Jump to content

Recommended Posts

Czy wg Was warto inwestowc w domeny z koncowką .hotel

 

Jak będą reagowały hotele na nowe domeny np nadstawami.hotel

 

Czy bedzie im zależało aby mieć taką domenę

 

Jakie jest wasze zdanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak cene rejestracji bedzie np. 5 dolarow to sadze ze bedzie warto. :)

 

Właśnie się zastanawiam, czy/kiedy/które nowe domeny będą w normalnych cenach, bo póki co wszystkie nowo wchodzące startują od $50-$100 za rejestrację...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiam, czy/kiedy/które nowe domeny będą w normalnych cenach, bo póki co wszystkie nowo wchodzące startują od $50-$100 za rejestrację...

Bo wiedza ze to ich jedyna szansa nachapac sie na poczatku bo potem juz nic nie dostana - tak jak na dnforum smiali sie ze koszulki ktore rejestr domen .xxx rozdawal na jakiejs konferencji sa teraz warte wiecej niz topowe keywordy w tej domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo wiedza ze to ich jedyna szansa nachapac sie na poczatku bo potem juz nic nie dostana - tak jak na dnforum smiali sie ze koszulki ktore rejestr domen .xxx rozdawal na jakiejs konferencji sa teraz warte wiecej niz topowe keywordy w tej domenie.

 

No właśnie nie jestem o tym przekonany. Moim zdaniem wysokie ceny pozwolą wprawdzie zarobić na wizjonerach rzucających się na co lepsze nazwy, ale odepchnie masowego konsumenta - natomiast gdyby ciekawa końcówka (przykładowo .web) kosztowała np. $10, to miałaby realną szansę na adaptację, a nawet na powolne przebicie się do top10 globalnych domen. To wszystko oczywiście spekulacje, jedno jest pewne: ciekawie będzie obserwować ten rynek. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że będzie można na niektórych z nich na pewno trochę zarobić ;-)

Hotel moim zdaniem należy do jednej z nich.

Spora grupa docelowa, z której większe Hotele na pewno będą chciały skorzystać. Bardziej jednak stawiałbym w tym wypadku na język angielski, a więc konkurencja będzie spora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie nie jestem o tym przekonany. Moim zdaniem wysokie ceny pozwolą wprawdzie zarobić na wizjonerach rzucających się na co lepsze nazwy, ale odepchnie masowego konsumenta - natomiast gdyby ciekawa końcówka (przykładowo .web) kosztowała np. $10, to miałaby realną szansę na adaptację, a nawet na powolne przebicie się do top10 globalnych domen. To wszystko oczywiście spekulacje, jedno jest pewne: ciekawie będzie obserwować ten rynek. ;-)

Wszyscy wiemy, że końcówki te nie są wprowadzane dla masowego odbiorcy, tylko dla inwestorów domenowych i przede wszystkim dla rejestrów, żeby mogli się nachapać. No, może na początku trochę ściągną z firm w fazie sunrise, które nastraszą odpowiednio, że należy zabezpieczyć znaki towarowe, bla bla. Co prawda obserwuję ok 70 nowych gTLDs, ale raczej ze względu na cenę niewiele da się zarejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.hotel wg mnie jest genialna i to dobry pomysł inwestycję. Chodzi mi głównie o połączenia geograficzne np. warszawa.hotel.

 

Co do cen nowych końcówek to oczywiste, że najpierw ceny będą wyższe żeby zarobić podczas wprowadzeniu a później pewnie stanieją żeby weszła w to ulica, ale to już wszystko zależy od "zarządzającego". Jednak nie wątpię, że przy takim zaangażowaniu finansowym mają dobry biznesplan - pewnie lepszy niż NASK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak nie wątpię, że przy takim zaangażowaniu finansowym mają dobry biznesplan - pewnie lepszy niż NASK :)

NASK to może sobie co najwyżej kupić udziały w końcówce .pk, żeby lepiej kontrolować literówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.hotel wg mnie jest genialna i to dobry pomysł inwestycję. Chodzi mi głównie o połączenia geograficzne np. warszawa.hotel

Nie podoba mi się i nigdy nie podobało to dziwne zjawisko używania dwóch i więcej mianowników w domenach, a także w wyszukiwarce. Nikt przecież nigdy nie mówi „Nocuję w hotel Warszawa”, ale mówi się „Nocuję w warszawskim hotelu” lub „Nocuję w hotelu w Warszawie”, a mimo to ludzie wpisując do wyszukiwarki i paska adresu polskie wyrazy, używają składni języka angielskiego

Wracając do tematu, z powodu, który napisałem przed chwilą, dużo bardziej będzie mi się podobać warszawski.hotel, ale warto za jednym zamachem rejestrować domeny w stylu Rzeczownik.gTLD, PrzymiotnikOdrzeczownikowy.gTLD, PrzymiotnikRzeczownik.pl i PrzymiotnikRzeczownik.com (jeśli jest dostępny). W innym wypadku narażamy się na utratę ruchu, który często jest dużo więcej warty niż koszt rejestracji.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×