Jump to content
umberto

Jaka jest oficjalna waluta przy handlu na di.pl?

Recommended Posts

Czy Regulamin di.pl uwzględnia podawanie walut np. w dziale "Handel i ogłoszenia"

 

Chodzi mi o pojawiające się coraz częściej oferty sprzedaży domen za kryptowaluty, gdy cena podawana jest wyłącznie w kryptowalutach i tylko nimi można płacić.

 

Najnowszy przykład:

 

w80mx7.png

 

 

Domyślam się, że handlować można nawet za barter: ja tobie domenę ty mi kurę i 5 jajek, ale sądzę, że tego typu oferty są lekką przesadą w kraju, w którym oficjalną walutą jest złoty polski, tym bardziej na forum domenowym. Jednocześnie tego typu oferty dyskryminują innych użytkowników, którzy nie bawią się w kryptowaluty, ale chcieliby zalicytować dane domeny. Jednak widząc powyższe są zniechęceni do udziału w takiej szopce.

 

Liczę na odp. w tej kwestii, czy teraz di.pl przechodzi na jakieś bzdurne kryptowaluty, czy też może jednostką pieniężną jest kilogram salcesonu z Biedronki?

Edited by umberto
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem niezła uwaga, bo takie ogłoszenia dyskryminują osoby, które nie mają żadnych kryptowalut (nie mogą zakupić takiej domeny, bo nie mogą za nią zapłacić). W ogłoszeniu powinna być podana możliwość kupna domeny za złotówki (i kwota w złotych) LUB wymiany za kryptowaluty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisałem już w innym miejscu...Di.pl schodzi na psy...w tym wypadku również na dogcoiny...

:)

szkoda że najlepsze tematyczne forum rozmienia się na drobne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 1

 

Jest to forma zabawowej sprzedaży :)

 

Po 2

 

Jak słusznie zauważyłeś mogę chcieć za tą domenę 5 jajek

 

Po 3

 

Aby nikogo nie dyskryminować dopisałem także cenę w PLN (także zapraszam Cię do udziału w aukcji)

 

P.S.Mam nadzieję, że w związku z ceną w złotówkach złożysz swoją ofertę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem się rozpisać z kilkoma przykładami, ale to bez sensu. Osobiście w barterze nie widzę nic złego. Na dntalk.com też są różne waluty, a o Ebay nie wspomnę. Jeżeli chcę jakieś dobro i warunki jego zakupu są jasno określone to albo mi to odpowiada - albo nie. Mam wybór.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie widzę w tym nic złego. W końcu to sprzedawca stawia warunki, na jakich chce sprzedać domenę.
Jeśli chodzi o dyskryminację, to tak samo można powiedzieć, że oferta sprzedaży za 10 000 zł dyskryminuje osoby, które takiej kwoty nie posiadają...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem niezła uwaga, bo takie ogłoszenia dyskryminują osoby, które nie mają żadnych kryptowalut (nie mogą zakupić takiej domeny, bo nie mogą za nią zapłacić).

Z drugiej strony autor takiego ogłoszenia dobrowolnie czy bezmyślnie sam ogranicza sobie możliwości bo osoby, których nie interesują kryptowaluty, lekceważą takie ogłoszenia.

Przynajmniej ja tak robię.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o dyskryminację, to tak samo można powiedzieć, że oferta sprzedaży za 10 000 zł dyskryminuje osoby, które takiej kwoty nie posiadają...

 

Myślę, że to chybione porównanie.

 

Miałem się rozpisać z kilkoma przykładami, ale to bez sensu. Osobiście w barterze nie widzę nic złego. Na dntalk.com też są różne waluty, a o Ebay nie wspomnę. Jeżeli chcę jakieś dobro i warunki jego zakupu są jasno określone to albo mi to odpowiada - albo nie. Mam wybór.

 

Takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem. Chciałem tylko, żeby była ścisłość w tej kwestii.

 

W takim razie:

 

 

(...) autor takiego ogłoszenia dobrowolnie czy bezmyślnie sam ogranicza sobie możliwości bo osoby, których nie interesują kryptowaluty, lekceważą takie ogłoszenia.

Przynajmniej ja tak robię.

Dokładnie.

 

I ja też tak robię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co za problem w nabyciu tych 10, czy tez 20k dogecoinow na poczet transakcji? Moim zdaniem dla chcacego nic trudnego i tylko od stopnia determinacji kupujacego zalezy czy to zrobi, czy tez nie. Moim skromnym zdaniem to jak juz wczesniej wspomniano najwiecej na tym traci sprzedajacy poniewaz mimo sporego zainteresowania kryptowalutami wciaz nie wszyscy z nich korzystaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji:

przy tym temacie jest jest możliwość: ignoruj ten temat - co zrobię za jakiś czas jak otrzymam odpowiedź.

ale przy : bitcoin ktos się w to "bawi" nie mam takiej możliwości. Czemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co za problem w nabyciu tych 10, czy tez 20k dogecoinow na poczet transakcji?

Uwierzysz, że nawet nie wiem jak to zrobić i nie mam ochoty na razie dowiadywać się tego ?

-

Niechęć do zapłaty w kryptowalucie można niekiedy porównać do wydatków na wakacjach - gdy ktoś nie chce ode mnie przyjąć zapłaty w $ lub € i każe mi szukać kantoru, to niekiedy zdarza się, że po prostu nie wydaje u niego pieniędzy tylko idę do drugiej osoby, która chętnie te pieniądze przyjmie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwierze Jacku poniewaz mam znajomych dla ktorych moze nawet nie jest to tzw. czarna magia, ale po prostu nie widza potrzeby aby sie dowiadywac na jakiej zasadzie to funkcjonuje. Mysle jednak, ze w miare uplywu czasu bedzie sie to zmieniac :-)

 

Tak czy owak, jak wspomnial kolega UNIVERSE w przypadku jego aukcji, jest dodatkowo podana cena w PLN, a wiec tutaj o tego typu dyskryminacji nie moze byc mowy. Zly przyklad troche, aczkolwiek zgodze sie rowniez z Apze, ze na innych forach domenowych i nie tylko funkcjonuja rozne waluty i tak naprawde zawsze moze sie znalezc jakis poszkodowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co za problem w nabyciu tych 10, czy tez 20k dogecoinow na poczet transakcji?

 

Problem, bo bywają oferty w dolarach czy euro (nawet na AM) - bank czy giełda przeliczy ze złotówek na walutę obcą, od ręki, a aby nabyć dogecoiny na liliontransfer.org na poczet transakcji, musisz aktualnie poczekać nawet kilka dni od ich zakupu do przelania do portfela lub kombinować złotówki -> bitcoiny -> dogecoiny (bitcurex.com -> cryptsy.com), co przerośnie z 99% zainteresowanych taką transakcją. Taka oferta zakupu za DOGE może być skierowana tylko do osób, które aktualnie posiadają portfel i w nim dogecoiny. :)

 

Według mnie jeśli jest możliwość nabycia za złotówki (oferta dla wszystkich) lub za dogecoiny (czyli oferta dla posiadaczy tej waluty) to wszystko w 100% ok. Jeśli za same dogecoiny to sprzedający blokuje możliwość zakupu domeny dla 99% osób (bo myślę, że max 1% osób z tego forum posiada jakiekolwiek dogecoiny), a także dyskryminuje osoby, które nie posiadają żadnych dogecoinów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby co, to można już kupować doge przez paypal tutaj: http://dogefordollars.com/

 

Ciekawa opcja. Można w sumie sobie porównać:

 

bitcurex -> cryptsy - ok. 1700 zł za 1 mln DOGE

dogefordollars.com - ok. 1900 zł za 1 mln DOGE

liliontransfer.org - 2352 zł za 1 mln DOGE

 

Lilion aktualnie już kroi na dogecoinach jak głupi i przeciąga czas zakupu - tu nawet ok, ale piszą we FAQ, że i tak mogą przelewać od 1 godziny do 12 godzin, co w sumie w połączeniu z tym punktem:

 

Due to the high volatily, we may refuse and refund a transaction if the price of the dogecoin has moved over 10% between the beginning of the transaction and the processing.

 

nie wygląda zbyt fajnie, bo przez taki czas kurs aktualnie raczej się zmieni o więcej niż te 10% i część takich transakcji będzie cofnięta / zrefundowana, może spokojnie spotkać własną.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Miałem się rozpisać z kilkoma przykładami, ale to bez sensu. Osobiście w barterze nie widzę nic złego. Na dntalk.com też są różne waluty, a o Ebay nie wspomnę. Jeżeli chcę jakieś dobro i warunki jego zakupu są jasno określone to albo mi to odpowiada - albo nie. Mam wybór.

Moim zdaniem to zla droga. Za chwile pojawi sie oferta wymiany za furmanke siana, a potem za uslugi seksualne. Wtedy trzeba bedzie zaczac kombinowac jaki barter jest dopuszczalny, a jaki nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez wiele lat na forum nie było żadnych ogłoszeń barterowych. Ostatnie kilka ofert jeśli chodzi o kryptowaluty wynikły z tego, że ciężko to cholerstwo kupić nie płacąc złodziejskiej prowizji - a wiele osób na forum ma kryptowaluty. Te oferty wyniknęły głównie nie z chęci sprzedaży domeny tylko w celu nabycia właśnie kryptowalut.

 

Jak na razie ilość ogłoszeń za inne waluty nie przekracza jeden procent. Swoją drogą jeśli ja chcę za domenę furmankę siana to w czym problem? Wg mnie każdy barter jest dopuszczalny na tym forum tylko sęk w tym że znaczna część użytkowników zawsze będzie wolała PLN. No chyba, że będzie w przyszłości sytuacja jak za komuny to wtedy powrócimy do waluty: bimber czy cukier.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Przez wiele lat na forum nie było żadnych ogłoszeń barterowych. Ostatnie kilka ofert jeśli chodzi o kryptowaluty wynikły z tego, że ciężko to cholerstwo kupić nie płacąc złodziejskiej prowizji - a wiele osób na forum ma kryptowaluty. Te oferty wyniknęły głównie nie z chęci sprzedaży domeny tylko w celu nabycia właśnie kryptowalut.

 

Jak na razie ilość ogłoszeń za inne waluty nie przekracza jeden procent. Swoją drogą jeśli ja chcę za domenę furmankę siana to w czym problem? Wg mnie każdy barter jest dopuszczalny na tym forum tylko sęk w tym że znaczna część użytkowników zawsze będzie wolała PLN. No chyba, że będzie w przyszłości sytuacja jak za komuny to wtedy powrócimy do waluty: bimber czy cukier.

W tym, ze za chwile zainteresuje sie zawartoscia forum urzad skarbowy, a w przypadku bardziej wyszukanych pomyslow prokurator ? Czy administracja forum zareczy, ze kazdy barter jest dopuszczalny? Bo "wg mnie" to chyba troche za malo. Przymykanie oka to co innego, niz jawne popieranie.

Przypominam, ze Rzeszapospolita to twór pseudodemokratyczny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym, ze za chwile zainteresuje sie zawartoscia forum urzad skarbowy, a w przypadku bardziej wyszukanych pomyslow prokurator ? Czy administracja forum zareczy, ze kazdy barter jest dopuszczalny? Bo "wg mnie" to chyba troche za malo. Przymykanie oka to co innego, niz jawne popieranie.

Przypominam, ze Rzeszapospolita to twór pseudodemokratyczny...

 

Nie wiem czy wiesz ale... barter jest legalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą w fajnych czasach żyjemy, skoro ludzie poddają wątpliwość w pierwotny handel - towar za towar. Władza skutecznie przesuwa horyzont :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Swoją drogą w fajnych czasach żyjemy, skoro ludzie poddają wątpliwość w pierwotny handel - towar za towar. Władza skutecznie przesuwa horyzont :)

maja skuteczne srodki opresji - dziwisz sie ?

 

chcialbym tylko dodac sugestie wydzielenia nowego dzialu handlowego: "Wymiana" - dla ofert barterowych lub denominowanych wylacznie w kryptowalutach - bedzie zachowany porzadek i przejrzystosc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, wydzielimy gdy pojawi się taka potrzeba. Jak na razie dwie aukcje nie kwalifikują się do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby co, to można już kupować doge przez paypal tutaj: http://dogefordollars.com/

Czyli żeby nabyć polską domenę, miałbym otworzyć konto na Paypal, wysłać tam środki ze swojego konta bankowego, następnie zamienić je na jakąś pseudo-walutę aby ostatecznie nią zapłacić osobie, której środki przebędą drogę powrotną ?

Przypomnijcie sobie o tym "uproszczonym" rozwiązaniu gdy przyjdzie Wam ochota narzekać na zagmatwane propozycje jakiegoś polityka ;)

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli właściciel domeny chce ją sprzedać za kryptowalutę, skórki z norek cokolwiek innego, bo np. nie pożąda złotówek to znaczy, że liczy się z tym, że może być mniej oferentów. Jego sprawa no i właścicieli forum - oni ustalają zasady na swoim podwórku. Reszta malkontentów nie ma wiele "do gadania".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×