Jump to content
cannot

budprojekt.com.pl

Recommended Posts

Czy to chodzi o budy dla psów?

Tak a dokładnie o metalowe budy i o projekty bud. :lol:

 

wygoogluj met bud i bud projekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak a dokładnie o metalowe budy i o projekty bud. :lol:

 

wygoogluj met bud i bud projekt

 

Co tu googlować, ponoć nazwa domeny ma opisywać co się pod nią znajduje :)

 

metbud.pl - metalowe budy

budprojekt.com.pl - tutaj lepiej się spisze wersja z "y" na końcu czyli budprojektY.com.pl

ewentualnie jeszcze lepsza wersja projektybud.com.pl (moze wolna jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu googlować, ponoć nazwa domeny ma opisywać co się pod nią znajduje :)

 

metbud.pl - metalowe budy

budprojekt.com.pl - tutaj lepiej się spisze wersja z "y" na końcu czyli budprojektY.com.pl

ewentualnie jeszcze lepsza wersja projektybud.com.pl (moze wolna jest :)

 

czyli idąc torem Twojego myślenia domeny te powinny wyglądać tak:

  • metalebudowlane
  • budowlaneprojekty

jednak wolę swoje niejednoznaczne zlepki skrótowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W odpowiednim czasie ich prawnik wyceni ci te domeny i podeśle ci rachunek dodając do tego swoje koszty.

 

a dokładnie o którą domenę Ci chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli idąc torem Twojego myślenia domeny te powinny wyglądać tak:

  • metalebudowlane
  • budowlaneprojekty

jednak wolę swoje niejednoznaczne zlepki skrótowe ;)

Doszliśmy do sedna sprawy :-)

 

Idąc torem mojego myślenia te niejednoznaczne zlepki skrótowe są nic nie warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W odpowiednim czasie ich prawnik wyceni ci te domeny i podeśle ci rachunek dodając do tego swoje koszty.

 

mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź ? Sprawdzałem domeny w UPRP i

 

metbud -> wygaśnięcie prawa ochronnego

 

budprojekt -> brak zgłoszonego znaku towarowego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz prawa patentowego/znaku towarowego jeszcze są sprawy związane z wykorzystaniem domeny do nie uczciwej konkurencji.

Czyli wykorzystania domeny do np. oczerniania jakieś firmy lub tez podszywania (wykorzystywania jej marki do np. sprzedaży towarów i usług swoich) się pod nią.

 

Ale to już trzeba mieć złą wolę, aby tak wykorzystać domenę :) Jeśli tak nie będziesz robił to IMHO nie powinno być pretensji - choć niech się wypowiedzą znawcy tematu :).

 

Co do samych domen cóż mogłoby by się zainteresować firmy, które mają takie nazwy, pewnie od czasu do czasu takie podmioty powstają bo to powszechna kombinacja (skrótów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru stawiać na tych domenach żadnych stron, chodzi mi tylko o to czy wystawiając je na sprzedaż nie dam komuś powodu do pozwania mnie do sądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Ale to już trzeba mieć złą wolę, aby tak wykorzystać domenę :) Jeśli tak nie będziesz robił to IMHO nie powinno być pretensji - choć niech się wypowiedzą znawcy tematu :).

 

Co do samych domen cóż mogłoby by się zainteresować firmy, które mają takie nazwy, pewnie od czasu do czasu takie podmioty powstają bo to powszechna kombinacja (skrótów).

 

Też nie jestem znawcą problematyki prawnej, ale ta wypowiedź chyba najlepiej opisuje temat.

 

Co do samych domen, to również zgadzam się, że jest to powszechna nazwa dla pracowni projektowych ("Budprojekt", "Budoprojekt", itp. - gdy dawno temu współpracowałem z architektami, to dosłownie co piąta firma miała nazwę w tym stylu) oraz firm produkujących metalowe elementy dla budownictwa ("Metbud"). Jeśli nie ma się związku z tym rynkiem, to mogą to być nic nie znaczące skróty, ale w branży są powszechne.

 

A perspektywy sprzedaży - myślę, że szczególnie "Metbud" (z uwagi na "pl" i dużo zajętych gorszych końcówek przez najróżniejsze firmy) ma dużą szanse na sprzedaż. Ta druga już mniejsze, bo to "com.pl", a "eu" wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tu wyczuwam podstęp ;)

 

zabaco myślisz że sobie ktoś "jaja" robi ze mnie? Od wczoraj chodze ucieszony jak male dziecko z mikołaja, wierze że to typowy KK, tego samego dnia się zarejestrował i złożył ofertę więc wszystko wskazuje że opłaci domenę

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabaco myślisz że sobie ktoś "jaja" robi ze mnie? Od wczoraj chodze ucieszony jak male dziecko z mikołaja, wierze że to typowy KK, tego samego dnia się zarejestrował i złożył ofertę więc wszystko wskazuje że opłaci domenę

 

A na aukcję wystawiłeś bo liczysz na więcej ? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co aukcja? Wierzysz, że ktoś da więcej? Kilka razy mi się zdarzyło po wystawieniu domeny na aukcję w AM (jak jeszcze tam więcej sprzedawałem), że klient końcowy uznał, że jestem niepoważny dając domenę na aukcję (bo albo się przyjmuje albo składa kontroofertę) i potem celowo nie opłacił takiej domeny.

 

EDIT: @zabaco - napisaliśmy dokładnie to samo. :) Ciekawe w sumie czy domena będzie opłacona - jak tak to fajny prezent na Święta.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabaco myślisz że sobie ktoś "jaja" robi ze mnie? Od wczoraj chodze ucieszony jak male dziecko z mikołaja, wierze że to typowy KK

dlatego trzeba było od razu zaakceptować escrow

cena rewelacyjna po co tu czekać

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co aukcja? Wierzysz, że ktoś da więcej? Kilka razy mi się zdarzyło po wystawieniu domeny na aukcję w AM (jak jeszcze tam więcej sprzedawałem), że klient końcowy uznał, że jestem niepoważny dając domenę na aukcję (bo albo się przyjmuje albo składa kontroofertę) i potem celowo nie opłacił takiej domeny.

 

EDIT: @zabaco - napisaliśmy dokładnie to samo. :) Ciekawe w sumie czy domena będzie opłacona - jak tak to fajny prezent na Święta.

kurde, pierwszy raz w życiu dostałem taką ofertę, czy liczę na więcej - mam taką małą nadzieję że aukcja zmotywuje tych co obserwowali domenę i może któryś z nich pokusi się dać troche więcej. pod tą nazwą istnieją firmy raczej z zasobnym portfelem. thomaso na AM przecież za nieopłacenie domeny są kary w wysokości 100% ceny ofertowej więc czy to się komuś kalkuluje?! Zasiałeś we mnie ziarno niepewności

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabaco myślisz że sobie ktoś "jaja" robi ze mnie?

 

nie wiem czy ktoś z Ciebie czy Ty z nas ;) ale życzę żeby jednak to był ten platynowy strzał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem czy ktoś z Ciebie czy Ty z nas ;) ale życzę żeby jednak to był ten platynowy strzał :)

Zabaco powiedz mi proszę jaki to miało by cel? Sam sobie składać ofertę i potem miałbym się chwalić że sprzedałem domenę za 20k? Dla mnie kwoty 100-1000zł to jak trzynastka i uwierz mi nie operuję kwotami rzędu kilku a jak w tym przypadku kilkudziesięciu tys. żeby ją opłacić sam sobie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco powiedz mi proszę jaki to miało by cel? Sam sobie składać ofertę i potem miałbym się chwalić że sprzedałem domenę za 20k? Dla mnie kwoty 100-1000zł to jak trzynastka i uwierz mi nie operuję kwotami rzędu kilku a jak w tym przypadku kilkudziesięciu tys. żeby ją opłacić sam sobie

 

Niczego nie sugeruję. Po prostu dziwi mnie fakt, że po otrzymaniu takiej oferty za domenę z palucha wystawiasz ją na aukcję zamiast akceptować ofertę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niczego nie sugeruję. Po prostu dziwi mnie fakt, że po otrzymaniu takiej oferty za domenę z palucha wystawiasz ją na aukcję zamiast akceptować ofertę...

domena po przechwyceniu trafiła na aukcję którą wygrałem za niskie xxx, to nie była rejestracja z palca. Dodam że wysłałem pare maili odnośnie domeny więc rozumiesz czemu wystawiłem na aukcję. Ja trzymam kciuki że domena zostanie opłacona :) a może się uda ugrać troche więcej

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

To była pierwsza, od razu taka wysoka oferta KK? W mailach które wysyłałeś określałeś cenę na takim poziomie? Jeżeli to nie są jaja, w co ciężko mi uwierzyć to zrobiłeś wielki błąd nie akceptując z miejsca tej oferty. A może KK ma przycięty klawisz 0 na klawiaturze i niechcący dał jedno 0 za dużo? Już niedługo wszystko się okaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo w mailach nie padały kwoty, nie prowadziłem też żadnych negocjacji. dostałem taką ofertę od razu od KK i żałuję że wystawiłem na aukcję bo tak jak już było tu pisane efekt może być odwrotny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×