Jump to content
Sign in to follow this  
K@mil

antyperspirant.pl

Recommended Posts

antyperspirant.pl

Domena generyczna w atrakcyjnej cenie KT.

 

Przechwycona w tym roku.

 

Link: antyperspirant.pl

 

Zapraszam do kupna!

 

Kto pierwszy, ten lepszy :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, kliknąłem kup teraz, dostałem potwierdzenie że domena została przeze mnie kupiona. A teraz doładowałem konto i dostaje taki komunikat: "Niepowodzenie. Przykro nam, ale oferta nie jest już aktywna (domena została wykupiona przez innego użytkownika). Jeśli zależy Ci na jej nabyciu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, kliknąłem kup teraz, dostałem potwierdzenie że domena została przeze mnie kupiona. A teraz doładowałem konto i dostaje taki komunikat: "Niepowodzenie. Przykro nam, ale oferta nie jest już aktywna (domena została wykupiona przez innego użytkownika). Jeśli zależy Ci na jej nabyciu"

 

Domena została sprzedana o 19-03.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ją kupiłem jeszcze wcześniej. Proszę o wyjaśnienia.

 

i @Owner

 

Patrzę w swojej historii sprzedaży na premium.pl i tam data sprzedaży tej domeny to 03.01.2014 19:03. Teraz nie wiem, czy jest to czas, w którym domena zostaje opłacona po zakupie czy czas kliknięcia KT? Wydaje mi się, że to pierwsze, natomiast o ew. wyjaśnienia musicie zwrócić się do giełdy. Ja wystawiam domenę z KT, daję czasem newsa o tym na di.pl i na tym moja rola się kończy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Złożyłem reklamację.

 

No i prawidłowo. Przy okazji, żeby zamknąć temat, wklej wyjaśnienie giełdy :) Może @PB się wypowie?

 

Następnym razem dam wyższą cenę KT, żeby tylu chętnych nie było ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kamil: masz na swoim koncie aktywowaną opcję "Wymagaj wpłaty z góry przy zakupie przez Kup Teraz: Tak", więc transakcja zostaje zawarta dopiero w momencie dokonania wpłaty przez kupującego - kupił ten, kto pierwszy wpłacił lub miał już na saldzie odpowiednią kwotę. Przypomnę, że jest to opcja wprowadzona na prośbę użytkowników oraz domyślnie jest wyłączona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki pb za wyjaśnienie :)

Sam już dawno zapomniałem, że takie coś mam na koncie odznaczone. Idea słuszna i wiadomo, dlaczego została wprowadzona...

Natomiast myślę, że może user z giełdy, który szykuje się do zakupu, mógłby dostać jakiś alert o tym wcześniej? a może dostaje, co?

Wyeliminowałoby to na pewno powstanie takich sytuacji w przyszłości. Wiadomo, że nikt tu nie chciał nikogo wprowadzić w błąd.






Share this post


Link to post
Share on other sites

A skąd miałem o tym wiedzieć? Nie otrzymałem żadnego info, a mogłem zapłacić od razu. Byłem przekonany, że domena jest moja. Chyba znowu muszę ukarać Premium tym, że przestanę tam kupować.

 

Jak mają się sprawnie poruszać KK na Premium, jak domeniarze mają problem?

 

Aftermarket Rulez!

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujący dostaje informację przy potwierdzeniu, na przykładzie mojej domeny:

https://premium.pl/podejrzyj.pl

(ustawiłem właśnie w preferencjach wymaganie wpłaty z góry)

http://s1.zrzut.pl/WcSYg0H.png

możecie bezpiecznie przetestować, o północy zmienię ustawienia z powrotem na "Nie" ;-)

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kup teraz" to kup teraz, a nie kup jak zapłacisz.

 

"Kup Teraz" oznacza, że umowa została zawarta.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujący dostaje informację przy potwierdzeniu, na przykładzie mojej domeny:

https://premium.pl/podejrzyj.pl

(ustawiłem właśnie w preferencjach wymaganie wpłaty z góry)

http://s1.zrzut.pl/WcSYg0H.png

możecie bezpiecznie przetestować, o północy zmienię ustawienia z powrotem na "Nie" ;-)

 

I wszystko jasne :) Wyboldowane, że aż w oczy kłuje ;)

Edited by K@mil

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kup teraz" to kup teraz, a nie kup jak zapłacisz.

 

"Kup Teraz" oznacza, że umowa została zawarta.

 

Nawet na proformie masz "Kaucja na poczet opłaty za zakup antyperspirant.pl", a nie "Nabycie nazwy domeny antyperspirant.pl", jak w przypadku zakupu bez ograniczeń nałożonych przez - przypomnę - sprzedającego. W tym przypadku nie dochodzi do zawarcia umowy do czasu pobrania kwoty z salda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Kilka osób może jednocześnie kliknąć KupTeraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Kilka osób może jednocześnie kliknąć KupTeraz?

 

Jeśli użytkownik (sprzedający) wymaga wpłaty z góry - wtedy tak. Przy normalnych ofertach nie ma takiej możliwości - kliknięcie KT powoduje zdjęcie oferty z giełdy.

http://di.pl/topic/86384-nowe-zabezpieczenie-dla-sprzedajacych-w-premiumpl/

wprowadzenie tego było postulowane przez kilku użytkowników w wątku z sugestiami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co mnie to obchodzi? Nie chce mi się czytać wszystkiego, zwłaszcza jeżeli wykonuję tę samą czynność enty raz. Nie będę korzysta ani polecał serwisu, który nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa. Lubię Cię Przemek, ale w Aftermarket na pierwszym miejscu jest klient.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co mnie to obchodzi? Nie chce mi się czytać wszystkiego, zwłaszcza jeżeli wykonuję tę samą czynność enty raz. Nie będę korzysta ani polecał serwisu, który nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa. Lubię Cię Przemek, ale w Aftermarket na pierwszym miejscu jest klient.

 

Super, ale który klient? Każdy klient to klient, nie ma klientów bardziej klientszych od innych. Ta funkcja była wprowadzona dla klientów, nie dla serwisu, sam też jej nie używam, bo nie mam takiej potrzeby - ale skoro niektórzy mają, to ją dostali. Jeśli "nie chce Ci się czytać", na to niestety już nic nie poradzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy klient! Nawet w tym wątku widać, że nie jestem jedyny. Nie postawiłeś się w naszej sytuacji, a powinieneś. Co z tego, że w serwisie jest multum funkcji, jak użyteczność jest do bani?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak absrahujac od tematu sporu i korzystajac z okazji, ze powstal juz maly OT: za ile poszla jesli mozna wiedziec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy klient! Nawet w tym wątku widać, że nie jestem jedyny. Nie postawiłeś się w naszej sytuacji, a powinieneś. Co z tego, że w serwisie jest multum funkcji, jak użyteczność jest do bani?

 

Każda funkcja może mieć pozytywy i negatywy, których nie da się pogodzić. Zwykłe "Kup teraz" daje natychmiastowe zawarcie transakcji, ale powoduje zdjęcie domeny z giełdy, obowiązek płatności oraz potencjalnie dyskomfort nieopłacenia domeny. "Kup teraz" z przedpłatą nie rodzi zobowiązań po stronie kupującego, ponieważ nie zdejmuje domeny z giełdy, a transakcja zostaje zawarta dopiero w chwili wpłynięcia pieniędzy - natomiast isntieje ryzyko, że w czasie jaki upłynie do płatności domenę kupi ktoś inny, bądź sprzedający zdejmie ją z giełdu lub zmieni cenę. Ostatecznie wyboru, po rozważeniu za i przeciw, dokonuje sprzedający. Kupujący zaś jest powiadomiony o tym fakcie przy potwierdzaniu transakcji. Mam szczerą nadzieję, że większości kupujących jednak chce się czytać pogrubione informacje z wykrzyknikiem. Przykro mi, że nie kupiłeś domeny i kupił ją ktoś inny, ale nie widzę tu powodu do obwiniania serwisu i jego funkcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×