Jump to content
administrator

Jak działa parking?

Recommended Posts

Takiego tematu jeszcze tu nie widziałem i nie znalazłem.

 

A więc jak działa parking typu sedo czy namedrive ze strony reklamodawcy? Przykładowo posiadam duża spółkę działającą na duńskim rynku. W jaki sposób mogę 'zgłosić' swoją reklamę firmie zajmującej się parkingami? Na jakiej zasadzie będzie wyglądało partnerstwo (rozliczenie)? Czy te warunki są ustalane indywidualnie? A być może reklamy tekstowe są ciąnięte po prostu z googla?

 

Pozdrowienia :)

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

z całą pewnością mają swój jakiś dział reklamy który zajmuje się obsługą zainteresowanych firm.

Głupotą byłoby korzystanie z reklam googla i dzielenie się z nimi połową zysków :) tym bardziej wiedząc że znaczną część parkingi wypłacają swoim użytkownikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, choć szkoda że to czyste przypuszczenia bo potrzebne mi jasne fakty.

 

doggystyle4 Szczerze to nie wyłapałem o co chodzi z tym tematem ;)

:)

 

z tamtego wątku wynika, że Google jest głównym reklamodawcą, a wiadomość jest z pierwszej ręki (apze)

 

edit: oczywiście tyczy się to tylko ND.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 lata w domainingu za sobą, codzienne przesiadywanie na di.pl i takie pytania ;)

 

Na forum znajdziemy minimum 100 razy wzmiankę o roli Google w parkingu.

 

Wystarczy najechać na reklamę strony parkingowej (i nie klikać) w Sedo, ND, PD czy innym parkingu, by zobaczyć docelowy url zawierający informację o adsense. Regularnie czytając prasę także można dostrzec info o wyróżnieniu dla ND jako największego pośrednika w serwowaniu reklam.

 

Dla tych posiadających drugi stopień wtajemniczenia z obsługi przeglądarki pozostaje opcja "źródła strony".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli technologicznie parkingi są dość prymitywne w działaniu :) O to mi chodziło, dzięki.

 

 

4 lata w domainingu za sobą, codzienne przesiadywanie na di.pl i takie pytania ;)

Aż wstyd się przyznać że człowiek z tego żyje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Technologicznie są mocno zaawansowane. Utrzymanie infrastruktury milionów domen, optymalizacja, komunikacja dwustronna z dostawcą reklam, gromadzenie i udostępnianie statystyk itd...

 

Chyba pomyliłeś słowo technologia z pomysłem na biznes, bo pomysł jest prosty. Tylko wkupienie się w to grono (parkingów) z uwagi na wysoki próg posiadanego ruchu i finansów, który niezbędny jest by porozmawiać z Google (jeżeli już znajdzie się kontakt) przekreśla 99% chętnych na otwarcie tego biznesu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko uważam że łatwiej GET'em pobierać nagłówki odnośników z google'a i podpasować pod swój CMS z szablonami graficznymi, niż samemu zbudować taką bazę klientów z indywidualnie podpisywanymi umowami. (to chyba operacja jeszcze droższa niż powyższe wkupienie się o którym piszesz) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×