Jump to content
Guest InterBazar.pl

Rating na AfterMarket

Recommended Posts

Guest InterBazar.pl

Hej wszystkim.

 

Czy też macie ten sam problem, że od pewnego czasu (nie mogę dokładnie stwierdzić ale na 100% więcej niż 3-4 tygodnie) nie aktualizuje się Wasz rating użytkownika na AM?

Mi stoi cały czas w miejscu ( :P) na poziomie sprzed paru tygodni mimo udanych wielu transakcji. Sprawa dotyczy zarówno ratingu kupującego jak i sprzedającego.

 

Co powiecie?

 

(zgłaszałem już 2 razy ten problem do działu tech.)

Edited by InterBazar.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rating dla sprzedanych i kupowanych domen po ostatnich zmianach nalicza się dopiero za kupione i sprzedane domeny od jakiejś kwoty (wydaje mi się, że będzie to granica w okolicach 20 lub 30 zł, ale AM dokładnie nie ujawnia tej informacji - można tylko zaobserwować, że istnieje taka granica na giełdzie, poniżej której domeny kupowane i sprzedawane nie zmieniają ratingu). Jeśli sprzedawałeś domeny po 1, 5 lub 10 zł to nie zmienią one ratingu sprzedającego tak samo jeśli kupowałeś domeny po 1, 5 czy 10 zł to nie zmienią one ratingu kupującego.

 

Moim zdaniem to jest dobra zmiana, bo niektórzy sprzedawali dużo domen za symboliczne lub śmieciowe kwoty i mieli od tego napompowane sztucznie ratingi (rating >5000 i więcej).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

Owszem sprzedawałem dużo domen poniżej 10 zł ale ostatnio sprzedałem też domeny po 100, 300 i więcej.

Mimo to rating dalej stoi w miejscu.

Czy to oznacza, że u Ciebie thomaso rating ZA KAŻDYM razem gdy coś sprzedaż rośnie automatycznie w tym samym dniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie to nie obserwuję tego, ale mogę napisać, że z ratingiem kupującego jest raczej w porządku - wczoraj kupiłem domenę na aukcji i od razu opłaciłem (tylko, że to była trochę większa kwota, bo okolice 500 zł), a teraz na innej aukcji patrzę, że mam już rating o 1 punkt większy niż wczoraj (miałem okrągłą liczbę to zapamiętałem, ile miałem i widzę, ile mam teraz).

 

Dla ratingu sprzedawcy niestety ciężko mi się wypowiedzieć, bo więcej kupuję niż sprzedaję przez AM (sprzedaję raczej przez premium.pl). Nie patrzyłem nigdy tak dokładnie na rating i trudno mi to teraz w jakikolwiek sposób sprawdzić, w jakich okresach czasu i jak się aktualizował, ale tak na logikę powinien się aktualizować jednocześnie z rankingiem kupującego.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie?

 

(zgłaszałem już 2 razy ten problem do działu tech.)

Jak już tak piszecie do siebie z działem technicznym to zgłoś im przy okazji że po wejściu na Twoje portfolio i wybraniu np aukcji domeniarz.pl przenosi na

http://www.aftermarket.pl/marketallcats.php

 

zamiast na

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1467640

 

Odnośnie ratingu.

Jak często aktualizowany jest rating?

Rating aktualizowany jest raz dziennie.

Czyli wychodzi że nie po każdej transakcji. A raz dziennie. Pewnie ewentualnie uwzględniając więcej niż jedną transakcję dziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

 

Jak już tak piszecie do siebie z działem technicznym to zgłoś im przy okazji że po wejściu na Twoje portfolio i wybraniu np aukcji domeniarz.pl przenosi na

http://www.aftermarket.pl/marketallcats.php

 

zamiast na

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1467640

 

Odnośnie ratingu.

Jak często aktualizowany jest rating?

Rating aktualizowany jest raz dziennie.

Czyli wychodzi że nie po każdej transakcji. A raz dziennie. Pewnie ewentualnie uwzględniając więcej niż jedną transakcję dziennie.

 

Już mi poprawili - faktycznie był u mnie błąd i nie aktualizował się od dłuższego czasu rating.

Co do błędu przekierowania domeniarza - wiem, zgłaszałem to już parę razy bo sprawa dotyczy również innych ofert z mojego portfolio. Podobno badają sprawę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×