Jump to content
Owner

DomenyBlog.pl - mój blogy debiut. Proszę o opinię.

Recommended Posts

Witam,

 

Drodzy koledzy postanowiłem zadebiutować jako domenowy bloger. Zacząłem pisać blog o domainingu:

 

O domenach przy kawie

 

Jest to mój całkowity debiut jako bloger. Nic wcześniej nie pisałem, dlatego będę wdzięczny za wszelką Waszą pomoc. Bardzo proszę o opinie, wskazówki - czy jest ok? Co ewentualnie poprawić? Co zmienić? O czym jeszcze pisać?. Jeżeli w ogóle Wam się nie podoba, też piszcie.

 

Z góry dziękuję!

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na szybko:

adres kicha ;) W tym konkretnym przypadku bardzo brakuje myślnika. Mam go dla Ciebie, jak chcesz, to regnę i Ci oddam.

Pierwsze wrażenie z serwisu - bardzo pozytywne. Jeśli dalej zachowasz cykliczność systematyczność i dogłębną analizę tematu, to wróżę największą odwiedzalność z domenowych blogów, a co za tym idzie potencjalne zainteresowanie ze strony mediów i darmowa reklama portfolio.

 

Trzymam kciuki.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadasz więcej wiedzy a nie dzielisz się nią.

Proste rozwiązanie w prostym przykładzie.

Jest:

21. 
ropa.pl 13.000 PLN

 

a może być:

21. 
ropa.pl 13.000 PLN (aukcja domeny przechwyconej - aftermarket.pl)

 

Informacje dodatkowe - uzupełniające z nazwą serwisu lub bez.

 

Btw temat ciekawy ale raczej trudny do opisania dla partnerów nask - opcje które się nie zrealizowały a powinny. Jeśli jesteś partnerem to raczej odpada, jeśli nie to...

Polska.pl i Poland.pl miało początek na di.pl czego i Tobie życzę.

 

Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję Owner pierwszego bloga :)

 

Według mnie szata graficzna jest trocha zbyt surowa, na pewno przydałoby się więcej grafiki w postach i na stronie głównej.

 

Polecam również zmianę tytułów postów z koloru czarnego na inny kolor np niebieski, albo najlepiej granatowy jak z Twojego logo na blogu.

 

 

No i powodzenia w blogowaniu życzę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł, na pewno będę odwiedzał..:)

...aha i podzielam opinie morderrcy dobrze byłoby jakbyś zmienił szatę graficzną na nieco bardziej przyjemną, cieplejszą.

 

Powodzenia ! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląd jest ok, szablon typowo blogowy - ja bym tutaj nic nie zmieniał, to jest blog o domenach, a nie kotkach i liczy się zawartość.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląd jest ok, szablon typowo blogowy - ja bym tutaj nic nie zmieniał, to jest blog o domenach, a nie kotkach i liczy się zawartość.

 

Dokładnie tak samo mysle.

Strona mi sie podoba - tak jak domena powinna być konkretna i nie przepełniona nepotrzebnymki dodatkami tak na blogu o domenach powinna panowac prostota i wartościowe teksty zachowane w schludnej oprawie - i tak własnie jest na stronie domenyblog.pl .

 

Życze wytrwałości w prowadzeniu bloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł - będę mu kibicował. Sam zamierzam też odpalić w najbliższym czasie blog o domenach, mam nadzieję, że za wysoko mi nie zawiesisz poprzeczki. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł - będę mu kibicował. Sam zamierzam też odpalić w najbliższym czasie blog o domenach, mam nadzieję, że za wysoko mi nie zawiesisz poprzeczki. :P

 

Obiecuję nie pisać częściej niż raz dziennie ;P

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owner - może znaleźliby się jacyś chętni ktorzy moze nie mają czasu na pisanie bloga ale od czasu do czasu stowrzyliby ciekawy artykuł , który mógłby znaleść sie na Twoim blogu , oczywiście za odpowiedni profit np reklama portfolio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owner - może znaleźliby się jacyś chętni ktorzy moze nie mają czasu na pisanie bloga ale od czasu do czasu stowrzyliby ciekawy artykuł , który mógłby znaleść sie na Twoim blogu , oczywiście za odpowiedni profit np reklama portfolio :)

 

Jak najbardziej. Opublikuję każdy dobry i wartościowy artykuł z wyraźną adnotacją o autorze oraz jego linkami w stopce. Jeżeli ktoś byłby chętny to zapraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja życzę wytrwałości @Owner. Jednak osobiście nie wierzę..., że wytrwasz w swoich zapewnieniach. Najważniejsze, to zapał. ten jednak wystarcza zazwyczaj na krótki czas. U jednych to tygodnie, u innych miesiące, u jeszcze innych to rok-dwa i plany biznesowe, osobiste się zmieniają. Na polskiej blogowej scenie domenowej nie udało się moim zdaniem nikomu ani z wielkich jak Az.pl (aznews.pl), czy Home.pl i domenowa część Webhosting.pl, ani z małych, prywatnych blogerów (StrefaDomeny.pl) Moim zdaniem, nikt domenowej sceny blogowej nie zawojował. Pytanie: czy w ogóle użytkownicy np. di.pl, ale i ludzie tzw. ekonomii, gospodarki czytają tego typu blogi? Nie wiadomo. No dobra, nie będę już więcej siał defetyzmu, po prostu racjonalnie mówię: poczekamy, zobaczymy, sprawdzam za rok :) I jeszcze jedno: rozumiem, że dużą część informacji na blogu będą zajmowały listy sprzedaży, bo to przyciąga uwagę i daje dobry google-friendly content. Tylko czy jest sens przeklejania, przerabiania itd. kontentu przeżutego już w innych miejscach sieci? Po co?

Inna kwestia to posługiwanie się nie swoim kontentem:

Weźmy dla przykładu komentarz do sprzedaży domeny SMS.pl zaczynający się od: "Od pewnego czasu obserwowaliśmy rynek domen w Polsce i szukaliśmy domeny, która najlepiej będzie pasowała do naszego nowego pomysłu biznesowego (...)"

Czy ta wypowiedź została udzielona ekskluzywnie blogowi DomenyBlog.pl? Otóż nie. Jest to fragment informacji prasowej, oczywiście rozsyłanej do wykorzystania, ale rozsyłanej swego czasu, gdy był buzz wokół sprzedaży tej domeny. Branie sobie teraz tego kontentu i go zapodanie na stronie budzi mój niesmak. Tym bardziej, że przez kilka lat prowadziłem pewien własny niszowy portal i robiłem wszystko zgodnie z zasadami dziennikarskiego kunsztu. Ale jak widac, dziś można sobie skopiować wszystko i na dowolnych zasadach. I nie chodzi też o to, aby do wszystkiego podawać "źródło: xxxx", bo to niczego nie załatwia. Albo się ma ekskluzywne newsy i sie je wykorzystuje, albo się siedzi cicho, bo powielanie innych to mielenie trzeci raz tego samego pasztetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej Umberto,


Cenię sobie Twoje zdanie, bo masz spore doświadczenie w domainingu, co widać świetnie choćby po liczbie postów na tym forum. Nie mniej całkowicie nie zgadzam się z Twoją opinią na temat wykorzystania cytatu czy choćby "mielenia" contentu publikowanego w innych miejscach w sieci. Nie jestem zawodowym dziennikarzem, nie mam wykształcenia w tym kierunku. To pewnie tłumaczy, że nie wiem czym jest dziennikarski kunszt o którym piszesz. Pamiętaj jednak, że bloger to nie dziennikarz, a blog to nie portal czy czasopismo. Do tego 'mielenie trzeci raz tego samego pasztetu' - jak to nazywasz - ma też inną nazwę Content Curation. Wszystko zależy od tego jak chce się widzieć pewne rzeczy.

 

Dzięki za krytyczne uwagi.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę racji w tym co piszesz Umberto jest. Ale gdyby nie możliwość redagowania czyichś artykułów i dodawania ich na swoim blogu (najlepiej z linkiem dofollow) nie powstało by bardzo wiele stron, chociażby blogów modowych, które relacjonują czyjeś pokazy i czyjeś stroje, dodając do tego własne kreacje. W każdym bądź razie każdy musi od czegoś zacząć, a zapał, systematyczność i wytrwałość, to już inna kwestia, notabene najważniejsza.

 

Również faktem jest że każdy bloger powinien dodać coś unikalnego od siebie raz na jakiś czas. I jeżeli domaining to Twoje hobby Owner to nikt nie powinien się martwić na zapas przyszłością bloga :)

Edited by morderrca
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale bredzisz @Umberto. To była ogólna informacja i żadne z mediów nie otrzymało tego info na zasadzie wyłączności. Nie przeszkodziło im to w przedrukowaniu tego kumunikatu w identyczny sposób jak to zrobił Owner. Skoro jesteś takim asem dziennikarstwa to lepiej podziel się swoim doświadczeniem z początkującym blogerem zamiast go dołować i punktować na samym początku.

 

Owner, moja rada, staraj się nie powielać informacji z innych blogów, stwórz w miarę możliwości własny unikalny kontent. Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Techniczne info:

Polskie znaki się sypią- mam inne czcionki dla ą, ę, ń, ś, ż

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenna inicjatywa, pozostaje tylko lub aż kwestia systematyczności (której u mnie przy prowadzeniu poradnikana temat domen zabrakło)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×