawiamy fakturę w EUR GOOGLEowi za Adsensa czy jakiemuś parkingowi za reklamy to umieszczamy tam również kwotę wyrażoną w PLN wg kursu NBP ? Nie. Czy można nie wiem.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdźcie tylko jaka firma widnieje na tych fakturach, u mnie to nie jest ta cypryjska.

 

Domain Aftermarket, LLC
16192 Coastal Highway
DE 19958 Lewes
USA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×