Jump to content
Sign in to follow this  
K@mil

antyperspirant.pl

Recommended Posts

 

 

Kupiłem 100 domen na AM, a przy próbie zakupu 101 domeny sprzedający miał ustawioną opcję "Wymagaj weryfikacji konta od osób składających oferty na twoje domeny", niestety nie posiadam telefonu. W sumie co mnie to obchodzi ? Przecież kupiłem już 100 domen. Jestem klientem giełdy więc wymagam.

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś :)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem tylko tyle, że dla Ciebie Zabaco możliwość jednoczesnego kupienia domeny w opcji KUP TERAZ przez kilka różnych osób jest jak najbardziej OK. Rozumiem też, że szydzisz z moich oczekiwań co do funkcjonalności i że śmieszne uważasz moje niezadowolenie z tego jak klient w tej sytuacji traktowany jest przez giełdę premium - np. brak odpowiedzi z supportu na moją reklamację.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem tylko tyle, że dla Ciebie Zabaco możliwość jednoczesnego kupienia domeny w opcji KUP TERAZ przez kilka różnych osób jest jak najbardziej OK. Rozumiem też, że szydzisz z moich oczekiwań co do funkcjonalności i że śmieszne uważasz moje niezadowolenie z tego jak klient w tej sytuacji traktowany jest przez giełdę premium - np. brak odpowiedzi z supportu na moją reklamację.

 

Oczywiście, że nie szydzę z Twoich wypowiedzi. Dla mnie to oczywiste, że jeśli są dostępne różne opcje na giełdzie to należy się ich spodziewać.

Nie wiem kiedy składałeś reklamację, ale jeśli wczoraj po zakupie to możliwe, że odpowiedź dostaniesz po weekendzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie szydzę z Twoich wypowiedzi. Dla mnie to oczywiste, że jeśli są dostępne różne opcje na giełdzie to należy się ich spodziewać.

Nie wiem kiedy składałeś reklamację, ale jeśli wczoraj po zakupie to możliwe, że odpowiedź dostaniesz po weekendzie...

 

Pełna zgoda, tylko że różne opcje powinny mieć różne nazwy, a nie kilka opcji - a nazwa ta sama. Co do odpowiedzi to nie byłbym taki przekonany że odpiszą po weekendzie. W innej sprawie (wcale nie błahej, ale nie wchodzę teraz w szczegóły) wysłałem ticket do supportu w końcówce roku 2013 i na odpowiedź czekam do dziś...

 

W temacie antyperspirant.pl wydaje mi się, że już wszystko zostało powiedziane z mojej strony. Także kończę polemikę w tym temacie.

Edited by Owner
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z:


Moim zdaniem: jezeli sprzedawca ma wlaczona te opcje, to klikniecie KT powinno byc mozliwe tylko wtedy, gdy saldo konta jest wystarczajace. Jezeli jest nizsze powinno byc odpowiednie info na temat wymagan.

- skoro domena zchodzi z giełdy po opłaceniu to zamiana kolejności kliknięcia z zasileniem salda powinna rozwiązać problemy.

 

Sam fakt możliwości kliknięcia KupTeraz przez kilka osób łatwo wprowadza w błąd i dezorientację. Funkcja ma dobre intencje i praktyczne, jednak jej konstrukcja jak widać przysparza problemów wielu osobom. Sformułowanie "nie chce mi się czytać" jest śmieszne, bardzo - sorry Koneliusz. Zawsze należy czytać warunki umowy i to co się klika, nawet przy setnym razie. Jeżeli mogę, chciałbym skromnie zasugerować ulepszenie tej funkcji np poprzez uprzednie zasilenie salda, co chyba nigdy nie przysporzy problemów i zamieszek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze, właśnie sprawiało to problemy, bo klient po zasileniu salda dziwił się, że nie dostawał domeny. Możesz mi wierzyć, że obecny model jest oparty na doświadczeniu na dużej próbie (w ten sposób działa też wyprzedaż) i kupujący mają obecnie dużo mniejsze problemy z ogarnięciem procesu. Sprzedaż jest zoptymalizowana przede wszystkim pod klienta końcowego i na pewno tego nie zmienimy z powodu jednostkowego przypadku, że klika osób *myślało, że* kupiło domenę, niezależnie od tego, jak bardzo będą narzekać na forum.

 

Przykro mi z powodu całej sytuacji, pomyślę, czy można ten proces jeszcze usprawnić, nie popadając przy tym w absurd. Myślę jednak, że we naszym wspólnym interesie jest uczynienie giełdy jak najprostszej i przyjaznej dla klientów końcowych, więc tego się trzymajmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i elegancko postawiona sprawa. Teraz wiem, że jestem tylko 'jednostkowym przypadkiem' i znam swoje miejsce w szeregu klientów premium. Obiecuję więcej nie narzekać na forum na giełdę PB.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i elegancko postawiona sprawa. Teraz wiem, że jestem tylko 'jednostkowym przypadkiem' i znam swoje miejsce w szeregu klientów premium. Obiecuję więcej nie narzekać na forum na giełdę PB.

będzie artykuł;D?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

powyzsze pokazuje, ze na rynku gield domen brakuje prawdziwej rywalizacji, bo 2/3 z nich ma was/nas w d... - przez jakis czas sprzedawalem domeny bezposrednio: formularz kontaktowy -> negocjacje -> faktura -> authinfo/authcode (ew. umowa i/lub cesja), troche wiecej pracy, ale przy n-tej sprzedazy wszystko idzie juz sprawnie - polecam jako alternatywe, w razie potrzeby jako "escrow" mozna wykorzystac ebay, allegro, sedo

 

jakosc obslugi klienta w pl byla i jest tragiczna i to sie nie zmieni na lepsze. nigdy

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i elegancko postawiona sprawa. Teraz wiem, że jestem tylko 'jednostkowym przypadkiem' i znam swoje miejsce w szeregu klientów premium.

 

Chodziło mi o to, że jednorazowe wydarzenie, że kilka osób chciało w tym samym czasie kupić jedną domenę i tylko jednej się to udało nie jest dla mnie żadnym powodem, by (jak niektórzy sugerowali) zmieniać mechanizm, który w każdej innej sytuacji sprawdza się dobrze. Sam fakt, że się to zdarzyło, nie jest oczywiście powodem do radości, ale też nie widzę co mógłbym zrobić aby pocieszyć "poszkodowanych", stąd powtórzę jedynie, że jest mi przykro i mam nadzieję, że w przyszłości się taka sytuacja nie powtórzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwróćmy więc sytuację. Jeżeli kupię domenę za pomocą "Kup teraz" i nie mam środków na koncie w Premium, to nie jestem zobowiązany do kupna, gdyż "Kup teraz" nic na Premium nie znaczy?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtrącę się w rozmowę z uwagi na przytoczoną możliwość zwrotu.

 

Pierwsza sprawa to chyba to, że kupującym musi być osoba prywatna a nie firma (oczywiście są transakcje firma->os.prw ale niżej napiszę kolejne dyskwalifikacje).

 

Druga to najpierw trzeba zwrócić towar a często kupujący domenę chce najpierw zwrotu pieniążków a potem zwrócić domenę co jest absurdem w tym przypadku.

 

Kolejna to domena jest raczej usługą (czyt. abonamentem) niż towarem więc ten przepis może nie mieć zastosowania.

 

To są tylko moje subiektywne odczucia ;)

Gdzieś wcięło to co napisałem więc powtórzę...Konsument tak jak i przedsiębiorca ma prawo zakupu domeny...czyż nie? Poza tym przedsiębiorca to w wielu przypadkach również konsument. To że ktoś sprzedaje np. sprzęt agd nie pozbywa go praw konsumenckich gdy kupi rower ( jako szczęśliwy posiadacz owego jednośladu będzie konsumentem wobec sprzedawcy roweru ). I właśnie dlatego taki punkt powinien być zawarty w regulaminie....przepisy o zawieraniu umów na odległość dotyczą również świadczenia usług ( vide: np. umowy o sygnał TV - sygnał też nie jest stricte towarem tak na marginesie ). Kupując domenę nie kupuję świadczenia usługi bo ta jest już wykupiona przez poprzedniego abonenta domeny a kupuję "prawa abonenckie" do tej domeny wraz z ową " usługą ".

 

Oponentom racji Korneliusza i Ownera polecam analizę zwrotu KUP TERAZ w oparciu o przepisy KC...

 

PB...dałeś czadu...

:)

(Chodziło mi o to, że jednorazowe wydarzenie, że kilka osób chciało w tym samym czasie kupić jedną domenę i tylko jednej się to udało nie jest dla mnie żadnym powodem, by (jak niektórzy sugerowali) zmieniać mechanizm, który w każdej innej sytuacji sprawdza się dobrze...)

 

Zgodnie z Twoim rozumowaniem nie warto łatać dziury w jezdni skoro tylko jeden samochód w nią wpadł a pozostałe sto ją ominęły ?

:) :) :)

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś wcięło to co napisałem więc powtórzę...Konsument tak jak i przedsiębiorca ma prawo zakupu domeny...czyż nie? Poza tym przedsiębiorca to w wielu przypadkach również konsument. To że ktoś sprzedaje np. sprzęt agd nie pozbywa go praw konsumenckich gdy kupi rower ( jako szczęśliwy posiadacz owego jednośladu będzie konsumentem wobec sprzedawcy roweru ). I właśnie dlatego taki punkt powinien być zawarty w regulaminie....przepisy o zawieraniu umów na odległość dotyczą również świadczenia usług ( vide: np. umowy o sygnał TV - sygnał też nie jest stricte towarem tak na marginesie ). Kupując domenę nie kupuję świadczenia usługi bo ta jest już wykupiona przez poprzedniego abonenta domeny a kupuję "prawa abonenckie" do tej domeny wraz z ową " usługą ".

To samo możesz powiedzieć ustawodawcy, że zakładając jednoosobową działalność na mieszkanie prywatne staje się ono siedzibą firmy i możesz sobie pod nosem mruczeć, że przecież to dane osobowe i nie można ich bez zgody wykorzystywać.

 

Podobnie kupując rower czy laptopa itp. na fakturę VAT nie masz praw konsumenta i tu masz sytuację analogiczną.

 

Usługa to usługa i tutaj jest przeprowadzana cesja a to oznacza, że przekazujesz usługę a nie towar a usługa nie staje się towarem.

 

Tutaj nie ma zastosowanie zawarcia umowy na odległość bo również NASK czy partner musiałby każdemu zwracać opłatę kiedy rezygnujesz z domeny po 1 miesiącu a tak nie ma.

 

Co do sygnału TV czy usług telekomunikacyjnych to masz tutaj odrębne przepisy i wyłączenie usługi powinno skutkować nieobciążaniem abonenta dalszymi kosztami - w tym jednak przypadku masz abonament rozliczany miesięcznie a w domenach rocznie i też praktycznie nikt nie zmusza do korzystania z usługi po kolejnym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo możesz powiedzieć ustawodawcy, że zakładając jednoosobową działalność na mieszkanie prywatne staje się ono siedzibą firmy i możesz sobie pod nosem mruczeć, że przecież to dane osobowe i nie można ich bez zgody wykorzystywać.

 

Podobnie kupując rower czy laptopa itp. na fakturę VAT nie masz praw konsumenta i tu masz sytuację analogiczną.

 

Usługa to usługa i tutaj jest przeprowadzana cesja a to oznacza, że przekazujesz usługę a nie towar a usługa nie staje się towarem.

 

Tutaj nie ma zastosowanie zawarcia umowy na odległość bo również NASK czy partner musiałby każdemu zwracać opłatę kiedy rezygnujesz z domeny po 1 miesiącu a tak nie ma.

 

Co do sygnału TV czy usług telekomunikacyjnych to masz tutaj odrębne przepisy i wyłączenie usługi powinno skutkować nieobciążaniem abonenta dalszymi kosztami - w tym jednak przypadku masz abonament rozliczany miesięcznie a w domenach rocznie i też praktycznie nikt nie zmusza do korzystania z usługi po kolejnym roku.

Czy ja napisałem że na ten zakupiony rower pobierasz fakturę VAT ?

Czy ja napisałem o miesięcznym terminie zwrotu ?

Zdaje się, że nie...

Zatem proszę czytaj ze zrozumieniem co napisałem a w najbliższy wtorek napisz lub zadzwoń do UOKiK i zapytaj czy zakupiona na odległość domena podlega zwrotowi w terminie przewidzianym ustawą jeśli nabywcą był konsument...rozjaśni Ci to może spojrzenie na owe zagadnienie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja napisałem że na ten zakupiony rower pobierasz fakturę VAT ?

Czy ja napisałem o miesięcznym terminie zwrotu ?

Zdaje się, że nie...

Zatem proszę czytaj ze zrozumieniem co napisałem a w najbliższy wtorek napisz lub zadzwoń do UOKiK i zapytaj czy zakupiona na odległość domena podlega zwrotowi w terminie przewidzianym ustawą jeśli nabywcą był konsument...rozjaśni Ci to może spojrzenie na owe zagadnienie...

Czytając ze zrozumieniem trzeba rozumieć w pełni a nie "po łebkach".

 

Piszę wyraźnie, że od tego czy kupujesz jako firma czy jako konsument (rozumiesz różnicę czy nie?) zależy czy masz prawo do zwrotu TOWARU i tego należy się trzymać.

 

Wielu KK to firmy więc tymbardziej o zwrocie nie ma mowy.

 

Po za tym uparłeś się, ze to towar co jest bzdurą.

 

Oczywiście jak zadzwonisz do UOKiK i powiesz, że to towar to usłyszysz to co chcesz usłyszeć ale to nie jest towar przechodząc z "rąk do rąk".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając ze zrozumieniem trzeba rozumieć w pełni a nie "po łebkach".

 

Piszę wyraźnie, że od tego czy kupujesz jako firma czy jako konsument (rozumiesz różnicę czy nie?) zależy czy masz prawo do zwrotu TOWARU i tego należy się trzymać.

 

Wielu KK to firmy więc tymbardziej o zwrocie nie ma mowy.

 

Po za tym uparłeś się, ze to towar co jest bzdurą.

 

Oczywiście jak zadzwonisz do UOKiK i powiesz, że to towar to usłyszysz to co chcesz usłyszeć ale to nie jest towar przechodząc z "rąk do rąk".

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20000220271

 

Dlatego napisałem żebyś Ty zadzwonił lub napisał i wytłumaczył o co chodzi...

:)

 

Nie uparłem się, że to towar ( fizyczny, namacalny, itp. ) ale uparłem się że większość umów kupna - sprzedaży domen odbywa się na odległość a sprzedającymi są przedsiębiorcy a kupującymi w wielu przypadkach, zgodnie z ustawą są konsumenci...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20000220271

 

Dlatego napisałem żebyś Ty zadzwonił lub napisał i wytłumaczył o co chodzi...

:)

 

Nie uparłem się, że to towar ( fizyczny, namacalny, itp. ) ale uparłem się że większość umów kupna - sprzedaży domen odbywa się na odległość a sprzedającymi są przedsiębiorcy a kupującymi w wielu przypadkach, zgodnie z ustawą są konsumenci...

Strzelasz sobie w kolano bo to Ty nie jesteś przekonany, że jest tak jak ja napisałem więc raczej to Ty musisz się skonsultować z tą instytucją :)

 

Zapoznaj się z Art.5 (tekst ujednolicony) ust.1. oraz z Art.10 ust.3.

 

A tak na marginesie to nie abonent domeny świadczy tą usługę a NASK lub jego partner, abonent przekazuje odpłatnie prawa do dysponowania domeną.

 

Jak przejmujesz po kimś leasing to nie zbywca (były leasingobiorca) odpowiada za warunki umowy a leasingodawca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strzelasz sobie w kolano bo to Ty nie jesteś przekonany, że jest tak jak ja napisałem więc raczej to Ty musisz się skonsultować z tą instytucją :)

 

Zapoznaj się z Art.5 (tekst ujednolicony) ust.1. oraz z Art.10 ust.3.

 

A tak na marginesie to nie abonent domeny świadczy tą usługę a NASK lub jego partner, abonent przekazuje odpłatnie prawa do dysponowania domeną.

 

Jak przejmujesz po kimś leasing to nie zbywca (były leasingobiorca) odpowiada za warunki umowy a leasingodawca.

Ja pytałem...teraz kolej na Ciebie

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pytałem...teraz kolej na Ciebie

:)

Ale o co pytałeś bo nie rozumiem ?

 

Mnie to wygląda, że chcesz się wyręczyć moim czasem by dowiedzieć się w UOKiK to co Ciebie interesuje.

 

W ustawie wyraźnie wskazałem pod co podlegać może usługa jaką jest abonament na domenę i zbycie abonamentu (usługi).

 

W szczególności odsyłam dokładniej do oraz z Art.10 ust.3. par. 5 (świadczeń, które z uwagi na charakter nie mogą zostać zwrócone...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwróćmy więc sytuację. Jeżeli kupię domenę za pomocą "Kup teraz" i nie mam środków na koncie w Premium, to nie jestem zobowiązany do kupna, gdyż "Kup teraz" nic na Premium nie znaczy?

 

KO ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pustego i Salomon nie naleje

 

Dopóki nie ma płatności, to nawet niech król sobie klika sto razy w "Kup Teraz" - a figę z makiem ma dostać...

 

To właśnie jest o niebo bardziej bezpieczne rozwiązanie, niż gdyby było odwrotnie i np. dzieciak mógłby "nakupować" na kreskę kilkaset domen. A kto by potem za to zapłacił? Na debetowych saldach klientów AM już się wyłożył i kulał z płynnością rozpaczliwie szukając przedziwnych rozwiązań tego problemu. Premium tu raczej odrobił lekcje związane z nieswoimi błędami.

 

Co to transakcji z tematu, to sprawa dla mnie oczywista: domenę kupiła osoba, która pierwsza kliknęła "Kup Teraz" i opłaciła transakcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

a co sie stanie, jezeli kilka osob zasili konto dokladnie w tym samym czasie?? malo prawdopodobne, ale mozliwe

 

Juz widze te nowa, "lepsza" forme KT na Ebay lub nawet allegro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co sie stanie, jezeli kilka osob zasili konto dokladnie w tym samym czasie?? malo prawdopodobne, ale mozliwe

 

Nic się nie stanie. Jeden kupi, a reszta miała pecha. Giełda premium takimi "jednostkowymi przypadkami" nie będzie sobie zaprzątać głowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×