Jump to content
cannot

budprojekt.com.pl

Recommended Posts

panowie szkoda słów :) nie sądzę aby domena została opłacona :) ani że zmieni abonenta. Ktoś sobie żarty zrobił że tyle da a tu nadal mało i zamiast akceptacji oferty zachciało się większej kasy ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od wczoraj chodze ucieszony jak male dziecko z mikołaja

 

Taka kwota to kosmos. Mikołaj karmi swoje renifery karmą z dyskontu, więc to nie prezent od Mikołaja, ale jeśli wysłałeś mailing i poinformowałeś firmy o aukcji, jednocześnie siląc się na taktyczny wkręt "20k i więcej" licząc, że będzie licytować EU widząc taką kwotę, to możesz się rozczarować. No, ale nie życzę Ci rozczarowania, a sprzedaży w takiej kwocie, bo byłoby to fantastyczne zakończenie roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

panowie szkoda słów :) nie sądzę aby domena została opłacona :) ani że zmieni abonenta. Ktoś sobie żarty zrobił że tyle da a tu nadal mało i zamiast akceptacji oferty zachciało się większej kasy ;p

 

Dodam tylko, że część z nas wie, ile się trzeba natrudzić i jak długo, aby sprzedać domenę za 1 tysiączek.

Nie muszę mówić, że sprzedaże za 20 k są dla absolutnej większości z nas, zwyczajnie nieosiągalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wstrzymać się z wszelką dyskusją na temat tej domeny do czasu zakończenia aukcji i jej opłacenia lub nie.

Bo taka dyskusja niewiele wnosi w dodatku może zaszkodzić sprzedającemu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka kwota to kosmos. (...) możesz się rozczarować. No, ale nie życzę Ci rozczarowania, a sprzedaży w takiej kwocie, bo byłoby to fantastyczne zakończenie roku.

 

Dodam tylko, że część z nas wie, ile się trzeba natrudzić i jak długo, aby sprzedać domenę za 1 tysiączek.

Nie muszę mówić, że sprzedaże za 20 k są dla absolutnej większości z nas, zwyczajnie nieosiągalne.

 

Już się w tym wątku wypowiadałem, ale pozwalam sobie na kolejny głos, bo czegoś tutaj nie rozumiem w tym całym wątku nie rozumiem.

 

Doświadczeni Forumowicze wykluczają lub minimalizują do granic nieprawdopodobieństwa możliwość sprzedaży domeny, która:

- jest (co powtórzę za poprzednim wpisem) bardzo powszechnie używanym skrótem w branży budowlanej, szczególnie jako nazwa dla wszelkiego rodzaju hurtowni budowlanych, kto wątpi albo nie zna tej branży niech sobie przejrzy kilka pierwszych stron w G. dla hasła "metbud",

- jest domeną z końcówką "pl" przy zajętych wielu gorszych końcówkach,

- została przechwycona (nie jest z "palucha" co błędnie sugeruje zabaco), więc ma prawdopodobnie jakąś historię.

 

Oczywiście kwota 20k jest bardzo wysoka i przyjemna dla sprzedającego, wstrzymałbym się jednak przed słowem "szokująca".

To jest jednak jedna z najmocniejszych branż na rynku. Wprawdzie sama domena nie jest generykiem, ale poteoretyzujmy.

Zastanówmy się, czy ktokolwiek dziwiłby się sprzedaży za taka kwotę domen generycznych typu "cegly#pl", "blachy#pl", "stal#pl", "pustaki#pl", czy chociażby "hurtowniaBudowlana#pl" albo "materiałyBudowlane#pl". A wszystkie one dotyczą branży z której wywodzi się ta domena. Że to jednak nie generyk, jak wspomniane domeny. Powtórzę - w tym środowisku skrót "metbud" jest bardzo czytelny.

Te 20k rozpala wyobraźnię, ale powiedzmy sobie, że prowizja za sprzedaż materiałów budowlanych dla jednego domu jednorodzinnego spokojnie osiąga taką kwotę. Nie mówiąc już o osiedlu domków, czy jakiejś większej inwestycji typu apartamentowiec, czy biurowiec.

 

Mała dygresja. O właśnie idzie TVP Polonia reklama hurtowni budowlanej, bodajże "ghp#pl" (taki mało czytelny skrót). Jeden spot teraz w "prime time" to kwota na pewno zbliżona do 20k (mam cenniki reklam w TV, teraz musiałbym szukać), więc nie wykluczajmy, że w sytuacji kampanii reklamowej mogą wchodzić w grę setki tysięcy złotych..

 

Wracając ad rem.

Nie twierdzę na pewno, że ta ewentualna sprzedaż to nie jest jakiś żart/prowokacja/ pomyłka itp., bo wszystko jest możliwe.

Nie obwieszczam się znawcą, bo sam nie sprzedałem jeszcze domeny za kwotę xx xxx.

Jednak dziwię się wpisom typu "ciężko jest sprzedać coś za 1k, a tu aż 20k". Niektóre domeny rzeczywiście ciężko sprzedać nawet za 100 PLN, ale przecież są "domeny" i "DOMENY". To chyba taki urok tej "zabawy".

 

PS. Bardzo rozsądny wpis kolegi adir. Taka dyskusja wyśmiewająca wręcz możliwość sprzedaży może zaszkodzić sprzedającemu.

Edited by andrasz
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Jednak dziwię się wpisom typu "ciężko jest sprzedać coś za 1k, a tu aż 20k". Niektóre domeny rzeczywiście ciężko sprzedać nawet za 100 PLN, ale przecież są "domeny" i "DOMENY". To chyba taki urok tej "zabawy".

 

PS. Bardzo rozsądny wpis kolegi adir. Taka dyskusja wyśmiewająca wręcz możliwość sprzedaży może zaszkodzić sprzedającemu.

 

Mój natomiast cytowany wpis nie był wyśmiewający ale powątpiewający.

 

Ponadto, chcącemu nie dzieje się krzywda. Ten temat został założony przez Sprzedającego.

 

 

Dodam jeszcze dla ochłody, że Klienci końcowi to Istoty racjonalnie myślące i raczej nie startujące same z siebie jak jeździec bez głowy, z ofertą z wysokiego "C".

Jeśli nie pytają o cenę tylko szarżują, to uważam, nie po to aby takie pieniądze wydać.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź ? Sprawdzałem domeny w UPRP i

 

metbud -> wygaśnięcie prawa ochronnego

 

budprojekt -> brak zgłoszonego znaku towarowego

Sprzedajesz domeny o specyficznej nazwie własnej (wymyślonej), z którą nie masz nic wspólnego. To tak jak byś sprzedawał domenę jankowalski.pl nie nazywając się Jan Kowalski. Z daleka zalatuje, że Twoje intencje są nastawione na wyzysk określonego podmiotu. W takim przypadku właściciel firmy o takiej nazwie jak będzie bystry i będzie miał dobrego prawnika to być może spróbuje odebrać Ci tę domenę składając odpowiedni pozew do sądu polubownego a ten może być nieobliczalny (co nieraz już w swoich decyzjach pokazał) i nakazać Ci oddać domenę temu podmiotowi (pomimo, że jest ich na rynku kilku). Co innego gdybyś sprzedawał domenę będącą wyrazem słownikowym ale tutaj sprzedajesz domenę, która jest autorskim słowotworem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] właściciel firmy o takiej nazwie jak będzie bystry i będzie miał dobrego prawnika to być może spróbuje odebrać Ci tę domenę [...]

 

Być może właśnie jest w tym momencie w trakcie ustalania "własnych", w jego mniemaniu strat. Wyceny domeny. Dwadzieścia tysięcy zł piechotą nie chodzi.

 

Upiorna teza, nieprawdaż?

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

Sprzedajesz domeny o specyficznej nazwie własnej (wymyślonej), z którą nie masz nic wspólnego. To tak jak byś sprzedawał domenę jankowalski.pl nie nazywając się Jan Kowalski. Z daleka zalatuje, że Twoje intencje są nastawione na wyzysk określonego podmiotu. W takim przypadku właściciel firmy o takiej nazwie jak będzie bystry i będzie miał dobrego prawnika to być może spróbuje odebrać Ci tę domenę składając odpowiedni pozew do sądu polubownego a ten może być nieobliczalny (co nieraz już w swoich decyzjach pokazał) i nakazać Ci oddać domenę temu podmiotowi (pomimo, że jest ich na rynku kilku). Co innego gdybyś sprzedawał domenę będącą wyrazem słownikowym ale tutaj sprzedajesz domenę, która jest autorskim słowotworem.

 

Nie trzeba nazywać się Jan Kowalski żeby móc (nawet w sensie prawnym) sprzedawać na wolnym rynku domenę jankowalski#pl

 

Jeżeli wygasły prawa autorskie na daną nazwę to bardzo ciężko będzie ją polubownie wywalczyć w sądzie - ośmielę się nawet powiedzieć, że jest to prawie niemożliwe.

 

I na koniec: nawet jeżeli z bardzo daleka zalatuje, że zamiary kogoś (już nie mówię o legalnie działającej firmie, która ma wpisane odpowiednie PKD) są w 100% nastawione na zysk to kompletnie nie ma to żadnego społecznego ani prawnego negatywnego znaczenia - jednym słowem; właśnie o to chodzi. To biznes. Rynek. Wolny handel. Nie trzeba być geniuszem żeby to wszystko logiczne zrozumieć.

 

Co do samej domeny - trzymam kciuki żeby ten tajemniczy kupujący okazał się prawdziwy i w dodatku z chęcią zapłaty po wygranej aukcji :) Nie powiem tutaj bo mi nie wypada co by Ci zrobiła żona/dziewczyna/kochanka :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie trzeba nazywać się Jan Kowalski żeby móc (nawet w sensie prawnym) sprzedawać na wolnym rynku domenę jankowalski#pl

 

Jeżeli wygasły prawa autorskie na daną nazwę to bardzo ciężko będzie ją polubownie wywalczyć w sądzie - ośmielę się nawet powiedzieć, że jest to prawie niemożliwe.

 

I na koniec: nawet jeżeli z bardzo daleka zalatuje, że zamiary kogoś (już nie mówię o legalnie działającej firmie, która ma wpisane odpowiednie PKD) są w 100% nastawione na zysk to kompletnie nie ma to żadnego społecznego ani prawnego negatywnego znaczenia - jednym słowem; właśnie o to chodzi. To biznes. Rynek. Wolny handel. Nie trzeba być geniuszem żeby to wszystko logiczne zrozumieć.

 

Co do samej domeny - trzymam kciuki żeby ten tajemniczy kupujący okazał się prawdziwy i w dodatku z chęcią zapłaty po wygranej aukcji :) Nie powiem tutaj bo mi nie wypada co by Ci zrobiła żona/dziewczyna/kochanka :D

No geniuszem z całą pewnością nie jestem ale jedno wiem na pewno. Rynek domen jest rynkiem "delikatnym", specyficznym, po którym należy poruszać się z pewnym wyczuciem. Nie do końca jest to oczywisty "wolny handel" jak to ująłeś a świadczy o tym ilość sporów przed sądem polubownym i zaskakujące nieoczekiwane przez środowisko jego werdykty. Pewnymi domenami handluje się jawnie a innymi w sposób delikatny, stwarzając pewne pozory i prowadząc pewną grę. Jeszcze innymi nie handluje się w ogóle. Na ten temat jest jednak specyficzny dział na tym forum, więc nie będę robił tutaj OT rozwodząc się nad tematem. Abonentowi oczywiście życzę sprzedaży domeny bez zbędnych komplikacji.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

No geniuszem z całą pewnością nie jestem ale jedno wiem na pewno. Rynek domen jest rynkiem "delikatnym", specyficznym, po którym należy poruszać się z pewnym wyczuciem. Nie do końca jest to oczywisty "wolny handel" jak to ująłeś a świadczy o tym ilość sporów przed sądem polubownym i zaskakujące nieoczekiwane przez środowisko jego werdykty. Pewnymi domenami handluje się jawnie a innymi w sposób delikatny, stwarzając pewne pozory i prowadząc pewną grę. Jeszcze innymi nie handluje się w ogóle. Na ten temat jest jednak specyficzny dział na tym forum, więc nie będę robił tutaj OT rozwodząc się nad tematem. Abonentowi oczywiście życzę sprzedaży domeny bez zbędnych komplikacji.

 

Oczywiście. Poprawnie opisałeś całokształt. Chciałem tylko zaznaczyć pewne ważne aspekty w odniesieniu do aktualnego wątku i danej sprzedaży. Zbyt dużo tu w tym temacie padło sformułowań, które nie powinny były paść. Mam nadzieję, że w żadnej sposób nie zaszkodzą dalszemu etapowi całej transakcji. Zgadzam się, że są domeny które lepiej zostawić w spokoju i są odbiorcy, z którymi należy postępować delikatnie. Natomiast nie wiem czy to dotyczy aktualnie domeny o której tak dużo się tutaj pisze. Zakończmy to w ten oto sposób: poczekajmy, zobaczmy, komentujmy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i rady na przyszłość. Mam nadzieję że domena zostanie opłacona a moja pazerność mnie nie zgubi. Myślę również nie nikomu by się nie chciało robić ze mnie jaj składając taką ofertę.

 

Proszę o zamknięcie tematu gdyż myślę że został wyczerpany a jeżeli domena zostanie opłacona oczywiście poinformuję o tym w dziale Sprzedane.

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedajesz domeny o specyficznej nazwie własnej (wymyślonej), z którą nie masz nic wspólnego. To tak jak byś sprzedawał domenę jankowalski.pl nie nazywając się Jan Kowalski. Z daleka zalatuje, że Twoje intencje są nastawione na wyzysk określonego podmiotu. W takim przypadku właściciel firmy o takiej nazwie jak będzie bystry i będzie miał dobrego prawnika to być może spróbuje odebrać Ci tę domenę składając odpowiedni pozew do sądu polubownego a ten może być nieobliczalny (co nieraz już w swoich decyzjach pokazał) i nakazać Ci oddać domenę temu podmiotowi (pomimo, że jest ich na rynku kilku). Co innego gdybyś sprzedawał domenę będącą wyrazem słownikowym ale tutaj sprzedajesz domenę, która jest autorskim słowotworem.

 

Pablo? Zawiść, czy zazdrość Tobą przemawia? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z powagi Twojej wypowiedzi w trakcie trwania aukcji :/

Pragnę też odnieść się w takim razie do Twojej wypowiedzi: Nabywca może pocałować psa w nos, a nie odzyskać siłą "polubownie" tę domenę.

 

Weź proszę też pod uwagę, to, że to nie założyciel wątku podbił ten temat po tym jak została złożona oferta. Niestety na Forum nie mozna nazywać rzeczy po imieniu, więc nic więcej nie powiem w nawiązaniu do Twoich pobudek.

 

Cannot jeśli nabywca nie opłaci aukcji idź do sądu. Złożona oferta, to prawnie wiążąca umowa. Może w końcu ludzie się nauczą, by jaj nie robić z poważnych rzeczy.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo? Zawiść, czy zazdrość Tobą przemawia? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z powagi Twojej wypowiedzi w trakcie trwania aukcji :/

Pragnę też odnieść się w takim razie do Twojej wypowiedzi: Nabywca może pocałować psa w nos, a nie odzyskać siłą "polubownie" tę domenę.

 

Weź proszę też pod uwagę, to, że to nie założyciel wątku podbił ten temat po tym jak została złożona oferta. Niestety na Forum nie mozna nazywać rzeczy po imieniu, więc nic więcej nie powiem w nawiązaniu do Twoich pobudek.

 

Cannot jeśli nabywca nie opłaci aukcji idź do sądu. Złożona oferta, to prawnie wiążąca umowa. Może w końcu ludzie się nauczą, by jaj nie robić z poważnych rzeczy.

Nigdy nie owijam w bawełnę. Zauważyłem, że autor domagał się ode mnie uzasadnienia mojej wcześniejszej wypowiedzi to ją otrzymał. Nie widzę nic niestosownego w moim uzasadnieniu. Jeśli chciałby uzasadnienia w formie niepublicznej to napisałby do mnie bezpośrednio a nie pytał oficjalnie przez forum. Jak jest pewien swojej pozycji to zarobi tak czy siak bo jak widać dla aktualnego oferenta cena i nasze dywagacje nie grają roli. Jeśli chodzi o zazdrość... Proszę Cię... Domeny dla mnie to hobby a nie źródło utrzymania i takie pieniądze nie robią na mnie wrażenia aczkolwiek nie ukrywam, że jak na domenę to pełny szacunek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo? Zawiść, czy zazdrość Tobą przemawia? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z powagi Twojej wypowiedzi w trakcie trwania aukcji :/

Pragnę też odnieść się w takim razie do Twojej wypowiedzi: Nabywca może pocałować psa w nos, a nie odzyskać siłą "polubownie" tę domenę.

 

Weź proszę też pod uwagę, to, że to nie założyciel wątku podbił ten temat po tym jak została złożona oferta. Niestety na Forum nie mozna nazywać rzeczy po imieniu, więc nic więcej nie powiem w nawiązaniu do Twoich pobudek.

 

Cannot jeśli nabywca nie opłaci aukcji idź do sądu. Złożona oferta, to prawnie wiążąca umowa. Może w końcu ludzie się nauczą, by jaj nie robić z poważnych rzeczy.

 

Padają w tym temacie rady nie tylko dla mnie, sugerowanie że domenę można odebrać myślę że KK skłoni do tego żeby nie opłacić domeny a wręcz spróbować swoich sił w sądzie dlatego poprosiłem o zamknięcie tematu. Jak również załważyłeś nie ja podbiłem temat i chyba niepotrzebnie wciągnąłem się w dyskusję skoro domena trafiła już na aukcję.

Nie wiem czy jest sens iść do sądu w związku z nieopłaceniem domeny ponieważ rejestracja i weryfikacja użytkownika na AM nie odbywa się tak jak np. na allegro.

 

 

 

Nigdy nie owijam w bawełnę. Zauważyłem, że autor domagał się ode mnie uzasadnienia mojej wcześniejszej wypowiedzi to ją otrzymał. Nie widzę nic niestosownego w moim uzasadnieniu. Jeśli chciałby uzasadnienia w formie niepublicznej to napisałby do mnie bezpośrednio a nie pytał oficjalnie przez forum. Jak jest pewien swojej pozycji to zarobi tak czy siak bo jak widać dla aktualnego oferenta cena i nasze dywagacje nie grają roli. Jeśli chodzi o zazdrość... Proszę Cię... Domeny dla mnie to hobby a nie źródło utrzymania i takie pieniądze nie robią na mnie wrażenia aczkolwiek nie ukrywam, że jak na domenę to pełny szacunek.

 

Pablo oczywiście poprosiłem o uzasadnienie twojej wcześniejszej wypowiedzi tylko domena nie była wtedy na aukcji i nie miałem oferty od KK.

Oczywiście szanuję Wasze zdanie i z chęcią korzystam z Waszych rad ponieważ tak jak pisałem wcześniej moje doświadczenie jest minimalne jeżeli chodzi o domeny. Proszę również o wstrzymanie się z komentowaniem tego tematu a najlepiej o jego zamknięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygląda na to że tak, abonent się zmienił : ) gratuluje sprzedaży

Domena: metbud.pl » WWW Adres IP: 82.98.86.171 Status: Domena zarejestrowana Opcja: Brak opcji Rejestrator: Dropped.pl Abonent: (firma)
Pokaż dane abonenta Utworzona: 2013.11.02 13:04:38 Zmodyfikowana: 2013.11.29 15:36:36 Opcja: Brak

 

 

Domena:

budprojekt.com.pl » WWW Adres IP: 82.98.86.161 Status: Domena zarejestrowana Opcja: Brak opcji Rejestrator: Dropped.pl Abonent: (osoba fizyczna)
Pokaż dane abonenta Utworzona: 2013.11.06 10:04:36 Zmodyfikowana: 2013.11.29 15:13:40 Opcja: Brak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podniecacie się za bardzo :P

Abonent: Michau Enterprises Limited

Domena po aukcji zmienia abonenta na AM z tego co wiem do czasu opłacenia :)

poza tym:

 

Obecny rating:

Rating kupującego:
unknown.png (0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×