Jump to content
Mr.Nice

Czy jest to realne?

Recommended Posts

Czołem forumowicze ,

 

mam pytanie czy domena, która ma duży potencjał komercyjny , krótko mówiąc posiada wszystko to co powinna mieć i spełnia wszelkie wymogi, czy jest w ogóle szansa na to, że właściciel jej nie przedłuży?? Udało wam się kiedyś z przechwytu opcji przejąć taką domenę ?? Przeglądam te wszystkie opcje i szczerze nie wydaje mi się, żeby właściciel dokonał takiego przeoczenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czołem forumowicze ,

 

mam pytanie czy domena, która ma duży potencjał komercyjny , krótko mówiąc posiada wszystko to co powinna mieć i spełnia wszelkie wymogi, czy jest w ogóle szansa na to, że właściciel jej nie przedłuży?? Udało wam się kiedyś z przechwytu opcji przejąć taką domenę ?? Przeglądam te wszystkie opcje i szczerze nie wydaje mi się, żeby właściciel dokonał takiego przeoczenia...

 

Twoje wątpliwości rozwiąże ten dział http://di.pl/topic/12471-zrealizowane-opcje/

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie czy domena, która ma duży potencjał komercyjny , krótko mówiąc posiada wszystko to co powinna mieć i spełnia wszelkie wymogi, czy jest w ogóle szansa na to, że właściciel jej nie przedłuży??

 

czy jest szansa, że ktoś zgubi portfel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem zabaco, byłem w tym dziale, nie mogłem go nie zauważyć :)

 

chodzi mi o konkretne domeny, takie, że jak już ktoś wejdzie w ich posiadanie to nie myśli o zrezygnowaniu. Jaki jest stopień prawdopodobieństwa, że przykładowo wejdę w posiadanie domeny di.pl ? :) Czy osoby, które wchodzą w posiadanie takiej domeny nie wykupują prawa własności przykładowo na 10lat? albo 30lat?

 

 

czy jest szansa, że ktoś zgubi portfel?

jest

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest

no właśnie, więc taka sama szansa jest że ktoś nieumyślnie nie przedłuży domeny, nawet jeżeli w tym portfelu ma dużo pieniędzy to idąc będzie częściej się obmacywał, ale szansa że mu wypadnie zawsze istnieje

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobrze to zobrazowałeś, można przedstawić to również w postaci komu łatwiej jest wyciągnąć portfel czy starszej babci która niedowidzi i nie może biec za napastnikiem, czy młodemu wysportowanemu mężczyźnie, który zawsze pamięta by go nie wkładać do tylnej kieszeni. Czyli o prawdziwych perełkach nie ma nawet co myśleć, prawdopodobieństwo jest jak 6 w totolotku aczkolwiek zawsze jest nadzieja :)

 

Dzięki Grzegorz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobrze to zobrazowałeś, można przedstawić to również w postaci komu łatwiej jest wyciągnąć portfel czy starszej babci która niedowidzi i nie może biec za napastnikiem, czy młodemu wysportowanemu mężczyźnie, który zawsze pamięta by go nie wkładać do tylnej kieszeni.

Mr.Nice...powiadasz.... :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy jest szansa, że ktoś zgubi portfel?

 

Tylko portfel powinno się oddać na policję, a domenę nie, no chyba że ktoś się uprze... ale chyba i tak mu nie przyjmą. Tu jest mienie zgubione, a tu porzucone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądam te wszystkie opcje i szczerze nie wydaje mi się, żeby właściciel dokonał takiego przeoczenia...

 

W tamtym wątku ("zrealizowane opcje") nie ma przecież wszystkich zrealizowanych w ogóle opcji, a tylko te, których realizacją się ktoś pochwalił.

 

Sam widziałem takie realizacje opcji, że głowa mała, część w sumie znajdziesz też w tamtym wątku, ale nie wszystkie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tamtym wątku ("zrealizowane opcje") nie ma przecież wszystkich zrealizowanych w ogóle opcji, a tylko te, których realizacją się ktoś pochwalił.

 

Sam widziałem takie realizacje opcji, że głowa mała, część w sumie znajdziesz też w tamtym wątku, ale nie wszystkie.

mógłbyś to poprzeć jakimś przykładem? może i rzeczywiście tak jest ale sam musisz przyznać, że na taką opcję można czekać i 10lat albo dłużej ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo. Kilka przykładów takich lepszych zrealizowanych opcji w ostatnich kilku latach:

 

catering*pl

energetyka*pl

informatyka*pl

promocja*pl

przyprawy*pl

 

Sam złapałem z opcji jedną z w/w domen i byłem bardzo zadowolony z tego faktu. A z tym czekaniem się zgadzam - opcje są tylko dla cierpliwych.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem zabaco, byłem w tym dziale, nie mogłem go nie zauważyć :)

 

chodzi mi o konkretne domeny, takie, że jak już ktoś wejdzie w ich posiadanie to nie myśli o zrezygnowaniu. Jaki jest stopień prawdopodobieństwa, że przykładowo wejdę w posiadanie domeny di.pl ? :) Czy osoby, które wchodzą w posiadanie takiej domeny nie wykupują prawa własności przykładowo na 10lat? albo 30lat?

 

 

jest

 

 

Ja tylko w kwestii formalnej, żebyśmy posługiwali się jednak językiem prawnym w przypadku domen,a nie pewnymi ogólnie funkcjonującymi, ale błędnymi frazesami:

 

1. nie ma czegoś takiego jak "prawo własności" w odniesieniu do domen. W języku potocznym mówi się "właściciel domeny" (i ja również często używam tego sformułowania), jednak w języku prawnym nie ma czegoś takiego: jest tylko "abonent domeny" i w związku z tym nie ma też czegoś takiego jak "sprzedaż domeny", tylko cesja praw abonenckich do domeny np. za pośrednictwem umowy kupna-sprzedaży.

 

2.Jakąkolwiek domenę .pl można opłacić maksymalnie na 10 lat i maksymalnie tak długo jest się abonentem (oczywiście później można odnowić przedłużenie na dowolny okres).

 

3. Nawet właściciel znaku towarowego nie ma niejako z automatu przyznanej po wsze czasy nazwy domeny. Weźmy pod uwagę, że wiele nazw będących znakami towarowymi może funkcjonować w wielu klasach wiedeńskich. Np focus.pl, "focus" to zarówno TM wydawnictwa jak i nazwa własna i TM marki samochodu, ale abonent focus.pl może być tylko jeden.

 

To tyle w kwestii formalnej, edukacyjnej, żebyśmy posługiwali się bardziej wyważonym językiem, gdyż niewłaściwe nazywanie rzeczy może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam złapałem z opcji jedną z w/w domen i byłem bardzo zadowolony z tego faktu. A z tym czekaniem się zgadzam - opcje są tylko dla cierpliwych.

dzięki thomaso za poparcie przykładami. Rzeczywiście, ale jak to mawiają cierpliwość cnotą mędrców :)

 

 

To tyle w kwestii formalnej, edukacyjnej, żebyśmy posługiwali się bardziej wyważonym językiem, gdyż niewłaściwe nazywanie rzeczy może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

dzięki umberto za wyjaśnienie i sprostowanie, była to dla mnie bardzo cenna lekcja, chyba wskoczyłem na level wyżej, albo tylko moja podświadomość mnie przekłamuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakąkolwiek domenę .pl można opłacić maksymalnie na 10 lat i maksymalnie tak długo jest się abonentem (oczywiście później można odnowić przedłużenie na dowolny okres).

DOMAIN NAME: premium.pl

renewal date: 2033.06.29 14:00:00

Share this post


Link to post
Share on other sites

we whois masz zawsze informację o to do kiedy na dzień dzisiejszy przedłużona jest domena.

 

Szansa zawsze jest jednak nie licz na to że w ciągu kilku tygodni dostaniesz za 30zł opcję wartą xxx xxx zł .

 

Opcje w sumie trochę podobnie jak hazard jak się trafi jest fajnie :) a jak nie to trzeba dokładać i dokładać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

we whois masz zawsze informację o to do kiedy na dzień dzisiejszy przedłużona jest domena.

 

Szansa zawsze jest jednak nie licz na to że w ciągu kilku tygodni dostaniesz za 30zł opcję wartą xxx xxx zł .

 

Opcje w sumie trochę podobnie jak hazard jak się trafi jest fajnie :) a jak nie to trzeba dokładać i dokładać :)

w AM opcja kosztuje 40zł gdzie naliczają po 30PLN??

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Jaki jest stopień prawdopodobieństwa, że przykładowo wejdę w posiadanie domeny di.pl ? :)

 

To samo pytanie zadałem w 2006, gdy na opcję przechwyciłęm właśnie di.pl ;)

Inne; broker.pl (którą musiałem później odkupić, by ponownie sprzedać), fundacja.pl czy numizmatyka.pl mówią, że takie rzeczy się zdarzają.

 

Pamiętaj; Statystycznie posiadając 50 opcji pewnie nic z wysokiej półki się nie trafi. Tutaj działa skala, czyi wspomniana statystka. I najważniejsze; Liczba domen .pl z najwyższej półki jest ograniczona i każda z nich posiada już opcję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

w AM opcja kosztuje 40zł gdzie naliczają po 30PLN??

 

Np klient hurtowy AM. Też widzę u siebie 30 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOMAIN NAME: premium.pl

renewal date: 2033.06.29 14:00:00

jaki jest sens zakładania opcji na domenę która wykupiona jest do 2033? czy było to zlecenie wykonane bez przemyślenia i analizy, czy też jest to błąd, ponieważ umberto pisał że domenę można wykupić na max 10lat.

 

To samo pytanie zadałem w 2006, gdy na opcję przechwyciłęm właśnie di.pl ;)

Inne; broker.pl (którą musiałem później odkupić, by ponownie sprzedać), fundacja.pl czy numizmatyka.pl mówią, że takie rzeczy się zdarzają.

 

Pamiętaj; Statystycznie posiadając 50 opcji pewnie nic z wysokiej półki się nie trafi. Tutaj działa skala, czyi wspomniana statystka. I najważniejsze; Liczba domen .pl z najwyższej półki jest ograniczona i każda z nich posiada już opcję.

przyznam się szczerze, że rynek domen jest to zupełnie inny świat. Każdy spotyka się z nim na co dzień nie mając zielonego pojęcia jakimi prawami się rządzi i jak trudno jest zdobyć dobrą domenę , wydaje się to już być trochę chore to jak liczenie na potknięcie innej osoby, ale niestety takie są prawa rynku i giełdy z czasem zaczyna to człowieka wciągać i fascynować, aż dochodzi do momentu, że nie może bez tego żyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaki jest sens zakładania opcji na domenę która wykupiona jest do 2033? czy było to zlecenie wykonane bez przemyślenia i analizy, czy też jest to błąd, ponieważ umberto pisał że domenę można wykupić na max 10lat.

 

Umberto napisał to co wie, niestety nie każdy wie wszystko. ;-) Co do zakładania opcji - domena może nie tylko wygasnąć, ale też być skasowana. Opcje to hazard, a zakładanie opcji na domeny które "nie mają prawa spaść" jest trochę jak obstawianie najgorszego konia w wyścigu - jest minimalna szansa że wygra, ale jak sę uda, to wygrana jest największa. ;-) Przy czym opcje mają tę ważną przewagę, że stawiasz 30 zł, przebitka jest 1000x, a koni w wyścigu kilkadziesiąt tysięcy. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto napisał to co wie, niestety nie każdy wie wszystko. ;-) Co do zakładania opcji - domena może nie tylko wygasnąć, ale też być skasowana. Opcje to hazard, a zakładanie opcji na domeny które "nie mają prawa spaść" jest trochę jak obstawianie najgorszego konia w wyścigu - jest minimalna szansa że wygra, ale jak sę uda, to wygrana jest największa. ;-) Przy czym opcje mają tę ważną przewagę, że stawiasz 30 zł, przebitka jest 1000x, a koni w wyścigu kilkadziesiąt tysięcy. ;-)

Pozwolisz, że pójdę dalej w temat i zapytam w jakich sytuacjach domena może zostać skasowana ? Domniemam, że przez samego właściciela tylko jaki jest sens w takim działaniu, czy nie lepiej ją sprzedać? Czy domenę może skasować osoba z zewnątrz np NASK ?

 

p.s. dzięki za idealne zobrazowanie pojęcia i wykorzystania opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK może skasować dowolną domenę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia: http://www.dns.pl/regulamin.html (pkt. 26)

Ponadto domeny mogą byś skasowane w wyniku błędu rejestratora (vide EuroDNS i samochód.pl) lub w wyniku błędu abonenta (np. pewien akronim .pl - były właściciel tłumaczył mi, że chcieli skasować SUBdomenę i wysłali w tym celu pismo do NASK, a NASK im skasował całą domenę), kasacja może też być następstwem wyroku sądu, w końcu ktoś może się upić albo zwariować i skasować domenę jeśli rejestrator to umożliwia (np. w dropped jest taka funkcja jeśli się nie mylę).

Jest jeszcze jeden dobry powód aby zakładać opcje na dobre domeny - opcje można przedłużać, więc nawet jeśli domena jest teraz ważna do 2020, to zakładasz opcję teraz, przedłużasz ją 2x i już masz opcję do 2022. ;-) W ten sposób masz zarezerwowane miejsce w kolejce, a na daną domenę miejsce jest tylko jedno, więc tym bardziej cenne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle ze jest spora szansa ze jej nie przedłuzy nawet duze korporacje zmieniaja czasami domeny. W internecie znajdziesz mase aukcji z takimi domenami ale jak wiaodmo sa one drozsze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×