Jump to content
Sign in to follow this  
piotrekxk

cect.pl jincheng.pl

Recommended Posts

cect.pl

jincheng.pl

 

CECT

to marka telefonów będących klonami popularnych telefonów między innymi iPhone produkcji Apple. Na rynku pojawiło się wiele telefonów marki CECT, większość z nich nosi nazwę HiPhone i Sciphone

 

Wczoraj zarejestrowana z Palca co mnie zdziwiło to , to że tylko PL było wolne reszte wszystkie koncówki były zajęte.

Nie wiem czy dobrze trafiłem ale kto nie ryzykuje ten traci.

 

 

 

Jincheng (przedsiębiorstwo)

JinCheng Corporation - chińskie przedsiębiorstwo produkujące głównie wyposażenie lotnicze, motocykle i silniki.

 

 

Proszę o opinię szczerą czy są coś wartę

 

Dzięki pozdrawiam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to zero to jakiś słowotwór dodatkowo można ponieść koszty za cybersquating .... ale powodzenia Ci życzę może poczytaj dział prawo zanim zarejestrujesz.. pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

czytałem ale kilka już takich domen już co były zarejestrowane sprzedałem do tego np jeśli chodzi o cect to com jak i eu też jest wystawione na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy ktoś jeszcze się wypowie na ten temat miałem propozycję na allegro 600zł za cect.pl ale odmówiłem.

 

A ja od Gwiazdora na moje portfolio za bańkę. Ale kolega Stefan obiecał dorzucić 99 złotych i odpowie mi za trzy dni, więc się jednak rozmyśliłem. Tego typu gadki zostawmy sobie.

 

 

czytałem ale kilka już takich domen już co były zarejestrowane sprzedałem do tego np jeśli chodzi o cect to com jak i eu też jest wystawione na sprzedaż.

 

NIe widzę interpunkcji w tym zdaniu. Znacznie ułatwiłoby to czytanie tekstu. Nie interesuje mnie, czy w gimnazjum uczą pisać piórem, czy już tylko stuka się na tabletach, zasady interpunkcji dotyczą każdego tekstu pisanego?

 

Ad rem: "CECT" może równie dobrze być skrótem od Central European Council on Trade. Nie zawsze liczy się samo posiadanie takiej domeny, ale często również sposób jej wykorzystania, czyli to, czy sprzedający połączy zawartość pod daną domeną z konkretną zastrzeżoną nazwą czy też nazwą własną.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja od Gwiazdora na moje portfolio za bańkę. Ale kolega Stefan obiecał dorzucić 99 złotych i odpowie mi za trzy dni, więc się jednak rozmyśliłem. Tego typu gadki zostawmy sobie.

 

 

 

NIe widzę interpunkcji w tym zdaniu. Znacznie ułatwiłoby to czytanie tekstu. Nie interesuje mnie, czy w gimnazjum uczą pisać piórem, czy już tylko stuka się na tabletach, zasady interpunkcji dotyczą każdego tekstu pisanego?

 

Ad rem: "CECT" może równie dobrze być skrótem od Central European Council on Trade. Nie zawsze liczy się samo posiadanie takiej domeny, ale często również sposób jej wykorzystania, czyli to, czy sprzedający połączy zawartość pod daną domeną z konkretną zastrzeżoną nazwą czy też nazwą własną.

 

Jeśli chodzi o domeny to nigdy, nic nie wiadomo i trzeba ryzykować, zdaję sobie sprawę ,iż może to być skrót do czegoś innego.

 

Jeśli chodzi o błędy oczywiście przepraszam.

Edited by piotrekxk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie tak naprawdę, nie otrzymałem co do wyceny domeny najbardziej zależy mi na cect.pl dostałem już od zarejestrowania domeny 3 oferty 500zł.800zł,1200zł wszystkie oferty odrzuciłem , gdyż jakiś anonim z forum raczej napisał mi bym jej nie puszczał za byle co bo domena ma wartość czy faktycznie tak jest? Wystawiona była na premium giełdzie za 2.5K ale nikt nie licytował..

 

Zastanawiam się nad ofertą tej ostatniej propozycji 1.2k

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzisz niby nic a za cect oferty były jak pisałem w 1 poście jest to firma telefonów krótka, ogólnie to zarejestrowałem ją z palca całkowicie dopiero potem sprawdziłem co to takiego..

 

Więc mam ja za tego 1.2 tysiaka puścić?

 

Co prawda to moja 2 domena w życiu sprzedana by była i to by był rekord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbardziej zależy mi na cect.pl dostałem już od zarejestrowania domeny 3 oferty 500zł.800zł,1200zł

 

Może 4-znakowe zaczęły zyskiwać na wartości? ;)

 

Więc mam ja za tego 1.2 tysiaka puścić?

 

Trademark zarejestrowany w kilku krajach wspólnoty - głównie w Hiszpanii. Z tego typu domenami jest problem - można zarobić dużo, można zarobić mało, można nie zarobić nic i jeszcze dorzucić ;) Osobiście, jeżeli już coś takiego mi wpadnie, staram się zaproponować cenę satysfakcjonującą mnie, a jednocześnie na tyle niską, aby właścicielowi znaku nie opłacało się wchodzić na drogę prawną - zazwyczaj jest to przedział 1000-3500 złotych.

 

Co do samej domeny:

- cect.eu do kupienia za ok. 2000 złotych,

- cect.sk niezarejestrowana,

- cect.cz - zaparkowana,

- cect.co.uk wyświetla jakiś obrazek na pustej stronie,

- cect.es (przypominam, że w Hiszpanii znajduje się najwięcej zarejestrowanych znaków z tą nazwą) - wyświetla pustą stronę, zarejestrowana na osobę fizyczną,

- cect.de - na sprzedaż, zarejestrowana na osobę prywatną o arabsko brzmiącym nazwisku (pewnie eksport samochodów pod tą nazwą nie wypalił - kto sprowadzał auta zza granicy wie o co chodzi :D ),

- cect.fr - niezarejestrowana...

- cect.ru - w ojczyźnie gry telewizyjnej domena także na sprzedaż...

- cect.cn - Chiny to siedziba firmy CECT, a domenka zaparkowana na Sedo czeka na nabywcę... :lol:

 

Wnioski nasuwają się same. Dla pewności sprawdźmy popularne końcówki globalne:

- cect.com - na sprzedaż,

- cect.net - wyświetla pustą stronę; zarejestrowana przez "komputerowy klub edukacyjny" (? - Toride Computer Education Club) z Japonii,

- cect.org - jedyna zagospodarowana: należy do Uniwersytetu w Walencji, zawiera jakiś projekt o tematyce kulturowej.

 

Reasumując - ciężko jest wcisnąć brand właścicielowi europejskiej firmy, jeszcze trudniej chińskiej - zwłaszcza, gdy ta zajmuje się produkcją podróbek i sama nie ma strony - oficjalne forum wsparcia technicznego padło, a podlinkowana strona na Wikipedii kieruje do katalogu produktów znajdującego się na jakimś chińskim portalu B2B :lol: Za 1200 PLN puściłbym z pocałowaniem ręki, za 1500-1800 nawet stopy :lol:

 

Zagospodarowane (zgodnie z tematyką) są jedynie cect-shop.com i cectcellphone.com. Żadna z nich nie należy do producenta, który de facto nazywa się ShenZhen HuiTimes Technology CO,.LTD. Tutaj napisali też, że Apple zniszczyło co najmniej jednego resellera zajmującego się sprzedażą telefonów tej marki - na miejscu producenta nie interesowałbym się więc zabezpieczeniem znaku towarowego nawet wtedy, gdyby była to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw na świecie...

 

Jincheng (przedsiębiorstwo)

JinCheng Corporation - chińskie przedsiębiorstwo produkujące głównie wyposażenie lotnicze, motocykle i silniki.

 

Tu już sytuacja wygląda ciekawiej - firma, nawiasem mówiąc znajdująca się na liście TOP50 największych fabryk w Chinach, zadbała o zabezpieczenie znaków towarowych w USA, Turcji, Unii oraz w pozostałych krajach członkowskich WIPO. Ma też własną stronę - jincheng.com. Niestety, większość końcówek krajowych jest wolna, co nie wpływa pozytywnie na wartość adresu... Puściłbym z niewielkim żalem za każdą kwotę rzędu XXX większą od 500 złotych, a każdą 4-cyfrową był w pełni usatysfakcjonowany.

 

Ciekawi mnie natomiast sprawa jincheng.eu - domena z jakiegoś powodu ma status withdrawn - not available for registration. Orientuje się ktoś może dlaczego/gdzie można to sprawdzić?

 

#memorystick.pl #oliser.pl #azulan.pl #woolmark.pl #tnkhd.pl #dealeraudi.pl ^_^

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

więc tą cect.pl puszczę za te 1.2 zapewne masz 100% rację Geekboy68k mi się wydaję że ,iż osoba co chce ją zakupić chce ją wziąć pod swoją firmę po prostu.

 

Co do Jincheng zaraz po tym jak ją zarejestrowałem ktoś napisał o wycenę zaproponowałem 1k i kontakt się urwał i żadnego zainteresowania nie było.

 

Dziękuje wszystkim za szczere odpowiedzi.

 

Dobrej Nocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem właścicielem domeny cect.pl w roku 2008, w tym okresie telefony cect były "dość popularne" tzn. pojawiały się na licytacjach w allegro, ebayu itd..

Sam byłem właścicielem jednego z takich wynalazków, który do tej pory skrywa się gdzieś w czeluściach szuflady.

Domena generowała "jakiś" nieznaczny ruch, po za tym (z mojego punktu widzenia) nie przedstawia żadnej wartości.

Została sprzedana za 10zł na aukcji, z tego co pamiętam nie było zainteresowania domeną.

 

Pozostałe, końcówki com, eu, de itd... w 2008 były zarejestrowane, ale niewykorzystywane. Nawiązując do posta Geekboy68k mamy rok 2014 i sytuacja nie uległa zmianie, tak więc nie ma przesłanek to pozytywnego spoglądania na sprzedaż tej domeny.

 

Powodzenia

T.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×