Jump to content
Sign in to follow this  
krzkrz

ustawy.pl

Recommended Posts

Domena fajna - ale nie w tej cenie, co najmniej IMHO.

 

Jak popatrzysz na ceny na stronie Premium - w tej grupie jest to jedna z najtańszych domen.

 

Do pozostałych osób: zanim klikniesz "paluch" w dół - zastanów się. Jak masz jakieś kompleksy - zacznij od psychologa i reaguj swoje fobie w innym miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domena jest za mało komercyjna, żeby się załapała do domen Premium. Bo niby jaki model biznesowy przyjąć dla serwisu pod ustawy.pl? Można by powielić http://dziennikustaw.gov.pl, ale tam dostęp do ustaw jest bezpłatny, więc jakby pobierać płatności nikt by tego nie zakupił. Zauważ, że jeśli porównasz tę domenę do niektórych domen już będących w kategorii Premium jak np. nocleg.pl, psychoterapia.pl czy rower.pl (gdzie komercyjne zastosowanie jest ewidentne i od razu przychodzi na myśl) to jest między nimi ogromna przepaść wartości. A jeśli kupiłeś tę domenę ustawy.pl za 3500$ (taką cenę można znaleźć w zestawieniu Sedo) to moim zdaniem zrobiłeś tu chyba dość słaby interes, bo za taką kwotę to można już kupić dużo pewniejsze i bardziej komercyjne domeny.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby się nie załapała do Premium?

:)

jeśli tak, to głosujący dokonali właściwego wyboru...z powodu braku komercyjności domeny ( choć można by o tym podyskutować biorąc pod uwagę prawnicze wykorzystanie przez duże kancelarie na np. przekierowanie ) i ignorancji autora postu. Odsyłanie do psychologa głosujących było żenującą ignorancją wolności wyboru...

Nie wspominając już o tym, że domena sporo przepłacona przy zakupie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę pojechano proszącego oraz domenę, ale niestety autor sobie na to zasłużył drugim postem.

 

Wg mnie:

1. Domena jest premium, z tym, że niższych lotów ;)

2. Przepłacona - tu zgoda.

3. Jest warta 15-20k

4. Jest komercyjna. Domena bezpośrednio kojarzy się z prawem i przede wszystkim prawnicy byli by targetem, a potencjalnym klientem takie wydawnictwa jak: LexisNexis, Beck, WoltersKluwer i in. Nie jestem pewien jak jest teraz ale kiedyś, w niektórych instytucjach był (niekoniecznie oficjalny) prikaz posiadania najnowszych komentarzy z danej dziedziny - zmienia się ustawa, trzeba mieć nowy komentarz. Na pewno wielu z Was wie ile trzeba wydać na nowy komentarz... wydawnictwa z pewnością dobrze na tym zarabiają.

Przy ogólnodostępnej bazie tekstów ustaw to pewnie żaden problem stworzyć odpowiednią bazę. Wydaje mi się, że odpowiednie wypozycjonowanie też nie byłoby takie trudne, bo - zgadza się - komercyjność jest stosunkowo niska. Wydaje mi się, że sami urzędnicy generowaliby na serwisie potężny ruch, co z pewnością zostałoby docenione przez wyszukiwarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Wydaje mi się, że sami urzędnicy generowaliby na serwisie potężny ruch, co z pewnością zostałoby docenione przez wyszukiwarki.

bardzo trafna uwaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

@doggystyle4 - bardziej interesujące dla prawników są wszystkie akty prawne (mogą być ustawy, ale mogą być też inne rodzaje) niż same ustawy, zobacz np. tu na http://aktyprawne.pl

 

Opublikowane
- UO Ustawy opublikowane
- RO Rozporządzenia
- UM Umowy międzynarodowe
- TK Wyroki Trybunału Konst.
- OR Oświadczenia rządowe
- MP Monitor Polski

 

I wtedy taka domena aktyprawne.pl bardziej nadaje się na system z dostępem czy przekierowanie dla kancelarii niż mocno ograniczona ustawy.pl. Akurat dostęp jednocześnie do wszystkich tych aktów prawnych jest pewnie przydatny, bo jest kilka różnych baz, gdzie trzeba by szukać i wtedy płacenie za dostęp ma już sens - skoro szukasz w jednym miejscu, a nie kilku. Dlatego moim zdaniem wycena na 50 tys. zł dla domeny ustawy.pl jest totalnie z kosmosu (z taką ceną ta domena "czekała" w kolejce do domen Premium), a wycena na 15-20 tys. zł niestety życzeniowa, nie wydaje mi się, by taka domena przy sprzedaży przekroczyła środkowe kilka tysięcy zł. Aktyprawne.pl wyceniłbym dużo, dużo wyżej i zagłosował na nią, gdyby znalazła się na liście domen oczekujących do Premium.

 

EDIT: z ciekawych domen w tematyce przyszła mi jeszcze do głowy przepisyprawne.pl - http://przepisyprawne.pl (należy do wydawnictwa Gofin). Tutaj akurat dość trudno znaleźć jakieś jednowyrazowe domeny, bo akty.pl kojarzyłaby się z nagością, a przepisy.pl z przepisami kulinarnymi, więc te dwuwyrazowe wydają się wystarczająco dobre dla bycia domenami premium.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mawia jeden z moich byłych profesorów...prawo jest dziedziną trudniejszą od medycyny...Ma racje...o ile budowa człowieka nie zmieniła się od tysięcy lat, to prawo zmienia się codziennie...

Gdyby chciał zrobić naprawdę porządny serwis to musieliby przy tym pracować na drugi etat pracownícy Kancelarii Sejmu zajmujący się publikacją zmienionych, nowych aktów prawnych, a tego są dziesiątki jeśli nie setki...DZIENNIE !!! Niezwykle trudno będzie o KK przy kwocie okolice 5k bo o 50 k można sobie pomarzyć...

:)

w razie co, umieść pod nią terminarz spotkań kiboli...będzie więcej pożytku...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Uważam że właściciel nie będzie chciał na niej stracić przez co domena nie sprzeda się nigdy i strata 3500$ powiększy się o sporo przedłużeń.

 

Tak przepłaconej domeny jeszcze nie widziałem :huh:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dziękuję Tomku, że zechciałeś raz jeszcze wypowiedzieć się w tym temacie. jak zwykle rzeczowo i konkretnie. Niestety osoby z tak dużym doświadczeniem i pięknym portfolio rzadko chcą dzielić się wiedzą. Więc naprawdę szacun dla Ciebie.

 

@Bazyli oczywiście masz rację, ale myślę, że wystarczyły by teksty, które są obecnie w bazie chyba każdego z wymienionych wydawnictw, by serwis funkcjonował.

 

 

Jako, że cały czas się uczę i prawnik ze mnie żaden, to w dalszym ciągu uważam, że domena ciekawa ;) (pomijamy jej ścieżkę inwestycyjna). Ale może faktycznie moja wycena jest życzeniowa... szczególnie w obliczu kolejnych Waszych argumentów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cala nadzieja w gofinie....ale...

 

Ale biorąc pod uwagę ich aktywność na rynku domen i trafione zakupy wątpię aby przegapili wcześniej możliwość zakupu tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×