Jump to content
Owner

gierki.pl

Recommended Posts

Dla mnie kosmos. Najlepsze domena dodana do wyceny od... nie pamiętam kiedy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprawdzie nigdy nie mówi się nigdy, ale na domenie najprawdopodobniej zbudujemy własny serwis. Moim zdaniem domena premium ale byłem ciekawy czy podzielicie moje zdanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... liczba mnoga od nazwiska Gierek? :P

 

Co do wartości to, domena bardzo trudna do wyceny.

Gratuluję takiej domenki w portfolio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

A jakbyście chcieli sprzedać to w granicach ilu "iksów"? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to domena miała by szansę zrobić furrorę jakieś 20-25 lat temu, teraz ma wartość bardziej sentymentalną

 

rzeszow-kupie-radzieckie-gry-elektronicz

 

Tak jednak zupełnie na poważnie, to domena jest bardzo mocna, nie chcę rzucać kwotami (bo ktoś powie, że zapomniałem jednego, lub dwóch zer).

Cena jaką można uzyskać za tą domenę może mieć szerokie widełki, a maksymalna kwota to tylko kwestia ile jest w stanie zapłacić klient, któremu będzie na niej naprawdę zależało.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakbyście chcieli sprzedać to w granicach ilu "iksów"? ;)

Pewnie zależy jak bardzo ktoś potrzebuje gotówki, dlatego taki wyceny często bywają abstrakcyjne i pewnie dlatego dobre domeny czasami można kupić relatywnie tanio, a dziwne nazwy są nie do kupienia ;) Zresztą dopóki pieniędzy nie ma na stole, zawsze wycena jest tylko formą zabawy.

 

Cieszy mnie jednak, że ogólnie domena jest odbierana pozytywnie. Może uda nam się zbudować silny brand na tej nazwie.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna domena. Wydaje mi się, że może być warta tyle co grydladzieci.pl lub nawet więcej.

 

Też mi się tak wydaje, tylko kluczową rolę może odegrać cierpliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdrobnienia sprzedają się bardzo kiepsko z tego co wiem, tutaj może być nieco inna historia, osobiście domena mi się podoba ale wyceny się nie podejmuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również wyceny się nie podejmę, ale jestem trochę zaskoczony aż tak gorącym jej przyjęciem. Nie podzielam wielu opinii z tego wątku.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna domena, ale jest wiele ale. Sprzedaż grydladzieci zrobiła jej chyba paradoksalnie sporo złego. Teraz bez sensu jest wycenić ją nisko, a windować ilość X do tamtego poziomu jest szaleństwem. Przy takim poziomie ceny jakość domeny jest mało wymierna, liczy się bardziej szczęście i umiejętności negocjacji, czy komfort finansowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena, jak na nowy portal z grami jest idealna. Fraza od dawna znana i łatwa do zapamiętania.

Jeżeli chodzi o najlepsze domeny związane z tematyką gier to ta jest w ścisłej czołówce domen.

Oczywiście gry.pl jest lepsza, ale znalezienie drugiej lepszej domeny od tej według mnie jest bardzo trudne.

 

Nigdy bym nie sprzedał i na pewno zainwestował bym sporą kwotę w rozwój marki gierki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Domena dla mnie "za premium" żebym podjął się wyceny.

 

Przyłączam się do tego co napisał Mr.Tea, ale jestem pewien, że bardzo ostrożne ;) wyceny na poziomie wysokiego xxxx są mocno zaniżone.

Wystarczy spojrzeć na pierwszą stronę G. dla tytułowej frazy, gdzie pojawiają się m.in. takie adresy, jak:

- gierkionline#pl,

- topgierki#pl,

- e-gierki#com.pl

- e-gierki#com

A wszystko to w bardzo internetowej branży.

 

 

Zdrobnienia sprzedają się bardzo kiepsko z tego co wiem, tutaj może być nieco inna historia (...)

 

Bardzo trafne zdanie. Powiem wręcz, że to zdrobnienie dookreśla pewien zakres produktów, na przykład tych przeznaczonych na różne przenośne telefony/smartfony/"ajfony"/itp. w przeciwieństwie do "pełnowymiarowych" gier na duże komputery i konsole.

 

 

Bardzo ładna domena, ale jest wiele ale. Sprzedaż grydladzieci zrobiła jej chyba paradoksalnie sporo złego. Teraz bez sensu jest wycenić ją nisko, a windować ilość X do tamtego poziomu jest szaleństwem.

 

Przy takim poziomie ceny jakość domeny jest mało wymierna, liczy się bardziej szczęście i umiejętności negocjacji, czy komfort finansowy.

 

Hmmmm. Ciekawa wypowiedź. Powiem tak: nie zgadzam się z pierwszą częścią, natomiast zgadzam z drugą - wyboldowaną.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie zdrobnienia są do kitu. Moim zdaniem domena gierki.pl jest podobnie niedoceniana, jak kiedyś tu w wycenie została niedoceniona domena mebelki.pl:

http://di.pl/topic/22485-mebelkipl

- między 1000 a 3000 (17 głosów [36.17%])


A to wcale nie przeszkodziło w dobrym zagospodarowaniu tej domeny http://mebelki.pl przez Meble.pl, pewnie domena też została sprzedana za dużo wyższą kwotę. Moim zdaniem podobnie jak mebelki są meblami dla dzieci, gierki mogą być grami dla dzieci i myślę, że w taką grupę docelową być może warto też celować (w przypadku uruchomienia serwisu).

Powiem wręcz, że to zdrobnienie dookreśla pewien zakres produktów, na przykład tych przeznaczonych na różne przenośne telefony/smartfony/"ajfony"/itp. w przeciwieństwie do "pełnowymiarowych" gier na duże komputery i konsole.


Ten pomysł na rozwinięcie tematyki dla tej domeny jest też ciekawy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powstał plan własnego wykorzystania domeny, może uda się to zrealizować w 2015.

 

W między czasie, postanowiłem sprawdzić jak działa na AM wy-listowanie domeny w kategorii domeny 'Premium'. Oczywiście, jeżeli domena zdobędzie uznanie w oczach doświadczonych użytkowników AM. Głosować można tutaj.

 

W szczególności interesuje mnie, czy umieszczenie domeny w tej wyróżnionej kategorii, przekłada się na liczbę otrzymywanych ofert na zakup domeny. Będę informował :)

 

P.S. Wesołych Świąt! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przekłada się. Domeny premium otrzymują podobną ilość ofert niezależnie od tego, czy są w kategorii "premium". Odsłon jest więcej. Sytuacja analogiczna do Sedo i tamtejszego systemu promocji ofert.

 

Skoro odświeżone, dodam coś od siebie: budować i spieniężać content. Potencjał sprzedażowy oceniam nisko (<10k) i nie widzę podobieństw do grydladzieci.pl, gdzie w (nomen omen) grę wchodziła międzynarodowa ekspansja zagranicznego podmiotu w ściśle określonym segmencie, praktycznie bez innych domenowych substytutów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W szczególności interesuje mnie, czy umieszczenie domeny w tej wyróżnionej kategorii, przekłada się na liczbę otrzymywanych ofert na zakup domeny. Będę informował :)

 

P.S. Wesołych Świąt! :-)

Mam dwie domenki w tej "wyróżnionej" kategorii i nie widzę różnicy jeśli chodzi o ilość zapytań :)

PS. głosowałem na: tak, domena wciąż mi się bardzo podoba.

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyceniam ją na 40-50K zł chociaż osobiście nie sprzedałbym jej za te pieniądze lecz "wpompował" podobne w rozwój i reklamę serwisu.

Sukces gwarantowany, zwrot poniesionych kosztów też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Wyceniam ją na 40-50K zł chociaż osobiście nie sprzedałbym jej za te pieniądze lecz "wpompował" podobne w rozwój i reklamę serwisu.

Sukces gwarantowany, zwrot poniesionych kosztów też.

Moim zdaniem domena nigdy nie stanowi o powodzeniu w biznesie, może pomóc, może utrudnić jedank nigdy nie decyduje o sukcesie przedsięwzięcia... oczywiście mając taką domene jak gierki.pl sam bym pewnie próbował coś na niej ugrać- ładnie ją zagospodarowując :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×